Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Niestety wszystko wskazuje na to, że przez boom na instalacje fotowoltaiczne ceny idą w górę. Dodatkowo przez te magiczne 5 tys. plus ulga termomodernizacyjna, którą firmy montujące "pomagają za free" otrzymać/załatwić, chętnych na to właśnie nie brakuje. A firmy (to jest tylko moje zdanie) zaczynają zawyżać ceny, gdyż klientowi i tak się częściowo to zwróci.

 

jest dodatkowy cznnik motywujący wysoka inflacja i niskie stopy procentowe. Trzymając kasę na koncie oszczędnościowym czy lokacie z automatu jesteś w plecy.

Chyba że ktoś robi instalacje w kredycie to mocno w łeb trzeba się puknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Był u mnie facet z Hanplast i wyceniał, pierwsza instalacja mniejsza (3,4 kW, falownik 1f Afore), druga większa (4,2 kw, Fronius 3f), w każdym wypadku panele 285W. Obie wyceny na blisko 6.000 / kWp.

 

Człowiek naprawdę chciałby polską firmę "wspomóc", no dać zarobić zwyczajnie. No ale bez przesady.

 

Strasznie drogo Ci policzył. Może dlatego że mała instalacja? Mi wyceniono po negocjacjach poniżej 5k za kWp prz mocy 7,32kWp i falowniku 3f Afore. Czekam na ostateczną wycenę instalacji 8kWp na ichnich panelach 305W w technologii smart wire. Zobaczymy ile wtedy wyniesie cena za kWp.

BTW Froniusa sobie podaruj - szkoda kasy chyba że nie chcesz chinola to nie ma wyjścia niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie facet z Hanplast i wyceniał, pierwsza instalacja mniejsza (3,4 kW, falownik 1f Afore), druga większa (4,2 kw, Fronius 3f), w każdym wypadku panele 285W. Obie wyceny na blisko 6.000 / kWp.

Człowiek naprawdę chciałby polską firmę "wspomóc", no dać zarobić zwyczajnie. No ale bez przesady.

 

U mnie 9,9kWp na dachu z dachówki ceramicznej na Froniusie + JA Solar JAM60S10-330 wyszło 3,8 tys.zł / 1kWp

Edytowane przez _Grisza_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomimo szczerych chęci zostałem zmuszony do porzucenia marzeń o polskiej produkcji paneli Hanplast. Zaproponowana cena na kWp przy instalacji 8kWp była wyższa niż przy instalacji 7,32kWp!!!:mad: 2 dodatkowe panele Hanplast 305W z kawałkiem konstrukcji kosztowały 2400 netto. Cena za kWp netto po wielkich rabatach ponad 4800zł brutto!!!:mad:

Pozostał mi Helwalex z chińszczyzną Q Cells G8 340W i falownik Solis w cenie 4150 brutto za kWp. Czekam na przybycie instalatora i wizję lokalną miejsca montażu całej instalacji.

Na instalacji 8kWp oszczędność 5000zł. Dla mnie to dużo i nie miałem innego wyjścia.

BTW - na szczęście kolor ramy Q Cellsów od Hewalexa jest również w czarnym kolorze.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś już wcześniej ładnie podsumował: najważniejszym argumentem przy zakupie instalacji jest perspektywa relatywnie szybkiej spłaty poniesionych kosztów a później generowanie oszczędności. Oczywiście nie chodzi tu o zakup najtańszych podzespołów ale trzeba wybrać złoty środek ceny do jakości. Moja instalacji kosztowała 2750zł/kWp- jeszcze bez kosztów montażu bo póki co leży w garażu- brak warunków do montażu. Całość z montażem wyniesie pewnie ok 3k/kWp :p Komponenty to JaSolar335, Fronius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Pany dzieje się na wioskę przyszło zapytanie czy chcemy podłączyć się do sieci gazowej... co prawda rur nie ma nie było a i długo długo nie będzie ale zapytanie już jest ;)

Pomysł całkiem niezły do czasu aż przyjdzie robić projekt podłączenia od rury do domu pewnie z 15000 PLN, do tego kociołek jakieś 7000 PLN + montaż i już 22k PLN wydane.

Śmiesznie stworzone pisemko a czym ogrzewanie Państwo chałupy ile wynosi Was grzanie tyłków + cwu rocznie, oraz kiedy było wymieniane źródło ciepła.

Zara będzie zakaz palenia wunglem do tego i tego i będziemy musieli się przebranżowić jak już u mnie na wiosce zabitej dechami gaz ciągać to coś to musi znaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomimo szczerych chęci zostałem zmuszony do porzucenia marzeń o polskiej produkcji paneli Hanplast. Zaproponowana cena na kWp przy instalacji 8kWp była wyższa niż przy instalacji 7,32kWp!!!:mad: 2 dodatkowe panele Hanplast 305W z kawałkiem konstrukcji kosztowały 2400 netto. Cena za kWp netto po wielkich rabatach ponad 4800zł brutto!!!:mad:

Pozostał mi Helwalex z chińszczyzną Q Cells G8 340W i falownik Solis w cenie 4150 brutto za kWp. Czekam na przybycie instalatora i wizję lokalną miejsca montażu całej instalacji.

