Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cofnij się w postach, zweryfikuj ile było produkcji i żużycia na wykresie, którego żeś się uczepił, a może coś dostrzeżesz :lol2:

 

########OBRAŹLWIE##########Ja się uczepiłem? Jak nawet nie pamiętam ubiegłego roku. Rozmawiając z gawłem podałem że ktoś na forum chwalił się 100% zużyciem z PV.

Gdzie twój samo zachwyt jaki prezentowałeś w poście # 16388?. Zrozumiałeś błąd i teraz chcesz udowodnić coś zupełnie innego.

Przeczytaj swój post #16388 kilka razy i zachwycaj się nim. Fakt jest to super jak wychodzi na zero bilans bo chyba o to chodzi.

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zachwyt jest cały czas taki sam, jeśli tego nie widzisz :lol2:

Zmienię ten post ...bo bez cudzysłowu widzę, że nie jarzysz, że nabijam się z twoich wypocin o 100% zużyciu.

Po wyrwanych z kontekstu wykresach stwierdziłeś, że ktoś robi to

chaotycznie i bezrozumnie

i dałeś do zrozumienia, że jest dzbanem, głupkiem czy co ci tam przyszło do głowy, jak widzisz FV mówi co innego.

 

 

:bye:

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Po porzednich postach widze duza wiedze w temacie i widze również,ze pomogliscie paru osobom, ja tez bym prosił o pomoc, bo czuje ze ktos chce mnie naciągnąć.

Mam wycene na cala instalacje, wszystko na papierku wygląda super,ale dotarlem na ten temat i juz tak to nie wygląda.

 

Modul PV ASTROnergy (Chint Solar) CHSM60M-HC-335 x 11szt

 

Falownik: FRONIUS Symo 3.7-3-M

 

Zapotrzebowanie wyliczone na 3.685 kWp.

Koszt calosci 24 300zl w raz z montażem, dowozem gwarancja na wydajność 25lat, na wszystko 10lat, 2 lata na uszkodzenia po montażu, ubezpieczenie.

To jest ponad 6 500zl/ 1kWp.

Moze mi ktos powiedzieć czy to normalne?

 

Jestem ze Śląska widzialem Tutaj pare osob ktore zakładały w tych rejonach, proszę o podpowiedz w sprawie firmy.

Mam trochę wkladu własnego, ale głównie chcialbym bazowac na kredycie.

Jeśli podałem za malo info przepraszam reszte podam jesli będzie taka potrzeba, z góry dziękuję za kazda odpowiedź.

Edytowane przez Elfir
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modul PV ASTROnergy (Chint Solar) CHSM60M-HC-335 x 11szt

 

Falownik: FRONIUS Symo 3.7-3-M

 

Zapotrzebowanie wyliczone na 3.685 kWp.

Koszt calosci 24 300zl w raz z montażem, dowozem gwarancja na wydajność 25lat, na wszystko 10lat, 2 lata na uszkodzenia po montażu, ubezpieczenie.

To jest ponad 6 500zl/ 1kWp.

Moze mi ktos powiedzieć czy to normalne?

 

Jestem ze Śląska widzialem Tutaj pare osob ktore zakładały w tych rejonach, proszę o podpowiedz w sprawie firmy.

Mam trochę wkladu własnego, ale głównie chcialbym bazowac na kredycie.

Jeśli podałem za malo info przepraszam reszte podam jesli będzie taka potrzeba, z góry dziękuję za kazda odpowiedź.

Cena jest .... kosmicznie wielka. Takie małe instalacje są dość drogie, ale żeby aż tak? W dodatku panele to nie jest jakiś hit. Przy tak małej instalacji, jeśli to ma być zakładane przez firmę, trzeba liczyć się z cenami 4500-5500/1kWp, w zależności od marki sprzętu. Co do Froniusa, zastanów się, czy nie lepiej kupić jakiegoś Sofara, Growatta czy co tam jeszcze ktoś podpowie. Sporo osób narzeka na głośność tych falowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zachwyt jest cały czas taki sam, jeśli tego nie widzisz :lol2:

Zmienię ten post ...bo bez cudzysłowu widzę, że nie jarzysz, że nabijam się z twoich wypocin o 100% zużyciu.

