Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pompa ciepla powietrzna


arecki1338

Recommended Posts

Moj nie ma ani jednej części z dalekiego wschodu.

 

Nie sądzę. Nawet jeśliby pompa była składana samemu, to np. sprężarki głównie są produkowane właśnie w Chinach.

Zresztą jeśli pewne elementy są produkowane na dalekim wschodzie to co za problem? Apple produkuje w całości tylko tam i nikt nie widzi w tym problemu. Mam zamontowaną u siebie pompę 13kW i muszę powiedzieć, że przekonał mnie głównie certyfikat EHPA Q. Z tego co zdołałem się dowiedzieć nie jest łatwo go zdobyć - pompa musi przejść badania efektywnościowe i spełnić założenia serwisowe na terenie danego kraju. Hewalex chwali się, że jako pierwsza firma taki certyfikat otrzymał w Polsce (teraz jak sprawdzam to ten znak dostało tylko kilka zachodnich firm jak Vaillant, Stibel czy Viessmann - ale różnica w cenie i długości gwarancji jest znaczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 801
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wydajność buderusa na papierze wygląda dużo lepiej jak panasonica t-capa

buderus:

Wydajność cieplna [kW] i współczynnik COP przy A7/W353) 5,11/4,90

Wydajność cieplna [kW] i współczynnik COP przy A2/W353) 7,11/4,05

Wydajność cieplna [kW] i współczynnik COP przy A-7/W353) 10,99/2,85

 

Chyba coś pokręciłeś, bo moc pompy PW (wydajność cieplna) nie wzrasta wraz ze spadkiem temp zewnętrznej, a wręcz przeciwnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Nawet jeśliby pompa była składana samemu, to np. sprężarki głównie są produkowane właśnie w Chinach.

Zresztą jeśli pewne elementy są produkowane na dalekim wschodzie to co za problem? Apple produkuje w całości tylko tam i nikt nie widzi w tym problemu. Mam zamontowaną u siebie pompę 13kW i muszę powiedzieć, że przekonał mnie głównie certyfikat EHPA Q. Z tego co zdołałem się dowiedzieć nie jest łatwo go zdobyć - pompa musi przejść badania efektywnościowe i spełnić założenia serwisowe na terenie danego kraju. Hewalex chwali się, że jako pierwsza firma taki certyfikat otrzymał w Polsce (teraz jak sprawdzam to ten znak dostało tylko kilka zachodnich firm jak Vaillant, Stibel czy Viessmann - ale różnica w cenie i długości gwarancji jest znaczna).

 

Mylisz się sprężarka wyprodukowana została w Irlandi, resztę części we Włoszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydajność buderusa na papierze wygląda dużo lepiej jak panasonica t-capa

buderus:

Wydajność cieplna [kW] i współczynnik COP przy A7/W353) 5,11/4,90

Wydajność cieplna [kW] i współczynnik COP przy A2/W353) 7,11/4,05

Wydajność cieplna [kW] i współczynnik COP przy A-7/W353) 10,99/2,85

 

Z tego co pamiętam to taki sprytny "zabieg" marketingowy że przy wyższych temp. podają cop dla nie pełnej modulacji i mocy - kolejny haczyk na nie świadomych konsumentów - niech się pochwałą cop przy 100% modulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to taki sprytny "zabieg" marketingowy że przy wyższych temp. podają cop dla nie pełnej modulacji i mocy - kolejny haczyk na nie świadomych konsumentów - niech się pochwałą cop przy 100% modulacji

 

To nie haczyk to nowe wymogi badania inwerterów. Sprawdź sobie np. nowego stiebla powietrznego jest to samo wraz ze spadkiem temp. zewnętrznej wg. danych producenta moc pompy rośnie. Chodzi o to że np. dla A7 potrzeba 5kW i dla tej wartości podają moc i cop dla A2 potrzebujemy np. 6,5 kW i również dla tej wartości podają moc i cop i tak dalej. Sprawdziłem to bo mi też nie pasowało ale tak jest sprawdź sobie: http://www.stiebel-eltron.pl/produkty/pompy_ciepla_powietrze_woda/wpl_15_25

 

I nie jest to żaden zabieg marketingowy jak w T-capach.

Edytowane przez oberwatorPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie haczyk to nowe wymogi badania inwerterów. Sprawdź sobie np. nowego stiebla powietrznego jest to samo wraz ze spadkiem temp. zewnętrznej wg. danych producenta moc pompy rośnie. Chodzi o to że np. dla A7 potrzeba 5kW i dla tej wartości podają moc i cop dla A2 potrzebujemy np. 6,5 kW i również dla tej wartości podają moc i cop i tak dalej. Sprawdziłem to bo mi też nie pasowało ale tak jest sprawdź sobie: http://www.stiebel-eltron.pl/produkty/pompy_ciepla_powietrze_woda/wpl_15_25

 

I nie jest to żaden zabieg marketingowy jak w T-capach.

