Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak cię nie stać

Mam miejsca i stać mnie nawet na 100... przynajmniej tak myślałem...

 

Jednakże nie zamierzam sponsorować (VAT-em i - poprzez zakup paneli - napędzaniem gospodarki) polityki zakładów energetycznych.

 

Za chwilę mogą chcieć 40 czy więcej % za przechowanie prądu, itd...itp...

Na to mnie już nie stać.

Nie wchodzę w to.

Wypisuję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miejsca i stać mnie nawet na 100... przynajmniej tak myślałem...

 

Jednakże nie zamierzam sponsorować (VAT-em i - poprzez zakup paneli - napędzaniem gospodarki) polityki zakładów energetycznych.

 

Za chwilę mogą chcieć 40 czy więcej % za przechowanie prądu, itd...itp...

Na to mnie już nie stać.

Nie wchodzę w to.

Wypisuję się.

 

Zupełnie nie rozumiem tego toku myślenia. Takie niczym nie podparte gdybanie. Gdyby babka miała wąsy... A prawda jest taka, że nawet jakby brali 50% za "przechowanie" to się opłaci - bo się zwróci.

 

Swoją drogą moje przecieki mówią, że potrącanie % za "magazynowanie" ma zostać zlikwidowane.

 

 

Poczekaj, pozbieraj pieniądze i inwestuj - jak nie teraz to i tak za jakiś*czas założysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi ze zmianą % za magazynowanie-przecież ustawa prosumencka gwarantuje 20%/30% potrącenia przez 15 lat...

Nikt nie musi wybierać innego wariantu tj opłaty za 1kWp...

Jak się zwróci instalacja do 7-10 lat , to jeszcze to ma jakiś sens (dla mnie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem tego toku myślenia. Takie niczym nie podparte gdybanie. Gdyby babka miała wąsy... A prawda jest taka, że nawet jakby brali 50% za "przechowanie" to się opłaci - bo się zwróci.

 

Swoją drogą moje przecieki mówią, że potrącanie % za "magazynowanie" ma zostać zlikwidowane.

 

 

Poczekaj, pozbieraj pieniądze i inwestuj - jak nie teraz to i tak za jakiś*czas założysz.

 

Daj chłopu spokój. Niech robi jak chce dla nas lepiej , czym niej PV tym mniej mieszania przez rządzących.

Na lokacie będzie lepiej-- ha ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, rozumiem...

A słyszeliście , że asteroida może pierdyknąć w naszą kochaną Matkę Ziemię, a słyszeliście może o zabójczym strumieniu neutronów z rozbłysku nowej gwiazdy ?

Tych strasznych rzeczy może nam się przydarzyć znacznie więcej...

Więc teoretycznie zmiana ustawy działająca prawem wstecz - to po prostu pikuś jakiś (Pan Pikuś?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi ze zmianą % za magazynowanie-przecież ustawa prosumencka gwarantuje 20%/30% potrącenia przez 15 lat...

Nikt nie musi wybierać innego wariantu tj opłaty za 1kWp...

Jak się zwróci instalacja do 7-10 lat , to jeszcze to ma jakiś sens (dla mnie)...

 

To my tak uważamy jako Optymiści, a Kolega widzi to czarno...

 

A tak przy okazji - podobno Tauron ma zmienić sposób rozliczania Prosumentów 2-taryfowych jak pisał Kolega @Moskit81 w wątku

Fotowoltaika tylko w "drogiej taryfie" G12w - czy to możliwe? - post #133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my tak uważamy jako Optymiści, a Kolega widzi to czarno...

 

A tak przy okazji - podobno Tauron ma zmienić sposób rozliczania Prosumentów 2-taryfowych jak pisał Kolega @Moskit81 w wątku

Fotowoltaika tylko w "drogiej taryfie" G12w - czy to możliwe? - post #133

 

Tauron może tak zrobić z nowymi umowami- to już nie nasze zmartwienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tauron może tak zrobić z nowymi umowami- to już nie nasze zmartwienie...

 

Kolega @Moskit81 wrzucił informację w post #131, ja optymistycznie ją rozwinąłem...

 

Takie zmiany są mile widziane i wystarczy tylko wykreślenia klauzuli abuzywnej z Umowy Kompleksowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię stać na 100 to stać Cię na 20 + magazyn akumulatorów i pozostawanie off-grid.

We wspomnianym przez Ciebie przykładzie wyjdzie jeszcze drożej niż za prąd "budowlany".

 

Powtarzam: jeśli Cię nie zmuszą do wątpliwej inwestycji, to okradną na cenie prądu. Jeżeli nic z powyższych, to upokorzą rąbaniem drewna lub zimnem.

I gdzie tu polityka?

Mówię jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miejsca i stać mnie nawet na 100... przynajmniej tak myślałem...

 

Jednakże nie zamierzam sponsorować (VAT-em i - poprzez zakup paneli - napędzaniem gospodarki) polityki zakładów energetycznych.

 

Za chwilę mogą chcieć 40 czy więcej % za przechowanie prądu, itd...itp...

Na to mnie już nie stać.

Nie wchodzę w to.

Wypisuję się.

 

- nawiązując do tego VAT-u...., przecież na fotowoltaike jest zwrot ,więc nie wiem o czym tu mowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nawiązując do tego VAT-u...., przecież na fotowoltaike jest zwrot ,więc nie wiem o czym tu mowa

Nie zwrot tylko 8% zamiast 23% (PV na cele mieszkaniowe)

Za instalację PV płacisz np. 27 tys z 8% VAT czyli płacisz 2 tys. podatku VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow ja przeważnie stosuje panele qcells, winaico,ja solar. A inwertery fronius i sofar

 

Dzięki za info -to mnie tylko utwierdza w wyborze komponentów.

Kuzynowi poleciłem Sofara i Risena (także topowy producent paneli , tylko u nas mniej znany )

Pzdr

 

PS

W sumie gdybym teraz robił swoja PV , to bym właśnie tego Risena kupił -a nie Longi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qcells są ok i nie widzę w nich wad..jedyna wada to tylko że są trochę większe od innych paneli i czasami jak mało miejsca to te parę cm robi różnicę. Winaico i ja solar tak samo dobre...ale wszystko wyjdzie po latach używania. Jakość wykonania wszystkich bardzo dobra. Winaico ma 15lat gwarancji! Inne tylko 12lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qcells są ok i nie widzę w nich wad..jedyna wada to tylko że są trochę większe od innych paneli i czasami jak mało miejsca to te parę cm robi różnicę. Winaico i ja solar tak samo dobre...ale wszystko wyjdzie po latach używania. Jakość wykonania wszystkich bardzo dobra. Winaico ma 15lat gwarancji! Inne tylko 12lat

 

No niestety o tej różnicy wymiarów się przekonałem i trochę to mi nabroiło w całej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...