Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pompa ciepla powietrzna


arecki1338

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 801
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To dlaczego piszeż że zrobiłeś to za 3k??

Na ile to jest uczciwe??

Ja przynajmiej raczej uczciwie robie wyceny i jakoś żaden klient nie narzekał na cene mimo tej większej ilości rurki :)

A dal mnie jest prostę aby pompa pracował na lepszych parametrach tzn. mając wyższe cop przy niższej temp zasialnia.

8 stopni różnicy w temp na zewnątrz około - 10 stopni naprawdę bardzo dobrze działa.

Nie chce mi się spierać z tobą jeżeli swoje doświadczenia opierasz na pompie gruntowej.

Ja gruntówek przez całe życie przeżuciłem może z naście a w wypadku powietrznych odwrotnie.

Staram się nikogo nieobrażać tylko prowadzić dyskusję a w przypadku temp zasialania +27 jeżeli byś miał jakieś doświadczenie w tym zakresie to rozumiem nagatywne odniesienie ale wychodzi na to że ty negujesz bo to ci się niepodoba i tyle.

Jeżeli chcesz prowadzić normalną rozmowę na forum to porszę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego piszeż że zrobiłeś to za 3k??

 

Gdzie ja to napisałem??? Znajdź mi ten post bo sobie nie przypominam.

Nigdy nie napisałem, że zrobiłem sobie kolektor za 3tyś. Tu chodziło o kolektor Arturo (osobiście zrobił bym go jeszcze taniej, myślę że w 2tyś bym się zamknął), mój wyszedł by z 5 tyś ze względu na większe zapotrzebowanie na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,

 

Może przedstawicie jakieś konkretne instalacje pomp ciepla powietrznych, zużycie energii, schematy podlączenia a nie tylko jeden drugiemu wmawia że robi źle i wszystko do dupy.

 

A że ma być merytorycznie to pytanie - czy jest jakieś przeciw zasilaniu podłogowemu +27C - bo ja tyle mam u siebie a na ogrzewaniu podłogowym mam jeszcze ułożony parkiet i jakoś jak na razie wszystko gra - jest ciepło. Na gresy w łazienkach obecnie (temp. na zewnątrz od -5 do +5) podaje +37 (wiem, że dla wielu za dużo ale ja tak lubie - mój wybór).

 

Moja instalacja to bufor ciepła - jakieś 1200 ltr (z wodą w podłodze) ładowany małym kociołkiem wszystkopalnym lub awaryjnie grzałkami elektrycznymi - w sumie 8,4 KW. W buforze mam też wężownicę która pozwala mi na podłączenie niezależnie pompy ciepła, kominka z płaszczem (którego nie ma - za to jest piec kaflowy ze sporą ilością szamotu (przynajmniej dla mnie)) lub np. solarów. W wakacje mają mi zakładać GAZ. Rozważam podłaczenie do tej wężownicy między innymi jakiejś PC. Jeśli tak to jakiej(rodzaj, moce itp) ? Co wy na to? Warto ??? Czy lepiej się pomęczyć jeszcze przez 1/2 roku na tym "śmieciuchu" ?

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,

 

Może przedstawicie jakieś konkretne instalacje pomp ciepla powietrznych, zużycie energii, schematy podlączenia a nie tylko jeden drugiemu wmawia że robi źle i wszystko do dupy.

 

A że ma być merytorycznie to pytanie - czy jest jakieś przeciw zasilaniu podłogowemu +27C - bo ja tyle mam u siebie a na ogrzewaniu podłogowym mam jeszcze ułożony parkiet i jakoś jak na razie wszystko gra - jest ciepło. Na gresy w łazienkach obecnie (temp. na zewnątrz od -5 do +5) podaje +37 (wiem, że dla wielu za dużo ale ja tak lubie - mój wybór).

 

Moja instalacja to bufor ciepła - jakieś 1200 ltr (z wodą w podłodze) ładowany małym kociołkiem wszystkopalnym lub awaryjnie grzałkami elektrycznymi - w sumie 8,4 KW. W buforze mam też wężownicę która pozwala mi na podłączenie niezależnie pompy ciepła, kominka z płaszczem (którego nie ma - za to jest piec kaflowy ze sporą ilością szamotu (przynajmniej dla mnie)) lub np. solarów. W wakacje mają mi zakładać GAZ. Rozważam podłaczenie do tej wężownicy między innymi jakiejś PC. Jeśli tak to jakiej(rodzaj, moce itp) ? Co wy na to? Warto ??? Czy lepiej się pomęczyć jeszcze przez 1/2 roku na tym "śmieciuchu" ?

 

PZDR

 

Qter

 

W wypadku łazienki zawsze daję większą temperature bo temperatura powietrza powinna być wyższa niż w innych pomieszczeniach.

W wypadku podłogówki przy małych łazienkach nieraz jest zbyt mała powierzchnia podłogi i wtedy warto zrobić ogrzewanie ścienne łącznone z podłogówką :)

W tym momęcie dąże do wykonania opomiarowania kilku moich starych instalacji robionych "po godzinach" ale rozbija się to o koszty i zamknięcie spraw z porducentem modułów pomiarowych mam nadzieję że najpóźniej w okolicach połowy kwietnia pierwsze 4 ruszą i przekonają kolegów z forum że powietrzna pompa to nie jakiś zły pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że ma być merytorycznie to pytanie - czy jest jakieś przeciw zasilaniu podłogowemu +27C - bo ja tyle mam u siebie a na ogrzewaniu podłogowym mam jeszcze ułożony parkiet i jakoś jak na razie wszystko gra - jest ciepło.

 

Spróbuj zasilać taką temperaturą przez 10h a nie 24 przy mrozach. Opisz efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A ja skorzytałem z arkusza kbab-a. Dzięki. Teraz jestem ciut mądrzejszy.

 

Zuzycie: 25000 kWh na rok do CO i CWU

 

koszt instalacji PC - 30 k PLN

 

koszt instalacji gazu - 5 k PLN

 

koszt instalacji prądu - 0 PLN (już mam)

 

porównanie zwrou nakładów inwestycji dla:

 

pc (zasilana również w 1 taryfie) vs. energia elektryczna (1 taryfa) zwrot nakładów 6,2 roku

 

gaz vs. energia elektryczna (1 taryfa) - 3,2 roku

 

pc (zasilana również w 1 taryfie) -vs. gaz - 7,3 roku

 

niech każdy sam nad tym posiedzi. mozna dojść do ciekawych wniosków.

 

Mi np. wychodzi, że jeśli kozyształ bym na potrzeby CO i CWU z 2-giej taryfy i "grzałbym" energią elektryczną to zwrot z inwestycji w gaz miałbym po ponad 16-nastu latach...

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którymś z forów ktoś pisał, że wysłał maila z zapytaniem o tę promocję do vattenfalla i w odpowiedzi dowiedział się, że promocje będzie tylko dla klientów, którzy zainstalują pompę Viessmanna ...

:(

Ja wczoraj napisałem, ale odpowiedzi jeszcze żadnej nie mam. Na tej stronie napisane jest WKRÓTCE, a to by oznaczało, że raczej nie chodzi o tą promocję z Viesmannem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...