Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Przytoczę może słynne powiedzenie energetyków: ,,Kup se pan agregat"

A dziś nowe: ,,Kup se pan hybrydę"

 

widać, że jesteś z branży(kolejny raz) . Mam przysłowie prosumenta 'wsadź se pan w d... te mądrości' :p , niestety mamy monopol na rynku energetycznym i jest jak jest, zmiany następują powoli ale ich nie zatrzymacie, wasz torcik znika w oczach http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/102420/w-ostatnim-kwartale-przybywalo-514-mikroinstalacji-dziennie-jaki-wplyw-mojego-pradu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co z fakturą za styczeń? jeżeli to miesięczne

 

I nie bardzo rozumiem jaka tu jest korzyść z rozliczania miesięcznego, podobne pytanie do Arturo72 zwłaszcza przy instalacji PV

Ja też w Tauron mam półroczne G11 i prognozy na okres 6 mies. po 9,60

 

Dla Ciebie to nie ma znaczenia, bo masz G11.

 

Prosumenci w G12 i pochodnych jeśli mają większe zużycie niż produkcję sporo tracą, jeśli rozliczają się co 6, lub 12 miesięcy w stosunku do tych rozliczanych co miesiąc.

Ta jest dlatego, że Tauron rozlicza w G12 proporcjonalnie biorąc przelicznik z proporcji zużycia - zużycia, które było odnotowane przez licznik.

 

Tę zależność już dawno zauważyli pracownicy Taurona mający dostęp do rozliczeń Klientów.

Oficjalne tłumaczenie rozliczenia proporcjonalnego jest takie, że jest ono optymalne (podobno dla Prosumenta).

 

Mimo wszystko przekaz i tak poszedł w Polskę... - bo tam też pracują uczciwi ludzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z fakturą za styczeń? jeżeli to miesięczne

 

I nie bardzo rozumiem jaka tu jest korzyść z rozliczania miesięcznego, podobne pytanie do Arturo72 zwłaszcza przy instalacji PV

Ja też w Tauron mam półroczne G11 i prognozy na okres 6 mies. po 9,60

 

Faktura za styczeń pewnie też zostanie wystawiona 12.

Przy zgłaszaniu instalacji wybrałem 6-miesięczny okres rozliczeniowy, czekałem na fakturę z prognozą, a dostałem fakturę za zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, tutaj nie trzeba nic robić, tylko napisać prosty program rozliczający na podstawie danych ściągniętych z odczytu....nie wierzę, że czegoś takiego nie mają, więc trudnio nie doszukiwać się tutaj złej woli...

 

mają taki program, bo tak robili do tej pory, tylko mieszają w :stirthepot: bo się nudzą chyba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PGE Warszawa teren nie ma prognoz mam cykl 6 miesięczny płaciłem w styczniu za kawałek umowy prokonsumenckiej od 18 listopada do 31 grudnia i teraz następny okres rozliczeniowy to 1 styczeń do 30 czerwiec to zapłacę w lipcu. Nikt już do bok nie jeździ bo licznik jest gsm sami sobie odczytają

 

skoro Enea powołuje się na przepisy, to oby inni operatorzy , też nie zaczęli się do nich stosować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co, po wymianie przez Tauron licznika pod koniec listopada otrzymałem 12stycznia fakturę za grudzień (i te kilka dni listopada) bilansującą produkcję i pobór przez ten okres.

Teraz oczekuję na fakturę za Luty (jestem 190kWh na minusie)

I tak co miesiąc, póki nie zacznę produkować więcej, niż zużywam.

To nie jest tak źle ja jestem ponad 350kWh na minus na dzień 8 lutego. Najlepsze było to że w tamtym roku złożyłem wniosek o nadpłatę (miałem włączone zlecenie stałe). Fajnie było przytulić większą część gotówki. Kasa miała iść na rozbudowę a poszła na przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że jesteś z branży(kolejny raz) . Mam przysłowie prosumenta 'wsadź se pan w d... te mądrości' :p , niestety mamy monopol na rynku energetycznym i jest jak jest, zmiany następują powoli ale ich nie zatrzymacie, wasz torcik znika w oczach http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/102420/w-ostatnim-kwartale-przybywalo-514-mikroinstalacji-dziennie-jaki-wplyw-mojego-pradu

Z jakiej branży?

