Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko mając PV okienko pokrywa się często z maksymalną produkcją, na szczęście Enea normalnie rozlicza taryfy względem siebie.

Wiem, że się da grzać o określonej godzinie, bo 3 ostatnie sezony grzałem bezpośrednio z produkcji, ale brakuje mi około 1,5 MWh na grzałkę. Odstawiłem grzanie peleciakiem w lato, ale nie cały sezon pozagrzewczy. Razem z voymarem nie potrafią też zrozumieć jak można zużyć prawie cała produkcję na bieżąco, ano można. W tym roku rozliczeniowym pobrałem 800kWh mniej zza licznika niż rok wcześniej (Big Energy mniej się nażarło z opustu) płacąc tylko opłaty stałe, tak, tylko opłaty stałe. Rok temu w maju zapłaciłem za rok 147zł, przy zużyciu ponad 5MWh, w tym roku w maju 97zł .

 

 

Wiele zależnych, których on nie zrozumie, bo jego życie jest proste jak wykres EKG po zejściu.

 

Raczej zużycie produkcji w stosunku rocznym , a nie na bieżąco.

Jak można przy stałych przyzwyczajeniach życia zużywac EE na bieżąco jak . w czerwcu produkcja jest np. 35kWh a w listopadzie 2kWh ?

To co w czerwcu grzejesz wodę ,prasujesz gotujesz, odkurzasz itd. a w listopadzie przy produkcji 2 kWh ? co robisz?

Rację masz lecz produkcja do zużycia wychodzi na ( 0 ) lecz w stosunku rocznym. A to nie to samo. Dwa rożne określenia choć bilans = ZERO

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tauronie okienko 13-15 jest w G12 i G12W.

 

PGE dzienne okienko dzieli jeszcze na porę letnią i zimową

I tak od 01.10. do 31.03. pora zimowa i II tar. od 13.00 do 15.00

od 01.04 do 30.09 pora letnia i II tar. od 15.00 do 17.00

Nie wiem jak u innych operatorów bo jak tak jest to w okresie letnim jedziecie w I tar. myśląc że to druga tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voymar napisz coś o tej swojej pompie dlaczego wersja H z 2 wentylatorami jeśli mogłeś brać 1 wentylatorową o tej samej mocy na R32? Nie była dostępna jakaś różnica w cenie? Ile w sumie musiałeś wydać za montaż i uruchomienie.

Pytam bo jak Bóg da może w przyszłym roku uda się wymienić kociołek, jeśli nie w przyszłym roku to za 2 lata. Awaryjnie jak piec przerdzewieje jutro to jutro będę musiał kombinować z ciepłą pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zużycie produkcji w stosunku rocznym , a nie na bieżąco.

Jak można przy stałych przyzwyczajeniach życia zużywac EE na bieżąco jak . w czerwcu produkcja jest np. 35kWh a w listopadzie 2kWh ?

To co w czerwcu grzejesz wodę ,prasujesz gotujesz, odkurzasz itd. a w listopadzie przy produkcji 2 kWh ? co robisz?

Rację masz lecz produkcja do zużycia wychodzi na ( 0 ) lecz w stosunku rocznym. A to nie to samo. Dwa rożne określenia choć bilans = ZERO

 

 

na bieżąco, zużywałem prawie całą produkcję i co nieco zostało w magazynie https://forum.muratordom.pl/showthread.php?164927-Ma-ktoś-panele-fotowoltaiczne-Proszę-o-opinie&p=7949550&viewfull=1#post7949550

 

W czerwcu, czy lipcu i sięrpniu zjadałem po 25/30kWh na dobę, wszystko w dzień...

Tak w czerwcu grzeję wodę itd, a w listopadzie co robię, ano grzeję wodę... ale peleciakiem zamiast prądem, reszta bez zmian, prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voymar napisz coś o tej swojej pompie dlaczego wersja H z 2 wentylatorami jeśli mogłeś brać 1 wentylatorową o tej samej mocy na R32? Nie była dostępna jakaś różnica w cenie? Ile w sumie musiałeś wydać za montaż i uruchomienie.

Pytam bo jak Bóg da może w przyszłym roku uda się wymienić kociołek, jeśli nie w przyszłym roku to za 2 lata. Awaryjnie jak piec przerdzewieje jutro to jutro będę musiał kombinować z ciepłą pompą.

 

Nie ma sprawy tylko nie na tym forum. Może zadaj pytanie na wątku -- PC i grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bieżąco, zużywałem prawie całą produkcję i co nieco zostało w magazynie https://forum.muratordom.pl/showthread.php?164927-Ma-ktoś-panele-fotowoltaiczne-Proszę-o-opinie&p=7949550&viewfull=1#post7949550

 

W czerwcu, czy lipcu i sięrpniu zjadałem po 25/30kWh na dobę, wszystko w dzień...