Na instalacji 8kWp oszczędność 5000zł. Dla mnie to dużo i nie miałem innego wyjścia.

BTW - na szczęście kolor ramy Q Cellsów od Hewalexa jest również w czarnym kolorze.:bye:

 

Pocieszę Cię, że Q-Cells to nie chińszczyzna. Było już tu na forum o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje są Made in Malaysia. To chińszczyzna?

 

No tak Malezję i Chiny dzieli Zatoka Tajlandzka i "Wietnam". Oczywiście Malezja ma ogromne porty i kontenerowce które wypływają z Malezji a nie z Chin. Korea Południowa też jest największym Państrem w regionie a do Szanchaju ma 200km drogą morską :)

Naklejka w dzisiejszych czasach nic nie znaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzime za 2 panele i konstrukcję 2400 netto to nie lepsze to najlepsze ja to jadę starym Fiatem Uno ze swoimi Syntech`ami 275W ale to to musi być Bugatti z silnikiem robionym przez AMG w limitowanej serii.

Albo Janusze biznesu które myślą że koronawirus zabije Chińską gospodarkę

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te Twoje Polskie panele kosztowały za 2 szt. 2400 netto to muszą być najlepsze, cud miód i orzeszki. A wszelkie Longi, Qcelle to szajs i chińczyki pierwszej wody.

Idź do Hewalexa korzystam z ich usług od 8 lat omijać jak największym łukiem nie ważne co mówią, piszą, proponują później zderzysz się z rzeczywistością. Powiem Ci tyle mam gwarancję na 11 lat, a jak się coś zesra to gwarancji NIE MA!!! Serwisu dojazdowego NIE MA, zamówisz w Hewalexie po cenie z tyłka i sam zamontujesz lub zlecisz to KOMUŚ. Bo jak zamówisz u konkurencji tracisz gwarancję której NIE MA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te Twoje Polskie panele kosztowały za 2 szt. 2400 netto to muszą być najlepsze, cud miód i orzeszki. A wszelkie Longi, Qcelle to szajs i chińczyki pierwszej wody.

Idź do Hewalexa korzystam z ich usług od 8 lat omijać jak największym łukiem nie ważne co mówią, piszą, proponują później zderzysz się z rzeczywistością. Powiem Ci tyle mam gwarancję na 11 lat, a jak się coś zesra to gwarancji NIE MA!!! Serwisu dojazdowego NIE MA, zamówisz w Hewalexie po cenie z tyłka i sam zamontujesz lub zlecisz to KOMUŚ. Bo jak zamówisz u konkurencji tracisz gwarancję której NIE MA!!!

 

Nie wiem co masz do mnie ale tak - hiper technologia na szwajcarskiej licencji w hanplaście została tak wyceniona a konkretnie 2 panele więcej. Dlatego podziękowałem bo to nie na moją kieszeń. Każdy niech sobie wybiera co chce lub na co go stać. Mnie nie stać na Hanplasta dlatego wybrałem Hewalexa. Mam nadzieję panele/falownik nie przysporzą problemów. Jeśli przysporzą to będę się martwił dalej ale na razie nie ma czym bo jeszcze umowa nie podpisana. Pocieszające jest to że w serwisie Hewalexa telefony odbierają :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nowy klient nowa kasa, też bym odebrał na moje maile już nie odpisują bo bym miał podkładkę pod tyłek że lecą w...

A bym chciał to bym napisał i tu i tam co z nimi nie tak, wkleił maile ale niedługo zdejmę to gówno z dachu i zapomnę o tej decyzji.

5 lat zmienia człowieka dla mnie macie wszystko podane na tacy i jeszcze dają Wam kasę za to że zainstalujecie (Mój Prunt + Termomodernizacja) mi nikt nie dał ale kupony odcinam od 5 lat i wbrew pozorom zapłaciłem za PV 4,7k PLN/kWp 5 lat temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nowy klient nowa kasa, też bym odebrał na moje maile już nie odpisują bo bym miał podkładkę pod tyłek że lecą w...

A bym chciał to bym napisał i tu i tam co z nimi nie tak, wkleił maile ale niedługo zdejmę to gówno z dachu i zapomnę o tej decyzji.

5 lat zmienia człowieka dla mnie macie wszystko podane na tacy i jeszcze dają Wam kasę za to że zainstalujecie (Mój Prunt + Termomodernizacja) mi nikt nie dał ale kupony odcinam od 5 lat i wbrew pozorom zapłaciłem za PV 4,7k PLN/kWp 5 lat temu....

Co jest nie tak z Twoją instalacją PV od Hewalexa? Padły moduły czy może falownik? Jakiej firmy panele i falownik? Może nieprawidłowy montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...