Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Powodzenia życzę.:D

 

Dziękuję bardzo i wzajemnie życzę powodzenia :)

 

BTW - jest taki powszechnie znany sklep stacjonarny który ma tez sklep internetowy.

I czasami takie perełki pojawiają się.

Nawet teraz tak mają

NOCNA PROMOCJA

I RATY 0% RRSO 0%

ale nie dają żadnej rat gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję bardzo i wzajemnie życzę powodzenia :)

 

BTW - jest taki powszechnie znany sklep stacjonarny który ma tez sklep internetowy.

I czasami takie perełki pojawiają się.

Nawet teraz tak mają

 

ale nie dają żadnej rat gratis.

 

DOROŚNIJ CZŁOWIEKU??????????????? Ty porównujesz sklepik gdzie kupujesz koszulkę ,spodenki kubeczek do poważnych inwestycji gdzie cena to np. MAŁA BAŃKA lub dużoooooooo więcej?

Kupuj dalej za 50zeta i ciesz się 0%:D Tacy naiwniacy też są potrzebni. Ty zapłaciłeś za wszystko- za towar.za prowizję ,za Vat i za rzekome ( %) których w twoim przekonaniu nie ma.:D Właśnie tak działa Marketing- na małe móżdżki.

Byle was było więcej to i nam będzie lepiej. :yes:TAK Trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie rozumie -najpierw robisz instalację a później myślisz skąd wziąć na tą inwestycje pieniądze??????

Nie pojmuję takiego rozumowania.

 

DOROŚNIJ CZŁOWIEKU??????????????? Ty porównujesz sklepik gdzie kupujesz koszulkę ,spodenki kubeczek do poważnych inwestycji gdzie cena to np. MAŁA BAŃKA lub dużoooooooo więcej?

Kupuj dalej za 50zeta i ciesz się 0%:D Tacy naiwniacy też są potrzebni. Ty zapłaciłeś za wszystko- za towar.za prowizję ,za Vat i za rzekome ( %) których w twoim przekonaniu nie ma.:D Właśnie tak działa Marketing- na małe móżdżki.

Byle was było więcej to i nam będzie lepiej. :yes:TAK Trzymaj

 

Ewidentnie czegoś jednak nie rozumiesz i nie pojmujesz.

Ten sklepik sprzedaje sprzęt rtv agd itp a nie koszulki i kubeczki.

 

PaRa jasno i wyraźnie pisał o kredytowaniu w wysokości 12 tys. zł.

Nikt nie pisał o kredytowaniu się na małą bańkę.

W Tym sklepiku można kupić TV na raty 0% i RRSO 0% za 12 tys. zł i możesz sobie snuć swoje teorie ile kupujący zapłacił vatu i prowizji.

Zapłacił tyle samo ile w każdym sklepie z tym samym egzemplarzem przykładowego TV.

Jeżeli by cena w tym sklepie była by wyższa niż w innym to mimo 0% za raty i RRSO 0% by nie była to porównywalna oferta.

Piszę o tych samych cenach tego samego towaru.

 

Ty pewnie kupujesz bez VATu i bez prowizji sklepu i jeszcze Tobie dopłacą za przywiezienie do domu. :)

(taki żart jakbyś nie zrozumiał).

 

Nie znasz tematu a się wypowiadasz o jakimś 50 zł i się śmiejesz (chyba do siebie).

Przeczytaj kilka postów wcześniej o co pytał PaRa.

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROŚNIJ CZŁOWIEKU??????????????? Ty porównujesz sklepik gdzie kupujesz koszulkę ,spodenki kubeczek do poważnych inwestycji gdzie cena to np. MAŁA BAŃKA lub dużoooooooo więcej?

Kupuj dalej za 50zeta i ciesz się 0%:D Tacy naiwniacy też są potrzebni. Ty zapłaciłeś za wszystko- za towar.za prowizję ,za Vat i za rzekome ( %) których w twoim przekonaniu nie ma.:D Właśnie tak działa Marketing- na małe móżdżki.