Tak w czerwcu grzeję wodę itd, a w listopadzie co robię, ano grzeję wodę... ale peleciakiem zamiast prądem, reszta bez zmian, prądem.

 

Ok 30kWh idzie ci na CWU/doba?--dobrze myślisz lecz mylisz pojęcia . Skąd energia na piekarnik ,żelazko, mikrofalę w zimie?

POJĘCIE____Zużycie na bieżąco to 100% zużycia z PV. I tak.-Jak w dzień zużywasz 100% produkcji to wieczorem tego samego dnia ( jak zajdzie słońce) pobierasz z sieci

Jak na wiosnę chwaliłeś się rachunkiem za opłaty stałe to nie było to ZUŻYCIE BIEŻĄCE lecz bilansowanie roczne wychodzi na zero. I z kolei jak bilansowanie roczne wychodzi na zero TO NIE MOŻE BYĆ ZUŻYCIA BIĘŻĄCEGO 100% Z PV

Napisałeś że co nieco zostało w magazynie. :) Mam nadzieję że zrozumiałeś. Pomyliłeś tylko pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 30kWh idzie ci na CWU/doba?--dobrze myślisz lecz mylisz pojęcia . Skąd energia na piekarnik ,żelazko, mikrofalę w zimie?

POJĘCIE____Zużycie na bieżąco to 100% zużycia z PV. I tak.-Jak w dzień zużywasz 100% produkcji to wieczorem tego samego dnia ( jak zajdzie słońce) pobierasz z sieci

Jak na wiosnę chwaliłeś się rachunkiem za opłaty stałe to nie było to ZUŻYCIE BIEŻĄCE lecz bilansowanie roczne wychodzi na zero. I z kolei jak bilansowanie roczne wychodzi na zero TO NIE MOŻE BYĆ ZUŻYCIA BIĘŻĄCEGO 100% Z PV

Napisałeś że co nieco zostało w magazynie. :) Mam nadzieję że zrozumiałeś. Pomyliłeś tylko pojęcia.

człowieku, sam chyba nie rozumiesz, napisałem

prawie

przytaczając też linka do posta , czepiłeś się tych 100% jak rzep psiego ogona, myląc to co napisałem z tym co się tobie wydaje,że napisałem, dla niektórych słowo prawie robi różnicę, widać tobie wsio ryba.

Zużycie na bieżąco to zużycie na bieżąco i wcale nie oznacza 100% o czym pisałem, a zużycie 100% to zużycie 100%, kończę wywody z tobą, bo szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku, sam chyba nie rozumiesz, napisałem

 

przytaczając też linka do posta , czepiłeś się tych 100% jak rzep psiego ogona, myląc to co napisałem z tym co się tobie wydaje,że napisałem, dla niektórych słowo prawie robi różnicę, widać tobie wsio ryba.

Zużycie na bieżąco to zużycie na bieżąco i wcale nie oznacza 100% o czym pisałem, a zużycie 100% to zużycie 100%, kończę wywody z tobą, bo szkoda czasu.[/quote

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście może o wprowadzeniu od stycznia nowej opłaty, tak zwanej "mocowej"?

Jak to się ma do energii wyprodukowanej przez prosumenta i oddanej do sieci? Z tego, co wyczytałem, opłata ta ma być naliczana od energii zużytej, czyli od tej wprowadzonej (naszej własnej) do sieci i odebranej po haraczu w 70 lub 80% również. Wygląda na to, że my, prosumenci, również zapłacimy tę opłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście może o wprowadzeniu od stycznia nowej opłaty, tak zwanej "mocowej"?

Jak to się ma do energii wyprodukowanej przez prosumenta i oddanej do sieci? Z tego, co wyczytałem, opłata ta ma być naliczana od energii zużytej, czyli od tej wprowadzonej (naszej własnej) do sieci i odebranej po haraczu w 70 lub 80% również. Wygląda na to, że my, prosumenci, również zapłacimy tę opłatę.

 

https://biznes.interia.pl/finanse/news-podwyzki-w-2021-r-rachunki-za-prad-w-gore,nId,4850239

 

Obyś nie miał racji i ja też obym się mylił. Wychodzi na to że posiadanie 10 kwp na dachu nie uchroni od bycia łosiem, natomiast moje jak to niektórzy piszą skąpstwo ma rację bytu bo faktycznie po redukcji zużycia prądu do 4 MWh/rok to opłata w granicach 200 zł.

 

Bardziej martwią mniej podwyżki dla przedsiębiorców bo wszytko nam zdrożeje .. jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...