Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Znam mojego brata robi około 75 ton pelletu na dobę licząc po 500 zł/t = 37500zł/doba brutto (minus: materiał/prąd/pracownicy/wszystko inne). Zarobek zajebisty ale aby to jechało praktycznie 24/7 to jest panie samego jeżdżenia masa. Ja sam często mu pomagam w samej jeździe po gówno które kurierem będzie jutro a jak będzie dziś to ruszymy jak tylko przywieziesz.plus robota I może zrobimy 25t pelletu...Pomyśl że czasem trzeba jechać 500km w jedną stronę i taniej jest zapłacić za paliwo niż za kuriera 15 zł aby było jutro.Bo do jutra to Ty jesteś nawet 50t pelletu w plecy.

 

I faktycznie powiedział żonie ma w du*e całą budowę jak będzie skończone on kupi tylko ser i chleb na śniadanie i będzie mieszkał.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znam mojego brata robi około 75 ton pelletu na dobę licząc po 500 zł/t = 37500zł/doba brutto (minus: materiał/prąd/pracownicy/wszystko inne). Zarobek zajebisty ale aby to jechało praktycznie 24/7 to jest panie samego jeżdżenia masa. Ja sam często mu pomagam w samej jeździe po gówno które kurierem będzie jutro a jak będzie dziś to ruszymy jak tylko przywieziesz.plus robota I może zrobimy 25t pelletu...Pomyśl że czasem trzeba jechać 500km w jedną stronę i taniej jest zapłacić za paliwo niż za kuriera 15 zł aby było jutro.Bo do jutra to Ty jesteś nawet 50t pelletu w plecy.

 

I faktycznie powiedział żonie ma w du*e całą budowę jak będzie skończone on kupi tylko ser i chleb na śniadanie i będzie mieszkał.

WTF ?

Mi kWh produkuje Elektrownia Rybnik,za kWh na ogrzewanie kasuje mnie po 0,33zl za kWh.

 

Musiałbym być niesprawnym umysłowo, żebym od Twojego brata kupił pellet ,)

 

Ale jak brat produkuje i sprzedaje i wykorzystuje głupotę kupujących to chwała mu za to.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF ? Mi kWh produkuje Elektrownia Rybnik,za kWh na ogrzewanie kasuje mnie po 0,33zl za kWh.

Fajnie a jak samemu chlebek upieczesz to za składniki zapłacisz max 2 zł, a w sklepie 5 zł. Jak kupujesz flaszkę za 40zł/l a bamberek: drożdże 10zł, i 8kb cukru za 16 zł. i masz z tego 5 litrów spirytu. W sklepach przed zakupami też protestujesz przy kasie że za drogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam mojego brata robi około 75 ton pelletu na dobę licząc po 500 zł/t = 37500zł/doba brutto (minus: materiał/prąd/pracownicy/wszystko inne). Zarobek zajebisty ale aby to jechało praktycznie 24/7 to jest panie samego jeżdżenia masa. Ja sam często mu pomagam w samej jeździe po gówno które kurierem będzie jutro a jak będzie dziś to ruszymy jak tylko przywieziesz.plus robota I może zrobimy 25t pelletu...Pomyśl że czasem trzeba jechać 500km w jedną stronę i taniej jest zapłacić za paliwo niż za kuriera 15 zł aby było jutro.Bo do jutra to Ty jesteś nawet 50t pelletu w plecy.

 

I faktycznie powiedział żonie ma w du*e całą budowę jak będzie skończone on kupi tylko ser i chleb na śniadanie i będzie mieszkał.

 

I ten brat będzie sam montował panele na dachu oby "zarobić" 8.000 zł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fotopułapka super pomysł. Przynajmniej będę wiedział czy włazi a brzozy i modrzewie będą bezpieczne. Ja to bym nie się wolał dogadać. Dziś znowu dzwonił że mam mu sprzedać bo jego oferta nie jest wieczna

 

Daj mu 1000 za m2 to ostatnie słowo jak mu braknie niech kredyt dobierze.Zadatek do wieczora bo pożniej już 1200/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten brat będzie sam montował panele na dachu oby "zarobić" 8.000 zł ??

 

Tak dokładnie jak piszesz, zaraz później Owsiak zamontuje PV na dachach i w ten sposób będzie zarabiał na WOŚP, już nie będzie zbierał datków. W ten sposób będą protestować przeciw obniżeniu podatku na musztardę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Owsiak chyba sam nie będzie montował paneli... :D

Idea WOŚP polega na zbieraniu datków dla służby zdrowia a nie na zarabianiu.

Trzeba zbierać na służbę zdrowia bo "państwo" woli rozdawać pieniądze tam gdzie mu (państwu a dokładnie politykom przy "władzy") się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To mój pierwszy post na forum więc chciałem się przywitać :)

Planuje założyć instalacje 6,4kW, obecne zużycie z faktor za ubiegły rok to 5,5 Kwh. Instalacja będzie na gruncie idealnie na południe. Będzie potrzebny przekop ok 40m i będzie wpięcie do rozdzielni.

