Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od ogółu do szczegółu czyli jak wykonczyc mirabelke


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A u nas schody sie wkoncu robią! po 3 miesiacach czekania, 3 tygodniach reklamacji, są;-) i robią do niedzieli mają byc gotowe chocby w nocy mieli robic!

 

A ja posprzatałam sobie kuchnie i bede powoli przewozic rzeczy...

Ale kurcze no nadal nie wiem gdzie szkła trzymac, jak sie przestawic na szuflady?? brakuje mi wiszacej szafki no;-(

Doradzcie mi prosze gdzie i jaką wcisnąc?

Bo juz wymusliłam sobie taką narożną może jakąs starą białą z takim ładnie oszronionym szkłem? albo przejrzystym, ze szprosami?.... i szukam pomysłu,

no chyba ze półki zrobie ale jakos nie czuje klimatu naczyn na wierzchu;-((

o tak jak tu w sumie ładnie:

hagak%25C3%25B6k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasi elektrycy tez nas o nic nie pytali kurde ja moglam nie wiedziec o takich mykach ale oni powinni - szlag by to :mad::mad::mad: nie bede dzis spac tak mi sie cisnienie podnioslo...

Psosin ja poki co nie widze u Ciebie dodatkowych polek, z tego co widze to masz kilka szafek kolo piekarnika a dolne to chyba nie tylko szuflady? ja talerze, kubki bede trzymac prawdopodobnie w szufladach w kuchni, oprocz szuflad mam jeszcze taka wysoka zabudowe, w ktorej mam szuflady wewnetrzne i kilka polek wiec moze tam a serwis, ktorego nie bede uzywac na codzien i szklo - kieliszki itp w kredensie i serwantce, ktore stana w salonie i jadalni. Jak moj plan sie nie powiedzie to wtedy pomysle o gornych szafkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psosin bardzo ładne te schody! :yes:

 

Ja podobnie jak dziewczyny uważam, że na razie spróbuj to wszystko popakować po szafkach tych co masz, a dopiero jak to się nie sprawdzi to pomyślisz o jakimś rozwiązaniu na górę ewentualnie. Wbrew pozorom talerze trzymane w szufladzie dolnej to wygodniejsze rozwiązanie niż w szafce wysoko - miałam tak u rodziców a u siebie nie miałam miejsca na takie coś i ciężko mi się teraz wyciąga je z góry, tym bardziej, że talerze same w sobie są ciężkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu zastawy stolowe przygotowane na odwiedziny brytyjskiej krolowej trzymalabym w szafce w tej zabudowanej scianie - skoro i tak maja byc uzywane rzadko :)

 

Kubki, talerze wrzucilabym w szuflady. Trzymanie talerzy pod kuchenka to jest dla mnie absolutny must have pod wzgledem wygody (w szufladzie srodkowej). W ikei mozna kupic takie specjalnie stojaczki na talerze, to naprawde jest bardzo wygodne :) Nie wiem natomiast jak ulokowac kubki, my z przyzwyczajenia na pewno bedziemy je miec w gornych szafkach...ale skoro z talerzami mozna sie przyzwyczaic to z kubkami tym bardziej :)

 

Kurde zapomnialam napisac ze schody piekne!! :D

Edytowane przez Venus_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez tak mysle ze narazie bedzie jak jest, zreszta narazie brak kasy i tak nie pozwala na dodatkowe szafki;-(

Bardziej chodzi mi własnie o te kubki, filizanki. Bo talerze to wiadomo ze w szufladach..

 

No to pokaze wam schody, na zdjeciach jeszcze nie skonczone, bo musiałam z synkiem do domu wracac, ale panowie konczyli robote. Było ciezko, mamy dosyc panów fachowców i jak mantre powtarzamy "jeszcze tylko drzwi..." i spokój z "fachowcami". O wszystko trzeba było sie wykłócac i wszystko palcem pokazywac, no i oczywiscie "to sie nie da..." wrr...

ale schody piekne som!;-)

DSCN4340.jpg

DSCN4342.jpg

DSCN4343.jpg

DSCN4345.jpg

DSCN4344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj PSOSIN. od jakiegoś czasu cichutko przyglądam się Waszej mirabelce. My z mężem także się zdecydowaliśmy na ten właśnie projekt. dla nas jest super!!! Marzę o tym aby być już na etapie urządzania!! podobnie jak ty budujemy wersje z garażem jednostanowiskowym. Zmieniliśmy dach nad garażem i parę innych rzeczy. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę.napisz proszę czy wejście do garażu zostawiliście tak jak w projekcie czy macie może jakiś inny pomysł. zastanawia mnie po prostu ta łazienka bez okna. co o tym sądzisz?

