Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od ogółu do szczegółu czyli jak wykonczyc mirabelke


Recommended Posts

podłoga narazie wyglada tak

http://lh5.ggpht.com/_ixzsC0gDalg/TIiTRn1a4_I/AAAAAAAAALw/BfjBxBhloeA/s640/DSCN3746.jpg

oczywiscie na zywo jest jasniejsza i to o wiele.

Pokoj synka pomalowany. Ciezko oddac ten kolor aparatem:

http://lh6.ggpht.com/_ixzsC0gDalg/TIiTQ2k2LuI/AAAAAAAAALg/ybfEJsUc5_g/s640/DSCN3741.jpg słup jest biały na lewo niebieski a reszta jasniutka

http://lh5.ggpht.com/_ixzsC0gDalg/TIiTRou60nI/AAAAAAAAALs/2lLeRr9BJpY/s640/DSCN3744.jpg

zastanawiam sie czy nie za jasno, no ale to pasowałoby do ideii mojego domu w białych jasnych kolorach, choc jak przychodzi co do czego o troszke mi brakuje czegos;-)) no ale przyjda dodatki, zabawki, podłoga i bedzie git.

 

A wogóle nie chce sie wracac z budowy do domu bo tam cieplutko, napalone w kominku;-) a tu zimno w mieszkaniu;-(((( wrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A wogóle nie chce sie wracac z budowy do domu bo tam cieplutko, napalone w kominku;-) a tu zimno w mieszkaniu;-(((( wrrrrrr

 

To kto Ci każe wracać? ;)

 

A tak witam tu w wątku, widzę, że tu się więcej dzieje niż w innym Twoim wątku, więc będę często zaglądała :D

 

Czy na którymś zdjęciu widać Waszą sypialnię? Na jakiej wysokości tam macie ściankę kolankową? Wychodzi tak samo, czy niższa? I czy macie schodek w dół do pokoju nad garażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecia witam;-)

nie ma zdjec sypialni bo nie ma co tam pokazac;-) pustka ino;-) jak pomalujemy to pokaze. Narzie na biało bo chyba na razie nie bedziemy spac w tej sypialni tylko w srodkowym pokoju zeby byc blizej synka. Hehe oczywisci jak juz w koncu sie przeprowadzimy;-)))) Nie mamy schodka w dół poniewaz mamy podniesiony garaz i dzieki temu zrobiła nam sie jedna płaszczyzna. W pokoju tym tez wydzielilismy miejsce na garderobę.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nizsza, nizsza bo dach nizej. wydaje mi sie ze cos około 80cm ale nie pamietam dokładnie. w pozostaych pokojach jest chyba około 120? chyba...

ale i tak ta sypialnia jest mega duza! ja tez sie bałam tego zeby dom nie stracił na wygladzie z zewnątrz, bo podnieslismy tez o jeden pustak cały dom po to zeby pokoje na dole były wyzsze niz w blokach;-) i przez to cały dom jest troche wyzszy. Na poczatku mnie to raziło bo jakos miałam wrazenie zachwianych proporcji ale mysle ze jak przyjdzie elewacja i opaska to dom "przysiądzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoga sie kładzie i jest coraz ładniejsza;-) drzwi zamówione.

Teraz musimy pomyslec o schodach.

Mają byc bardzo proste. Drewniane (jesion tak jak podłogi) a podstopnie białe. Porecz jesionowa a tralki białe proste.

Mam pare inspiracji (przepraszam za uzycie nie swoich zdjec, ale nie pamietam skad je mam..)

