Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

w sumie tez prawda, tym bardziej ze teraz wchodzi nowy system i fronty beda na bieżąco :p

 

Generalnie mam ciężki temat i już mnie glowa boli od tego :p

 

no i nie glupi pomysl kupic same korpusy, a fronty moge kupic w http://juan.pl/ niedaleko mnie mam ten punkt hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

jestem nowa na tym forum,ale przejrzałam ten temat bardzo gruntownie i proszę o pomoc w ustaleniu mebli w kuchni- interesuje mnie oczywiście kuchnia z IKEA.

poniżej rzut pokoju w którym ma być aneks kuchenny+jadalnia+salon- zaznaczone na czerowno.

Czy macie pomysł jak ustawić meble kuchenne? czy myślicie, że zmieszczę tam jeszcze stół i nie duża kanapę?

 

w kuchni chciałabym mieć lodówkę ok 145cm wysokości i zmywarkę... jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o poradę.

 

Mieszkanie_SKAN_male.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czego chcesz. Moim zdaniem będzie ciężko zmieścić tu jeszcze jadalnię no chyba że chodzi ci o mały stoliczek dla dwojga. Nie wiem czy dobrze widzę że pokój ma 4,20 X 4,20. Ja bym szła jednak w wielofunkcyjność.

 

Edit:

W wątku z salonami jest świetnie urządzone, nie tylko wizualnie ale tez funkcjonalnie małe mieszkanko.

link do posta

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126220-poka%C5%BCcie-swoje-salony/page184

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak naprawdę chcę urządzić kuchnię a potem zobaczę, jeśli zostanie mało miejsca to zdecyduje się tam na jadalnię...

jednak ten komin jest dla mnie dużą udręką.. z racji tego że przyłącza do zlewu mam właśnie w tym miejscu co on jest.. nie wiem jakie ustawienie meblli kuchennych byłoby najkorzystniejsze...

tak wymiary pokoju to 420x422cm

Komin w rogu ma 137x64cm

 

KUCHNIA_1.jpg

 

Kuchnia_2.jpg

 

Kuchnia_rzut.jpg

 

Kuchnia_rzut_góra.jpg

Edytowane przez erka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zazdroszczę, masz naprawdę niezły orzech do zgryzienia a najgorszy ten komin. Przyłącze wody jest na kominie? Ech, zlew mi tam zupełnie nie pasuje. Ja bym dała wysoką zabudowę czyli lodówkę i piekarnik i jeszcze jakąś szafkę 40cm na ścianę pomiędzy komin a drzwi a na ścianie na przeciw drzwi balkonowych bez szafki narożnej od komina szafka 40cm; potem 60 zlew; zmywarka 60; szafka 60; płyta kuchenna 60; szafka 60; do ściany blenda. Moja rada w twoim projekcie panuje straszny chaos. Szafki wiszące różnej wysokości.

 

Jak dobrze pokombinujesz to wstawisz nieduży wypoczynek tyłem do mebli kuchennych.

 

Edit:

Chciałam pokombinować z czymś takim ale ikea planer nie przewiduje

2013010617260756-Wyspa-kuchenna-i-naroznik-do-stolu-w-jednym.jpg

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie mi jaki blat dobrać do Faktum z frontami sofielund ... nie chcę gładko białego z przyczyn wiadomych ;) za to chodzi za mną bambusowy ;) ma może ktoś z was, jak się sprawdza i czy będzie to dobrze wyglądać :)

a górne szafki będą takie

faktum-szafka-scienna-z-przesuw-drzwiami__0101211_PE245052_S4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkowniczka gładkiego białego blatu sprzeciwiam się pomówieniom o wiadome względy ;- )

sprząta się go bardzo dobrze, wystarczy przetrzeć, nie pozostają żadne smugi, ślady, zacieki, jest fajny podobnie jak poprzedni użytkowany przeze mnie blat a w potocznie łatwiejszym kolorze bo w drewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weekendowa wizyta w ikea. można już było podglądać co nieco z serii METOD.

