Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Źle oszacowałeś bo dach wsch-zach więc do Twoich 20% dołożę kolejne 20% za instalację na połaci zachodniej.

@rusyin tak na przyszłość czasami mądrzejszych należy słuchać bo jeśli "projekt mam gdzieś!!!" to firma też musi być raczej raczkująca w temacie PV.

 

Pewnie ze słuchać mądrzejszych ale ty do nich się nie zaliczasz.

https://insun.pl/blog-post/instalacje-fotowoltaiczne-wschod-zachod/

http://odnawialnezrodlaenergii.pl/energia-sloneczna-aktualnosci/item/1271-montaz-paneli-pv-na-wschod-zachod-bardziej-korzystny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Jakby nie zaklinać rzeczywistośći, produkcja WE jest mniejsza o kilkanacie procent, dojdzie jeszcze parę procent z zacienienia i nawet większa popołudniowa autokonsumpcja nie pomoże.

Tym bardziej, że nawet, kiedy jesteś w pracy zmywarka może zrobić cykl w samo południe, to samo np pralka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuart projekt ma gdzieś już z jakiejś firmy i nie ma aż takich strat bo dach jest dwu spadowy strony wschód zachód i ten komin aż tak nie przeszkadza. Przynajmniej według nich

 

Jest w dyskusji link do strony liczącej długość cienia w zależności od dnia i godziny. Bys się zdziwił co wychodzi. Ale nie wiem jakie to ma przełożenie na panele bo cień najdłuższy jest w zimie, a wtedy uzysk i tak jest najmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ja w temacie PV do mądrych się nie zaliczam to on zjadł wszystkie rozumy na tematach sponsorowanych na www. Nie moje pieniądze nie mój dach. Widać że wie o PV wszystko więc niech żyje w tym przekonaniu i proszę nie wyprowadzajcie go z tego samozachwytu. Niech chłop założy, po roku zrozumie co zrobił a za kolejne lata przyzna nam rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze niektórzy marcinbbb to by kazal dom przebudować albo dach obkrecic.

Wszyscy ci to piszą od początku, a ty dopiero zaczynasz słuchać...

A teraz doszedłeś do instalacji wsch-zach... dobry kierunek myślenia, zobaczymy co dalej.

 

Tylko cały czas moc instalacji jest trzymana w tajemnicy.. Na rysunku widziałem 7 paneli to wszystko?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego takie kombinację, chcę mieć tak zamontowane panele abym widział od strychu ich montaż, czy nie przecieka nic podczas ulew. Poniżej wysokości komina już jest poddasze zamieszkałe i nie chcę się zastnawiać czy przypadkiem coś nie spierdzielili i nie przecieka aż w końcu zacznie pojawi się plama na suficie. Proszę nie komentować, że nie ma co się martwić, nie będzie ciekło itd itp, wolę widzieć co i jak.

[ATTACH=CONFIG]449133[/ATTACH]

 

Panele na samej górze, montaż, w razie przecieku zalejesz całe mieszkanie, panele na samym dole, w razie przecieku, zalejesz tylko brzegowe pokoje, woda po krokwiach nie popłynie pod górę tylko w dół.;)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuart projekt ma gdzieś już z jakiejś firmy i nie ma aż takich strat bo dach jest dwu spadowy strony wschód zachód i ten komin aż tak nie przeszkadza. Przynajmniej według nich

Nie słuchaj oszołomów, każdy cień podraża całą instalację, a jak nie dasz optymalizatorów to i tak spłata zestawu się znacząco wydłuża ze względu na mniejszy "urobek".

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie do końca tak jest, wszystko się da, ale tam naćpali elektroniki, jak byś coś takiego spłodził to koszty są nieporównywalne z normalnym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 3 KW na rok ja bym niczego nie zakładał bo to raptem 2 zł za prąd za cały rok

 

Tu się zgadza, rachunki mam poniżej 2 tyś zł bo dokładnie pierwszego roku i drugiego poszło ok 2700-2800kWh. Nie planuję nic dokładać typu klima itd, ogrzewania też narazie nie zmienię bo mam nowe wszystko a rachunki dla mnie nie są wysokie. Ewentualnie mógłbym CWU prądem dogrzewać ale czy jest sens gdy teraz płacę na miesiąc ok 30zł za gaz.

Dlatego właśnie się tak zabieram jak pies do jeża, bo nie wiem czy jest sens się w to pchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadza, rachunki mam poniżej 2 tyś zł bo dokładnie pierwszego roku i drugiego poszło ok 2700-2800kWh. Nie planuję nic dokładać typu klima itd, ogrzewania też narazie nie zmienię bo mam nowe wszystko a rachunki dla mnie nie są wysokie. Ewentualnie mógłbym CWU prądem dogrzewać ale czy jest sens gdy teraz płacę na miesiąc ok 30zł za gaz.

Dlatego właśnie się tak zabieram jak pies do jeża, bo nie wiem czy jest sens się w to pchać?

 

Teraz rozumiem. Te 30 zł za gaz miesięcznie to jest z opłatami stałymi? Masz drogi prąd, może zmień taryfę to nic nie kosztuje przy g12w i korzystaniu non stop średnia cena 1 kwh wyszła 49 gr brutto z wszystkimi składnikami choć jest u mnie drogo I 75 gr II40 gr. Skąd taki egzotyczny pomysł że klimatyzator jest energożerny ??? w trybie nielodzenia zużycie referencyjne roczne jest ok 140 kwh, grzania 800 kwh u mnie na chłodzenie poszło w tym sezonie jakieś 5 kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...