Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gaweł nie bardzo rozumiem z tym klimatyzatorem, że nie chcę ? Jeżeli tak, to nie chodzi tu o kwestię ekonomiczną tylko, że tak powiem samopoczucia, źle sią z żoną czujemy w miejscu cały czas klimatyzowanym, ale to już inna sprawa.

Tak te 30zł to z opłatami stałymi. Co do drogiego prądu, mam zwykłą taryfę g11, kiedyś myślałem o zmianie ale nie wiem na jaką. Prąd mam w PGE. Ogólnie w domu jesteśmy od 14 do 8 rano, ale nie zwracamy uwagi aby o jakiejś szczególnej porze nastawiać pranie czy zmywarkę. Dodam, że mamy indukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zainwestowałbym w instalację za 10 tys ile kwp wyjdzie tyle będzie bo będzie cię ona kosztowała po dotacji i odliczeniu 4150 zł czyli zwróci ci się za2 lata. Ot tak jakbyś zapłacił za prąd za 2 lata z góry.

 

za 10 tyś zł to pewnie z 2kWp ? to przy moim ustawieniu domu i dachu chyba będzie cały guzik i nie zwróci się na pewno 2 lata. Ale może to jakieś wyjście aby nie dużą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaweł nie bardzo rozumiem z tym klimatyzatorem, że nie chcę ? Jeżeli tak, to nie chodzi tu o kwestię ekonomiczną tylko, że tak powiem samopoczucia, źle sią z żoną czujemy w miejscu cały czas klimatyzowanym, ale to już inna sprawa.

Tak te 30zł to z opłatami stałymi. Co do drogiego prądu, mam zwykłą taryfę g11, kiedyś myślałem o zmianie ale nie wiem na jaką. Prąd mam w PGE. Ogólnie w domu jesteśmy od 14 do 8 rano, ale nie zwracamy uwagi aby o jakiejś szczególnej porze nastawiać pranie czy zmywarkę. Dodam, że mamy indukcję.

 

Ja też mam PGE i ogrzewanie działa cały czas ale w taryfie g12w masz 104 dni wekendowe i ok 8 dni światecznych tylko w II strefie i to robi wynik nie dni powszednie, jakoś zawsze w święta i wekendy więcej się z prądu korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam PGE i ogrzewanie działa cały czas ale w taryfie g12w masz 104 dni wekendowe i ok 8 dni światecznych tylko w II strefie i to robi wynik nie dni powszednie, jakoś zawsze w święta i wekendy więcej się z prądu korzysta.

 

Mówisz aby przejść na g12w? Może jeszcze by spadły koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przez myśl mi przechodzą panele .

[ATTACH=CONFIG]449133[/ATTACH]

 

po pierwsze jesli chcesz panele to ustaw je po jednej stronie komina od południowej strony (moze byc wschód zachód - roznica w uzysku pomijalna bo zakaldam ze zuzyjesz wiecej samokonsupcji). Po drugie nie napisales jaki masz dach - blachodachowka, ceramika , czy pelne deskowanie itp..

Moim zdaniem i tak nic nie zobaczysz , musiałoby nieźle się lać aby wylazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drogiego prądu, mam zwykłą taryfę g11, kiedyś myślałem o zmianie ale nie wiem na jaką. Prąd mam w PGE. Ogólnie w domu jesteśmy od 14 do 8 rano, ale nie zwracamy uwagi aby o jakiejś szczególnej porze nastawiać pranie czy zmywarkę. Dodam, że mamy indukcję.

 

W Twoim przypadku nie opłaca sie brać taryfy G12. Jak chcesz być niewolnikiem w swoim domu uzależnionym od II taryfy to możesz się zamęczać i czekać na godziny w II taryfie bo prąd tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drogiego prądu, mam zwykłą taryfę g11, kiedyś myślałem o zmianie ale nie wiem na jaką. Prąd mam w PGE. Ogólnie w domu jesteśmy od 14 do 8 rano, ale nie zwracamy uwagi aby o jakiejś szczególnej porze nastawiać pranie czy zmywarkę. Dodam, że mamy indukcję.

 

G12W prawie zawsze się opłaca i to bez pilnowania czegokolwiek.

Jeszcze w mieszkaniu mieliśmy G11 ale inteligentny licznik prądu co miał dane z każdej godziny i kilkoma kliknięciami można było sprawdzić co by było gdyby poprzedni rok było G12W zamiast G11. Okazało się że zapłaciłbym mniej. A niczego nie pilnowaliśmy, nie było nas w domu od 7 do 16, w weekendy też często wyjeżdżaliśmy. Nasze używanie prądu było lekko any-G12W a i tak wyszło taniej.

Teraz w domu wziąłem G12W i nie dostosowuje życia do prądu. W okresie jesiennym nawet puszczam pompę ciepła w dzień a wyłączam na noc.

Po blisko roku sprawdziłem i w G11 zapłaciłbym więcej. Znowu żyjąc any-G12W wyszło że jest taniej niż G11.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 6.6 po AC przepuści 6,0 kW i nie wyciąga do 7200 W tylko tyle w modułach producent rekomenduje

 

Czyli, żeby nie stracić ani miliwata produkcji w szczytowych miesiącach lepiej się sprawdzi 8.8? Różnica w cenie nie jest duża, czy są jakieś przeciwwskazania do użycia mocniejszego inwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w domu wziąłem G12W i nie dostosowuje życia do prądu. W okresie jesiennym nawet puszczam pompę ciepła w dzień a wyłączam na noc.

Po blisko roku sprawdziłem i w G11 zapłaciłbym więcej. Znowu żyjąc any-G12W wyszło że jest taniej niż G11.

 

Cud, normalnie cud skoro I taryfa jest droższa o wiele od II a Ty używasz I- szej do grzania i nie pilnujesz godzin i płacisz mniej aniżeli w G11 to normalnie cud.

Edytowane przez henrykow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud, normalnie cud skoro I taryfa jest droższa o wiele od II a Ty używasz I- szej do grzania i nie pilnujesz godzin i płacisz mniej aniżeli w G11 to normalnie cud.

 

To nie cud, to matematyka. No ale nie od dziś wiadomo, że wielu ma z tym problem...

Mam takie samo zdanie jak giman. I takie same doświadczenia z tarygą G12w. Bo piszemy o taryfie G12w a nie G12. Roznica między nimi jest dosyć istotna...

U mnie tylko zmywarka jest z opóźnionym startem, reszta wg potrzeb. I wychodzi całościowe zużycie w okolicy 70% w T2. Co daje niecałe 30% oszczędności w porównaniu do G11...normalnie cud...

Edytowane przez JTKirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie cud, to matematyka. No ale nie od dziś wiadomo, że wielu ma z tym problem...

Mam takie samo zdanie jak giman. I takie same doświadczenia z tarygą G12w. Bo piszemy o taryfie G12w a nie G12. Roznica między nimi jest dosyć istotna...

U mnie tylko zmywarka jest z opóźnionym startem, reszta wg potrzeb. I wychodzi całościowe zużycie w okolicy 70% w T2. Co daje niecałe 30% oszczędności w porównaniu do G11...normalnie cud...

 

Potwierdzam u mnie identycznie to wychodzi, z ostatniej faktury miałem średnia cenę zakupu 1 kwh 49 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...