Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ból mam od czytanych głupot.

 

Ja po prostu nie wiem o co Ci chodziło z ceną. Natomiast Panowie z ZE zakładając licznik powiedzieli że oni liczniki gotowe dostają skonfigurowane i nie mają mzliwości modyfikacji więc nie wiem może w innych re jest jakoś inaczej bardziej po ludzku niż u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja piszę zdania wycięte z kontekstu? Ty dzielisz wypowiedz na dzień, tydzień i miesiąć. A tak w sumie masz 5,72/5 domyśl się ile kW mam :)

Dosadnie zaznaczę że mam prawie 6 ale tak normalnie 5 przecinek coś tam bo tyle klepie inwerter

 

KUŹWA --UZYSKI Z PV a nie wypowiedzi. JAK PODAJĘ TO SĄ TO ALBO DZIENNE , ALBO MIESIĘCZNE ALBO ROCZNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee to zmienia postać rzeczy ja robię dziennie czasami po 50kWh * 365 dni to 18,2MWh z 7,3kW na trackerze będzie ze 30MWh.

 

To twój cytat mojej wypowiedzi - WYCIĘTY

post..#.6363 był taki

Zawsze opieram się na swoich uzyskach rocznych ,miesięcznych, dziennych---,żadnych innych. Jeżeli coś piszę, to są to moje uzyski z mojej PV.

PS. przecież w stopce masz SMA 5000 3F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUŹWA --UZYSKI Z PV a nie wypowiedzi. JAK PODAJĘ TO SĄ TO ALBO DZIENNE , ALBO MIESIĘCZNE ALBO ROCZNE.

 

Wiesz ja będę podawał sekundowe uzyski, minutowe, czasami nawet dobowe ale miesięczne będę podawał z dnia najlepszego jak słońce zaświeci będą takie a jak księżyc inne

 

GDZIE ja mam w stopce SMA 5000 3f - nawet nie w zamiarze kupna. Mam 4 inwertery

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja będę podawał sekundowe uzyski, minutowe, czasami nawet dobowe ale miesięczne będę podawał z dnia najlepszego jak słońce zaświeci będą takie a jak księżyc inne

 

GDZIE ja mam w stopce SMA 5000 3f - nawet nie w zamiarze kupna. Mam 4 inwertery

 

( Coś brałeś?) Pogadamy jak ci przewieje ---Bo robisz z siebie idiotę

 

PS. podałem ci parę postów wyżej uzysk roczny z 5,72kW

I był on--- 7015kWh/rok

NAPISZE JESZCZE RAZ ------7015kWh/rok

w panelach jest 5,72kW

inwenter SMA 5000 3F

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja będę podawał sekundowe uzyski, minutowe, czasami nawet dobowe ale miesięczne będę podawał z dnia najlepszego jak słońce zaświeci będą takie a jak księżyc inne

 

GDZIE ja mam w stopce SMA 5000 3f - nawet nie w zamiarze kupna. Mam 4 inwertery[/quote

 

 

Czy słowo (masz) ---zawsze się musi odnosić do adresata?

Poczytaj jutro swoje wypowiedzi bo dziś odleciałeś.

Jestem przekonany że każdy na forum rozumie treść moich wypowiedzi tylko nie ty?

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, co prawda jeszcze rodzice czekają na licznik dwukierunkowy, ale uruchomiłem falownik (Zever 6 3F), poszło gładko, zsynchronizował się i zaczął produkcję (wczoraj leciało przy lekkim zachmurzeniu prawie 5kW z 6,4kWp). Uziom fundamentowy u ojca ma <3 Ohm. Szpile do PV poszły dwie i wychodzi 60 Ohm :( Trzeba będzie dobić jeszcze, pytanie ile -- ponoć jak kręcił wodę to trafił na piękną żyłę 3m pod poziomem "zero".

 

U teściowej zaś jest w domu instalacja TN-C (brak uziomu) i falownik (SMA 4 3F) nie chce ruszyć po uruchomieniu po stronie AC. Już mu odpiąłem sprawdzanie PE, ale nadal wywala błąd 7702 (PE lub N). Jak zacząłem drążyć nieszczęsną instalację domową to się okazało że uziom jest, o zgrozo, podpięty do rury studni głębinowej argh. Grzebię od wczoraj i już nie mam pomysłu. Czy jedyną opcją aby to ruszyło jest zrobienie drugiego uziomu? Może PE podpiąć pod N po prostu? Nadmienię tylko że uziom do PV po wbiciu jednej szpilki wykazał 760 Ohm, po wbiciu drugiej zjechał do... 600 hahaha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym przypadku, mając uziom fundamentowy i to o takich parametrach to się taki wykorzystuje, chyba że chodzi o doziemienie instalacji która nie jest w pobliżu tego uziomu

w drugim falownik powinien zadziałać tak jak sugerujesz, będzie to tzw dawne zerowanie, czego już się nie robi ale wiele instalacji takich jeszcze jest, natomiast do doziemienia ochronników trzeba dorobić albo też wykonując ten uziom to całą instalację domową przekształcić w TNC-S

Edytowane przez miecio 301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym przypadku, mając uziom fundamentowy i to o takich parametrach to się taki wykorzystuje, chyba że chodzi o doziemienie instalacji która nie jest w pobliżu tego uziomu

w drugim falownik powinien zadziałać tak jak sugerujesz, będzie to tzw dawne zerowanie, czego już się nie robi ale wiele instalacji takich jeszcze jest, natomiast do doziemienia ochronników trzeba dorobić albo też wykonując ten uziom to całą instalację domową przekształcić w TNC-S

Czyli można podpiąć instalację PV do tego samego uziomu co instalację domową? Myślałem że to powinno być odseparowane od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można podpiąć instalację PV do tego samego uziomu co instalację domową? Myślałem że to powinno być odseparowane od siebie.

 

Ja mam podłączoną do piorunochronu na zacisku i schodzi pionowym zwodem do szpili uziom owej, było mierzone miernikiem wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...