Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Panowie proszę o radę

Znajomemu firma sprawdzona, polecana i co najważniejsze miejscowa założyła panele na dach na trójkątach montując je na szpilkach dwustronnych na papie w miejscach jak im pasowało, tzn nie do krokwi tylko do desek o grubości 2,5 cm. Oczywiście on w tym czasie był poza domem. Po przyjeździe totalny szok, pracownik firmy na drugi dzień przywiózł protokół powykonawczy do podpisu którego nie podpisał. Ponadto pracownik tłumaczył mu że taka jest technologia i ma się nie obawiać montaż jest prawdłowy.

Doradźcie co z ty zrobić . Czy np. gwarancja na montaż 12 lat wystarczy czy domagać się ponownego montażu do krokwi co się wiąże z ponownym uszkodzeniem poszycia dachu.

Gdzie ewentualnie mogę znaleźć jak prawidłowo powinny być zamontowane kołki do dachu.

Z góry dziękuję za pomoc

 

Nie chcę się zbytnio wypowiadać, lecz dla mnie to czysta nieodpowiedzialność ze strony INWESTORA. Osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji aby ktoś robił mi jakąkolwiek usługę a mnie nie było w tym czasie na miejscu. To w ogóle nie mieści się w głowie i to jeszcze za naście tys. PLN. Taką ekipę to bym po pierwszych dwóch wkręconych szpilkach z dachu zgonił . Malo tego założył bym sprawę . ( uszkodzenie mienia) TYLE.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dowiedziałem się, że stelaż jest mocowany bezpośrednio do krokwi. Tak czy inaczej "punktowy" montaż do desek calowych to kiepski pomysł, nie trzeba fachowca, by to wiedział. Oczywiście różne są sytuacje i może nie zawsze da się wszędzie zamocować stelaż bezpośrednio do krokwi

Większość instalacji jakie oglądam ma dwugwinty proste jak latarnia. Ja, mimo że zawsze (gdy mam możliwość) odmierzam krokwie to i tak min. 10-20% prostuję (i to prostowanie dwugwinta z miejsca widać patrząc pod instalację) bo zawsze krokiew ucieknie i trzeba ładować ppd kątem aby zakotwiczyć. Także jak gdzieś wszystkie dwugwinty proste jak strzała, znakiem tego walili gdzie popadnie. U ojca na okapie zabrakło krokwi, to łapaliśmy od dołu poszerzenie i nocowaliśmy do el. konstrukcyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość instalacji jakie oglądam ma dwugwinty proste jak latarnia. Ja, mimo że zawsze (gdy mam możliwość) odmierzam krokwie to i tak min. 10-20% prostuję (i to prostowanie dwugwinta z miejsca widać patrząc pod instalację) bo zawsze krokiew ucieknie i trzeba ładować ppd kątem aby zakotwiczyć. Także jak gdzieś wszystkie dwugwinty proste jak strzała, znakiem tego walili gdzie popadnie. U ojca na okapie zabrakło krokwi, to łapaliśmy od dołu poszerzenie i nocowaliśmy do el. konstrukcyjnego.

 

Jak ci może krokiew uciec????????????????

Ona jest w jednym miejscu, zwykle od 80mm do 100mm szerokości. Krokiew osadzona jest w płatwie ,zbita górą ,dodatkowo trzymają ją łaty, co 33cm--35cm płatwa ( stolcówka ) lub jętki. :D Jak może uciec???

Ucieka bo tak mierzysz Ha ha a później szukanie. Po tym wpisie na pewno bym cię na dach nawet do zmierzenia nie wpuścił.

A wystarczy prosta metoda i wszystko wychodzi git. No ale trzeba poświęcić dodatkowe 30min, co dla niektórych jest nie do przyjęcia. Więc wygląda jak wygląda i zapewniam cię że to tandetne prostowanie ( jak i patrzenie całe życie na BUBLA ) więcej czasu pochłania niż poświęcenie 30min na wstępie montażu.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, chciałbym się poradzić odnośnie doboru zestawu instalacji fotowoltaicznej. Zestaw miałby stać na gruncie skierowany idealnie na południe przy odpowiednim kącie. Planowana moc to 3,75kw - myślę o LONGi LR4-60HPH-375M x 10 + Falownik GROWATT 3000 TL3-S PV. Jak uważacie czy takie połączenie jest odpowiednie? Chodzi tutaj o zakup paneli i falownika bez pośredników, moglibyście coś konkretnego polecić? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, chciałbym się poradzić odnośnie doboru zestawu instalacji fotowoltaicznej. Zestaw miałby stać na gruncie skierowany idealnie na południe przy odpowiednim kącie. Planowana moc to 3,75kw - myślę o LONGi LR4-60HPH-375M x 10 + Falownik GROWATT 3000 TL3-S PV. Jak uważacie czy takie połączenie jest odpowiednie? Chodzi tutaj o zakup paneli i falownika bez pośredników, moglibyście coś konkretnego polecić? Pozdrawiam

 

Mogę polecić .Pytanie się nasuwa czy to zostanie zaakceptowane.

