Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

A może jastrych masz w podłodze w łazience czy płytki bez wylewki?

 

W tym dyfuzorze aluminiowym jest jakiś czynnik (olej?) przenoszący ciepło z kabla czy nic takiego nie ma?

Pytanie z czystej ciekawości i w nawiązaniu do tzw. grzejników olejowych (żeberka) na kółkach.

Edytowane przez d7d
uzupełnienie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja kowty biorę z sufitu, a ty wiedzę z tego samego źródła.

Widzisz nadal porównujesz gradobicie, i pożar do nie spłacania kredytu.

 

Może jeszcze inaczej kupujesz samochód na kredyt, samochód Ci ukradli skąd bank i ty odzyskacie pieniądze? Ze sprzedaży twojej chałupiny czy może z innego miejsca? Zastanów się... nie komornik niczego nie rozdaje. Jeszcze chwilę pomyśl... tak z ubezpieczenia! Właśnie dlatego w dowodzie samochodowym masz 2 właścicieli.

 

Zrozum, człowieku.

Po pierwsze, bank NIE WYMAGA ubezpieczenia kredytowanej instalacji PV. Nie interesuje go, co się z nią przez okres kredytowania stanie, klient ma ją spłacać.

To Twoja pierwsza bzdura.

Po drugie - ubezpieczenie instalacji bywa przydatne ale nie kosztuje 350zł/rok. W moim przypadku kilkanaście i to tylko dlatego, źe część paneli mam na gruncie, są więc instalacją niezwiazaną z budynkiem

To Twoja druga bzdura

 

Aha oczywiście podtrzymuję to co pisałem o optymizatorach kosztuje tyle co panel.

A to trzecia, ale do tej się już przyzwyczaiłem.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel fotowoltaiczny 340 PLN https://www.olx.pl/oferta/panel-fotowoltaiczny-solarworld-255w-nieuzywany-lezak-panele-solar-usa-CID628-IDCE2eV.html

 

SolarEdge P370 https://allegro.pl/oferta/solaredge-p370-optymalizator-mocy-8430934769

Tu nawet ktoś wymyślił dostawę za 320 PLN... można też porównać P700 do cen panela.

 

Ubezpieczenie jest wymagane przy kredytowaniu w szczególności z PKO.

Foto to że masz SE nie znaczy że twoja instalacja w czymkolwiek jest lepsza od zwykłej śmiem twierdzić że gorsza i droższa. Moja pierwsza już 5 lat klepie prąd i wyklepała 13,6MWh kiedy twoja tyle uklepie?

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel fotowoltaiczny 340 PLN https://www.olx.pl/oferta/panel-fotowoltaiczny-solarworld-255w-nieuzywany-lezak-panele-solar-usa-CID628-IDCE2eV.html

 

SolarEdge P370 https://allegro.pl/oferta/solaredge-p370-optymalizator-mocy-8430934769

Tu nawet ktoś wymyślił dostawę za 320 PLN... można też porównać P700 do cen panela.

 

Ubezpieczenie jest wymagane przy kredytowaniu w szczególności z PKO.

Foto to że masz SE nie znaczy że twoja instalacja w czymkolwiek jest lepsza od zwykłej śmiem twierdzić że gorsza i droższa. Moja pierwsza już 5 lat klepie prąd i wyklepała 13,6MWh kiedy twoja tyle uklepie?

 

Ha, ha, co za człowiek :lol: ktoś tu napisał,o Tobie że merytorycznie to słabo i to widać.

Porównujesz panel 255W (DOSTĘPNA JEDNA SZTUKA !!) - :lol: :lol: bez gwarancji z optymalizatorem p370 ( nie wiadomo dlaczego akurat takim dla tak słabego panela) ?

Proszę, tu masz optymalizator do takiego panela 250zł, dostawa 20zl:

https://allegro.pl/oferta/solaredge-optymizer-optymalizator-p300-mppt-7617506076

Tu 199zł, dostawa 25zł

https://sklep.ekotechnologia.eu/p/42/7661/solaredge-p300-5r-m4m-rs-optymalizator-optymalizatory.html

Nawet P370 dostępny jest za 214zł. A ile kosztuje panel 360W ? 600zł, 700zł ?