 

W t capach są rzeczywiste osiągi i ukł. chłodniczy z ekonomizerem (dochładzanie cieczy itp. itd. każdy ma trochę inną nazwę tego rozwiązania znanego do tej pory w chłodnictwie przemysłowym) o ile wiesz co to jest, dodatkowa porcja czynnika wymaga też 'większej" spr. doucz się z "chłodnictwa" to zrozumiesz

 

Więc niedługo pewnie P opublikuje takie tabele z nie pełnym obciążeniem a o tym że w typowych temp. zimy (u mnie +2;-2) potrzebujemy mniejszej modulacji mocy i w związku z tym cop większy pisałem już dawno wtedy byłem szrlatanem forumowym

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W t capach są rzeczywiste osiągi i ukł. chłodniczy z ekonomizerem (dochładzanie cieczy itp. itd. każdy ma trochę inną nazwę tego rozwiązania znanego do tej pory w chłodnictwie przemysłowym) o ile wiesz co to jest, dodatkowa porcja czynnika wymaga też 'większej" spr. doucz się z "chłodnictwa" to zrozumiesz

 

Więc niedługo pewnie P opublikuje takie tabele z nie pełnym obciążeniem

 

Dobrze fanatyku panasonica czy w w T-cap-ie 9kW jest sprężarka 9 kW? W Buderusie są 2 elektroniczne zawory rozprężne i jakoś Cop-em zjada panasonica na śniadanie . Panasonic T-cap 9 kW - 66 dB Buderus 9kW - 53dB Dalej Cię pogrążać ? Nie jestem fanatykiem Buderusa ale takie jałowe dyskusje są denerwujące. Nie potrafisz być nigdy obiektywny montujesz panasa i wszystko inne jest BEE. A panas to średniak a teraz jeszcze 20% pewnie zdrożeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze fanatyku panasonica czy w w T-cap-ie 9kW jest sprężarka 9 kW? W Buderusie są 2 elektroniczne zawory rozprężne i jakoś Cop-em zjada panasonica na śniadanie . Panasonic T-cap 9 kW - 66 dB Buderus 9kW - 53dB Dalej Cię pogrążać ? Nie jestem fanatykiem Buderusa ale takie jałowe dyskusje są denerwujące. Nie potrafisz być nigdy obiektywny montujesz panasa i wszystko inne jest BEE. A panas to średniak a teraz jeszcze 20% pewnie zdrożeje.

 

pisałem ci już gdzie indziej że buderus to pompa na Hiszpanie - wyprowadzone c.o. na zewnątrz więc u nas glikol chyba że ktoś lubi loterie a jak glikol to te "osiągi" będą inne

 

A do montażu wybrałem sobie to z czym nie mam problemów i wcale mnie nie cieszy podwyżka jeszcze nie znamy "nowych" cenników innych producentów ale daleki wschód rozlicza się w dolarach więc prognozuję że będzie +

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem ci już gdzie indziej że buderus to pompa na Hiszpanie - wyprowadzone c.o. na zewnątrz więc u nas glikol chyba że ktoś lubi loterie a jak glikol to te "osiągi" będą inne

 

Buderus na Hiszpanię a Panasonic na Polskę dobra odpowiedź na to czy w T-cap 9kW jest sprężarka 9kW. Ja Ci podaje fakty, że pod każdym względem Buderus jest lepszy COP, głośność a Ty o Hiszpanii???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie haczyk to nowe wymogi badania inwerterów. ........................I nie jest to żaden zabieg marketingowy jak w T-capach.

 

Witam

 

Przy +7 i grzaniu podłogi mój T-Cap AD 2012 osiąga COP powyżej 6.

Sprawdzone z ciepłomierzem.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Edytowane przez Pratchawiec
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze fanatyku panasonica czy w w T-cap-ie 9kW jest sprężarka 9 kW? W Buderusie są 2 elektroniczne zawory rozprężne i jakoś Cop-em zjada panasonica na śniadanie . Panasonic T-cap 9 kW - 66 dB Buderus 9kW - 53dB Dalej Cię pogrążać ? Nie jestem fanatykiem Buderusa ale takie jałowe dyskusje są denerwujące. Nie potrafisz być nigdy obiektywny montujesz panasa i wszystko inne jest BEE. A panas to średniak a teraz jeszcze 20% pewnie zdrożeje.