Falownik--- SMA

Panele ---REC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne, posiadam już instalacje fotowoltaiczna (była dofinansowana z mój prąd) i chciałbym dodać druga. Jak wygląda sprawa z elektrownia tzn zgłaszam wniosek ze schematem drugiej instalacji i to wszystko czy są jakieś procedury? Chyba nie trzeba dodatkowego licznika? Ktoś może miał taką sytuację? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację już mam, teraz będę musiał za nią zapłacić. Czy polecicie jakaś tanią formę kredytu lub pożyczki ?

Suma nie jest duża 12 tyś. zł, dlatego uzyskanie pożyczki musi być w miarę łatwe i proste, szkoda mi czasu na formalności.

 

ING powyżej 10k nie pobiera prowizji. RRSO Ok 7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację już mam, teraz będę musiał za nią zapłacić. Czy polecicie jakaś tanią formę kredytu lub pożyczki ?

Suma nie jest duża 12 tyś. zł, dlatego uzyskanie pożyczki musi być w miarę łatwe i proste, szkoda mi czasu na formalności.

 

Coś nie rozumie -najpierw robisz instalację a później myślisz skąd wziąć na tą inwestycje pieniądze??????

Nie pojmuję takiego rozumowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie rozumie -najpierw robisz instalację a później myślisz skąd wziąć na tą inwestycje pieniądze??????

Nie pojmuję takiego rozumowania.

 

Wyciągasz wnioski nie znając sytuacji i moich motywacji.

 

Pieniądze na tą inwestycję mam, gdybym znalazł bardzo tanią pożyczkę to bym z niej skorzystał.

Korzystam z rat 0% nie dlatego, że muszę tylko dlatego że to się opłaca.

Warto mieć poduszkę finansową na nieprzewidziane wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze na tą inwestycję mam, gdybym znalazł bardzo tanią pożyczkę to bym z niej skorzystał.

Korzystam z rat 0% nie dlatego, że muszę tylko dlatego że to się opłaca.

Warto mieć poduszkę finansową na nieprzewidziane wydatki.

 

Coś w tym jest nie będę pracował, a będę brał nisko oprocentowane pożyczki. Mieszkanie będę całe życie wynajmował, bo nie opłaca się kupić. Faktycznie pieniądze będziemy trzymać w skarpecie wszak inflacja je przegoni. Dobrze myślisz tylko nie tym czym powinieneś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest nie będę pracował, a będę brał nisko oprocentowane pożyczki. Mieszkanie będę całe życie wynajmował, bo nie opłaca się kupić. Faktycznie pieniądze będziemy trzymać w skarpecie wszak inflacja je przegoni. Dobrze myślisz tylko nie tym czym powinieneś...

 

Miałem odpowiedzieć, ale to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz wnioski nie znając sytuacji i moich motywacji.

 

Pieniądze na tą inwestycję mam, gdybym znalazł bardzo tanią pożyczkę to bym z niej skorzystał.

Korzystam z rat 0% nie dlatego, że muszę tylko dlatego że to się opłaca.

Warto mieć poduszkę finansową na nieprzewidziane wydatki.

 

Skoro 12k to dla ciebie być albo nie być i ta kwota ma ratować sytuację -to naprawdę nie wiem co myśleć Coś mizerna ta poduszka. Chyba poduszeczka dla lalek.

Jeszcze takich kredytów na 0% nie widziałem, bo po kiego grzyba ma ci ktoś pożyczać kasę za FREE? Jelenia szukasz? Ty masz dostać za 0% A co z pożyczkodawcą? Czy on zarobić nie chce? Tak sobie rozdaje?.Świętych Mikołai nie ma. Ma dać bo ty chcesz. Dobre. Naiwny jesteś. Ale co mi tam.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zboczyliście trochę z tematu, ale jeżeli chodzi o inwestycję w panele fotowoltaiczne, to ja polecam szczególnie firmom. Tutaj można naprawdę dużo zyskać, a koszty później się zwracają. Pamiętajcie, że nie w każdym miejscu umożliwią zgromadzenie tak dużej energii. Dużo zależy od padania promieni słonecznych. Spróbujcie skorzystać z firmy, która gwarantuje pełną obsługę. Ja skorzystałem z oferty Fotowoltaika dla firm w Sigmie. Ich pracownicy pomogli mi ze wszystkim. Polecam.

 

https://sigmapolska.pl/fotowoltaika-dla-firm/

 

2 posty i polecasz? - poleć sobie. Ja 6 lat temu zakładałem PV gdzie nie było tylu graczy i dałem radę .Tak że i dziś koledzy z forum dadzą sobie radę bez twej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegacie od tematu ale nie jeden raz miałem zakup w sklepie internetowym na raty 0% i RRSO też było o% i zero złotych.

Mało tego na raty 0% było taniej... bo np. jedna rata z 20 była spłacana przez sklep.

Miałem też kredyt na 30 rat z których 5 pierwszych spłacił sklep.

Uprzedzam cena nie była "specjalna" czyli wyższa niż normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegacie od tematu ale nie jeden raz miałem zakup w sklepie internetowym na raty 0% i RRSO też było o% i zero złotych.

Mało tego na raty 0% było taniej... bo np. jedna rata z 20 była spłacana przez sklep.

Miałem też kredyt na 30 rat z których 5 pierwszych spłacił sklep.

Uprzedzam cena nie była "specjalna" czyli wyższa niż normalnie.

 

Powodzenia życzę.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...