Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Niestety pomimo szczerych chęci zostałem zmuszony do porzucenia marzeń o polskiej produkcji paneli Hanplast. Zaproponowana cena na kWp przy instalacji 8kWp była wyższa niż przy instalacji 7,32kWp!!!:mad: 2 dodatkowe panele Hanplast 305W z kawałkiem konstrukcji kosztowały 2400 netto. Cena za kWp netto po wielkich rabatach ponad 4800zł brutto!!!:mad:

Pozostał mi Helwalex z chińszczyzną Q Cells G8 340W i falownik Solis w cenie 4150 brutto za kWp. Czekam na przybycie instalatora i wizję lokalną miejsca montażu całej instalacji.

Na instalacji 8kWp oszczędność 5000zł. Dla mnie to dużo i nie miałem innego wyjścia.

BTW - na szczęście kolor ramy Q Cellsów od Hewalexa jest również w czarnym kolorze.:bye:

 

 

Jest sporo za duza cena,ja bede mial montaz przez duża firme w przyszlym tygodniu longi full black i fronius 8,2kW za 4300zł/kWp

Być może ta firma chce wykorzystać chwile ,bo podobno jest coraz wiekszy problem z dostepnosćia produktow z Chin,może oni maja wsyzstko od ręki i stąd ta cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest sporo za duza cena,ja bede mial montaz przez duża firme w przyszlym tygodniu longi full black i fronius 8,2kW za 4300zł/kWp

Być może ta firma chce wykorzystać chwile ,bo podobno jest coraz wiekszy problem z dostepnosćia produktow z Chin,może oni maja wsyzstko od ręki i stąd ta cena?

 

Mi wychodziło 200zł drożej za kwp dla instalacji 4,55 więc coś drogo jak na instalacje juz bliższą maxa. Też fronius , qcells, przyzwoite zabezpieczenia,uziom , montaż corab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się po kilku dniach roboty dziś skończyłem w całej dobudówce prąd, wszystkie bezpieczniki, różnicówki i pozostałe pierdy. Przełączyłem też chałupę na 3 fazy bo przez 5 lat wszystko szło na jednej. Muszę jeszcze jeden inwerter przepiąć na inną fazę i kupić oprawki do żarówek.

Jutro odpoczynek i kończę izolację dachu, biorę się za rekuperację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja podobnie jak kolega proszę o ocenę zestawu do montażu. Choć nie wiem czy to dobry temat akurat. Jeśli zły proszę o sprostowanie.

 

Mam ofertę na 9,92kW.

 

32 panele INVENT Q310 niby Made in ITALY - ktoś coś słyszał?

 

+ Afore BNT 010 KTL - 42.000 zł - 4.233zł/1kW

 

+ Fronius 10.0-3-M - 43.000 zł - 4.334zł/1kW

 

Jest to oferta firmy z Kielc. Ja z Wielkopolski.

 

Jest możliwe zejście z ceną poniżej 4.000zł/1kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja podobnie jak kolega proszę o ocenę zestawu do montażu. Choć nie wiem czy to dobry temat akurat. Jeśli zły proszę o sprostowanie.

 

Mam ofertę na 9,92kW.

 

32 panele INVENT Q310 niby Made in ITALY - ktoś coś słyszał?

 

+ Afore BNT 010 KTL - 42.000 zł - 4.233zł/1kW

 

+ Fronius 10.0-3-M - 43.000 zł - 4.334zł/1kW

 

Jest to oferta firmy z Kielc. Ja z Wielkopolski.

 

Jest możliwe zejście z ceną poniżej 4.000zł/1kW?

 

Tak możliwie, ja robiłem 2 tyg. temu 9,9kW - 30x330 JAsolar + Fronius 10kW za 3800zł/1kWp.

Ja ze śląska firma z opolskiego.

Miałem ofertę na 3600 zł/kWp na Hiuawai + Hisunage, ale miałem też takie za 5500zł/kWp czyli panad 50tys.

Edytowane przez _Grisza_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://energia.rp.pl/energetyka-zawodowa/ceny-energii/20520-rusza-kolejna-batalia-o-ceny-pradu/amp?utm_source=rp&utm_medium=teaser_redirect

 

Cztery największe koncerny energetyczne w Polsce złożyły już wnioski do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) o zmianę taryfy na sprzedaż energii dla gospodarstw domowych. Z informacji, do których dotarła "Rzeczpospolita" wynika, że ceny mogą znacząco wzrosnąć.

Oczywiście do wyborów nic się nie stanie a po wyborach... Eldorado dla koncernów energetycznych.

Pachnie mi tu szybszym zwrotem kosztów mojej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ceny energii kosztuje 32eC/kWh = 1 PLN/kWh.

Tej ceny do końca roku nie będzie, bo URE zakwestionuje, podniesą ileś tam a w kolejnym roku 1PLN.kWh gwarantowany.

Inflacja 8,5% to cena musi być adekwatna - wungiel podrożał, hałdy leżą (to wziąłem tonę ekogrochu greenpala z pgg w promocji po 726 PLN z transportem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ceny energii kosztuje 32eC/kWh = 1 PLN/kWh.

Tej ceny do końca roku nie będzie, bo URE zakwestionuje, podniesą ileś tam a w kolejnym roku 1PLN.kWh gwarantowany.

Inflacja 8,5% to cena musi być adekwatna - wungiel podrożał, hałdy leżą (to wziąłem tonę ekogrochu greenpala z pgg w promocji po 726 PLN z transportem)

 

Ja to wiem tylko weź to suwerenowi wytłumacz.

Widziałeś tekst Horały?

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25755439,horala-pociesza-polakow-ceny-beda-rosly-ale-naszym-celem-jest.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się toto hajcuje ? bo chyba jeszcze przyszły sezon będę kopcił .

 

U mnie daje radę jeśli masz mały piecyk (mam OEP 10kW na 130m2, łazi na 3kW przy -20*C) Robi popcorn w popielniku, lepszy jest Retopal ten to dopiero ma moc u mnie był za mocny. i w kotle był śmietnik.

 

Ja to wiem tylko weź to suwerenowi wytłumacz.

Widziałeś tekst Horały?

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25755439,horala-pociesza-polakow-ceny-beda-rosly-ale-naszym-celem-jest.html

 

Nie wiem przez ostatnie 5 lat nie miałem dłuższej okazji pracować, a mam 39 lat.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uwalnia ceny będzie jak że śmieciami. Faktem jest że w De kosztuje prund więcej ale zarobki są całkiem inne.

 

Jak porównasz wszystkie koszty do tych wysokich zarobków to różnica wychodzi cieniutka. takie udawanie że się dużo zarania i udawanie że jest się bogatym bo kupuję drogie rzeczy ale donikąd to nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem przez ostatnie 5 lat nie miałem dłuższej okazji pracować, a mam 39 lat.

 

Widzisz japodobnie ale od roku na lajcie szukam roboty tak bardziej aby dupę z domu ruszyć nawet za najniższe. WArunkek blisko domu dotarcie piechotą rowerem. Nie będę dopłacał do pracy. oraz robota na 1/2 etatu szkoda czasu na 8h. I niema wszedzie chcą abyś jebał jak osioł po 500h. Nie dziwie się że niema komu robić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...