Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja w mieszkaniu - projekt obowiązkowy???


Recommended Posts

Proszę o pomoc.

Podjąłem się remontu wynajmowanego mieszkania w kamiennicy (46mkw) i muszę w nim zrobić wentylację (mechaniczną).

Zakres robót:

- dziura w ścianie z łazienki do pomieszczenia na klatce schodowej (która już jest),

- przepust przez dach,

- łączna długość wentylacji nico ponad 4m.,

- po drodze wentylator kanałowy,

- skraplacz (na trójniku) przed przejściem do łazienki podłączony do kanalizacji w pomieszczeniu na klatce schodowej.

- średnica kanału 125mm (kanał zbiorczy dla kuchni i łazienki).

Opinia kominiarska jest.

Czy muszę przedstawić projekt takiego rozwiązania???

Administracja budynku się tego domaga.

Z jakiego aktu prawnego wynika konieczność przedstawienia takiego projektu i kto może taki projekt wykonać???

Chciałem wykonać samodzielnie - jeśli spełniał by wymogi to chyba nic nie stało by na przeszkodzie.

Edytowane przez ryhu82
błąd w treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie uprawnienia?

do wykonania projektu wm nie potrzeba żadnych, sam możesz go narysować i dać biurokratom

 

Niestety nie masz racji.

Nie zabierasz się do projektowania lub wykonywania czegokolwiek jeżeli nie masz do tego uprawnień.

Wiem, ze tak wiele osób robi ale to nie znaczy ze nie trzeba mieć uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...