Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pompa ciepla powietrzna


arecki1338

Recommended Posts

Jesteś pewien,że jednoosobowa ?

Doświadczenie robi swoje :)

 

Wiem tylko jedno. Twierdzi, że zawsze robi rurki na zasilanie +27 bo tak go pewien szanowny pan nauczył. Szkoda tylko, że ty za to zapłacisz (więcej rurki) a do niczego ci to nie będzie potrzebne. No chyba, że będziesz jechał w G11, ale wtedy żegnajcie niskie rachunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 801
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liwko a tobie to stoi w gardle jeżeli ilość osób ci przeszkadza to powiem tobie że nie jedno tylko 4 i więcej nie będzie a w branży jestem od 1998 roku więc mógłby powiedzieć że prawie 15 lat to chyba wystarczy w jednym zawodzie.

A ty jak zawsze lubisz obrażać ludzi dziękuję bardzo za miłe podejście do życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko a tobie to stoi w gardle jeżeli ilość osób ci przeszkadza to powiem tobie że nie jedno tylko 4 i więcej nie będzie a w branży jestem od 1998 roku więc mógłby powiedzieć że prawie 15 lat to chyba wystarczy w jednym zawodzie.

A ty jak zawsze lubisz obrażać ludzi dziękuję bardzo za miłe podejście do życia

 

Nie przesadzaj. Sam mam kilkanaście lat jednoosobową firmę. Bardziej mi chodzi o to, że kilka razy wytknąłem ci brak wiedzy. Te +27 jest akurat dobrym przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji temat pomp ciepła uczyłem się od ludzi którzy jako piersi wprowadzali te urządzenia na nasz rynek a nie od domorosłych teoretyków.

 

Dobrze pamiętamy na forum ilość skopanych pierwszych instalacji. Przez nie natworzyło się wiele mitów na temat PC.

Na szczęście te czasy powoli, ale jednak mijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Sam mam kilkanaście lat jednoosobową firmę. Bardziej mi chodzi o to, że kilka razy wytknąłem ci brak wiedzy. Te +27 jest akurat dobrym przykładem.

 

Nie nie jest błędem i jeżeli nie wierzysz to proponuje wybrać się na szkolenie do Vaillant-a do krakowa i dowiedzeieć się więcej na ten temat :)

A jeżeli za każdym razem będziesz starał się udowadnić że masz rację to i tak żaden spór będzie normalny tylko dążący aby udowodnić Twoje oświecenie :)

A ja takie rozwiażania stosuje przy pompach ciepła powietrznych i odpowiedz mi czy przy -20 i w dół będzie różnica dla pompy ogrzać wodę do + 27 czy do +35???

Zazwyczja temperatura spada w nocy i wtedy jest najzimniej na twojej drugiej taryfie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jest błędem i jeżeli nie wierzysz to proponuje wybrać się na szkolenie do Vaillant-a do krakowa i dowiedzeieć się więcej na ten temat :)

A jeżeli za każdym razem będziesz starał się udowadnić że masz rację to i tak żaden spór będzie normalny tylko dążący aby udowodnić Twoje oświecenie :)

A ja takie rozwiażania stosuje przy pompach ciepła powietrznych i odpowiedz mi czy przy -20 i w dół będzie różnica dla pompy ogrzać wodę do + 27 czy do +35???

Zazwyczja temperatura spada w nocy i wtedy jest najzimniej na twojej drugiej taryfie :)

 

O matko przenajświętsza. Przecież po to grzejemy tą wyższą temperaturą w taniej taryfie, by mieć zapas na taryfę drogą!!! Musimy ją bardziej podgrzać (co i tak daje temperaturę podłogi w okolicach +26, a powietrza +22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.Przeliczmy dokładnie przy jakim COP ogrzewanie pompą powietrzną zrówna się z kosztem ogrzewania gazem.

Wejdź sobie na mój arkusz w stopce, rzetelnie wpisz cenę jednostkową energii i wstawiaj dla pc cop dotąd, aż koszty porównywanych nośników się zrównają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko przenajświętsza. Przecież po to grzejemy tą wyższą temperaturą w taniej taryfie, by mieć zapas na taryfę drogą!!! Musimy ją bardziej podgrzać (co i tak daje temperaturę podłogi w okolicach +26, a powietrza +22.

 

Wiesz myślę o tej Twojej idei kumulowania ciapła przez budynek i podłogówkę która tak naprawdę będzie prowadziłą do przegrzewu budynku i temperatury w noc wyższej niż większość ludzi oczekuje na temperatury +17-19 które zapewniają nam komfort odpoczynku - snu.

W wypadku kumulowania ciepła w podłogówce w nocy nie idzie w parze z komfortem a tak naprawde prowadzi do sprowadzenia Naszego życia bycia więźniem drugiej taryfy.

Idea kumulowania ciepła w drugiej taryfie ma sens w takim wypadu przy użyciu buforu podgrzewanego do temperatury między 40-50 stopni jest jednak pewna wada związana tak naprawdę z wielkością bufora a dokłądnie pojemnością jego w odniesieniu do mocy pompy ciepła.

Bufor taki powinien być miej więcej dobierany w wielkości około 60-100L na jeden kilowat mocy pompy.