2014-03-29 17.08.23.jpg2014-03-29 17.06.40.jpg

Dzisiaj już na polskiej stronie ikei dostępny katalog +kitchen planner 3D.

 

Jedne z ciekawszych frontów jako dekor w kuchni - HERRESTAD

 

http://www.ikea.com/ms/media/roomsettings/20143/kitchen/20143_nkro07a/20143_nkro07a_01_PE390741.jpg

 

no i katalog http://onlinecatalogue.ikea.com/PL/pl/Range_Brochure_Kitchen_Metod/

Edytowane przez machu81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Chyba będzie problem bo o ile dobrze kojarzę to w faktum szafki dolne miały wysokość 70cm, wiszące 70cm i 90cm a teraz mają fronty dostępne 40cm, 60cm, 80cm,100cm i 120cm. Nie ma też szafek szerokości 50cm. No chyba że ktoś ma same szuflady to pewnie by pasowały choć już nie pamiętam jakie były wymiary teraz mają wysokość 10cm, 20cm i 40cm. Szerokość to 40cm, 60cm, 80cm dla wszystkich frontów.

 

To wnioski z przeglądania oferty, mogłam coś przegapić jeśli tak jest to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Posiadam kuchnię Ikea Abstrakt, kupiłam ją w tamtym roku, a tu widzę, że wprowadzili Metod. Gdybym chciała zmienić za parę lat fronty, czy te z Metod będą pasowały do mojej kuchni, czy to całkiem coś innego ? Wiecie może ?

 

Na pewno nie będą pasowały:no: System Faktum jest niekompatybilny z Metod - jest o tym na stronie Ikei. Szafki, a tym samym fronty są teraz chyba o 10 cm wyższe. Gwarancja 25-letnia na pewno dalej obowiązuje na Faktum i na pewno uszkodzone szafki czy fronty można wymienić, ale jak z dostępnością frontów za parę lat jeśli będzie się chciało wszystkie wymienić to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Na pewno nie będą pasowały:no: System Faktum jest niekompatybilny z Metod - jest o tym na stronie Ikei. Szafki, a tym samym fronty są teraz chyba o 10 cm wyższe. Gwarancja 25-letnia na pewno dalej obowiązuje na Faktum i na pewno uszkodzone szafki czy fronty można wymienić, ale jak z dostępnością frontów za parę lat jeśli będzie się chciało wszystkie wymienić to nie wiem

 

Jestem zniesmaczony tą zmianą trochę. Mamy oczywiście osławionego Stata, i mieliśmy nadzieję na wymianę samych frontów na Bodbyn, a tu lipa.

 

Dwa fronty w naszym Stacie do wymiany, ale nie mamy paragonów już. I co mi po tej gwaracji 25 lat:(. Jeden w szafce obok zmywarki, ten poleciał szybko dość bo po ok 2 latach. Puchnie i to dość mocno, na drugi wylało się kipiące mleko, i to samo miejsce polania spuchło praktycznie z miejsca:(.

 

Można te fronty jeszcze kupić>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to można nadal kupić. Podejrzewam że całej kuchni to nie da sie ale jeszcze przez dwa lata można dokupować szafki a więc i fronty.

 

Najlepiej w ikea kupować z kartą ikea family wtedy nie trzeba mieć paragonów. Nie wiem czy ikea to stosuje ale niektóre sklepy przyjmują wydruk z karty jak płacisz kartą oczywiście, szczegółów nie znam ale zawsze warto się zorientować.

A paragony za tak drogie rzeczy jak meble warto kserować szczególnie jak mają gwarancję 25lat i nie sklepu wina że się ich nie zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas aby pokazać swoja kuchnie.

To bedzie pewnie jeden z ostatnich FAKTRUM.

Jak wspominałem już wczęsniej jest to kuchnia zrobiona trochę niestandardowo (przynajmniej IKEA nie przwidywała takich zastosowań i ustawień).

Nie wszsytko jeszcze jest idealnie, parę rzeczy wymaga małych korekt, ale to będzie robione z biegiem czasu.

one_plus.jpg

second.jpg

third.jpg

one.jpg

fourth.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...