Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie napisałem, że oszustwo. Marketing rodem z oszustw na wnuczka - podszywanie się pod inną osobę, w tym przypadku sugerowanie nadawcy jako instytucji.

 

'Zawiadomienie' - niczym powiadomienie z np. UG

'Prowadzone były zapisy na audyt weryfikujący'

'Zapisy na spotkania tylko w godzinach...'

'Ze względu na dużą liczbę...'

+ niby pieczątka 'Rządowy program'

 

Szukają łatwowierców ukrywając rzeczywistego nadawcę - brak danych firmy.

 

Nie tylko ja poczułem się dziwnie:

https://www.nowytydzien.pl/audyt-oze-i-dziwne-ulotki/

 

Jak mówi właściciel, taka nietypowa forma reklamy okazała się dla nich korzystniejsza od tradycyjnych kolorowych ulotek. Z drugiej strony przyznaje, że w sprawie ulotek miał już kilka telefonów, m.in. od komendanta policji w Rzeszowie, gdzie mają punkt obsługi.

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie widzisz oszustwo?

 

Pierwszy audyt powinien być inny.:lol2:

 

-Zrobić listę instalatorów obsługujących tą okolicę

-Sprawdzić opinie o wybranych firmach

-Upewnić się, że używają dobrych ogniw itd.

-Dowiedzieć się jakiej gwarancji udzielają

-Skreślić z listy instalatorów co do których nie ma stuprocentowej pewności

Dopiero tu ten audyt.

-Zwrócić się do wybranych firm w celu uzyskania oferty instalacji.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu ulotkę o podobnej treści roznosił chłopak i wrzucał do skrzynek na listy. Ma to dotyczyć mieszkańców powiatu Sosnowiec.

Treść podobna tylko brak informacji, że audyt jest bezpłatny oraz inny nr telefonu (576 113 965).

 

I jeszcze jedno - brak pieczątki.

Tak na moje rozeznanie - coś podobnego do ulotek "z tanim węglem", które co jakiś czas pojawiają się w skrzynce na listy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie tu pasuje powiedzenie.

"Nie oceniaj innych po sobie"

Zgadłeś.

 

 

Pogoniłem takich, wydzwaniali, że nie mają czasu.:lol2:

Więc pytam po co dzwonią jak go nie mają, a oni, że są zawaleni robotą to róbcie nie zawracajcie gitary, powodzenia.

Dzwonili tak ze trzy razy, aż zablokowałem. :D

 

Masz taką firmę, że tak zaciekle walczysz, garnki pokaz, czy fotele do masarzu?:cool:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadłeś.

 

 

Pogoniłem takich, wydzwaniali, że nie mają czasu.:lol2:

Więc pytam po co dzwonią jak go nie mają, a oni, że są zawaleni robotą to róbcie nie zawracajcie gitary, powodzenia.

Dzwonili tak ze trzy razy, aż zablokowałem. :D

 

Masz taką firmę, że tak zaciekle walczysz, garnki pokaz, czy fotele do masarzu?:cool:

 

Do mnie też wydzwania jakaś baba 696752034 i trajkocze naciągając na PV , a jak spytałem z jakiej firmy to żeby podać miejscowość bo ona reprezentuje wiele firm , Co za dno to zwykli naganiacze :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz podstawy aby wątpić w merytoryczność tego audytu?

 

Aby wątpić w merytoryczność i fachowość audytu trzeba mieć podstawy, chociaż w minimalnym zakresie ale trzeba mieć.