Na krótko po wejściu ustawy miałem już swoje pv i na przekór wszystkim zrobione w najmniejszej cenie, w jakiej się dało.

Do 10 lutego mam do zapłaty półroczną fakturę za energię elektryczną w kwocie 423,06 zł i zrobię to dokładnie w poniedziałek, bo nie mam zamiaru kredytować PGE.

W czym masz problem. Wpłać im akonto raz w roku tyle ile uważasz, że powinieneś dopłacić a oni niech liczą. Dopłacisz im czasem 1 zł, bądź jeden grosz i będzie kwita.

Nie rozumiesz, że tam siedzi armia biurowców, którzy mają coraz mniej roboty? Daj ludziom żyć, też chcą jeść:)

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, że tam siedzi armia biurowców, którzy mają coraz mniej roboty? Daj ludziom żyć, też chcą jeść:)

nie jestem tak bogaty, by utrzymywać darmozjadów . Druga sprawa, to wynagrodzenie należy się za pracę,a nie robienie dobrego wrażenia .

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może opinie o sklepie fotoogniwa-sklep.pl

 

Szukałeś może opinii na Google? To chyba najlepsza opcja.

Ja tak z reguły szukam zawsze jakichkolwiek opinii. Lepsze to niż nic.

To znalazłem:

"Ocena: 4,3 - 11 opinii z Google"

Tu kolejne: https://www.opineo.pl/opinie/fotoogniwa-sklep-pl

I kolejne: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,365549

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosumenci w G12 i pochodnych jeśli mają większe zużycie niż produkcję sporo tracą, jeśli rozliczają się co 6, lub 12 miesięcy w stosunku do tych rozliczanych co miesiąc.

Ta jest dlatego, że Tauron rozlicza w G12 proporcjonalnie biorąc przelicznik z proporcji zużycia - zużycia, które było odnotowane przez licznik....

 

Przykładowo panele od Czerwca do Sierpnia produkują 700 kWh miesięcznie a od Listopada do Stycznia 150 kWh, natomiast zużycie wynosi średnio 500 kWh miesięcznie - jakim cudem w G12 ma się opłacać miesięczne a nie roczne rozliczanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo panele od Czerwca do Sierpnia produkują 700 kWh miesięcznie a od Listopada do Stycznia 150 kWh, natomiast zużycie wynosi średnio 500 kWh miesięcznie - jakim cudem w G12 ma się opłacać miesięczne a nie roczne rozliczanie ?

 

Nie ma żadnych "cudów".

O tym wiedzą (ci co wiedzą) w Tauronie. Jak była mowa - w Tauronie dla Prosumentów rozliczanych w G12 i pochodnych przelicznik zużycia energii pobranej nie ma nic wspólnego z rzeczywistym poborem energii w taryfie dziennej i nocnej oraz EE wrzuconej do sieci z PV.

 

Ja podobnie, jak Ty nie wiedziałem o co chodzi. Zwłaszcza, że mam pełne pokrycie w EE z PV.

 

No to sam policz: z tych 150 kWh na grudzień wypadnie pewnie z 50 kWh. Więc przez licznik przejdzie śladowa ilość (może wcale, jeśli grzejesz w dzień klimą.

Licznik wtedy odnotuje zużycie (lub prawie tylko) zużycie energii. Więc przy rozliczeniu co miesiąc zapłacisz za faktycznie zużytą energię w poszczególnych strefach, a nie w "wyssanych z palca" proporcjach (ściślej mówiąc zarejestrowanych).

Za miesiące letnie będzie odwrotnie i nie wykluczone że zapłacisz tylko opłaty stałe.

 

To jest proste i oczywiste dla pracowników Tauronu mających dostęp do rozliczeń. Oni to wiedzą od dawna, skoro mnie poinformowano w 2018 roku (anonimowo).

Na infolinii Ci tego nikt nie powie, jeśli nawet zna nieprawidłowości w rozliczeniu proporcjonalnym, bo pewnie by to się to źle dla niego skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...