Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Panowie

Mam problem z solar web live na moim telefonie z androidem, przy próbie połącznia pokazuje się komunikat "brak połączenia internetowego.ustanów połączenie internetowe i spróbuj ponownie". Połączenie z solar web działa na laptopie oraz drugim telefonie ( telefon żony). Jak może być przyczyna, oczywiście internet na innych stronach w telefonie działa bez zarzutu.

Falownik - fronius symo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest rekord :D Koleś w robocie zamontował PV na dachu, normalna instalacja. 3KW za 23 tyś zł :D

 

na audiofilskich przewodach ze srebra bezkofeinowego?

 

u mnie w okolicy ubiegłym tygodniu z Columbusa chodzili, sąsiadowi zaproponowali instalację 5kWp z abonamentem wychodzącym sumarycznie mniej więcej po przeliczeniu 33kPLN (277PLN miesięcznie przez 10 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam problem z solar web live na moim telefonie z androidem, przy próbie połącznia pokazuje się komunikat "brak połączenia internetowego.ustanów połączenie internetowe i spróbuj ponownie". Połączenie z solar web działa na laptopie oraz drugim telefonie ( telefon żony). Jak może być przyczyna, oczywiście internet na innych stronach w telefonie działa bez zarzutu.

Falownik - fronius symo

 

Wejdź w data menadżera i sprawdź co się dzieje i jak jest falownik skonfigurowany? Może ma dynamiczny IP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chyba gdzieś tu widziałem ale nie mogę znaleźć, że ktoś na domku robił dach z paneli zamiast blachy. Ponieważ jestem przed budową zadaszenia na auto (jeszcze nie wiem czy garaż czy carport), przychodzi mi do głowy carport właśnie z dachem z paneli.

Ponieważ mam już instalację zgłoszoną, działającą, ktoś kojarzy jak to jest jakbym dołożył kolejne panele do tego optymalizatora co mam, da się? Mam Solar Edge SE6K, a moc z paneli 7,01. Mało kiedy dochodzi do szczytowych 6kW, wiec w teorii jest miejsce.

Jakby to wyglądało jak bym dołożył kilkanaście paneli z zadaszenia carportu do tego optymalizatora, panele najtańsze, niskiej mocy, coś w stylu

https://allegro.pl/oferta/135w-nowy-panel-sloneczny-solarny-fotowoltaiczny-9587619485

Carport ~40 m2 dałby ok 30 paneli, czyli dodatkowe ~3kWp mocy. Czerwiec, lipiec, sierpień wiadomo, że będzie zdecydowanie za bogato ale pozostałe miesiące trochę by średnią uzysku podbiły.

Chodzi mi o to czy zamiast ładować kasę w dach z blachy nie pomyśleć w opisany sposób, co sądzicie?

Kolejne pytanie, czy jeśli uznam, że tak chcę działać powinienem dodatkową moc zgłaszać gdzieś? Mocy szczytowej, zgłoszonej nie przekroczę bo optymalizator ten sam, więc wydaje mi się, że nikomu nic nie trzeba mówić.

Jakie opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu - optymalizator jest ponad dwukrotnie droższy, niż ten panel...

Ten panel ma 135Wp, więc x30 to nie 3kWp, tylko 4.05 kWp.

Do falownika SE6K możesz po stronie DC podłączyć 8100W, a Ty już masz 7010W.

 

No przecież wystarczy PDF ściągnąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferty znajdują się same, to nie jest tak że na śląsku są 2 firmy instalujące PV jest ich dziesiątki tylko to eldorado zrobili sami klienci. Skoro klienci walą drzwiami i oknami cena rośne. Firma która instaluje w cenie 3,5-3,7k PLN/kWp mają zawalone terminy na pół roku do przodu. Pozostałe liczą że klienci będą wolały wyłożyć kasę już i mieć PV za tydzień jednak w cenie 4,5-4,9k PLN. Jakoś w piątek fidziałem ofertę za 3,68kW za 22000 PLn i to jest prawie 6000PLN/kWp.

 

Wystarczy zapytać rządu dlaczego w Polsce gdy Polak zarabia 6500 PLN brutto podatek od tego wynosi 2050 PLN a w Czechch tylko 799 PLN.

 

 

Oferta ofercie nie równa również ze względu na sprzęt użyty. SolarEdge będzieb droższy niż zwykły sofar solar. . Istotne jest również czy na dachu czy na gruncie.

Znam sytuację ze solaredge 8,28kWp na dachu wyszedł tyle samo co 9,66kWp sofar solar na gruncie. Dodam, ze ten drugi będzie tez bardziej wydajny. No ale tam kąty się ustala jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam problem z solar web live na moim telefonie z androidem, przy próbie połącznia pokazuje się komunikat "brak połączenia internetowego.ustanów połączenie internetowe i spróbuj ponownie". Połączenie z solar web działa na laptopie oraz drugim telefonie ( telefon żony). Jak może być przyczyna, oczywiście internet na innych stronach w telefonie działa bez zarzutu.

Falownik - fronius symo

 

Jaki masz telefon? Rozmawiałem z instalatorami i to jednak ma znaczenie. Przyznam się, ze byłem zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chyba gdzieś tu widziałem ale nie mogę znaleźć, że ktoś na domku robił dach z paneli zamiast blachy. Ponieważ jestem przed budową zadaszenia na auto (jeszcze nie wiem czy garaż czy carport), przychodzi mi do głowy carport właśnie z dachem z paneli.

Ponieważ mam już instalację zgłoszoną, działającą, ktoś kojarzy jak to jest jakbym dołożył kolejne panele do tego optymalizatora co mam, da się? Mam Solar Edge SE6K, a moc z paneli 7,01. Mało kiedy dochodzi do szczytowych 6kW, wiec w teorii jest miejsce.

Jakby to wyglądało jak bym dołożył kilkanaście paneli z zadaszenia carportu do tego optymalizatora, panele najtańsze, niskiej mocy, coś w stylu

https://allegro.pl/oferta/135w-nowy-panel-sloneczny-solarny-fotowoltaiczny-9587619485

Carport ~40 m2 dałby ok 30 paneli, czyli dodatkowe ~3kWp mocy. Czerwiec, lipiec, sierpień wiadomo, że będzie zdecydowanie za bogato ale pozostałe miesiące trochę by średnią uzysku podbiły.

Chodzi mi o to czy zamiast ładować kasę w dach z blachy nie pomyśleć w opisany sposób, co sądzicie?

Kolejne pytanie, czy jeśli uznam, że tak chcę działać powinienem dodatkową moc zgłaszać gdzieś? Mocy szczytowej, zgłoszonej nie przekroczę bo optymalizator ten sam, więc wydaje mi się, że nikomu nic nie trzeba mówić.

Jakie opinie?

 

Te panele to samo szkło bez ramki. Napięcie pracy około 100V prąd około 1,5A. Trzeba je jakoś łączyć szeregowo-równolegle. 10 paneli w szereg to ponad 1000V przy otwartym stringu. Czy patrzyłeś na te parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też planuję zadaszenia na auto. oglądałem takie panele-dachówki. bardzo słabo wychodzą i są drogie. taniej i bardziej efektywnie jest dać najtańsza blachę trapezową i na to dać panele. planuję dach o wielkości 12 paneli (około 3,8x6,5m), oczywiście jednospadowy, kierunek południe i 30stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...