Byle was było więcej to i nam będzie lepiej. :yes:TAK Trzymaj

Z czystej ciekawości, ile to "mała bańka"? 100kpln? W takich sklepach co dają raty 0% PV się nie kupi, to fakt. Z drugiej strony inwestycji w PV za 100 kpln to w typowym gospodarstwie domowym raczej nie uświadczysz za dużo. A z trzeciej strony, każda złotówka jest istotna. Ja sam kupiłem 4 razy całkiem drogie produkty na raty 0%, ponieważ były to najlepsze oferty na polskim rynku. Jasne, mogłem kupić jeszcze taniej u naszych zachodnich sąsiadów, ale kwestie logistyki zazwyczaj (choć nie zawsze) mnie zniechęcają. Kupno za gotówkę byłoby wyrzuceniem pieniędzy w błoto, ponieważ bym przepłacił nawet mimo negocjacji. Po spełnieniu warunków i odczekaniu tych 2-6 miesięcy kredyty spłacałem i zamykałem temat bogatszy o parę stówek. Płaciłem za wszystko, tak jak napisałeś, towar, prowizję, VAT i "rzekome" 0%, a finalnie kupowałem taniej niż gdziekolwiek stacjonarnie i w internecie w Polsce. Jasne, pewnie większość produktów wychodzi na zero albo więcej niż gdzie indziej, ale to jak ze wszystkim - kupować trzeba z głową.

 

Obrażanie swoich rozmówców nie zmienia faktów. Natomiast przykład rat 0% w kontekście PV jest niefortunny.

 

Chyba, że Ikea ma taką ofertę ;) A właśnie, ktoś ma PV z Ikei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 12k to dla ciebie być albo nie być i ta kwota ma ratować sytuację -to naprawdę nie wiem co myśleć

 

Nie trzeba ale wypada myśleć, wystarczy czytać ze zrozumieniem. W którym momencie napisałem że " 12k to dla ciebie być albo nie być "

 

Karta kredytowa to darmowy kredyt, kiedyś potrzebowałem środków, otrzymałem kartę z limitem 50 tyś.

Kupowałem potrzebne mi rzeczy, sprzedawałem je kontrahentowi i spłacałem kartę. Takie naiwne postępowanie z mojej strony.

Droższe rzeczy staram się kupować na raty 0%, rata za 30 miesięcy będzie mniej warta niż ta sama suma dziś.

 

Ale wracając do tematu, mam już prawie instalację fotowoltaiczną 9,54 kW orientacja wschód zachód. Kosz instalacji to 12509,02 brutto, czyli cena za 1 kW to 1311,22

Powstała z użyciem dofinansowania z programu gminnego.

 

24b9cd5b821a6ad3med.jpg

 

5c69896b9cfcef8dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to "mała bańska" to 1.000.000 PLN a "duża bańska" to 1.000.000.000 PLN.

Zamiast PLN może też być np. USD, EUR, CHF.

No ja nie wiem. Bańka to milion. Mała bańka musi być mniejsza. Choć to pewnie zależy czy mówimy o poziomie firmowym, gdzie obracamy milionami, czy o korporacyjnym/rządowym gdzie sumy są x10 albo x100 ;) Ale to jeden wielki offtopic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 12k to dla ciebie być albo nie być i ta kwota ma ratować sytuację -to naprawdę nie wiem co myśleć Coś mizerna ta poduszka. Chyba poduszeczka dla lalek.

Jeszcze takich kredytów na 0% nie widziałem, bo po kiego grzyba ma ci ktoś pożyczać kasę za FREE? Jelenia szukasz? Ty masz dostać za 0% A co z pożyczkodawcą? Czy on zarobić nie chce? Tak sobie rozdaje?.Świętych Mikołai nie ma. Ma dać bo ty chcesz. Dobre. Naiwny jesteś. Ale co mi tam.

 

To coś mało widziałeś.

Przecież np na allegro bez problemu kupisz np telewizor kosztujący 8000zł na 20rat po 400zł.

A często da się znaleźć takie oferty na 36miesięcy.

