Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Bardzo Was proszę o opinię n/t domków Hermes 2 lub Hermes ze stronki "Dobry-dom".

Są dwa bardzo podobne projekty i niestety nie mogę się określić jaki projekt wybrać.

Liczę na Waszą fachową pomoc, który z tych projektów ma lepsze rozwiązania etc.

Z góry dziękuje

 

http://www.dobry-dom.pl/wyniki.php?&nazwa_projektu=hermes&Itemid=82&limit=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

 

Zapraszam do tego tematu http://forum.muratordom.pl/hermes,t59192.htm. Napisaliśmy już,tam 10 stron. NIestety tylko na temat Hermesa 1 i 3, bo jak większość z nas jak kupowała projekt to 2 nie było (właśnie się zestresowałam) i większość z nas miała dylemat czy zostawiać gabinet na dole, czy przeznaczyć go na powiększenie kuchni i jadalni, byli i tacy co zrezygnowali z podcienia a w hermes dwa jest to wszystko, ja do swoich potrzeb wybrałabym "2".

 

Musisz przemyśleć na czym ci zależy, bo z drugiej strony wykusz to dodatkowe koszty.

 

Powodzenia w podejmowaniu decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam! :)

Właśnie wybrałam dom w jakim chce zamieszkać http://www.dobredomy.pl/projekt/hermes jest to dom z projektu dobrydom.

Pisze tu ponieważ nie udało mi się znaleźć na internecie nikogo kto by budował ten piękny i funkcjonalny dom.Mam nadzieje że uda mi się dzięki temu forum znaleźć kogoś kto chce,lub jest w trakcie budowy tego domu. My już kupiliśmy projekt oraz mamy wszystkie dokumenty. Budowie zaczynamy we wrześniu.

Prosiła bym o odezwanie się wszystkich osób które są zainteresowane tym domem i chcą podyskutować na jego temat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podyskutuję. :)

 

Zacznę od tego, że podobnych domów powstaje sporo. Dach czterospadowy, garaż, dodatkowy pokój na parterze i trzy sypialnie na poddaszu, no i ozdoby - wykusz, kolumny, lukarny z balkonikami. Na forach nie aktywizuje się nikt budujący według konkretnie tego projektu - trudno, co zrobić. :)

 

Tak jak dla mamy dziecko jest najpiękniejsze i najcudowniejsze, tak i wybrany do budowy dom jest piękny i funkcjonalny. O gustach się nie dyskutuje, więc i o chętnego do dyskusji ciężko. :) Wybrałaś dom, z którego jesteś zadowolona i to najważniejsze. Dla wielu budujących jednak kryterium kosztów budowy jest jednym z ważniejszych lub po prostu najważniejszym. W takim wypadku odpadają podrażacze, które można pominąć bez straty na funkcjonalności domu, a czasem korzystnie jest je odpuścić ze względu na mniejsze straty ciepła z budynku. Cena metra kwadratowego w tym przypadku wyjdzie wysoka, a główny winowajca to skomplikowany dach.

 

Hermes to dom ozdobny. Na działkę z wejściem od północy. W kuchni sporo miejsca na zabudowę, ale nie widzę miejsca na lodówkę - chyba musi stać w spiżarni. Pokój dzienny wymaga przemyślenia umeblowania. Plus tego na rzutach to to, że telewizor nie konkuruje z kominkiem, minus - następuje całkowite odwrócenie od widoków na ogród. Ze względu na drzwi tarasowe musi być zachowana możliwość komunikacji. Przejścia zabierają miejsce na meble. I tu jeszcze jedno mi trochę nie pasuje. Wejście do gabinetu z salonu. Może to być fajne, jeżeli pokój ten będzie miał funkcję bawialni dla dzieci lub pokoju telewizyjnego. Jeżeli ma to być pokój do pracy, przyjmowania interesantów, to lepiej byłoby gdyby jednak był bardziej oddzielony od salonu. Jeżeli ma być dodatkową sypialnią - również lepiej byłoby bardziej go sprywatyzować i umożliwić dyskretne korzystanie z łazienki. Na poddaszu fajnie wydzielona pralnia. Dobrze, że jest przydatny strych. Łazienki i kuchnia w niewielkiej odległości - na plus, tańsza instalacja wodna.

 

Czym będzie ogrzewany dom? Choć kotłownia jest spora, to pełni tez funkcje komunikacyjną, więc miejsca na kocioł jest niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest Pan/Pani osobą znającą się na tym. Przy wybieraniu domu kierowało mną to że chciałam na górze 3 sypialnie i na dole jeden pokój. i takie ustawienie kuchni jadalni i salonu.I jeszcze łazienkę z oknem.

 

Ze wszystkim się zgadzam są gusta i guściki,wiem że z tym gachem będą kłopoty ponieważ nie jest tanio zrobić taki dach ale jeśli mam zamiar spędzić ze swoją rodziną resztę życia,chce się bardziej zadłużyć i mieć coś z czego jestem zadowolona,żeby mi się chciało wracać do domu.

 

W kuchni sporo miejsca na zabudowę, ale nie widzę miejsca na lodówkę - chyba musi stać w spiżarni.

Dziwi do spiżarki będą przesuwane więc może stać obok wejścia i nie będzie kolidować z drzwiami. Poza tym zlew nie będzie tam gdzie na planie tylko w rogu kuchni.