Po wyrwanych z kontekstu wykresach stwierdziłeś, że ktoś robi to

 

i dałeś do zrozumienia, że jest dzbanem, głupkiem czy co ci tam przyszło do głowy, jak widzisz FV mówi co innego.

 

 

:bye:

 

Chaotycznie i bezrozumnie to nie mój wpis.

Posta zmień bo zrozumiałeś BŁĄD --i jak to może być

Z gawłem rozmawiałem dawno---dlaczego wtedy nie zareagowałeś? Powiem ci dlaczego. Bo czekałeś na fakturę i jak ją dostałeś to napisałeś: A że nie wyszło dobrze to trzeba zmienić.

Fakt jest taki że: JAK KTOŚ ZMIENIA SWOJE WPISY TO SĄ NIEWYGODNE DLA NIEGO. NAPISAŁ GŁUPOTĘ A TERAZ TRZEBA TO ODWRÓCIĆ

SAM siebie nazwałeś dzbanem---to do kogo pretensje? Zapewne wiesz co piszesz.

Powtarzam jeszcze raz----- nie wiedziałem kto tak pisał rok temu, a ty się odezwałeś. Pytam po co? Odpowiem chciałeś być WIELKI Czekałeś na fakturę aby udowodnić swoje racje i pewnie żyłbyś w tym przekonaniu bo gaweł nie zauważył BŁEDU a tu ZONK .Trzeba było szybko działać i zmieniać na swoje.

Zapewne i te wpisy z ubiegłego roku są zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Po porzednich postach widze duza wiedze w temacie i widze również,ze pomogliscie paru osobą, ja tez bym prosił o pomoc, bo czuje ze ktos chce mnie naciągnąć.

Mam wycene na cala instalacje, wszystko na papierku wygląda super,ale dotarlem na ten temat i juz tak to nie wygląda.

 

Modul PV ASTROnergy (Chint Solar) CHSM60M-HC-335 x 11szt

 

Falownik: FRONIUS Symo 3.7-3-M

 

Zapotrzebowanie wyliczone na 3.685 kWp.

Koszt calosci 24 300zl w raz z montażem, dowozem gwarancja na wydajność 25lat, na wszystko 10lat, 2 lata na uszkodzenia po montażu, ubezpieczenie.

To jest ponad 6 500zl/ 1kWp.

Moze mi ktos powiedzieć czy to normalne?

 

Jestem ze Śląska widzialem Tutaj pare osob ktore zakładały w tych rejonach, proszę o podpowiedz w sprawie firmy.

Mam trochę wkladu własnego, ale głównie chcialbym bazowac na kredycie.

Jeśli podałem za malo info przepraszam reszte podam jesli będzie taka potrzeba, z góry dziękuję za kazda odpowiedź.

 

Cena na dziś za 1kWp.to ok 4k----do 4,5k . Wyższe to naciąganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena na dziś za 1kWp.to ok 4k----do 4,5k . Wyższe to naciąganie.

No bez przesady. Przy instalacji 3,7 kWp trzeba już się trochę naszukać, żeby znaleźć ofertę za 4kpln. I dokładnie sprawdzić czy np. na zabezpieczeniach nie oszczędzają. Jesteś w stanie bez problemu podać taką ofertę opartą na Froniusie i sensownych panelach i zabezpieczeniach? Co innego instalacje 5 kWp i wyżej, ale przy małych ciężko będzie znaleźć w takiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Przy instalacji 3,7 kWp trzeba już się trochę naszukać, żeby znaleźć ofertę za 4kpln. I dokładnie sprawdzić czy np. na zabezpieczeniach nie oszczędzają. Jesteś w stanie bez problemu podać taką ofertę opartą na Froniusie i sensownych panelach i zabezpieczeniach? Co innego instalacje 5 kWp i wyżej, ale przy małych ciężko będzie znaleźć w takiej cenie.

 

Ja nie polecam szukania na siłę najtańszej oferty i jej wybór, bo to źle może się skończyć dla Inwestora.

