Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie ten falownik mam w ofercie. Ale on jest bez optymalizacji. Chyba, ze nie masz żadnych zacienień. Ale to trzeba sprawdzić bo się można zdziwić co potrafi zrobić drzewo sąsiada.

 

 

Panele Risen 310

Falownik Sofar 11KTLX

Całość - 36019zl

 

Panele Longin 320

Falownik Sofar 11KTLX

Całość - 36211zl

 

Panele Longi 365

Falownik Sofar 11KTLX

Całość - 37571zl

 

Panele Qcells G8 350

Falownik Sofar 11KTLX

Cena - 40748zl

 

Panele Qcells G7 330

Falownik Sofar 11KTLX

Cena - 36727zl

 

Panele Sharp 320

Falownik Sofar 11KTLX

Cena - 36640zl

 

 

 

Co wybrać z tych wszystkich co podałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz w ogóle pod uwagę jakie będziesz miał zabezpieczenia przeciwpożarowe, przeciwprzepięciowe, jaką obsługę pogwarancyjną, termin montażu i czy się wyrobisz na "Mój prąd" i tego typu rzeczy?

Jak nie to kupuj najtaniej zdając się na fachowość instalatorów i ciesz się szybkim zwrotem.

 

Zabezpieczenia maja być firmy Noark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto iść w te Sanlinki 345 10kw +Sofar 11 narazie cena 34000zl i jeszcze może coś utarguje a może falownik fronius

 

 

IMO nie kombinuj tylko to bierz.

 

tylko nie teraz. Trzeba poczekać co rzad wymyśli. jak wymyśli to ten zestaw będzie super. Ja tez w niego idę tylko jak pisałem na gruncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć czemu nie teraz czy coś się zmieni cena jest do piątku później już taka nie będzie

 

 

Kasa się kończy, możesz nie dostać dotacji. Jak będzie następna tura składania wniosków wtedy warto złożyć, Dodatkowo w planach jest dofinansowanie z programu mój prąd na PC oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ale trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa się kończy, możesz nie dostać dotacji. Jak będzie następna tura składania wniosków wtedy warto złożyć, Dodatkowo w planach jest dofinansowanie z programu mój prąd na PC oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ale trzeba czekać.

 

Kasa się kończy? A skąd takie durne informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto iść w te Sanlinki 345 10kw +Sofar 11KTLX cena 34000zl i jeszcze może coś utarguje czekam na wycenę z falownikiem Fronius

 

Cena atrakcyjna i panele przyzwoite, ja nie narzekam, w przeliczeniu na kwp wyjdzie bardzo sensownie. Kwestia jakie masz potrzeby bo ta instalacja wyprodukuje 11/12 MWh/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa się kończy, możesz nie dostać dotacji. Jak będzie następna tura składania wniosków wtedy warto złożyć, Dodatkowo w planach jest dofinansowanie z programu mój prąd na PC oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ale trzeba czekać.

 

Firma gwarantuje ze otrzymam dotacje z programu mój prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena atrakcyjna i panele przyzwoite, ja nie narzekam, w przeliczeniu na kwp wyjdzie bardzo sensownie. Kwestia jakie masz potrzeby bo ta instalacja wyprodukuje 11/12 MWh/rok

 

Zuzycie na ta chwile mam 4kw ale zakładam pompę ciepła 12kw wiec dlatego taka instalacja może jeszcze dojdzie klima ale nie teraz ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy ubiegłym tygodniu z Columbusa chodzili, sąsiadowi zaproponowali instalację 5kWp z abonamentem wychodzącym sumarycznie mniej więcej po przeliczeniu 33kPLN (277PLN miesięcznie przez 10 lat)

 

U mojego sąsiada Columbus zadziałał za 27tyś zł.

Widziałem 13 paneli Sunporta 350SP

Falownik Solis 3P4K

4,5kW

 

2 miesiące suszył to na dachu, jutro mu licznik dopiero zmieniają.

 

IJa tez w niego idę tylko jak pisałem na gruncie.

Ty akurat nie masz innego wyjścia chyba, że pod każdy panel optymalizator wsadzisz.

Kopuła obłożona ogniwami by pięknie wyglądała, ruszt musiałby być nałożony na nią dookoła, bez kotwienia i odpowiednio dociążony.

Byś produkował prąd od wschodu do zachodu słońca.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego sąsiada Columbus zadziałał za 27tyś zł.

Widziałem 13 paneli Sunporta 350SP

Falownik Solis 3P4K

4,5kW

 

2 miesiące suszył to na dachu, jutro mu licznik dopiero zmieniają.

 

 

Ty akurat nie masz innego wyjścia chyba, że pod każdy panel optymalizator wsadzisz.

Kopuła obłożona ogniwami by pięknie wyglądała, ruszt musiałby być nałożony na nią dookoła, bez kotwienia i odpowiednio dociążony.

Byś produkował prąd od wschodu do zachodu słońca.

 

 

Animus, daje na gruncie. Wystarczy mi być już pionierem, teraz niech się inni pomęczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...