Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

U mnie najdroższy był Foton.... 56

Columbus 52

Hymon 45

Huampol 42

 

I cała reszta regionalnych i mniejszych żuczków aż do 36.

 

Ogólnie na prowizje PH trzeba słono płacić. A wynagrodzenia dyrektorów i całych struktur też nie są małe.

A i tak osprzęt w 90% u wszystkich to CHINA.

Instalatorzy i jakość montażu to TOTO LOTEK.

 

Pozdrawiam

 

To są zalety mieszkania poza centrum w spokojnym mieście. A powiedź coś więcej o osprzęcie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sofar 11 ktl-x

30 x JA SOLAR JAM60S10 330 WP MONO PERC HALF-CUT

 

Bardzo dobre PV i cena super i cala instalacja zwarta 30 szt nie jakaś landara, sofara mam też , jedyną jejgo wada jest dupowate oprogramwoanie fronius ma superowe a to jest ubogie i nieintuicyjne szukałem czegos innego w sieci ale bez skutku jak coś znajdziesz to daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre PV i cena super i cala instalacja zwarta 30 szt nie jakaś landara, sofara mam też , jedyną jejgo wada jest dupowate oprogramwoanie fronius ma superowe a to jest ubogie i nieintuicyjne szukałem czegos innego w sieci ale bez skutku jak coś znajdziesz to daj znać

 

Ok.

 

Aspekt wizualny też był ważny.

2 paski po 15 szt, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam oferte na montaż w Krakowie zestawu 7,56 kW

 

Moduły fotowoltaiczne LONGi Solar LR6-60HPB-315M 24szt

Falowniki Fronius Symo 7.0-3-M (wifi) 1szt

Optymalizatory Mocy - - -

Konstrukcja KENO Dachówka Komplet

Elementy DC Przewód solarny, rozdzielnia Komplet Komplet

Elementy AC Przewody, rozdzielnia Komplet Komplet

Zabezpieczenia DC OVP ogranicznik przepięć (B+C) Phoenix Contact typ T1/T2 2

Zabezpieczenia AC Bezpiecznik typu S EATON 16A

Ogranicznik przepięć EATON B+C

Różnicowoprądowe EATON 40A/0,3A

 

 

Cena brutto: 33.5k zł

 

 

czy te panale sa ok?.zalezy mnie na full black,cos lepszego w podobnej cenie sie znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się być dobra cena.

Mi Stilo Energy wyceniło

Na instalację pod 10kwp

26pv Half CUY Cell Mono Crystaline moc 380wp

Falownik Hoymiles 600 oraz 6x MI 1200

Instalacja równoległa z mikrofaliwnikami.

Dach płaski

Cena 58,647zl.

Powierzchnia dachu potrzebna w ilości około 110m2

Tyle dachu płaskiego nie mam.

Do tego cena zaporowa.

 

,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak sprawdzić które urządzenia są na której fazie (w głównej rozdzielni)? Mam falownik jednofazowy. Przyglądałem się jak to robi osoba, która montowała panele, ale nie bardzo pamiętam. Mam digital multimeter. Czerwonym przewodem dotykam L1, L2 lub L3 na kontrolce faz? A drugim do zacisków poszczególnych bezpieczników? Czy główny bezpiecznik musi być wyłączony?

Chcę posprawdzać czy elektryk dobrze to poprzepinał, bo coś mi się to nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak sprawdzić które urządzenia są na której fazie (w głównej rozdzielni)? Mam falownik jednofazowy. Przyglądałem się jak to robi osoba, która montowała panele, ale nie bardzo pamiętam. Mam digital multimeter. Czerwonym przewodem dotykam L1, L2 lub L3 na kontrolce faz? A drugim do zacisków poszczególnych bezpieczników? Czy główny bezpiecznik musi być wyłączony?

Chcę posprawdzać czy elektryk dobrze to poprzepinał, bo coś mi się to nie widzi.

Powinien być załączony i jeżeli miernik ustawiony na V AC nie wskaże napięcia sieci to odbiór jest podłączony do tej fazy do której dotykasz czerwonym przewodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być załączony i jeżeli miernik ustawiony na V AC nie wskaże napięcia sieci to odbiór jest podłączony do tej fazy do której dotykasz czerwonym przewodem

 

Elektryk to sprawdzał tak, że dotykał poszczególnych bezpieczników i miernik wydawał dźwięk jeśli był podpięty do właściwej fazy.

 

Chyba już to mam. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez bpiter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...