Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mnie to obchodzi :mad:

Załozyłem instalację na koniec kwietnia... naprodukowałem sobie prądu na zimę i w bilansie rocznym z poprzedniej FV miałem 40kWh w magazynie. Według ich prognoz przyjdzie mi pewnie zapłacić 'x' kasy , a poźniej czekać na zwroty kilka miesięcy bo sie nie będą mogli doliczyć .

Zresztą to co wrzuciłem im do sieci latem mając nadprodukcję, oni sprzedali od razu sąsiadowi czytaj wzieli kasę, którą już obracali/zarabiali , teraz jeszcze raz chcą na tym zarobić wystawiając prognozy.

Kolejny raz widać, że prosumenci to wrzood na dooopie Big Energy

 

A instalacji przybywa w zastraszajacym tempie https://www.gramwzielone.pl/energia-sloneczna/102420/w-ostatnim-kwartale-przybywalo-514-mikroinstalacji-dziennie-jaki-wplyw-mojego-pradu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego grzyba mają inteligentne liczniki ze zdalnym odczytem :confused: po to by robić prognozy :confused:

 

 

no dokładnie, tutaj nie trzeba nic robić, tylko napisać prosty program rozliczający na podstawie danych ściągniętych z odczytu....nie wierzę, że czegoś takiego nie mają, więc trudnio nie doszukiwać się tutaj złej woli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, tutaj nie trzeba nic robić, tylko napisać prosty program rozliczający na podstawie danych ściągniętych z odczytu....nie wierzę, że czegoś takiego nie mają, więc trudnio nie doszukiwać się tutaj złej woli...

 

Programy piszą ludzie - u naszego Sprzedawcy jest tak samo.

 

Ja w ubiegłym roku te dziwne prognozy reklamowałem i od razu przysyłali ponownie już sensownie skorygowane.

 

Warunkiem koniecznym uznania reklamacji jest jej złożenie przed upływem terminu wpłaty (prognozowanej zaliczki). Jeśli się tego nie zrobi na czas, to trzeba zapłacić.

 

Tak miałem w ubiegłym roku i po złożeniu reklamacji prognozy skorygowali do października - płaciłem tylko opłaty stałe. Po zbilansowaniu 2019 roku dopłaciłem kilkanaście złotych opłat stałych koniecznych do 31.12.2019.

 

W tym roku zrobię podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś temat przerabiałem, z tego co pamiętam, to prognozy można zmienić, ale przed rozpoczęciem miesiąca w którym przypada płatność. Czyli jak płatność jest np na 20 maja, to do końca kwietnia można zmieniać prognoże tej platności majowej. Takie wytłumaczenie kiedyś otrzymałem na infolinii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ależ macie problem :)

Ja tam prognozy mogę zmieniać co miesiąc ;) Wystarczy, że podam odczyt licznika :D

A że zapominam w czasie podawać to ostatnio miałem chyba, ze 3 miechy prąd gratis czyli z nadwyżki :D

Screenshot_20200207-211226_Drive.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem, bo do tej pory nie było trzeba telepać się fo BOK'ach i tracić czasu , druga sprawa to co mam im płacić z prognoz jak bilans roczny mam na zero. Poprzednia FV za13 miesięcy była na 146,80zł . Kiedy mi wrócą nadpłatę :confused: i po h... mam im wpłacać z tysiaka, czy dwa ? Co ja jestem 'bezdomny' co rozdaje samochody, albo AK'owiec co rozdaje kamienice :confused: :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Problem, bo do tej pory nie było trzeba telepać się fo BOK'ach i tracić czasu , druga sprawa to co mam im płacić z prognoz jak bilans roczny mam na zero. Poprzednia FV za13 miesięcy była na 146,80zł . Kiedy mi wrócą nadpłatę :confused: i po h... mam im wpłacać z tysiaka, czy dwa ? Co ja jestem 'bezdomny' co rozdaje samochody, albo AK'owiec co rozdaje kamienice :confused: :p

To zmień sobie sposób rozliczania na miesięczny, w Tauron taki mam. Nie wiem jak u innych ale też powinno to być aktywne.