A optymalizator P700 podpina się do DWÓCH paneli, pewnie nie wiedziałeś...

Trzeba umieć szukać i wiedzieć,czego szukac, chłopie...

Już pomijam fakt, że 80% użytkowników chce mieć instalacje na lepszych częściach niz lezaki z olx, z gwarancją.

 

Czy ja twierdzę, że mam lepszą instalacje, bo na SE ? Gdzie tak napisałem ?

Po prostu prostuje twoje brednie co do cen.

 

I na koniec - przyjmij do wiadomości i nie wprowadzaj innych w błąd, bo PKO BP NIE WYMAGA ubezpieczenia kredytowanej instalacji PV

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie wiem o co Ci chodzi :) masz jakieś kompleksy czy co..?

Czy ja gdzieś pisałem że narzekam na ogrzewanie elektrycznie?

Przeciwnie, uważam że to była jedna z lepszych inwestycji.

Koszt wykonania całego ogrzewania zamknąłem w 5 k zł. ile bym zapłacił za pompę i instalację całą?

Rachunki? średnio 350 zł za miesiąc za cały prąd to wg ciebie dużo? Za prąd bytowy, płytę indukcyjną, ogrzewanie wody (pompa powierzana) i ogrzewanie domu elektrycznie kable w wylewce?

A z tej pompy twojej co co bym miał? tylko ogrzewanie i Ciepła wodę? wydaje na to jakieś 160 zł /miesiąc... kiedy by się ta pompa i instalacja zwróciła... choć w sumie to bez różnicy bo i tak wcześniej by się popsuła...

Dzięki temu że mam wszystko w prądzie mogę teraz właśnie myśleć o PV, zważywszy że jest to coraz tańsze, a prąd ma drożeć.

Jeśli jest taka możliwość i mogę płacić w zasadzie te same pieniądze do banku zamiast do elektrowni to czemu nie ? jakieś argumenty konkretne? Co mi za różnica komu płace jeśli płace tyle samo, a jak dodatkowo (jeśli jeszcze weszła by dotacja i odliczenia) to już po jakichś 7 latach już bym nie płacił praktycznie w ogóle... ?

 

Widzę w stopce, że sam masz PV. Może napisz jakieś konkrety. Nie jesteś zadowolony z tego że tak odradzasz, bo nie czaję?

 

A co do ubezpieczenia, to chyba raczej dobry pomysł żeby takie coś ubezpieczyć, nie sądzisz?

 

W BOŚ banku kredyt bodajże 2,6%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska cena jak na 10kWp.

Z 10kWp uzyskasz pewnie ok. 9 MWh a efektywnie (autokonsumpcja np. 80%) 8,6 MWh (takie szacunki)

Czyli trochę (może 1,5 MWh) musisz dokupić..

Chyba warto zamontować PV na kredyt tylko komponenty muszą być dobre a cena wskazuje że może takie nie są.

 

kiedy takie własne zużycie uzyskasz? ( 80%) chyba w zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz nam kto jest właścicielem instalacji przez 10 lat i kto będzie chciał odzyskać pieniądze jeśli instalacji coś się stanie, począwszy od gradu na pożarze skończywszy. I skąd te pieniądze będą pochodzić? Od kredytobiorcy który wziął kredyt bo nie miał własnych pieniędzy?

 

Nie znasz zasad kredyty . Bank chce tyko systematyczne raty ( spłaty) co do reszty nie oponują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel fotowoltaiczny 340 PLN https://www.olx.pl/oferta/panel-fotowoltaiczny-solarworld-255w-nieuzywany-lezak-panele-solar-usa-CID628-IDCE2eV.html

 

SolarEdge P370 https://allegro.pl/oferta/solaredge-p370-optymalizator-mocy-8430934769

Tu nawet ktoś wymyślił dostawę za 320 PLN... można też porównać P700 do cen panela.