Ważne aby instalacja było wykonana poprawnie technicznie z dbałością o bezpieczeństwo użytkownika.

Sam przerabiałem ten temat, na przełomie roku, bo szukałem ekipy do zrobienia 10kWp na dachu.

 

Miałem kilkanaście ofert, ceny od 3500 do 6000 zł, wiec rozstał ogromy, ale nie to mnie najbardziej poraziło.

Pojęcie ludzi którzy biorą się obecnie za instalowanie PV to jakaś porażka. Z wykształcenia jestem elektrykiem i moje uszy krwawiły od tego co niektóre fachury plotły. Finalnie wybrałem ofertę na JA SALAR + Fronius 10kW za ok. 3800 zł/kWp. Montaż na dachu z dachówki ceramicznej, panele w pozycji horyzontalnej, wiec roboty było sporo.

 

Froniusa bym już nie wybrał z powodu który opisałem w poniższym temacie.

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?361028-Jaki-falownik-inwerter-najcichszy&p=7915890&viewfull=1#post7915890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś uruchamiał inwerter sofar solar, ja mam 6kW. Rozchodzi mi się o kartę pamięci, czy ma być wciśnięta czy nie podczas pracy, uruchomienia. Wydaje mi się, że nie była wciśnięta i stąd moje pytanie.

I jeszcze czy można go konfigurować bez podpiętych paneli. Może to głupie pytanie, ale na filmiku, który widziałem, gość konfigurował akurat WIFI tylko na panelach bez podpięcia do AC. Chcę przygotować inwerter do pracy podpinając tylko AC.

Panele jeszcze w garażu, deszcz pada i nie wiem kiedy przestanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Przy instalacji 3,7 kWp trzeba już się trochę naszukać, żeby znaleźć ofertę za 4kpln. I dokładnie sprawdzić czy np. na zabezpieczeniach nie oszczędzają. Jesteś w stanie bez problemu podać taką ofertę opartą na Froniusie i sensownych panelach i zabezpieczeniach? Co innego instalacje 5 kWp i wyżej, ale przy małych ciężko będzie znaleźć w takiej cenie.

 

Te ceny mam potwierdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie wiem czy jest prosto. Moja ma 5-ty rok. Choć w tym roku będzie u mnie 10kW lecz to inna bajka jak i cena. Dostawiam 4,24kW w sumie będzie 9.96kW

Patrząc na ilość problemów, jakie mają firmy (często raczkujące), to jednak skłaniam się ku temu, że sztuką jest znaleźć firmę, która zrobi instalację tanio i dobrze. Przy czym dość łatwo znaleźć firmę, która zrobi drogo i źle. Z moich doświadczeń większość ofert jest zwyczajnie drogich (instalacja 5-6 kWp, średnia półka, ceny 4,5-6,5 kpln/1kWp), mało ofert jest tanich (ok 4 kpln), a najmniej bardzo tanich (poniżej 4 kpln). Więc jeśli znasz firmę, która zrobi instalację od A do Z tanio, w dodatku dobrze, z dobrymi zabezpieczeniami a nie "chińskimi", to moim zdaniem warto się podzielić namiarem z innymi. Jeszcze do tego dochodzi kwestia lokalizacji. W moich okolicach bardzo ciężko znaleźć firmę, która wykona w sensownych pieniądzach PV czy PC, taki urok. Bardziej się opłaca wziąć firmę 100 km dalej, niż robić lokalnie. Raptem przykład z wczoraj, miałem telefon od współpracownika żony, znaleźli 3 wykonawców lokalnych, wszyscy mieli ceny 4,8-6,3kpln /1kWp, z czego ten najdroższy miał problem z odpaleniem instalacji przez blisko 1,5 m-ca u jednego z sąsiadów. Ostatecznie wybrali ofertę za 4,2 kpln, na Sofar Solar 6.6 i panele Phono Solar 340W spoza okolic. Wg mnie powinni szukać dalej, zarówno cenowo jak i sprzętowo, ale nie mój cyrk, nie moje małpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...