Audyt czy za free czy za pieniążki jak jest zrąbany to co da? Nie ma znaczenia wykonania poprawnie audyty czy za darmo czy za pieniądze. Jak widzę niektórym sie wydaje że im więcej zapłacą za audyt tym bardziej będzie rzetelny :D Aby mieć rozeznanie co do poprawności to należałoby wykonać z dwa, trzy audyty przez różnych wykonawców i je porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej opinii. Zastanawiam się nad panelami, instalacja ok 5 KW. Wstępnie wybrałem te 2 oferty:

 

1. moduły fotowoltaiczne LONGI BIFACIALo mocy 370 W ,oraz inwerter producenta GOODWEo łącznej mocy 5,18 KW cena 20 000 zł brutto

2.14 szt. moduły monokrystaliczne EXE 345 moc instalacji 4,83 kWp + inwerter Fronius 23.700 zł brutto

 

Co sądzicie pod kątem jakościowym i cenowym? Czy coś zmienić w doborze instalacji? Jakie marki paneli polecacie? Inwerter chyba najlepsze Fronius

Edytowane przez wysos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej opinii. Zastanawiam się nad panelami, instalacja ok 5 KW. Wstępnie wybrałem te 2 oferty:

 

1. moduły fotowoltaiczne LONGI BIFACIALo mocy 370 W ,oraz inwerter producenta GOODWEo łącznej mocy 5,18 KW cena 20 000 zł brutto

2.14 szt. moduły monokrystaliczne EXE 345 moc instalacji 4,83 kWp + inwerter Fronius 23.700 zł brutto

 

Co sądzicie pod kątem jakościowym i cenowym? Czy coś zmienić w doborze instalacji? Jakie marki paneli polecacie? Inwerter chyba najlepsze Fronius

 

Mam inwerter GoodWe od 5 lat zesrał się w tym roku serwis w Kaliszu, wymiana na nowy od ręki z przesyłkami nowy inwerter dostałem po 5 dniach. Fronius jest głośmy więc jak go zainstalujesz w garażu będzie OK w domu nie polecam, i ma gwarancję jakąś słabą 5 lat gwarancji możliwość rozszerzenia do 7 lat ale płacisz za robociznę a części sami sobie załatwiają. Możesz wziąć inwerter Sofara będzie lepszy od Fronka i chłodzenie pasywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej opinii. Zastanawiam się nad panelami, instalacja ok 5 KW. Wstępnie wybrałem te 2 oferty:

 

1. moduły fotowoltaiczne LONGI BIFACIALo mocy 370 W ,oraz inwerter producenta GOODWEo łącznej mocy 5,18 KW cena 20 000 zł brutto

2.14 szt. moduły monokrystaliczne EXE 345 moc instalacji 4,83 kWp + inwerter Fronius 23.700 zł brutto

 

Co sądzicie pod kątem jakościowym i cenowym? Czy coś zmienić w doborze instalacji? Jakie marki paneli polecacie? Inwerter chyba najlepsze Fronius

 

Uzupełnij informacje o to gdzie ma być instalacja (dach/grunt). Jeśli dach to z czego wykonane pokrycie (i po co wtedy BF). O zabezpieczenia DC/AC nie pytam bo pewnie tego nie wiesz. Wtedy będzie można coś napisać o cenie. Choć nie cena powinna być wyznacznikiem a jakoś wykonania instalacji którą kładziesz na swój dom a która ma pracować 20-30 lat.

Dopytaj o źródło Longi (jeśli Ci tego nie podadzą to dopytaj o długość gwarancji produktowej). Chodzi o gwarancje ponieważ oficjalną dystrybucję w Polsce ma na ten moment tylko jedna hurtownia (prawdopodobnie do końca roku). Odsyłanie modułu do Chin to kiepska perspektywa. Exe Solar masz we Włoszech.

 

PS. Na "Mój prąd" w tym roku już nie załapiesz się. Ale to pewnie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij informacje o to gdzie ma być instalacja (dach/grunt). Jeśli dach to z czego wykonane pokrycie (i po co wtedy BF). O zabezpieczenia DC/AC nie pytam bo pewnie tego nie wiesz. Wtedy będzie można coś napisać o cenie. Choć nie cena powinna być wyznacznikiem a jakoś wykonania instalacji którą kładziesz na swój dom a która ma pracować 20-30 lat.

Dopytaj o źródło Longi (jeśli Ci tego nie podadzą to dopytaj o długość gwarancji produktowej). Chodzi o gwarancje ponieważ oficjalną dystrybucję w Polsce ma na ten moment tylko jedna hurtownia (prawdopodobnie do końca roku). Odsyłanie modułu do Chin to kiepska perspektywa. Exe Solar masz we Włoszech.