 

Ubezpieczenie jest wymagane przy kredytowaniu w szczególności z PKO.

Foto to że masz SE nie znaczy że twoja instalacja w czymkolwiek jest lepsza od zwykłej śmiem twierdzić że gorsza i droższa. Moja pierwsza już 5 lat klepie prąd i wyklepała 13,6MWh kiedy twoja tyle uklepie?

 

Przestań pisać głupoty. Brat brał ekopozyczkę w PKO BP przed świętami i nie ma żadnego wymogu ubezpieczenia. Nie musiał brać ubezpieczenia na panele ani ubezpieczenia na życie. Sam goły kredyt, jedyny warunek to musi dostarczyć fakturę za fotowoltaikę w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy o kredyt. Inaczej ekopozyczka stanie się zwykłą pożyczką. Nie pisz już więcej o tym o czym nie masz pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kowty biorę z sufitu, a ty wiedzę z tego samego źródła.

Widzisz nadal porównujesz gradobicie, i pożar do nie spłacania kredytu.

 

Może jeszcze inaczej kupujesz samochód na kredyt, samochód Ci ukradli skąd bank i ty odzyskacie pieniądze? Ze sprzedaży twojej chałupiny czy może z innego miejsca? Zastanów się... nie komornik niczego nie rozdaje. Jeszcze chwilę pomyśl... tak z ubezpieczenia! Właśnie dlatego w dowodzie samochodowym masz 2 właścicieli.

 

Aha oczywiście podtrzymuję to co pisałem o optymizatorach kosztuje tyle co panel.

 

Samochód to ruchomość . Są inne zasady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań pisać głupoty. Brat brał ekopozyczkę w PKO BP przed świętami i nie ma żadnego wymogu ubezpieczenia. Nie musiał brać ubezpieczenia na panele ani ubezpieczenia na życie. Sam goły kredyt, jedyny warunek to musi dostarczyć fakturę za fotowoltaikę w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy o kredyt. Inaczej ekopozyczka stanie się zwykłą pożyczką. Nie pisz już więcej o tym o czym nie masz pojęcia.

 

Dokładnie tak - chodzi o ten produkt:

https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/ekopozyczka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, człowieku.

Po pierwsze, bank NIE WYMAGA ubezpieczenia kredytowanej instalacji PV. Nie interesuje go, co się z nią przez okres kredytowania stanie, klient ma ją spłacać.

To Twoja pierwsza bzdura.

Po drugie - ubezpieczenie instalacji bywa przydatne ale nie kosztuje 350zł/rok. W moim przypadku kilkanaście i to tylko dlatego, źe część paneli mam na gruncie, są więc instalacją niezwiazaną z budynkiem

To Twoja druga bzdura

 

 

A to trzecia, ale do tej się już przyzwyczaiłem.

 

Dla informacji; PV ubezpieczone od wszystkich zdarzeń jak np. grad, kradzież-od 40k płacę 120 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań pisać głupoty. Brat brał ekopozyczkę w PKO BP przed świętami i nie ma żadnego wymogu ubezpieczenia. Nie musiał brać ubezpieczenia na panele ani ubezpieczenia na życie. Sam goły kredyt, jedyny warunek to musi dostarczyć fakturę za fotowoltaikę w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy o kredyt. Inaczej ekopozyczka stanie się zwykłą pożyczką. Nie pisz już więcej o tym o czym nie masz pojęcia.

