Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na drzwiami tarasu nie masz płotka śniegowego który montuje się na trzecim pasie dachówek licząc od dołu . Jak gruchnie jakaś większa bryła śniegu lub lodu z dachu czy paneli to ktoś może dostać po głowie ,jak teściowa to nie szkoda.

 

Po kiego kija korzystać zimą z tarasu . Koniec sezonu letniego i taras zamkniety na półroku.

 

@@@@@@@@@@@

 

Jedno pytanie prawie żadnej odpowiedzi na temat

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuuuube daj siana bajkopisarz, mi wmawiał że z off grida zużycie spadło mu o 1MWh rocznie, a akumulatorów używa do TV i czasami grzania wody. Odpuść po co się denerwować, kłapie co do łba wpadnie udowodnić nie potrafi niczego... Szkoda czasu. Jak mu off grid starcza na 1MWh rocznie to wystarczy odpowiednio powiększyć i odpiąć się od sieci. Na cholerę wnikać.

 

Mój offgrid ze śmieciowych paneli i na ładowarkach PWM Puścił na odbiorniki AC 580kwh grzałki 474kWhi odbiorniki DC (szacunkowe ze średniej zanim spaliłem licznik ) 219kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kiego kija korzystać zimą z tarasu
widać niektórzy popijają kawkę na zasypanym śniegiem tarasie

 

Jedno pytanie prawie żadnej odpowiedzi na temat
nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi , bo się nie da . W Twojej lokalizacji nie powinno być problemu, choć jakieś większe śniegi pewnie wystąpią z raz czy dwa razy w roku i możesz mieć tam jakiś zator na panelach , może zamontuj taka barierkę anty śniegową nad panelami . Pytanie czy i jak konstrukcja dachu zniesie potencjalną 'kluchę' w połowie połaci zamiast na dole .

Ja mam w połowie połaci 4 okna dachowe i zjeżdżający z górnych paneli spod kalenicy śnieg zasypał mi z dwa razy dolną część okien , ale szybko znikał , pod panelami również.

 

 

Druga opcja , to montaż od kalenicy + optymizer i problem śniegu znika

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulibob--Rób tak jak pisaliśmy nie przejmuj się śniegiem. Każde stopery śniegowe montowane na dachu mają zadanie powstrzymania gwałtownego osuwania się śniegu. Wydłuży to czas jego zejścia z dachu. A poza tym nie będzie go tam. Chyba widzisz we własnej okolicy żyjąc ileś tam lat ---czy ten śnieg jest na dachach?

Miałem tak że śnieg zalegał --jak były chmury cały dzień lub dwa i do tego ostro padało. Lecz są to zjawiska sporadyczne. Uzyski oczywiście mniejsze (znikome) lecz to trwa krótko 1 lub 2 dni. Później zjeżdża w dół. Panelom pod kątem mechanicznym na pewno nic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o zużycie kWh /rok to po prostu zapytaj a nie owijaj o ludkach bo to mało znaczący szczegół

to ty nie zachowuj się jak dzieciak . Podałeś ile zużywasz na dobę , wystarczy pomnożyć x liczbę dni w roku . Dla mnie ciekawym szczegółem jest ile osób zużywa, zapytałbym jeszcze jakimi urządzeniami , ale zapewne się nie doczekam odpowiedzi , więc wystarczy ilość osób zjadających energie z Pv .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty nie zachowuj się jak dzieciak . Podałeś ile zużywasz na dobę , wystarczy pomnożyć x liczbę dni w roku . Dla mnie ciekawym szczegółem jest ile osób zużywa, zapytałbym jeszcze jakimi urządzeniami , ale zapewne się nie doczekam odpowiedzi , więc wystarczy ilość osób zjadających energie z Pv .

 

Ty naprawdę nie kumasz. Podawałem własne zużycie przed założeniem PV ,czyli w 2015r. Było to zużycie tylko bytowe na tamten czas czyli 2015r.

Czytając posty czytaj ze zrozumieniem. Tam było napisane że: zanim założyłem PV to przez rok spisywałem codziennie licznik.

Sytuacja się zmieniła i to znacząco po założeniu PV

Podejrzewam że moje zużycie za miesiąc jest przybliżone do twojego rocznego. No dobra półrocznego co by nie było. Ale i to się zmieni.

