Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Tak też zrobię na razie sprawdziłem że w przeciągu 24h na liczniku 1.8.1 przybyło 6kv przy produkcji fotowoltaiki w tym samym czasie prawie 15kv przy normalnym użytkowaniu a właściwie świątecznym tz włączona lodówka tv i to praktycznie tyle

Bo rozumiem że pozycja 2.8.0 sama powinna się pokazac?

jeżeli w tym przykładzie masz taryfę G11 to wskazanie rejestru 1.8.0 gdyby był widoczny wyniósłby tyle samo co widoczny 1.8.1 i jeżeli produkcja wyniosła 15 kWh (nie15kv) i jak mówisz o użytkowaniu świątecznym (bez prania, gotowania na prądzie czy też grzania cwu) to gdyby rejestr 1.8.1 zliczał również energię wyprodukowaną to przybyło by zapewne sporo więcej niż 6 kWh na dobę które to w takiej ilości jak najbardziej mogły zostać pobrane i zużyte, wygląda że ten kto programował nie uaktywnił do podglądu rejestru 2.8.0 ale prawdopodobnie on istnieje bo inaczej 1.8.0 wzrastał by o wiele bardziej

Tak czy inaczej masz prawo widzieć tą pozycje i o to trzeba się pewnie upomnieć bo jeżeli teraz nie jest widoczna to sama bez ingerencji operatora się nie pojawi, inna sprawa czy jest zdalny podgląd i jakaś strona licznik udostępniona przez energę to i tam powinno być widać energię oddaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie coś niespotykanego się dziś wydarzyło! Zachodzę do licznika i pokazuje 2.8.0 stan 0000606,0 czy to znaczy że od podłączenia pv instalacja oddala do banku energi 606kwh?

1.8.1 stan 0009890,5

1.8. 0 stan 0011697,2

Stan licznika 1.8.1przed podłączeniem pv to 0009137,4

I teraz moje ostatnie pytanie po odjęciu stanu 1.8.1dzisiejszego do stanu przed podłączeniem pv wychodzi 753kwh to znaczy że od chwili podłączenia pv pobralem z energi 753kwh? A to z kont wtedy w pozycji 2.8.0 606.0kwh ta pozycja nie powinna się cofać jeżeli muszę pobrać energię oddana do sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś niespotykanego się dziś wydarzyło! Zachodzę do licznika i pokazuje 2.8.0 stan 0000606,0 czy to znaczy że od podłączenia pv instalacja oddala do banku energi 606kwh?

1.8.1 stan 0009890,5

1.8. 0 stan 0011697,2

Stan licznika 1.8.1przed podłączeniem pv to 0009137,4

I teraz moje ostatnie pytanie po odjęciu stanu 1.8.1dzisiejszego do stanu przed podłączeniem pv wychodzi 753kwh to znaczy że od chwili podłączenia pv pobralem z energi 753kwh? A to z kont wtedy w pozycji 2.8.0 606.0kwh ta pozycja nie powinna się cofać jeżeli muszę pobrać energię oddana do sieci?

 

Jeżeli tak to wyliczyłeś to masz do zapłaty za 268 kWh

to teraz masz podgląd 2.8.0 i też 1.8.0?

I czy wcześniej miałeś jakąś taryfę gdzie były strefy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, coś się nie napisało.

kod: U.20.0 wskazuje moc anteny urządzenia zdalnego odczytu

 

Chwilunia...

Widziałem wskazania od 0 do bodaj 20, ale zwykle w okolicach 10.

Czyżbym miał zdalny odczyt lub choć jego możliwość (przypominam, chodzi o ENEę i licznik ISKRA MT-174)?

Pytanie w kontekście dwóch spraw:

1. po jaki pipipi chcą stosować prognozy?

2. nie słyszałem, żeby ENEA stosowała liczniki z odczytem zdalnym

 

Czy w moim liczniku mogę przeglądać wszystkie dostępne obecnie menu za pomocą niebieskiego guzika po prawej (nic nie namieszam?)?

 

0d79b500ef5ca434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilunia...

Widziałem wskazania od 0 do bodaj 20, ale zwykle w okolicach 10.

Czyżbym miał zdalny odczyt lub choć jego możliwość (przypominam, chodzi o ENEę i licznik ISKRA MT-174)?

Pytanie w kontekście dwóch spraw:

1. po jaki pipipi chcą stosować prognozy?

2. nie słyszałem, żeby ENEA stosowała liczniki z odczytem zdalnym

 

Czy w moim liczniku mogę przeglądać wszystkie dostępne obecnie menu za pomocą niebieskiego guzika po prawej (nic nie namieszam?)?

 

0d79b500ef5ca434.jpg

 

jeśli masz naklejony jakiś adres sieci IP to pewnie odczyt zdalny ma operator, ten guziczek możesz sobie wciskać, nic nie namieszsz

ale jak odczytałeś U.20.0 bez naciskania niebieskiego guziczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz naklejony jakiś adres sieci IP to pewnie odczyt zdalny ma operator, ten guziczek możesz sobie wciskać, nic nie namieszsz

ale jak odczytałeś U.20.0 bez naciskania niebieskiego guziczka?