 

Jak mu instalację zwiną z dachu nadal będzie płacił pożyczkę, jak panel dostanie z cegły (jak mój) nadal będzie płacił, jak spłonie podczas pożaru nadal będzie płacił. Tylko właściwie za co za coś czego nie ma i nie korzysta z tego, i to przez 10 lat. Brata sprawa może nie doczytał, może nie chciało mu się czytać, a może głupotę zrobił taką jak kupno PV za bankowe pieniądze. Nie mnie oceniać kto i na co wydaje bankowe pieniądze, jak nie mam nie kupuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel fotowoltaiczny 340 PLN https://www.olx.pl/oferta/panel-fotowoltaiczny-solarworld-255w-nieuzywany-lezak-panele-solar-usa-CID628-IDCE2eV.html

 

SolarEdge P370 https://allegro.pl/oferta/solaredge-p370-optymalizator-mocy-8430934769

Tu nawet ktoś wymyślił dostawę za 320 PLN... można też porównać P700 do cen panela.

 

Ubezpieczenie jest wymagane przy kredytowaniu w szczególności z PKO.

Foto to że masz SE nie znaczy że twoja instalacja w czymkolwiek jest lepsza od zwykłej śmiem twierdzić że gorsza i droższa. Moja pierwsza już 5 lat klepie prąd i wyklepała 13,6MWh kiedy twoja tyle uklepie?

 

13,6 MWh za 5 lat? Co tak mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu instalację zwiną z dachu nadal będzie płacił pożyczkę, jak panel dostanie z cegły (jak mój) nadal będzie płacił, jak spłonie podczas pożaru nadal będzie płacił. Tylko właściwie za co za coś czego nie ma i nie korzysta z tego, i to przez 10 lat. Brata sprawa może nie doczytał, może nie chciało mu się czytać, a może głupotę zrobił taką jak kupno PV za bankowe pieniądze. Nie mnie oceniać kto i na co wydaje bankowe pieniądze, jak nie mam nie kupuję

 

Dobrze ci koledzy mówią . Jak nie wiesz to nie pisz głupot. A tobie jak ukradną lub się spali to co masz?

Ja wziąłem w 15r na 1% całkowity koszt odsetek 499zeta na 4 lata a lokaty były na 3-do 5 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam takim jak ty nie posiadającym gotówki w portfelu.

 

No i bardzo sensownie. Najlepiej jak instalują jeszcze na jesień. Oprócz rachunku za prąd 150 zł zanim ruszy produkcja to jeszcze dodatkowo przez 6 m. 150 żl rata kredytu. Genialne.

No ale już było,

Po prostu chce po co odbierać komuś marzenia. To tak jak z klientami PV duże zacienienie to optymizery nie ważne że podważa koszt całości, dodatkowo na niskoprocentowy kredyt, bo chce mieć.

...

Marcinbbb dobrze napisał.

 

No i będą rekompensaty za podwyżki prądu w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu instalację zwiną z dachu nadal będzie płacił pożyczkę, jak panel dostanie z cegły (jak mój) nadal będzie płacił, jak spłonie podczas pożaru nadal będzie płacił. Tylko właściwie za co za coś czego nie ma i nie korzysta z tego, i to przez 10 lat. Brata sprawa może nie doczytał, może nie chciało mu się czytać, a może głupotę zrobił taką jak kupno PV za bankowe pieniądze. Nie mnie oceniać kto i na co wydaje bankowe pieniądze, jak nie mam nie kupuję

 

Dlatego WARTO ( a nie TRZEBA) ubezpieczyć, i nie kosztuje to 350zł na rok, jak usiłowałeś nas oświecić.

Jak kupisz za gotówkę, nie ubezpieczysz, a instalacja zostanie zniszczona, to tez jestes w plecy z kasą. Jaka różnica, czy była gotówka, czy raty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo sensownie. Najlepiej jak instalują jeszcze na jesień. Oprócz rachunku za prąd 150 zł zanim ruszy produkcja to jeszcze dodatkowo przez 6 m. 150 żl rata kredytu. Genialne.

No ale już było,

 

.

 

Jaki rachunek za prąd ?

W listopadzie podpisalem aneks i czekam aż każą mi coś zapłacic, ale poki co cisza.

Do tej pory płaciłem co miesiąc

Ostatni i rachunek zapłaciłem w listopadzie za 21dni (do momentu wymiabny licznika)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...