Takie mnie wiecej maja byc stopnie a reszta biała:

http://lh4.ggpht.com/_ixzsC0gDalg/TIqNIGSJVkI/AAAAAAAAAL0/4Lumx2NYS6k/s512/FqSGpyCYRTLr4J4DFB.jpg

zatanawiam sie tylko jak ma wygladac element przy scianie. Najchetniej chciałabym zeby te drewniane stopnie wychodziły bezposrednio ze sciany, ale nie wiem czy tak sie da. Jesli nie to moze cos takiego:

http://lh6.ggpht.com/_ixzsC0gDalg/TIqNIt9d_OI/AAAAAAAAAL4/puit4s8vAt4/s512/balustradaschody1.jpg

Zastanawiam sie tez nad podstopniami. Chcemy białe oczywiscie ale nie wiem czy pomalowany na biało tynk nie bedzie po jednym dniu okopany;-(, wiec moze warto na podstopnie cos połozyc? Moze posiadaczki białych podstopni wypowiedza sie jak to jest w praktyce? mam wrazenie ze nasze stopnie sa płytkie. Czy sa na to jakies normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysły super, czuję, że Boże Narodzenie już będziecie mieli w DOMU, trzymam kciuki

te podstopnie zazwyczaj robią juz z płyt, nie z drewna, tak przynajmniej my mamy teraz i kilku schodziarzy nam tak mówiło ( jeśli schody są wylewane).

A jeśli można zapytać w jakiej części szczecina skandynawska:) mirabelka stoi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no witam witam;-)))

narazie prace trwają, góre mam juz całą wyszpachlowaną i wymalowaną na biało oczywiście oprócz pokoju synka.

W sobotę przyjezdza podłoga drewniana na cały dom. Narazie złożymy ja w pokoju na górze.

W miedzyczasie kończy sie malowanie dołu (narazie tez na biało, potem poszukam jakiegos szarego na salon- pewnie kupie milion próbek a i tak nie bede wiadziała który wybrac;-))). całośc blokuje nam dolna łazienka, która ma sie zaczac robic gdzies za 2 tygodnie... chyba....

Jutro wchodza panowie z ociepleniem;-) i wkoncu bedzie widac ze cos sie dzieje...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się zapowiada (układankę Męża omijam ;) ) - będę zaglądać :)

 

Lampy Herstal sprzedaje TEN SKLEP, można by do nich napisać z pytaniem o pokazany przez Ciebie model Flower. A w ogóle to wielkie dzięki za pokazanie tej firmy, bo ma piękne modele! Ceny niektórych też, ale to przemilczę :wiggle:

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczeło sie ocieplanie i zaczeły sie problemy z balkonowym oknem łukowym. Jest na nim roleta zewnetrzna i ja sobie wymysliłam ze ja schowamy pod ociepleniem (poprostu grubiej ociepla ta scianę) no ale ni da rady bo dojscie do tej rolety jest od zewnatrz;-(((. Poza tym nie została ocieplona sciana pod ta roletą;-( no i co, sciagamy chyba ja;-( niestety... chyba bedzie jedno okno bez, albo botem załozymy na tynk, ale to nie ładnie wyglada...;-( pozostałe rolety beda schowane pod ociepleniem bo sa pod nadprozami na płasko.....tylko z tym oknem jest kłopot..;-(

chodzi o to okno z balokonem:

http://i931.photobucket.com/albums/ad158/Akna_album/DSCN2732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psosin, może jeszcze pokombinujcie z tą roletą, a może jak później na tynk ją dacie, to jakoś inaczej uda Ci się ją ukryć? Czasem widzę takie opaski ozdobne dookoła okien, może w tym udałoby się ukryć? Może jakiś inny element ozdobny?

 

I pytanie, bo na rzutach nie widzę, ile szerokości ma Wasze okno w salonie, to duże (to nie w jadalni ;))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psosin, nie martw się - jakieś rozwiązanie się znajdzie. U mnie w domu jest jedno okno z łukiem. Na etapie budowy kombinowaliśmy z nadprożem łukowym pod roletę, w końcu pomysł został zarzucony i jest jedno okno bez rolety. Będę po prostu zasuwać zasłony a w odległej przyszłości myślę o okiennicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ane3ka1 no chyba tak pozostanie, ze bedzie bez rolety;-( szkoda bo i kasa wydana i wogole. Wkurza mnie to ze człowiek musi uczyc sie na błedach a "fachowcy" chca tylko kase zarobic..

Nie ma bolu z tym oknem bo jest od ogrodu i nie ma tam słonca . Ale bede musiała zasłaniac przed sasiadami;-))

 

Mecia cos koło 270cm. ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...