 

Poszedłem obejrzeć szafkę dokładnie - nigdzie nie widzę naklejonego adresu IP.

Odczyt U.20.0 pokazuje się sam podobnie jak inne wskazania (pobór energii oddanie, data, czas, taryfa, itd.)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem obejrzeć szafkę dokładnie - nigdzie nie widzę naklejonego adresu IP.

Odczyt U.20.0 pokazuje się sam podobnie jak inne wskazania (pobór energii oddanie, data, czas, taryfa, itd.)...

 

Mam dostęp do mt382, wygląda podobnie jak mt174 ale podgląd parametrów pewnie się inaczej wyświetla, np ten wspomniany U.20.0 to dopiero po użyciu przycisku, adres naklejony i dostęp poprzez tauron-dystrybucja do elicznik jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyliczyłeś że mam do zapłaty za 268kwh? A ta energia oddana do ŻE z nadprodukcji pv? 606kwh?

Tak teraz widzę 2.8.0 i1.8.0 wcześniej było 1.8.1

Miałem cały czas taryfę G11 tylko licznik kiedyś włożyli mi już jakiś używany po legalizacji tak powiedzieli mi kilka lat temu panowie z Ze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do mt382, wygląda podobnie jak mt174 ale podgląd parametrów pewnie się inaczej wyświetla, np ten wspomniany U.20.0 to dopiero po użyciu przycisku, adres naklejony i dostęp poprzez tauron-dystrybucja do elicznik jest

 

Które parametry, widać, to pewnie można zaprogramować i mi przez pomyłkę to zaprogramowali.

O ile wiem ENEA chyba nigdzie nie wspiera zdalnego odczytu a z tego co piszesz, to licznik takie możliwości posiada...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyliczyłeś że mam do zapłaty za 268kwh? A ta energia oddana do ŻE z nadprodukcji pv? 606kwh?

Tak teraz widzę 2.8.0 i1.8.0 wcześniej było 1.8.1

Miałem cały czas taryfę G11 tylko licznik kiedyś włożyli mi już jakiś używany po legalizacji tak powiedzieli mi kilka lat temu panowie z Ze

 

Podałeś że pobrałeś 753 a wysłałeś 606 więc gdyby rozliczenie było na dzień dzisiejszy to 753-606*0,8 oczywiście przy instalacji do 10kW, a uznałem że taką masz podając produkcje dzienną w wysokości 15 - 25 kWh

to że został założony licznik używany to może tłumaczyć że wsk. 1.8.0 różni się od 1.8.1 chociaż jak był po legalizacji to powinien być wyzerowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które parametry, widać, to pewnie można zaprogramować i mi przez pomyłkę to zaprogramowali.

O ile wiem ENEA chyba nigdzie nie wspiera zdalnego odczytu a z tego co piszesz, to licznik takie możliwości posiada...?

 

pisałem o mt 382 a że są to prawie bliźniacze modele i że w mt174 jest ten parametr o mocy sygnału to pewnie ma podobne możliwości, co do enei to nie wiem, tu na południu mamy tauron i wszystkie instalacje które uruchamiałem mają zdalny podgląd mimo iż montowane liczniki są różne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam panele fotowoltaiczne i jestem z nich naprawdę zadowolony – odkąd ich używam, moje rachunki za prąd zmalały średnio o 50%, to naprawdę sporo! Wszelkie prace związane z instalacją paneli zleciłem firmie [sPAM] (zajęła się wszystkim od początku do końca). Mało tego, skorzystałem przy okazji z dofinansowania, o którym dowiedziałem się właśnie od tej firmy, więc sporo zaoszczędziłem (5 tysięcy). Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam panele fotowoltaiczne i jestem z nich naprawdę zadowolony – odkąd ich używam, moje rachunki za prąd zmalały średnio o 50%, to naprawdę sporo! Wszelkie prace związane z instalacją paneli zleciłem firmie (zajęła się wszystkim od początku do końca). Mało tego, skorzystałem przy okazji z dofinansowania, o którym dowiedziałem się właśnie od tej firmy, więc sporo zaoszczędziłem (5 tysięcy).

 

Czytać nie nauczyli, czy pisanego zrozumieć nie może i trzeba ręcznie tłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytałem w innym wątku ,ale odesłano mnie tu gdzie przekopałem 50 stron i nic nie znalazłem.

Czy ktoś już przerabiał lub ma wiedzę odnośnie dofinansowania mój prąd i jego przyznawania oraz rozliczenia- jeżeli kupię konstrukcję na 16 paneli za około 2300zł, 6 paneli tak żeby dały około 2000W ok 3700zł, inwerter 4500W ok 5000zł. Czy tak przewymiarowany inwerter względem ilości paneli nie będzie dyskredytował wniosku? Dzięki za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...