Kiedy kupowałem robota koszącego, najlepszą cenowo ofertę na wybrany przeze mnie model miała Castorama, która w dodatku oferowała raty 10x0%

I tak, jak pisze PaRa - za dwa, trzy lata te 400zł raty będzie miało mniejszą siłę nabywczą, niż dziś.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, racja. Zapomniałem o Allegro. To kolejny przykład świadczący, że -voymar- gada bzdury. Z tym, że nie wnikam, czy to dobra oferta czy nie. Ja jak korzystałem z 0%, to były to najlepsze oferty na rynku, wliczając Allegro. Wiadomo, bez FV, po kosztach też się da, ale mam zasadę, że takie rzeczy robi się wyłącznie ze znajomymi - przysługa za przysługę - tylko to są wtedy zupełnie inne rozliczenia i inne pieniądze. Natomiast pisanie, ze 0% jest dla małych móżdżków, świadczy o braku szerszego spojrzenia i/lub braku wiedzy o rynku. Człowiek się uczy całe życie, dobrze jeśli -voymar- zrozumie swój błąd. Jeśli nie zrozumie - jego strata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości, ile to "mała bańka"? 100kpln? W takich sklepach co dają raty 0% PV się nie kupi, to fakt. Z drugiej strony inwestycji w PV za 100 kpln to w typowym gospodarstwie domowym raczej nie uświadczysz za dużo. A z trzeciej strony, każda złotówka jest istotna. Ja sam kupiłem 4 razy całkiem drogie produkty na raty 0%, ponieważ były to najlepsze oferty na polskim rynku. Jasne, mogłem kupić jeszcze taniej u naszych zachodnich sąsiadów, ale kwestie logistyki zazwyczaj (choć nie zawsze) mnie zniechęcają. Kupno za gotówkę byłoby wyrzuceniem pieniędzy w błoto, ponieważ bym przepłacił nawet mimo negocjacji. Po spełnieniu warunków i odczekaniu tych 2-6 miesięcy kredyty spłacałem i zamykałem temat bogatszy o parę stówek. Płaciłem za wszystko, tak jak napisałeś, towar, prowizję, VAT i "rzekome" 0%, a finalnie kupowałem taniej niż gdziekolwiek stacjonarnie i w internecie w Polsce. Jasne, pewnie większość produktów wychodzi na zero albo więcej niż gdzie indziej, ale to jak ze wszystkim - kupować trzeba z głową.

 

Obrażanie swoich rozmówców nie zmienia faktów. Natomiast przykład rat 0% w kontekście PV jest niefortunny.

 

Chyba, że Ikea ma taką ofertę ;) A właśnie, ktoś ma PV z Ikei?

 

Po co wiedzieć ile to Mała Bańka skoro nie operujesz takimi kwotami. Bo jak bys operował to byś wiedzial. Jest --Mała bańka, Bańka i Duża Bańka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ale wypada myśleć, wystarczy czytać ze zrozumieniem. W którym momencie napisałem że " 12k to dla ciebie być albo nie być "

 

Karta kredytowa to darmowy kredyt, kiedyś potrzebowałem środków, otrzymałem kartę z limitem 50 tyś.

Kupowałem potrzebne mi rzeczy, sprzedawałem je kontrahentowi i spłacałem kartę. Takie naiwne postępowanie z mojej strony.

Droższe rzeczy staram się kupować na raty 0%, rata za 30 miesięcy będzie mniej warta niż ta sama suma dziś.

 

Ale wracając do tematu, mam już prawie instalację fotowoltaiczną 9,54 kW orientacja wschód zachód. Kosz instalacji to 12509,02 brutto, czyli cena za 1 kW to 1311,22

Powstała z użyciem dofinansowania z programu gminnego.

 

24b9cd5b821a6ad3med.jpg

 

5c69896b9cfcef8dmed.jpg

 

Cyt.Warto mieć poduszkę finansową na nieprzewidziane wydatki. Skoro 12k to poduszka na nieprzewidziane wydatki[ więc twierdzę że to twoje być albo nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś mało widziałeś.

Przecież np na allegro bez problemu kupisz np telewizor kosztujący 8000zł na 20rat po 400zł.

A często da się znaleźć takie oferty na 36miesięcy.

Kiedy kupowałem robota koszącego, najlepszą cenowo ofertę na wybrany przeze mnie model miała Castorama, która w dodatku oferowała raty 10x0%

I tak, jak pisze PaRa - za dwa, trzy lata te 400zł raty będzie miało mniejszą siłę nabywczą, niż dziś.