 

PS. Na "Mój prąd" w tym roku już nie załapiesz się. Ale to pewnie wiesz.

 

Ok, proszę:

- instalacja na gruncie, z tyłu zabudowań, praktycznie na wolnej przestrzeni

 

-rzut.jpg

- o zabezpieczeniach nie wiem - możesz rozjaśnić na co zwrócić uwagę

Zastanawiam się jeszcze nad panelami double glass, np. taki: zestawy 14x Znshine 370 W, z inwerterem Sofar 5kW

 

Mój prąd - w tym roku odpuszczam składanie o dotację, ale chciałbym wykonać instalację. A złożyć wniosek z nowej puli w 2021. Mogę tak zrobić? Teraz instalacja, wniosek o dotacje jak będzie start naboru. Ciekawe jakie zasady przewidują.

 

Czy zna ktoś godnego polecenia w temacie gruntownych pomp ciepła z kujawsko-pomorskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny pierwszej oferty to nie mam w tej chwili dostępu do Longi BF. Prawdopodobnie to z nieoficjalnego źródła więc pojawia się temat gwarancji o której pisałem poprzednio. Dopytaj też o certyfikaty na konstrukcje montażową. Czasem zdarzają się "garażowcy". Jest jeszcze temat tych mitycznych "30% więcej uzysku" dla BF. Dla najlepszego albedo (biały żwir) uzysk może być w tych okolicach. Ale policz czy to się opłaca. Przygotowanie takiego podłoża i stałe utrzymanie to spore koszty. Więc BF w ostatecznym rozrachunku może wyjść na plus ale bardzo minimalny. Bliżej zera niż powiedzmy 5%.

 

Druga oferta wychodzi za grunt całkiem dobrze. Wrzuciłem to co podałeś do swojego kalkulatora i przy porządnym montażu wyszło mi 2,5 tyś zł więcej. Tylko to koszt "z palca" bez zapoznania się z terenem, gruntem. odległościami itp.

 

Zabezpieczeń nie opiszę bo to za duży temat. Skracając podrzucę tylko hasło: aparaty markowe.

 

Przez kończący się tegoroczny Mój Prąd część instalacji teraz wypada. Nie wiadomo jaki będzie dokładnie regulamin kolejnego naboru. Prawdopodobnie będzie jak z okresem pomiędzy pierwszym i drugim naborem. Czyli teraz się nie załapiesz a na kolejny nie będziesz się kwalifikował (jeśli będziesz miał już swoją instalację przyłączoną do sieci). Warto jednak przemyśleć i policzyć czy jednak nie opłaca się zainwestować teraz. Odliczenie od podatku możesz mieć już za ten rok. Za przyszły.. nie wiadomo czy nie zmienią przepisów podatkowych z uwagi na to jak wygląda stan finansów Państwa. Nie wiadomo co z kursem walut i cenami komponentów. No i najważniejsze nie są znane w tym momencie zasady kolejnego naboru Mojego Prądu. Raczej na pewno nie będzie już gołych instalacji pv z poziomem dofinansowania jak w bieżącym naborze. Dojdą pompy ciepła, być może magazyny i ładowarki. Raczej będą to większe kwoty niż 5 tyś ale tez będą to znacznie większe koszty inwestycji jakie trzeba będzie ponieść. Nie liczyłbym już na taki prosty rachunek, że montujesz samą instalację pv i masz 5 tyś na koncie. Jeszcze kwestia tego kiedy wystartuje kolejny nabór. Raczej połowa roku niż pierwsze tygodnie/miesiące 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, proszę:

 

 

Czy zna ktoś godnego polecenia w temacie gruntownych pomp ciepła z kujawsko-pomorskiego?

 

Witam

 

Jak chcesz instalować PC rób od razu 10 Kwp. Z tego forum, jedyny sprawdzony i z dobrymi referencjami, który przychodzi mi do głowy to "Wihajster" - Toruń lub okolice.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...