A teraz buźka:)

PS. przeczytaj też moją stopkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie nie syfić w wątku? Idźcie na priv bo wiochę robicie.

 

A ty jak ci się mówi że śnieg nie wpływa mechanicznie na panele to dlaczego drążysz

My mamy PV parę lat i parę zim przetrwały i nic się nie dzieje.

Nie ma znaczenia gdzie panele. Bo np. ktoś ma (jaskółki na dachu) i musi się przesunąć z panelami w górę czy dół i problemu nie robi przez śnieg. Który może jedynie zasłonić panel i to na krótko ( FAKT)

Co mamy teraz trzy strony pisać o twoim dachu? Wtedy będzie KUL

Nie chcesz słuchać jak ci grono radzi to nie słuchaj. Na pewno nikt tu nie chce na źle tylko doradza z własnego doświadczenia z PV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie kumam w czym masz problem podać ilość osób. Ja podałem również wyszczególnione bytowe dzienne zużycie i podałem ilość osób.

Aha czyli masz Pv , piec elektryczny i sterowanie ogrzewaniem z elektrycznych rzeczy :confused: no , na bogato.

 

Ja i inni ludzie mają jeszcze pralkę , zmywarkę, piekarnik ( elektryczny) , mikrofalę . Mniej liczne urządzenie elektryczne pozwalające wykorzystać energię z Pv , a nie z gazu to indukcja . Niektórzy mają jeszcze urządzenie do wypieku chleba oraz klimę , tv - nierzadko z dwa nawet , laptopy , lub warsztat przy domu.

 

 

 

. Podejrzewam że moje zużycie za miesiąc jest przybliżone do twojego rocznego. No dobra półrocznego co by nie było.
zużywasz 5/2,5 MWh grzałką 17kW w miesiąc , brawo ty.

 

 

Ale ok , odpuszczam .

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kwestia miejscowości tylko instalacja 50 kwp :yes:

 

Gaweł wyluzuj. czy 19kWh dla 5,72kW to tak dużo?

W styczniu nie pamiętam ( musiał bym sprawdzić) czy 17 18 lub19r było i ponad 30kWh

Nie wiem czy wiesz że PV to nie SOLARY na wodę które potrzebują temperatury. Dla PV temp. to niepożądane otoczenie. PV potrzebuje słońca a nie temperatury.

Dlatego jak kolega bobrow zakładał PV a cenię go bardzo bo wiele mi dopomógł odnośnie PC. zakładał PV to mówiłem : jak masz możliwość to ustaw PV centralnie na południe i kąt 35--37*C +przewymiarowanie 15%

Wniosek taki był że podał produkcję od któregoś tam października do końca grudnia z 10kW miał 511 czy 517kWh a ja z 5.72kW 573kWh bodajże.

Obserwuję i siedzę na forum od początku i czytam też jestem mile zaskoczony że mam B.DOBRE wyniki. Nawet porównywałem z kolegą co mieszka 7km. i ma 10kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale ja to odśnieżałem chyba 2016 roku z 5 razy a tak to s niegu nie ma i dobrze

 

Ja nie odśnieżałem . Jak sypało to były przykryte i tyle. Nawet jak by nie sypało a były chmury w grudniu i panele były by czyste to uzyski i tak marne. Więc szkoda czasu. Co nie znaczy że jak przyświeci to i grudzień jest OK no oczywiście z pewnym umiarem lecz mile zaskakująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-voymar- luzuję :bash::yes: Jakoś zrozumiałem że to za jeden dzień :jawdrop: u mnie najlepszy uzysk w tym roku był dziś całe 5.21kWh a od 1 stycznia 28.59kWh mam 3.92 kwp

 

Czy to dużo? Bo jak na razie w porównaniu z co niektórymi to bardzo mało.

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odśnieżałem . Jak sypało to były przykryte i tyle. Nawet jak by nie sypało a były chmury w grudniu i panele były by czyste to uzyski i tak marne. Więc szkoda czasu. Co nie znaczy że jak przyświeci to i grudzień jest OK no oczywiście z pewnym umiarem lecz mile zaskakująco

 

Ale mnie chodziło o śnieg jako taki , a ja odśnieżałem podjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...