Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pompa ciepla powietrzna


arecki1338

Recommended Posts

Co to znaczy że nie wymagasz cudów? Jaki masz budżet na wentylację mechaniczną, Można kupić reku za 1,5 tys zł jak cudów się nie wymaga. Nie poleciłbym nikomu, chociaż znam takich co sobie chwalą :). Jak poczytasz na forum to i samoróbki polecają... (jak ktoś ma czas, chęci, zdolności, pasję...)

chcialbym po proasty żeby chodziła bez problemów i miała odpowiednia wydajnośc (bez zadnych wymyślnych sterowników itp)

na kompletną wentylacje z rekuperatorem chciałbym przeznaczyc 10-12 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 801
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ok, to jeśli dopasuję się z mocą pompy do wyliczenia z OZC, to muszę jeszcze dodać moc na przygotowanie CWU?

 

Ja potrzeby takiej bym nie widział. Ale ja nie zajmuję się pompami p-w :) Masz OZC? Może napisz, jak ten dom będzie zaizolowany (podłogi, ściany, dach). Wentylacja mechaniczna rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZC było wykonane przed zmianami w projekcie, dom to prosta stodoła z jedną lukarną, 20 styro podłoga, 20 ściana, myslę o lambdzie 0,031, dach sufit 45, skosy 35 wełny 0,039, okna U=0,7, rekuperacja, fundament odcięty od sciany nośnej pustakami z wkadką z wełny, powierzchnia użytkowa 160 m2 Edytowane przez rafal-op
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZC było wykonane przed zmianami w projekcie, dom to prosta stodoła z jedną lukarną, 20 styro podłoga, 20 ściana, myslę o lambdzie 0,031, dach sufit 45, skosy 35 wełny 0,039, okna U=0,7, rekuperacja, fundament odcięty od sciany nośnej pustakami z wkadką z wełny, powierzchnia użytkowa 160 m2

 

No to szukaj czegoś o jak najmniejszych mocach :) Dom bdb masz izolowany. Na p-p nie będę Cię namawiał bo masz inną koncepcję ale żebyś nie dał się namówić na przewymiarowane urządzenie. Pamiętaj, że nawet jak były srogie zimy to ostre mrozy nie trwały przez 30 dni bez przerwy. Popatrz sobie na dane pogodowe historyczne dla Twojej lokalizacji i pomyśl czy warto wydawać więcej kasy gdy ta MAX moc będzie Ci potrzebna może przez parę dni albo wclae. Ostatnie zimy jakie były...prosta odpowiedź. Generalnie klimat coraz cieplejszy u nas. Kiedyś słyszałem że w Polsce problem z malarią może się pojawić :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadają pompy Hewalexa i buderusa w porównaniu do daikina i panasonika

 

Hewalex to chińszczyzna, a Buderus robi dobre gruntówki (przynajmniej na forum spotkałem sie z kilkoma pozytywnymi opiniami) natomiast o PW w ich wykonaniu nigdy nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZC było wykonane przed zmianami w projekcie, dom to prosta stodoła z jedną lukarną, 20 styro podłoga, 20 ściana, myslę o lambdzie 0,031, dach sufit 45, skosy 35 wełny 0,039, okna U=0,7, rekuperacja, fundament odcięty od sciany nośnej pustakami z wkadką z wełny, powierzchnia użytkowa 160 m2

 

U ciebie spokojnie 6 kW wystarczy, np. Dimplexa myślę, że poniżej 15 000 netto wyrwiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hewalex to chińszczyzna, a Buderus robi dobre gruntówki (przynajmniej na forum spotkałem sie z kilkoma pozytywnymi opiniami) natomiast o PW w ich wykonaniu nigdy nie słyszałem.

 

a dzisiaj jeden montarzysta przekonywal mnie ze hewalex to taka sama półka jak panasonik, aha i wspominał mi jeszcze cos o jakimś sprzęgle ale nie zabardzo wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzisiaj jeden montarzysta przekonywal mnie ze hewalex to taka sama półka jak panasonik, aha i wspominał mi jeszcze cos o jakimś sprzęgle ale nie zabardzo wiem o co chodzi

 

Są tu tacy co twierdzą, że meeting to też ta sama półka,a ao ile taniej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hewalex to chińszczyzna, a Buderus robi dobre gruntówki (przynajmniej na forum spotkałem sie z kilkoma pozytywnymi opiniami) natomiast o PW w ich wykonaniu nigdy nie słyszałem.

czy ktoś widział pompę ciepła bez "wkładu chińskiego"? bo ja nie, a trochę siedzę w branży. Już same sprężarki idą z Azji, gdzie wszyscy liczący się mają swoje zakłady. A co do pompy SPLIT Hewalexa to sprawdzałem na szkoleniu, sprężarka Panasonic, skraplacz Swep, pomp Wilo, sterowanie w obiegu chłodniczym Carel,, sterownik polski - większość gwoli ścisłości europejska. Na plus bym zapisał jeszcze standardowo zdalny monitoring przez internet ze wsparciem serwisu i standardowo 5 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś widział pompę ciepła bez "wkładu chińskiego"? bo ja nie, a trochę siedzę w branży. Już same sprężarki idą z Azji, gdzie wszyscy liczący się mają swoje zakłady. A co do pompy SPLIT Hewalexa to sprawdzałem na szkoleniu, sprężarka Panasonic, skraplacz Swep, pomp Wilo, sterowanie w obiegu chłodniczym Carel,, sterownik polski - większość gwoli ścisłości europejska. Na plus bym zapisał jeszcze standardowo zdalny monitoring przez internet ze wsparciem serwisu i standardowo 5 lat gwarancji.

 

To może inaczej, zapodaj linka do jakiś niezależnych badań osiągów tych pomp wykonanych w niezależnych instytutach wg najnowszych norm. Panasoniki, Daikiny, Buderusy i wszystkie inne markowe pompy takie badania mają, a Hewalexa nie widziałem. To jedno, a drugie, jest tu forumowicz, który opomiarował sobie Hewalexa i stwierdził, że COP w tabelkach producenta jest drastycznie wręcz zawyżony w stosunku do rzeczywistości. Choć z drugiej strony ceny są kuszące i być może adekwatne do jakości, bo jednostka 13kW za 17tys. to nie jest dużo. Niemniej jednak jeśli jej osiągi są niewiarygodne to trzeba to uwzględniać w swoich kalkulacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, zapodaj linka do jakiś niezależnych badań osiągów tych pomp wykonanych w niezależnych instytutach wg najnowszych norm. Panasoniki, Daikiny, Buderusy i wszystkie inne markowe pompy takie badania mają, a Hewalexa nie widziałem. To jedno, a drugie, jest tu forumowicz, który opomiarował sobie Hewalexa i stwierdził, że COP w tabelkach producenta jest drastycznie wręcz zawyżony w stosunku do rzeczywistości. Choć z drugiej strony ceny są kuszące i być może adekwatne do jakości, bo jednostka 13kW za 17tys. to nie jest dużo. Niemniej jednak jeśli jej osiągi są niewiarygodne to trzeba to uwzględniać w swoich kalkulacjach.

 

No, jak się sprawdza w bazie EHPA to jest pompa Hewalex-a, czyli mają znak jakości taki jak na rynek DE, AT, CH i tdi, a więc muszą mieć wyniki z akredytowanego laboratorium, bo to jest podstawą do przyznania znaku. Trzeba tylko zapytać o dane producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...