Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Roczne rekordy są bite co roku. W zimie.

no właśnie

Zima...

Ogrzewania prądem przybywa, mocy zainstalowanej w PV na początku 2021 było już 3,5 GW , słońce nie świeci(czytaj zero wspomagania) i co ? Jak często padają rekordy zimowe ? Kiedy był ostatni ?

 

 

To jakie masz te letnie rekordy?

no właśnie jakie ? Nie chodzi tu o porównanie z zimowym...

w 2018, gdy mieliśmy w systemie tylko 470MW w panelach

ostry przyrost mocy PV, w 2019r pod 1,4 GW

W 2020r latem było w systemie juz pod 3 GW mocy PV

 

 

Nie widzisz różnicy 1,5 GW poboru w 2015 w zależności, czy jest na dworze mniej niż 20, a ponad 30 stopni. Nie widzisz, że szczyt poboru przypada na szczyt produkcji(którego nie było, bo nie było odpowiedniej mocy w PV) i największy palnik na dworze :rolleyes:

 

 

maj 2015 maks poboru nieco ponad 21 GW

czerwiec 2015 maks poboru prawie 21,5

lipiec 201r 22GW

sierpień 2015 nieco ponad 22

wrzesień 2015r 23GW

pażdziernik 2015 prawie 24 GW

 

W 2015r było w systemie nieco ponad 100MW PV nie GW.

 

 

I kiedy system prawie się poskładał w 2015, czy 2018, może 2019 ?

 

 

 

W 2019 był jeszcze rekord

24 096 MW i padł w środę 12 czerwca o godz. 13.15.
względem 23 521 z 2018r.

 

 

W 2020r

 

w kwietniu 2020 nieco ponad 20 GW w południe

w maju 2020 nieco ponad 21 GW przed południem

w czerwcu nieco ponad 22 GW

w lipcu nieco ponad 22 GW

w sierpniu nieco ponad 23 GW

we wrześniu 23,6 przez większość dnia(słońce już niżej=mniejszy uzysk)

w październiku 24 ,6 mniej słońca, ale część ludzi jeszcze nie grzeje, a tylko dogrzewa, produkcja już dość słaba

 

Tu możesz sobie zestawić produkcję z tym co wyżej

6dbd15bb4749f470med.png

 

 

Oczywiście to wszystko jest bardzo złożone, ale bez PV latem obstawiam co rok problemy jak w 2015r

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zaraz zaczną ograniczać przyrost mocy PV bo PEP2040 zakłada... no właśnie, nie wiadomo co, bo co chwile inne dane podają, od 5-6 nawet 10GW do 2030, bo im offshore rozpycha się w trybach, onshore mają z głowy(10H), a rządzący chcą upchnąć atom jeszcze w to wszystko.

PEP2040 zakłada co?

I. sprawiedliwa transformacja;

 

II. zeroemisyjny system energetyczny;

 

III. dobra jakość powietrza.

 

Gdzie tu widzisz ograniczenie mocy PV? Każdy z podanych aspektów wskazuje na rozwój PV, chyba że zeroemisyjny system uzyskamy dzięki budowie atomu i to na już.Rządzący wiedzą że nie ma czego ograniczać bo PV daje im kasę za frajer, bo prosumentów można łupić. OK mogą dojść do wniosku że magazyn będzie przez 3 miesiące czynny, ale to tylko spowoduje to że łatwiej w lato będzie dać za frajer prąd sąsiadowi np. do grzania cwu. niż oddać za frajer ZE.Każdy z kas w środku zimy odpali klimatyzację na grzaniu i bez znaczenia czy będzie 0*C czy -20*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy brakuje prądu w Kraju?

Brakuje w lecie a nie w zimie.

To ze brakuje w lecie to świadczy że zużycie jest większe w lecie niż wydajność elektrowni w upały, przegrzanych sieci stawiających większy opór i nawet PV w pełnym pędzie.

 

Co nie oznacza ze nominalnie w zimnie nie może być większe tyle że system jest sprawniejszy i więcej wyprodukuje i prześle z mniejszymi stratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oddać "za frajer" sąsiadowi? Jak by to miało wyglądać technicznie?

 

Znasz takie ustrojstwo jak przedłużka? To takie coś co ma gniazdko z jednej strony a wtyczkę z drugiej. Oba te ustrojstwa połączone są przewodem np. 3 x 2,5mm Długość takiego cuda to odległość od twojego gniazdka do wtyczki np od CWU sąsiada.:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze brakuje w lecie to świadczy że zużycie jest większe w lecie niż wydajność elektrowni w upały, przegrzanych sieci stawiających większy opór i nawet PV w pełnym pędzie.

 

Co nie oznacza ze nominalnie w zimnie nie może być większe tyle że system jest sprawniejszy i więcej wyprodukuje i prześle z mniejszymi stratami.