Mam możliwość podłączenia inventera i zabezpieczeń w kotłowni (ok 35m od instalacji), albo bezpośrednio pod instalacja PV. Jakie rozwiazanie będzie korzystniejsze? Z kotłowni mam puszczona sile 4mm2, czy to wystarczy później do 10kW, czy będzie za słabe? i lepiej od razu zamontować urządzenia pod panelami i wpiąć się od razu w główna skrzynkę?

Prosił bym mądrzejszych ode mnie w temacie PV o opinie o ofercie:

Panele Hyundai 400W 16szt.

Falownik FoxEss 8kw

Przekop + kabel

Zabezpieczenia AC/DC (takie symbole mi wysłali C3958 Typ 1+2, DS60VGPV-1000G/51, 25kA,2p+G ogranicznik przepięć)

konstrukcja K500

S-BOX PRZECIWPOŻAROWY WYŁĄCZNIK PRĄDU(jako opcja za 1500 zł) czy warto dopłacić?

Oryginalne złączki Mc4 stulbli

Kable MG wires

uziemienie poniżej 10 om 16 mm2 przewód

Wiadomo wszystkie papierki do ZE i Mój Prąd.

Ewentualnie zamiast tego FoxEss'a mogę mieć Falownik Huawei za dopłatą 1500 zł.

 

Calkowity koszt 33 tyś. Jak oceniacie ta cenę? Dodam że chciałbym taka instalacje rozlowuć na raty, a oni maja dość korzystna ofertę :)

Dziękuje za wszelkie porady i sugestie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To mój pierwszy post na forum więc chciałem się przywitać :)

Planuje założyć instalacje 6,4kW, obecne zużycie z faktor za ubiegły rok to 5,5 Kwh. Instalacja będzie na gruncie idealnie na południe. Będzie potrzebny przekop ok 40m i będzie wpięcie do rozdzielni.

Mam możliwość podłączenia inventera i zabezpieczeń w kotłowni (ok 35m od instalacji), albo bezpośrednio pod instalacja PV. Jakie rozwiazanie będzie korzystniejsze? Z kotłowni mam puszczona sile 4mm2, czy to wystarczy później do 10kW, czy będzie za słabe? i lepiej od razu zamontować urządzenia pod panelami i wpiąć się od razu w główna skrzynkę?

Prosił bym mądrzejszych ode mnie w temacie PV o opinie o ofercie:

Panele Hyundai 400W 16szt.

Falownik FoxEss 8kw

Przekop + kabel

Zabezpieczenia AC/DC (takie symbole mi wysłali C3958 Typ 1+2, DS60VGPV-1000G/51, 25kA,2p+G ogranicznik przepięć)

konstrukcja K500

S-BOX PRZECIWPOŻAROWY WYŁĄCZNIK PRĄDU(jako opcja za 1500 zł) czy warto dopłacić?

Oryginalne złączki Mc4 stulbli

Kable MG wires

uziemienie poniżej 10 om 16 mm2 przewód

Wiadomo wszystkie papierki do ZE i Mój Prąd.

Ewentualnie zamiast tego FoxEss'a mogę mieć Falownik Huawei za dopłatą 1500 zł.

 

Calkowity koszt 33 tyś. Jak oceniacie ta cenę? Dodam że chciałbym taka instalacje rozlowuć na raty, a oni maja dość korzystna ofertę :)

Dziękuje za wszelkie porady i sugestie. Pozdrawiam :)

 

Witam. zakładałem w ub roku dwie instalacje, jedna na gruncie i jedna na dachu. Przekop od paneli do skrzynki rozdzielczej około 30metrów. Panowie zostawili mi dowolność wyboru, czy inverter ma byc pod panelami, czy w garażu. Nie podali tez żadnych róznic pomiedzy jednym sposobem montażu, a drugim.

 

Z racji tego, że instalacja na dachu ma osobny inverter zainstalowany właśnie w garażu, uznałem że montaż drugiego w tym samym pomieszczeniu to już zbyt wiele (musiałbym rozbierać regały). Skoro żadna różnica (chyba że sie mylę), wybrałem opcję montażu pod panelami. nie wiem do końca, czy wpływa to jako jeden z czynników na pozytywne działanie instalacji (uzysk o 7% z kWp większy, niż z instalacji na dachu, której inverter jest w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chłop podaje wynik od końca czerwca do czerwca to raczej nic specjalnego ponieważ 2 razy ogarnął kwiecień, maj i czerwiec w jednym roku kalendarzowym. A Od stycznia do grudnia może mieć 4MWh i wynik będzie słabiutki.

 

Mistrz :lol:

Pomiędzy czerwcem, a czerwcem potrafi zmieścić dwa kwietnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...