Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od ogółu do szczegółu czyli jak wykonczyc mirabelke


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie no jest cudownie. Taras bajeczny. A ja czekam na zdjęcia białej podbitki jak będzie gotowa oczywiście. Mam jeszcze jedno pytanie zupełnie z innej beczki. Widzę, że masz rolety zewnętrzne pamiętasz może jakie nadproża zamontowaliście nad oknami. Ja jestem w trakcie murowania ścian i murarze mówią, że jak bedę chciała mieć rolety to muszę mieć jakieś specjalne nadproża. Może wiesz o co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadproza muszą byc wyzej nad kasetami rolet zewnetrznych i to trzeba uwzglednic podczas murowania.

 

My wogole o tym nie myslelismy gdyby nie nasi budowlancy którzy o to zapytali? mielismy zagwozdke chyba tydzien robic czy nie? nikt w okolicy nie ma rolet zewnetrzych i to pod tynkami schowanych.. ale ja sie bardzo ciesze z tego ze sie zdecydowalismy, fakt kupa kasy ale i cieplej i bezpieczniej;-)

 

a podbitka ma byc robiona chyba za 2 tygodnie... znowu posuwa, miało byc od 4 sierpnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum :welcome: i od razu muszę się przyznać że jestem fanką tego wątku i tajnym podglądaczem od bardzo długiego czasu:rolleyes: postanowiłam się w końcu ujawnić gdyż właśnie Wasz domek przekonał nas że chcemy Mirabelke:D właśnie rozpoczynamy, pewnie dość długą przygodę z budowaniem a konkretnie jesteśmy na samym początku papierkowych spraw (działka jest, wyrys i wypis z MPZP odebrany, dziś ma być pan geodeta zrobić mapkę:lol2: ) pozwolę sobie od razu zadać nurtujące mnie pytania... z tego co się doczytałam macie dość dużo zmian co do oryginalnego projektu (na moje na razie amatorskie oko:p) czy kupiliście gotowy projekt Archonu i robiliście jego adaptację, a jeśli tak to dużo te zmiany Was kosztowały i było to jakoś problemowe? Czy może był to projekt indywidualny opierający się na tym gotowym? A jeśli już jestem przy zmianach, to jesteście ze wszystkich zadowoleni czy może zrobilibyście dziś coś inaczej, z perspektywy tego że już mieszkacie coś możesz na pewno powiedzieć...czy domek, w Waszym układzie, jest ustawny pod względem wykańczania i meblowania? Jeśli znajdziesz chwilę i zechcesz odpowiedzieć będę wdzięczna... No i koniec oczywiście gratuluję że już mieszkacie, kiedy u nas tak będzie:(, no i oczywiście gratuluję samego domku jest po prostu przepiękny i świetnie urządzony, co widać na zdjęciach a w rzeczywistości pewnie jeszcze lepiej...gdyby nie to że mieszkamy i budować będziemy się dokładnie na drugim końcu Polski pewnie zakradłabym się gdzieś w Wasze okolice żeby go obejrzeć chociaż z daleka:p Pozdrawiam serdecznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych podgladaczy;-)

 

Annaka dzieki za miłe słowa. Wiec tak: to jest projekt Archonu "Dom w Mirabelkach G" taki projekt kupilismy.

Zmienilismy w nim sporo rzeczy o których juz wczesniej pisałam: min. inny dach nad garazem, podniesienie scianki kolankowej na dole i na górze, poszerzenie wykuszu w salonie itp.

Czego nie zrobiłabym poatrzac z perspektywy czasu? na pewno nie zrobiłabym okna łukowego w srodkowym pokoju na górze, bo po pierwsze było bardzo drogie a po drugie nie mogłam przez nie wstawic tam rolety zewnetrznej. A reszta? chyba jest okey. Dobrze nam sie mieszka;-))

 

 

Dzieki za miłe słowa o tarasie;-) Dzisiaj kupilismy meble na taras oczywiscie z wyprzedazy Jyska. Ale nie wiem kiedy je postawimy bo taras nei skonczony i niewiadomo kiedy go skonczymy bo moj maz ma duze problemy z kregosłupem;-(((

wczoraj wpadli do mnie moi rodzice i razem rozgarelismy 3 wieeeelkie kupy ziemi, zagrabilismy i juz posiałam tam trawke;-) jutro bede konczyc nasza robote, czesc przykrywac agrowłókininą zeby mi zielsko nie wylazło;-) no i powolutku obsadzac;-)

 

A wogole to szukam pomysłu na fajny ogród warzywny (w kształcie koła np?)macie jakies fajne fotki inspiracje?;-)

Edytowane przez psosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych podgladaczy;-)

 

Annaka dzieki za miłe słowa. Wiec tak: to jest projekt Archonu "Dom w Mirabelkach G" taki projekt kupilismy.

Zmienilismy w nim sporo rzeczy o których juz wczesniej pisałam: min. inny dach nad garazem, podniesienie scianki kolankowej na dole i na górze, poszerzenie wykuszu w salonie itp.

Czego nie zrobiłabym poatrzac z perspektywy czasu? na pewno nie zrobiłabym okna łukowego w srodkowym pokoju na górze, bo po pierwsze było bardzo drogie a po drugie nie mogłam przez nie wstawic tam rolety zewnetrznej. A reszta? chyba jest okey. Dobrze nam sie mieszka;-))

 

Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie...bo zaczęły mnie ostatnio nachodzić wątpliwości czy oby zmieścimy Mirabelkę z garażem na naszej działce, mamy co prawda ponad 19a ale jest to działka w kształcie dość wąskiego prostokąta, w sumie jeszcze nie wiem dokładnie ile jest tam szerokości bo czekamy na mapkę od geodety ale około 21-24m a chcielibyśmy umieścić dom pod pewnym kątem (ze względu na wjazd z drogi)...jakie wymiary po zmianach które wprowadziliście ma Wasza Mirabelka? Albo jakie min. wymiary działki były potrzebne pod Wasz domek? Z góry dziękuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trawka rosnie bo pieknie pada! co za lato?? normalnie nie mam kiedy trawy skosic bo ciagle mokra!;-(

 

wczorak kupiłam donice zeby przesadzic hortensje które maz dostał na imieniny, pare doniczek domowych i trzy stówki poszły..

 

A moze ktos sie orientuje jak to jest z donicami z terakoty (takie normalne rudawoczerwone) bo sa tanie jak barszcz. Posadziłam w takich zioła ale jakos kiepsko mi rosną, same doniczki maja juz takie przebarwienia jakby białe smugi? jak stare. To dobrze? tak ma byc? to dobre dla roslin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie nie bo donice tez, juz nie raz to czytałam ze szczegolnie donice z terakoty (gliniane) powinno sie namaczac. Oczywiscie mi sie nie chciało;-)

 

A u mnie rozpoczął sie sezon MALINOWY;-) mam późne maliny odmiana Polana chyba.

Były juz ciasta drozdzowe i inne. Teraz czas na zaprawy. Sukcesywnie co 2 dzien robie słoiczki z malinkami na zime;-) Do herbatki jak znalazł;-))

 

Ah i przybyła moja piekna ława;-)) bez oprawy i scenerii na szybciutko pokazuje bo musze sie pochwalic;-)

Zdj%2525C4%252599cie0317.jpg

wiadomo od kogo;-) dzieki Betib;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...