 

A jak by nie nie było PV??????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz takie ustrojstwo jak przedłużka? To takie coś co ma gniazdko z jednej strony a wtyczkę z drugiej. Oba te ustrojstwa połączone są przewodem np. 3 x 2,5mm Długość takiego cuda to odległość od twojego gniazdka do wtyczki np od CWU sąsiada.:D:D:D:D

 

No tak, trzeba tylko uważać, żeby ten sąsiad za jakiś czas nie odsprzedawał twojej energii kolejnemu sąsiadowi:lol2::lol2::lol2:

 

Jak przyjdzie rachunek, to może byc za późno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że legalne.

Pobieranie pieniędzy za taką energię jest nielegalne.

 

 

Ja też wolałbym oddać nadmiar EE sąsiadowi niż dać się okraść przez ZE.

Od niego mogę liczyć na jakąś pomoc czy przysługę w zamian.

Od ZE niczego poza dziadowską EE niczego nie można się spodziewać.

 

A ja tam wolę ten dziadowski prąd z ZE ktory mi oddadzą zimą do napędzania PC

Pieca na węgiel nie mam więc sąsiad nie ma co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie rachunek, to może byc za późno...

 

Właśnie po to ugadujesz się z sąsiadem aby nie przeginał pały i plantacji marihunanen nie zasilał Twoim prądem... znaczy wróć pomyliłem się, znaczy może zasilać ale zasobnik cwu to już niech ze swojego gniazdka zasila albo rozpala kopciucha.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, trzeba tylko uważać, żeby ten sąsiad za jakiś czas nie odsprzedawał twojej energii kolejnemu sąsiadowi:lol2::lol2::lol2:

 

Jak przyjdzie rachunek, to może byc za późno...

 

Kochany .Sasiadowi dostarczamy jak jest produkcja a wieczorem to każdy sobie rzepkę skrobie. A odnośnie dalszej odsprzedaży .Skoro mi się bedzie opłacać czyli dostane tyle ile chcę i było uzgodnione co co mnie obchodzi co on zrobi z tym prądem .Jak zarobi to super a ten co dalej od niego odkupi też bedzie zadowolony to w czym problem. Jak wszyscy mają pyski na tak :D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany .Sasiadowi dostarczamy jak jest produkcja a wieczorem to każdy sobie rzepkę skrobie. A odnośnie dalszej odsprzedaży .Skoro mi się bedzie opłacać czyli dostane tyle ile chcę i było uzgodnione co co mnie obchodzi co on zrobi z tym prądem .Jak zarobi to super a ten co dalej od niego odkupi też bedzie zadowolony to w czym problem. Jak wszyscy mają pyski na tak :D:D:D:D:D:D

 

Eee bo za daleko pędzimy jak ten nasz program szczepień. Infrastruktura nam się będzie paliła wszak kabel ogarnia 3-4kW sąsiad plantacje zasila, kolejny włączy bojler bo nie wie nic o roślinkach. I co trza będzie zrobić zrzutkę na kabel 3F taki 4mm2 a to już nam nie jest na rękę. Bo to dodatkowe koszty a nie taka była umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zmienią 12 miesięcy na 3 to niczego w zimie nie odbierzesz.

Chyba o tym tu dyskutujemy.

 

Mam nadzieję że jak tak będzie to dla nowych PV- aby ograniczyć powstawanie, tak jak już to robią bo nie ma już 5k na Mój Prąd

Jeżeli już tak będzie to rozliczenie kwartalne czyli - styczeń- marzec to na PC pewnie mi starczy a to jest dla mnie najważniejsze Mam rozliczenie co 1/2roku i przez te 5 lat pracowałem bez PC teraz jest więc kWh spadną co najmniej 3 x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zmienią 12 miesięcy na 3 to niczego w zimie nie odbierzesz.

Chyba o tym tu dyskutujemy.

 

Odbierzesz, ale mało.

W IV kwartale roku "zjesz" wszystko z "magazynu" z III kwartału. To co wyprodukujesz w IV przejdzie na I kw. (mało, ale zawsze coś). Do tego należy w I doliczyć produkcję od stycznia do końca marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierzesz mało to nie wszystko, będziesz spłacał raty za farmę i nigdy nie wyjdziesz na plus takiej inwestycji, nawet jak uda się zamortyzować koszty po 30-40 latach to po jaki ...uj dziurawić dach jak zysku tyle co pysku.

 

Dla szpanu?

 

Ja pierwszą PV już odbiłem Druga to kwestia tego i przyszłego roku Tak że spoko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszą PV już odbiłem Druga to kwestia tego i przyszłego roku Tak że spoko .

A co z innymi, którzy drogo zapłacili za instalację i obiecywano im, że po 9-12 latach zaczną odbierać darmowy prąd.

Kto na tym zyskał?

 

A ci co zakładali na potrzeby ogrzewania duże instalacje przewymiarowane, po zmianie na 3 miechy, to dymanko na stojąco.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...