Wieć podsumowując przegrzew domu w drugiej taryfie jest oszczędny ale pytanie czy w skali roku są to tak duże kwoty aby rezygnować z komfortu cieplnego Nas jako użytkowników.

Jeżeli decydujemy się na pracę pompy ciepła w dwóch taryfach bez użycia buforu które zapewniają nam większy komfort cieplny warto iść w niższą temperaturę zasilania ogrzewania podłogowego aby uzyskać lepszy wynik finasnowy.

Każda instalacjia będzie inna i inaczej będziesz dobiera do pompy ciepła powietrznej a inaczej do gruntowej.

Niestety nie zgodzę się że przegrzew domu w nocy jest takim cudownym rozwiązaniem jak tu piszesz.

Dodatkowo idea przegrzewu domu i podłogówki ma sens w wypadku takiej technologii budowlanej która pozwala na kumulację ciepła - wykorzystanych materiałów i napewno inaczej zachowa się dom z silki a inaczej szkieletowy z drewna.

Myślę że każdy temat powinno się rozpatrywać indywidualnie a nie że u ciebie tak jest dobrze to u innych też będzie.

Co do drugiej taryf pojawiają się sygnał od klientów - użytkownikó pomp ciepła że są zakłądy energetyczne które zakładają sublicznik na pompę ciepła osobno i druga taryfa w takim wypadku to nie tylko noc i chwilka w ciągu dnia ale póki co są to nieliczne sygnały.

W wypadku pompy do DZ to w twoim przypadku ma ona 40 wat ale co będzie przy dolnych źródłach i kilku odwiertach po dziesiąt metrów???

Edytowane przez miki121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2). jak to jest z hałasem z jednostki zewnętrznej? Czy sąsiedzi mnie nie zlinczują i czy można swobodnie posiedzieć przy niej na tarasie latem?

sąsiedzi cię nie zlinczują, ale tarasu na tej samej ścianie co jedn. zewn. nie chciałbym.

4). czy ktoś ze Śląska umożliwi mi posłuchanie i obejrzenie pompy na żywo?

jak chcesz mam PC powietrze-powietrze (ogrzewanie nadmuchowe) i chętnie pokaże jak działa jednostka zewnętrzna. Jak co to priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Liwko i Miki121, Wasza dyskusja jest zajmująca, ale ludziom takim jak ja szukającym odpowiedzi na podstawowe pytania ni jak nie pomaga. Może spotkajcie się przy piwie i sobie podyskutujcie, może jakąś spółkę założycie ;)

 

A tak poważnie to odnieście się proszę (tak jak to inni zrobili - za co już dziękuję) do moich pytań powyżej.

 

1igor1 dzięki za zaproszenie, wysyłam zaraz priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee nie jest tak zle z tym halasem ,,, te pompy maja do 55 db- lodowka ma okolo 40- a przy tarasie niekoneicznie musi jednostka zew, przeszkadzac .... poniewaz zima nei siedze na tarasie ...;>

 

może przeszkadzać przy tarasie, bo latem może się załączyć aby zrobić CWU

tak jak pisałem, mam jedn. zewn. za ścianą i na tarasie nie ma problemu (mam klimę więc włącza się również latem) ale już na tej samej ścianie przeszkadzał by przy niedzielnym piciu kawy.

Co do dB to każde 3 dB to 2 razy głośniejszy dźwięk. Czyli pompa wg twoich danych jest10 x głośniejsza od lodówki a to raczej dużo.

Edytowane przez 1igor1
żeby bylo czytelniejsze dla lujski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nierozumiem tego co napisales o tych decybelach ... bo z tego co piszesz to wychodzi ze 55dB jest 10x cichsze od 40 dB ... a patrzac na Twojwzor z drugie strony do 40dB x 10 to mi wyjdzie wiece niz 55dB ..?:p

aa dodam ze nawet od 22 do 6 rano dozwolone jest emitowanie 55dB :p -

a co do kawy to rzeczywiscie moze przeszkadzac latem... ale jednemu tak innemu nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem jak to jest z tą podłogówką na 27st. Na zdrowy rozum to niższa temperatura wody= wyższy COP

Wszędzie piszą że przy pompach ciepła należy górne źródło przewymiarować aby mogło działać na niższych temperaturach.

Może kolega lujski mi wytłumaczy.

W takim wypadku ile mb rury powinniśmy dać na 1m2 podłogówki? Jak sie orientowałem to firmy daja od 6 do 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle że to jaka temperatuja wystarczy na zasilaniu zależy od danego domu. Dla jednego te 27 moze wystarczyć a dla gorzej ocieplonego to i 35 może być mało

 

Jeszcze nie słyszałem o przypadku, by ktoś taką temperaturą ładował podłogę w czasie taniej taryfy przy dużych mrozach. Ciekaw jestem efektu. Zapewne Arturo rzetelnie to po pierwszej mroźnej zimie nam opisze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem o przypadku, by ktoś taką temperaturą ładował podłogę w czasie taniej taryfy przy dużych mrozach. Ciekaw jestem efektu. Zapewne Arturo rzetelnie to po pierwszej mroźnej zimie nam opisze:)

 

Ale dlaczego chcesz ładować podłogę przecież to jest niekorzystne przegrzewanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...