Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty amazonii nie mierz swoją miarą tam tam robią pewne nielegalne specyfiki z różnej chemii ile przy tym CO2 uchodzi pewnie się wszyscy a najbardziej Ty interesujesz. Biedny kraj musi zarabiać, u nas niedługo będzie tak samo zabierają z prawej kieszeni a wkładają do lewej a ceny szaleją 4% inflacji w styczniu a lokaty oprocentowane 1,5%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

proszę o poradę bardziej doświadczonych kolegów które panele oraz inwerter wybrać jestem tuż przed podpisaniem umowy i musze wybrać definitywnie, cena wszystkich opcji taka sama

1 JA Solar JAM60S10-340

2. Longi Solar 320

3 Selfa 320W

 

oraz inwerter

1. afore 8.8

2.. huawei sun2000 -8ktl-m0

3. Fronius

 

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

proszę o poradę bardziej doświadczonych kolegów które panele oraz inwerter wybrać jestem tuż przed podpisaniem umowy i musze wybrać definitywnie, cena wszystkich opcji taka sama

1 JA Solar JAM60S10-340

2. Longi Solar 320

3 Selfa 320W

 

oraz inwerter

1. afore 8.8

2.. huawei sun2000 -8ktl-m0

3. Fronius

 

dziękuję i pozdrawiam

 

Nie napisałeś jaki model tych longi.

 

W ciemno mogę postawić na froniusa i longi jeśli to HPH LR6.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.

Od ok.pół roku mam zamontowany licznik jak poniżej NORAX 3, zrobiłem PV, Złożyłem 3 tyg. temu wniosek o wymianę licznika i czekam.

Wczoraj okazało się, że licznik mierzy energię produkowaną i wyświetla w pozycji 2.8.0. Energię pobraną podaje w pozycji 1.8.0.

Jednak całościowo energię pobraną i wyprodukowaną wyświetla w pozycji 15.8.0 (czyli zgodnie z tym co jest napisane na legendzie umieszczonej na obudowie licznika)

Czyli rozumiem że jeśli zostawiłbym PV załączoną to pomimo że licznik potrafi zmierzyć produkcję to i tak skasują mnie wg pozycji 15.8.0 jak energię pobraną.

[ATTACH=CONFIG]441219[/ATTACH]

 

Kabaretu ciąg dalszy.

Dzisiaj wymienili mi licznik, na identyczny jaki miałem tj. Apator Norax 3 (bez zdalnego odczytu). Chłopek z Tauronu szedł w zaparte że mój licznik jest jednokierunkowy (że co prawda model ten sam ale bebechy inne, i takie tam), dopiero jak pokazałem mu wskazania licznika dla produkcji to zrobił wielkie oczy i powiedział. "Licznik i tak muszę wymienić bo takie mam zlecenie". Dodatkowo powiedział, że w przeciągu kilku miesięcy zostanie wymieniony na zdalny - ciekawe ile w tym prawdy.

 

Aha, sprawdziłem w nowym liczniku ustawienia sposobu bilansowania mocy - oczywiście zaprogramowany na metodę arytmetyczną.

Edytowane przez _Grisza_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jednak sprawdzić jak będzie się sprawowała ta technologia na dachu mojego domu. Chinolom dziękuję ale nie skorzystam z ich oferty.

 

Był u mnie facet z Hanplast i wyceniał, pierwsza instalacja mniejsza (3,4 kW, falownik 1f Afore), druga większa (4,2 kw, Fronius 3f), w każdym wypadku panele 285W. Obie wyceny na blisko 6.000 / kWp.

 

Człowiek naprawdę chciałby polską firmę "wspomóc", no dać zarobić zwyczajnie. No ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

proszę o poradę bardziej doświadczonych kolegów które panele oraz inwerter wybrać jestem tuż przed podpisaniem umowy i musze wybrać definitywnie, cena wszystkich opcji taka sama

1 JA Solar JAM60S10-340

2. Longi Solar 320

3 Selfa 320W

 

oraz inwerter

1. afore 8.8

2.. huawei sun2000 -8ktl-m0

3. Fronius

 

dziękuję i pozdrawiam

 

U mnie będzie zestaw 3+2, tylko inne modele (Selfa 330W i Huaweii 3ktl-m0).

Panele zdecydowałem się wziąć polskiej firmy. Jednak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie facet z Hanplast i wyceniał, pierwsza instalacja mniejsza (3,4 kW, falownik 1f Afore), druga większa (4,2 kw, Fronius 3f), w każdym wypadku panele 285W. Obie wyceny na blisko 6.000 / kWp.

 

Człowiek naprawdę chciałby polską firmę "wspomóc", no dać zarobić zwyczajnie. No ale bez przesady.

 

Niestety wszystko wskazuje na to, że przez boom na instalacje fotowoltaiczne ceny idą w górę. Dodatkowo przez te magiczne 5 tys. plus ulga termomodernizacyjna, którą firmy montujące "pomagają za free" otrzymać/załatwić, chętnych na to właśnie nie brakuje. A firmy (to jest tylko moje zdanie) zaczynają zawyżać ceny, gdyż klientowi i tak się częściowo to zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...