 

Może i mało widziałem Nie porównuj produktów do kredytu bo to dwie różne sprawy. Ja odnosiłem sie do kredytu a kredyt to gotówka.

Trudno się rozmawia na innym poziomie. Dla ciebie sukces to kupic AGD na raty- nie neguję lecz nie wciągaj mnie w swój świat. Produkt można wyprodukowac w Polsce Niemczech jak i w Azji. Nie zamierzam tu Ekonomii wykładać. Ty widzisz korzyść i niech tak będzie Właśnie o to chodzi By tak większość myślała że WYDYMALI CAŁY ŚWIAT. Skończmy bo nie ma sensu dyskutować. Trzymaj swoje i niech tak będzie.Właśnie o to chodzi.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie sukces to kupic AGD na raty- nie neguję lecz nie wciągaj mnie w swój świat

 

Nie, nie sukces - tylko korzyść. Nie musze przy tym "dymać całego świata", nie przypisuj mi swoich fantazji.

 

W połowie spłaty, a tym bardziej pod koniec będą płacił walutą, która będzie miała mniejszą siłę nabywczą, niż ma teraz

Teraz mogę ją sobie zainwestowac - w złoto, akcje, krypto, co akurat wydaje się najkorzystniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie sukces - tylko korzyść. Nie musze przy tym "dymać całego świata", nie przypisuj mi swoich fantazji.

 

W połowie spłaty, a tym bardziej pod koniec będą płacił walutą, która będzie miała mniejszą siłę nabywczą, niż ma teraz

Teraz mogę ją sobie zainwestowac - w złoto, akcje, krypto, co akurat wydaje się najkorzystniejsze.

 

Dobra- Na MALUCZKICH i naiwniakach świat się kręci.

Ha hahahahahaha- i widzisz??? Cyt. Nie musze przy tym "dymać całego świata" Zły odczyt . Chodziło że to ŚWIAT WYDYMAŁ CIEBIE .Marketingiem tak ci w łepetynę nawciskał że widzisz KORZYŚCI z własnych decyzji. ha ha ha. Takich potrzeba.

Dziękuję i zyczę powodzenia w dalszych zakupach

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wiedzieć ile to Mała Bańka skoro nie operujesz takimi kwotami. Bo jak bys operował to byś wiedzial. Jest --Mała bańka, Bańka i Duża Bańka.

Definicja języka slangu to rzecz mocno płynna. Inną definicją posługuje się nastolatek, a inną zarządzający wielomilionownym funduszem. Mało tego, wiem, że zdarzają się nieporozumienia podczas rozmowy na tym samym szczeblu (nie raz zdarzyło się, że pomylono 1 z 10 mln). Problem w tym, że zamiast wprost napisać co masz na myśli, kluczysz, jakbyś sam nie wiedział o czym piszesz. Bądźże poważny, albo rozmawiamy na poziomie albo się nabzdyczamy jak primadonny. Rozmawiamy o PV - stąd nie wiem, co masz na myśli pisząc mała bańka. Bo 100 kpln to jak już pisałem trochę duża kwota jak na typową instalację domową. Więc jednak chyba mamy rozbieżne definicje, ale Ty z jakiegoś powodu nie chcesz wytłumaczyć, co miałeś na myśli. Ja wróżką nie jestem.

Dobra- Na MALUCZKICH i naiwniakach świat się kręci.

Ha hahahahahaha- i widzisz??? Cyt. Nie musze przy tym "dymać całego świata" Zły odczyt . Chodziło że to ŚWIAT WYDYMAŁ CIEBIE .Marketingiem tak ci w łepetynę nawciskał że widzisz KORZYŚCI z własnych decyzji. ha ha ha. Takich potrzeba.

Dziękuję i zyczę powodzenia w dalszych zakupach

Inflacja CPI vs prawdziwa inflacja. Koszt pieniądza w czasie. Powinno Ci wystarczyć. A co do kupowania (nie)potrzebnych rzeczy, to insza inszość. Każdy wydaje pieniądze na co chce. Ja też na przykład powoli dojrzewam do kupna automatycznej kosiarki. Człowiek na starość zaczyna cenić swój czas :)

Edytowane przez mitch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...