 

schody baardzo mi się podobają i pięknie wyglada ta otwarta przestrzeń. w obecnym mieszkaniu też mamy takie rozwiązanie. chciałabym cie prosić o opinie, mam zamiar urządzić tam pokoiku dla dziecka. da sie tam coś sensownie poustawiać? przeglądając fora wodzę że większość ludzi rezygnuje z pokoju i urządza tam coś innego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, ale popędziłaś. I kuchnia i schody i już pakujesz manele... Schody wyszły ślicznie. Cały czas spoglądam na moje i pragnę białych podstopnic. Ale z drugiej strony... dlatego są inne niż te z białymi podstopnicami. A może kiedyś, kiedyś się to zmieni.

Ślicznie. Nie mogę się doczekać dalszych zdjęć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ane3ka;-) ciesze sie ze ci sie podoba;-))

 

Witaj PSOSIN. od jakiegoś czasu cichutko przyglądam się Waszej mirabelce. My z mężem także się zdecydowaliśmy na ten właśnie projekt. dla nas jest super!!! Marzę o tym aby być już na etapie urządzania!! podobnie jak ty budujemy wersje z garażem jednostanowiskowym. Zmieniliśmy dach nad garażem i parę innych rzeczy. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę.napisz proszę czy wejście do garażu zostawiliście tak jak w projekcie czy macie może jakiś inny pomysł. zastanawia mnie po prostu ta łazienka bez okna. co o tym sądzisz?

 

schody baardzo mi się podobają i pięknie wyglada ta otwarta przestrzeń. w obecnym mieszkaniu też mamy takie rozwiązanie. chciałabym cie prosić o opinie, mam zamiar urządzić tam pokoiku dla dziecka. da sie tam coś sensownie poustawiać? przeglądając fora wodzę że większość ludzi rezygnuje z pokoju i urządza tam coś innego.

 

pozdrawiam

 

Witam Cie Cyrka. Ciesze sie ze podoba ci sie moja Mirabelka. My tez bardzo długo szukalismy fajnego projektu, zalezało nam na sporym dole ale generalnie o niezbyt duzym domu. Wkoncu zdecydowalismy sie na ten projekt ale mamy pare zmian:

1. Nie mamy podcienia na dole koło jadalni, mamy tam sciane i dzieki temu mamy wiecej miejsca

2. mamy powiekszony wykusz (ten na strone ogrodu, zdjae sie o 0,5 metra)

3. mamy podniesioną sciankę kolankową na dole (dzieki temu mamy wyzsze pomieszczenia - co moim zdaniem jest poprostu konieczne zeby nie czuc sie jak w mieszkaniu w bloku)

4. mamy podniesiony garaz i dzieki temu pokój nad garazem jest na tym samym poziomie co reszta domu. Bałam sie ze bryła domu na tym straci bo tak czytałam np na forum muratora, ale u nas wyszło całkiem fajnie.

Jesli chodzi o wejscie do garazu, to mamy normalnie z kotłowni. Słysząłam rózne opinie na ten temat, ze bezpieczniej np zeby garaz nie był połączony z domem itp, ale dla mnie to wygoda bo wjade do garazu i juz "suchą" stopa wejde do domku;-)))

A łazienka bez okna? w bloku tez jest łazienka bez okna i jest ok, poza tym to łazienka goscinna, swoją wiekszą z oknem mamy na górze.

 

Nie bardzo rozumiem o co pytasz jesli chodzi o tą otwartą przestrzeń. Wiele osób robi tam łazienkę (np Venus) ale my mamy na przeciwoko sąsiadów czyli okno musiało by byc ciagle zasłonięte, a ono takie ładne jest;-))) A serio to na poczatku szukalismy domu z antresolą zeby czuło sie troche przestrzeni, oddechu. Postanowilismy zostawic otwartą przestrzen i jakby co, gdyby zaszła taka potrzeba zabudowac je na normalny dodatkowy pokój.

 

Oryginalnie w projekcie jest tak ze na przeciwko schodów na górze jest pokój- my mamy tam łazienkę a obok schodów (na przeciwko łazienki) mamy pralnię. Tam w oryginale własnie była łazienka ale przez to ze mamy korytarzyk do pokoju nad garazem ona sie bardzo zmniejszyła i pozostała tam pralnia.

 

Jakby co to pytaj;-)) my mielismy sporo dylematów jak kazdy kto buduje "pierwszy dom";-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...