 

Pokój dzienny wymaga przemyślenia umeblowania. Plus tego na rzutach to to, że telewizor nie konkuruje z kominkiem, minus - następuje całkowite odwrócenie od widoków na ogród. Ze względu na drzwi tarasowe musi być zachowana możliwość komunikacji. Przejścia zabierają miejsce na meble. I tu jeszcze jedno mi trochę nie pasuje. Wejście do gabinetu z salonu. Może to być fajne, jeżeli pokój ten będzie miał funkcję bawialni dla dzieci lub pokoju telewizyjnego. Jeżeli ma to być pokój do pracy, przyjmowania interesantów, to lepiej byłoby gdyby jednak był bardziej oddzielony od salonu. Jeżeli ma być dodatkową sypialnią - również lepiej byłoby bardziej go sprywatyzować i umożliwić dyskretne korzystanie z łazienki.

Tak też się zastanawiałam nad tym ustawieniem kominka,no ale trzeba będzie kombinować :)

A co do gabinetu,też dla mnie jest źle ustawiony i miałam nadzieję że schody na górę będą bardziej odsłonięte. I też koliduje mi to że wejście będzie z salonu. Chociaż to będzie pokój gościnny bardziej i komputerowy. Jeśli ktoś będzie nocował to właśnie tam. dlatego usunęliśmy na projekcie drzwi z zewnętrzne,będzie tam okno.

Czym będzie ogrzewany dom?

Trudno mi odpowiedzieć gdyż tym zajmuje się mąż,no ale wiem ze to będzie piec na drzewo,z tym że będzie w zimę ogrzewać dom i wodę a w lato będzie bojler elektryczny,żeby nie trzeba było palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam już teraz zainteresować się konkretnymi modelami pieców. Być może ten, który funkcjami, mocą i paliwem będzie wam idealnie odpowiadał, po prostu będzie wymagał więcej miejsca, a w gotowej kotłowni będzie go można tylko wysunąć na przejście, co znacznie pogorszy komunikację z garażem. W tej chwili jest jeszcze spory manewr - mianowicie proponuję rozważyć włączenie do kotłowni przestrzeni pod schodami.

 

Do wielu rzeczy w domu można się przyzwyczaić i przyjąć z tzw. dobrodziejstwem inwentarza, więc nie kombinowałabym nic z kominkiem, czy innymi detalami.

 

Przyznam się, że należę do przeciwnego obozu "nieprzyszłościowych". Wybraliśmy dom na teraz, który w razie życiowych zawirowań powinien dość łatwo znaleźć innego nabywcę. Jednak też nie było nawet mowy o tym, żeby wybrać jakiś losowy tani i mały dom - pełna akceptacja wyglądu zewnętrznego musi być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałam,wybór pieca zależy od mojego męża,on się na tym zna i wie co będzie najlepsze i najtańsze. I szczerze ja się nie interesuje za bardzo tym.

Długo szukałam odpowiedniego domu i o niedużym metrażu,z katalogach najróżniejszych,w necie i w końcu zalazłam ten. My się budujemy na swojej działce,można powiedzieć że z pokolenia na pokolenie przechodzi ojcowizna. Więc mamy plany na dłuższe mieszkanie w tym miejscu,ponieważ jesteśmy tu potrzebni.Zmusiło nas życie żeby się stawiać w tym miejscu,więc jak już mus to niech będzie dom w którym będzie nam dobrze.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuję do swoich racji. Każdy wybiera dom do swoich potrzeb i stylu życia. Dom wybrany, budowa rusza - teraz już tylko możemy pogadać o szczegółach, które można jeszcze dopracować, aby nie psuły przyjemności korzystania z domu.

 

Widząc sąsiada, który nie parkuje samochodu w garażu, bo ma piec na drewno i codziennie lub co drugi dzień wozi taczką opał właśnie przez garaż (a miał możliwość zrobienia drzwi do kotłowni z podwórka), próbuję zwrócić uwagę na szczegół, który może zgrzytać w domu. Jeżeli kąt zaproponowany w projekcie okaże się za mały na wybrany model pieca, to przechodzenie przez kotłownię do garażu może być niewygodne i z narażeniem na ubrudzenie. Ponawiam propozycję włączenia do kotłowni przestrzeni pod schodami - będzie więcej miejsca, jeżeli nie na piec, to będzie można poukładać choćby zapas opału na parę dni, żeby w razie wyjazdu głównego palacza, żona nie musiała dźwigać. Niby opał można ułożyć tez pod oknem, ale za pięknie by to nie wyglądało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to jeszcze jest czas jak będzie już kotłownie się budować to w tedy będzie się myśleć na razie myślimy o pogodzie kiedy przestanie padać bo chcieli byśmy zacząć ruszać z fundamentami.Ale z tym żeby zrobić miejsce pod schodami to super pomysł i więcej miejsca będzie w pokoju gospodarczym.Na pewno ten pomysł wykorzystamy.DZIĘKI Edytowane przez Angela.hom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Hej

 

I jak budowa?

 

My ruszamy na wiosne. Mam przynajmniej taka nadzieje, bo architekt sie troche ociaga.

 

 

 

Czy na obecnym etapie budowy sugerujecie jakies zmiany? Jakieś rady? :)

 

 

Czy mozna wiedzieć w którym miejscu Polski budujecie swój dom? Moze przy odrobinie szczęścia zgodzilibyscie sie na odwiedziny i ogladniecie budowy? :)

Edytowane przez MaYeReK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

Cieszę się że grono Hermesa rośnie,buduje się :)

My również na wiosnę zaczynamy,bo u nas zwlekał facet od wymierzenia i było już za późno na wylanie fundamentów i za zimno,po opadach deszczu złapał mróz i zrezygnowaliśmy,ale na wiosnę ruszymy z wylewkami.

Budujemy się w woj.lubelskim a dokładniej 30km od Chełma, a 130km od Lubina,najbliższe z większych miast.

Ze zmian to zrezygnowałam z drzwi na dwór w gabinecie wstawimy tam okno,a resztę okaże się w czasie budowy.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...