Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od ogółu do szczegółu czyli jak wykonczyc mirabelke


Recommended Posts

Psosin, ciasteczka wyszły fajne, ale ja nie o ciasteczkach. Ja jestem użytkownikiem Fiordów. Co prawda na razie 3 miesiące, ale... nic się z nich nie odkleja i nie ma prawa, bo te drzwi nie są okleinowane, tylko malowane na biało. Niestety nie drewniane, tylko płyta, ale malowana, i to ważne. Nie mają struktury drewna. Zwykle taką strukturę mają drzwi z okleiną, ale te mają lakier. Ja jestem zadowolona, no ale myślę, że drewniane malowane na biało będą znacznie lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ane3ko wiem ze ty je masz, ale to dopiero 3 miesiace. A co bedzie za 3 lata? holipka temat drzwi juz mi sie sni po nocach. Zreszta moj małżon i tak zrobi jak uwaza, ja chce miec poprostu BIAŁE drzwi. Tylko wolałabym zebysmy nie wydali na nie kasy która mozna było by wydac np na meble do pokoju synka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, IWEK ma super pomysł - kupić sosnowe, i zlecić komuś pomalowanie: stolarzowi, ekipie od innych etapów, skoro Wy nie macie na to czasu, albo boicie się efektu.

 

Ja mam od 6 lat białe Porta Londyn, to są drzwi z klejonki, malowane farbą wodną - są ok, nic "nie odłazi", nie wypacza się, nie zmienia koloru - ale jeśli teraz mogłabym wybrać, wzięłabym jednak drewno - zwykłe sosnowe i pomalowałabym je na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem juz prawie wlascicielka fiordow. Tzn czekam na realizacje zamowienia. Obejrzalam w sklepie, nie maja zadnej struktury drewna sa malowane a nie fornirowane (ktos Cie wprowadzil w blad) powierzchnia calkowicie gladka plastikowa niczym bez słoi. Kolezanka z pracy mojego meza je ma od 2 lat bylam u niej zeby zobaczyc ja wygladaja po czasie. Zero usterek i mankamentow, poza tym jej kuzyn stolarz powiedzial ze nawet jesli z czasem np sie zabrudza wokol klamki to on jej to bez problemu pokryje biala farbba (takie spryskiwane malowanie ze specjalnego pistoletu)

Moge Ci wyslac na maila zdjecia ktore zrobilam fiordom w domu tej kolezanki. Wyslij maila na Priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja fuga -jasny szary z Sopro, kupiony w Liroy Merlin;-))

Dzięki za odpowiedź ale i tak już kupiłam inną :) srebrny mapei do jaśniejszych płytek i srebrny z atlasa do ciemnych. Ciekawe że dwa różne kolory nazywają się tak samo :D już miałam wracać do HG sprzedawczynię bić że mi 2 takie same kolory sprzedała ;)

 

Ktokolwiek widział? ktokolwiek wie? gdzie mozna kupic ŁADNE, NIEDROGIE, PORZĄDNE białe drzwi???

w sklepach patrza na nas jak na wariatów "BIAŁE?? nie... białych nikt nie kupuje...

150 różnych drzwi w sklepie i ani jedej sztuki białych....."

No ja pierdzielę. Mieliśmy z M. zupełnie to samo. I to samo było też z parapetami. Co za miasto?! W końcu trafiliśmy do "Galerii drzwi" na starym mieście i tam po promocji za tysiaka kupiliśmy ostatnie białe drzwi, z 5 szybkami i do tego biała, regulowana ościeżnica podobno drewniana (nie widziałam na oczy kupiłam w ciemno ;)). Drzwi nie są drewniane tylko z płyty. Natomiast nie jest to ta zwykła "plaster miodu" tylko coś lepszego. Drzwi malowane i lakierowane. Pytam się faceta czemu taka duża zniżka a on mi na to że wyprzedają białe bo już nie modne są! :D Sklepu Ci niestety nie polecę bo ceny mają kosmiczne. Teraz trochę żałuję bo chyba bym wolała takie pełne jak ma Aneta S. No ale widząc jakie syfy sprzedają na mieście w nieludzkich cenach bez zastanowienia kupiłam te co mamy.

Teraz musimy gdzieś załatwić takie drugie ehehe stolarz od parapetów chwalił się że może nam takie same zrobić w dobrej cenie. Jak chcesz mogę Ci podać namiar na niego. Może akurat się dogadacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam korzystania z uslug tzw stolarzy ktozry nie maja swoich stolarni a po prostu znaja sie na robieniu stolarki. Oni zamawiaja drewno z hurtowni a nie susza je sami a w takiej hurtowni to przychodzi lezy dwa tygodnie i wio na rynek. Popatrz po forum i poczytaj jak ludziom sie te zamawiane polprdukty rozchodza i rozsychaja.

Co do modernow z pol skone to byl moj wymarzony wybor dopoki sie nie dowiedzialam ze od styczna 2011 polskone podnioslo sie z cena na nie. kosztowaly 750 zl z osceiznica teraz kosztuja prawie 1200. Fiordy tez sie podniosly ale zostaly na poziomie raczej osiagalnym 750 skrzydlo z oscieznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny drzwi to jakiś absurd. Do tej pory nie mogę zrozumieć, dlatego za cenę trzech skrzydeł mam pięciometrową bibliotekę od sufitu do podłogi. Roboty przy niej było chyba więcej niż przy dwóch opaskach, skrzydle i zawiasach.

:confused:

 

O Pol-Skone myślałam na etapie szukania wykonawcy stolarki. Poszłam nawet po wycenę, ale wkurzyli mnie, gdy usłyszałam, że mam szerokie otwory i powinnam je sobie trochę omurować, aby ich drzwi pod nie pasowały. Chyba z księżyca spadli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha ile???????? 1200?? no to za 1500zł mam juz extra drewniane drzwi! nie z bylejakiego zakładu!

Fiordy 750?? tez duzo? nam wyliczyli około 650zł za Fiordy...

 

Jeszcze mysle nad Porta Wiedeń- ale mojemu małżowi nie podoba sie wyzłobienie..;-( chciałby takie sameo jak na dole (czyli takie jak w fiordach...;-( i znowu wracamy do poczatku. A ciekawe czy są Fiordy ale w okleinie takiej zeby była truktura drewna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...