 

To co napisałeś dowodzi że z chłodnictwa jesteś noga aby ekonomizer działał potrzebne są dwa zawory rozprężne czyli buderus kopiuje to co P zastosował 5 lat temu - dalej cię pogrążać:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś dowodzi że z chłodnictwa jesteś noga aby ekonomizer działał potrzebne są daw zawory rozprężne czyli buderus kopiuje to co P zastosował 5 lat temu - dalej cię pogrążać:cool:

 

Czy w T-cap 9kW jest sprężarka 9kW może na chłodnictwie się znasz ale do jakiejkolwiek roboty szczególnie takiej jaką wykonujesz potrzebna jest również INTELIGENCJA. Pogrążaj mnie dalej ja nie mam nic ani z panasa ani z buderusa sam sobie robisz krzywdę bo udowadniam Ci na każdym polu wyższość buderusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w T-cap 9kW jest sprężarka 9kW może na chłodnictwie się znasz ale do jakiejkolwiek roboty szczególnie takiej jaką wykonujesz potrzebna jest również INTELIGENCJA. Pogrążaj mnie dalej ja nie mam nic ani z panasa ani z buderusa sam sobie robisz krzywdę bo udowadniam Ci na każdym polu wyższość buderusa.

 

A co klienta końcowego ma obchodzić jaka jest w środku sprężarka. Dla niego pompa ciepła to ma być "black box" o pewnych parametrach wejściowych i wyjściowych. A jak to rozwiązał producent w środku to użytkownika końcowego obchodzi w najmniejszym stopniu. Tak, jest tam jakaś większa moc, ale jak dla mnie to może być tam wsadzona i sprężarka 20kW. Grunt że działa i parametry zgadzają się z DTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co klienta końcowego ma obchodzić jaka jest w środku sprężarka. Dla niego pompa ciepła to ma być "black box" o pewnych parametrach wejściowych i wyjściowych. A jak to rozwiązał producent w środku to użytkownika końcowego obchodzi w najmniejszym stopniu. Tak, jest tam jakaś większa moc, ale jak dla mnie to może być tam wsadzona i sprężarka 20kW. Grunt że działa i parametry zgadzają się z DTR.

 

Ok ale to mkm zaczął o sprytnych zabiegach marketingowych. A w DTR producent jeśli ma być 100% uczciwy powinien napisać moc grzewcza np. 16kW ograniczona programowo do 9kW. Jak za np. 5 lat przyjdzie Ci wymieniać sprężarkę to zapłacisz za sprężarkę 9kW czy 16kW? Kupujesz nieświadomie urządzenie o większej mocy tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w T-cap 9kW jest sprężarka 9kW może na chłodnictwie się znasz ale do jakiejkolwiek roboty szczególnie takiej jaką wykonujesz potrzebna jest również INTELIGENCJA. Pogrążaj mnie dalej ja nie mam nic ani z panasa ani z buderusa sam sobie robisz krzywdę bo udowadniam Ci na każdym polu wyższość buderusa.

 

a jaka spr. jest w buderusie

kolego w chodnictwie spr. ma różną moc dla różnych warunków pracy dlatego jest coś takiego jak tabele wydajności spr. teraz w epoce inwerterów doszła jeszcze jedna zmienna - modulacja

Klienta ostatecznego interesuje moc, cop i cena i nie obchodzi go bo po co czy spr. jest podkręcona na max czy działa na 50% ( ja wolałbym tą na 50% bo jest szansa że dłużej popracuje)

No ale może niedługo Z.S.R.U.E. zarządzi że spr. maja działać na 120% (coś ja te samochody 1litr 200koni i automat 9 biegów aby maiło się szybko psuć)

Dziękuję za zbadanie inteligencji przez internet poprzez forum murator istny geniuś warto mieć takiego przyjaciula co za fri zdiagnozuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co za dużo się sprzeczać. Za jakiś czas, gdy użytkownicy buderusa i innych pomp potwierdzą rewelacyjną wydajność to będzie można czoła pochylić. Na razie nie ma zbyt wielu producentów, którzy oferują pompy o tak korzystnym stosunku jakości do ceny jak Panasonic. Szczególnie zaufanie do firmy budzi fakt, że pompa zazwyczaj jest bardziej wydajna niż pokazują to katalogi. To się naprawdę nie często się zdarza.

Chciałbym jednak aby producenci naprawdę przeganiali się w osiągach pomp do momentu uzyskania absurdalnie wysokich współczynników COP oraz niskich kosztów produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale to mkm zaczął o sprytnych zabiegach marketingowych. A w DTR producent jeśli ma być 100% uczciwy powinien napisać moc grzewcza np. 16kW ograniczona programowo do 9kW. Jak za np. 5 lat przyjdzie Ci wymieniać sprężarkę to zapłacisz za sprężarkę 9kW czy 16kW? Kupujesz nieświadomie urządzenie o większej mocy tak czy nie?

 

i tutaj także się mylisz spr. kosztują podobne pieniądze do wszystkich modeli P porównywalne z np. spr. do pompy c.w.u. Aristona (z wymianą w/g wyceny serwisu fabrycznego)

P jest producentem spr. B nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...