Oczywiście jest to dodatkowo płatna usługa u nas ale jak Ci zależy to draz temat.

Mnie akurat to rybka czy w jednym miesiącu zapłacę więcej a w następnym mniej, bilans i tak wyjdzie na 0 :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem, bo do tej pory nie było trzeba telepać się fo BOK'ach i tracić czasu , druga sprawa to co mam im płacić z prognoz jak bilans roczny mam na zero. Poprzednia FV za13 miesięcy była na 146,80zł . Kiedy mi wrócą nadpłatę :confused: i po h... mam im wpłacać z tysiaka, czy dwa ? Co ja jestem 'bezdomny' co rozdaje samochody, albo AK'owiec co rozdaje kamienice :confused: :p

 

Zgadzam się z Tobą. Przy rozliczeniu rocznym miałem prawie 500 kWh w "magazynie". Podobnie przy poprzedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem, bo do tej pory nie było trzeba telepać się fo BOK'ach i tracić czasu , druga sprawa to co mam im płacić z prognoz jak bilans roczny mam na zero. Poprzednia FV za13 miesięcy była na 146,80zł . Kiedy mi wrócą nadpłatę :confused: i po h... mam im wpłacać z tysiaka, czy dwa ? Co ja jestem 'bezdomny' co rozdaje samochody, albo AK'owiec co rozdaje kamienice :confused: :p

 

W PGE Warszawa teren nie ma prognoz mam cykl 6 miesięczny płaciłem w styczniu za kawałek umowy prokonsumenckiej od 18 listopada do 31 grudnia i teraz następny okres rozliczeniowy to 1 styczeń do 30 czerwiec to zapłacę w lipcu. Nikt już do bok nie jeździ bo licznik jest gsm sami sobie odczytają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmień sobie sposób rozliczania na miesięczny, w Tauron taki mam. Nie wiem jak u innych ale też powinno to być aktywne.

Oczywiście jest to dodatkowo płatna usługa u nas ale jak Ci zależy to draz temat.

Mnie akurat to rybka czy w jednym miesiącu zapłacę więcej a w następnym mniej, bilans i tak wyjdzie na 0 :)

 

Ja mam licznik ze zdalnym odczytem. Bilans zużycia i oddania do sieci jest aktualizowany chyba co pół godziny. Praktycznie rzecz biorąc prądu mi nie brakuje.

 

W przypadku Prosumentów z dodatnim bilansem nie warto dopłacać po te 6 złotych (chyba około 6 zł), bo wtedy opłaty stałe znacząco wzrastają.

 

Co innego jeśli ktoś ma spory niedobór produkcji z PV. Wtedy wręcz wskazane jest w Tauronie przejście na rozliczenie co miesiąc.

 

Tu nie chodzi o to, że "ściubi się" grosz do grosza - chodzi o zasadę. Zasadę, że i Sprzedawca powinien sporządzać tak prognozy zużycia jak wynika z poprzednich rozliczeń, a nie traktować Klienta jak "dojną krowę" do kredytowania.

Jak czytam wypowiedzi Kolegów, to widzę że te praktyki są powszechne również i innych Sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co, po wymianie przez Tauron licznika pod koniec listopada otrzymałem 12stycznia fakturę za grudzień (i te kilka dni listopada) bilansującą produkcję i pobór przez ten okres.

Teraz oczekuję na fakturę za Luty (jestem 190kWh na minusie)

I tak co miesiąc, póki nie zacznę produkować więcej, niż zużywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co, po wymianie przez Tauron licznika pod koniec listopada otrzymałem 12stycznia fakturę za grudzień (i te kilka dni listopada) bilansującą produkcję i pobór przez ten okres.

Teraz oczekuję na fakturę za Luty (jestem 190kWh na minusie)

I tak co miesiąc, póki nie zacznę produkować więcej, niż zużywam.

 

A co z fakturą za styczeń? jeżeli to miesięczne

 

I nie bardzo rozumiem jaka tu jest korzyść z rozliczania miesięcznego, podobne pytanie do Arturo72 zwłaszcza przy instalacji PV

Ja też w Tauron mam półroczne G11 i prognozy na okres 6 mies. po 9,60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...