Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

czy ma ktoś z Was problem z mocowaniem do zmywarki w systemie Metod.

Użytkuje kuchnie dwa miesiące i przynajmniej 10 razy front wypadł z uchwytu mocującego. Jest to średnio fajna sprawa, trzeba uważać przy każdym otwieraniu, szybkie pociągnięcie kończy się wyrwanym frontem.

 

Ja tez mam kuchnię jakies 2 miesiace i nic nie dzieje sie z frontem, nic nie odpada itp.

 

Ja z kolei mam problem i nie wiem, jak przykręcić samą zmywarkę do szafek obok, gdy otwieram ją, to czuję, że lekko się porusza a jednak czułabym się spokojniejsza, jakby była stabilna i całkowicie nieruchoma. Czy Wy przykręcaliście zmywarkę do szafek z nią sąsiadujących?

 

Ja mam zmywarke z ikea i były do niej ( lub zestawu mocujacego bo nie pamiętam ) dwa kątowniczki ktore przykręsa sie do bocznych szafek pod blatem i stabilizują zmywarkę .

W instrukcji min pkt 2 widac je jak zamocować a potem pkt 14 http://www.ikea.com/pl/pl/assembly_instructions/skinande-zmywarka-zintegrowana__AA-574570-3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goniak:)

 

oglądam Twoją kuchnię i zastanawiam się nad tym zlewozmywakiem w rogu; u siebie z braku innych możliwości również mam tak usytuowany i przyznam,że trochę mi z tym niewygodnie podczas zmywania; jeśli w kuchni obraca się jeszcze ktoś przy gotowaniu czy sprzątaniu - to bardzo często sięga się do kosza pod zlewem - wówczas na ten moment nie ma się gdzie odsunąć pracując przy zlewozmywaku - a wiadomo,że robi się to bardzo często; tak samo utrudnia się dostęp do szafki z lewej strony. U mnie w praktyce potem wychodzi tak,że ciągle mnie ktoś przestawia koło tego zlewu ;)

Oczywiście - od tego się nie umiera;) mozna się przyzwyczaić, ale na przyszłość dałabym zlew z dostępem z lewa i prawa.

 

Bateria wyciągana - praktyczna, jeśli przesunęłabyś zlew centralnie pod okno wystarczyłaby zwykła bateria - o ile okno jest dwuskrzydłowe.Oczywiście wymaga to znowu reorganizacji szafek dolnych.

 

Szafki wiszące wg mnie wyglądają lepiej proste do końca niż narożne.

 

Nie wiem, z której strony masz usytuowany salon - jeśli od strony ''półwyspu'' - np. szykując gościom kawę prawdopodobnie będziesz to robiła właśnie na tym półwyspie; w rogu pasowałby expres do kawy, wtedy zlew też Ci będzie trochę przeszkadzać;

 

To są takie moje dywagacje - Ty sama najlepiej wiesz, gdzie i co będziesz miała pochowane i jak będziesz się w tej kuchni obracała. Ale może coś tym postem Ci podpowiem ;) Sama też układałam swoją kuchnię :)

 

 

Dziękuję! To bardzo cenne uwagi. :)

Przez to, że to aneks i mamy do dyspozycji tylko te 2 ściany, to mamy małą możliwość zmian :/ Prawdopodobnie jeśli zdecydujemy się na zlew jednokomorowy z małym ociekaczem to uda się zamontować zlew centralnie po środku okna.

Teraz w mieszkaniu które wynajmujemy też ciągle się o siebie obijamy w kuchni, a jest większa i zlew jest daleko od blatu roboczego :D na to chyba nie ma ratunku :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montowaliśmy sami kuchni, Ikea to robiła. Zgłosiłam sprawę i mają przyjechać zobaczyć co jest nie tak. Jestem zdziwiona, że problem jest tylko u mnie, ale to zarazem pocieszenie, że naprawią i będzie po problemie.

 

U mnie zmywarka (spoza Ikea) też jest przykręcona małymi wkrętami do szafek bocznych i u góry do blatu.

Edytowane przez aga2183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam wątek pomocy w zaplanowaniu pierwszej własnej kuchni.

Oto mój plan kuchni. Pomożecie mi coś stworzyć? Kocham styl ikea ale nie odnajduję się jeszcze w planerze ani nie mam zmysłu do aranżacji wnętrz...

Proszę o sugestie[ATTACH=CONFIG]300491[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]300492[/ATTACH]

Zamień sobie słupek lodówki ze słupkiem z piekarnikiem. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał będzie ergonomiczniej. Tą szafkę 20 też bym wyrzucił (słabo tam działają prowadnice) zamiast zlewu 80 dałbym 60. Teraz zyskane wolne miejsce zagospodarowałbym na dwa sposoby:

1. Szafka narożna jeśli jest z przegródkami (bez "nerki") do skrócenia z frontem 45 jak do zmywarki i kolejna szafka 60 (np. szuflady), kolejna 60 pod zlew, zmywarka 45 i słupek z lodówką.

2. Szafka narożna z frontem 60, szafka 60 zwężona z frontem 45 jak do zmywarki, szafka 60 pod zlew, zmywarka 45 i słupek z lodówką.

 

Jeżeli bardzo Ci zależy na szafce 20 to polecam do jej wnętrza dać takie coś - pasuje idealnie i o niebo lepiej działa:

1383035562.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję fubu228 i gahan za pomoc. Właśnie o takie rady mi chodziło. Zamiana miejscami piekarnika i lodówki to bardzo dobry pomysł. Tak jak wcześniej wspominałam oglądając zdjęcia załączone przez forumowiczów zdecydowałam się na wysokie górne półki.

Jeszcze raz dzięki za wskazówki i czekam na następne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikeowiczko,

 

ale zmywarka 45 cm ? Jeśli mogę radzić - to nie jest dobry pomysł :( Nawet jak rodzina mała warto mieć 60 tkę co by gary, miski do niej powkladać i jak najmniej myć w zlewozmywaku. Nie tylko ze względu na oszczędność wody, ale głównie na Twoją wygodę.

 

A ja mam 45 przy 4 osobowej rodzinie i sobie bardzo chwalę. Natomiast w nowym mieszkaniu mąż chce 60 ja nie ze względu na zapach latem mimo pochłaniaczy zapachu chyba żeby włączać połówkę ale gdzie wtedy oszczędość wody. Dodam tylko że jemy w domu codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 45 przy 4 osobowej rodzinie i sobie bardzo chwalę. Natomiast w nowym mieszkaniu mąż chce 60 ja nie ze względu na zapach latem mimo pochłaniaczy zapachu chyba żeby włączać połówkę ale gdzie wtedy oszczędość wody. Dodam tylko że jemy w domu codziennie.

 

hmm ... , rozumiem 45 kiedy warunki nie pozwalają na większą;

 

mam rodzinę 4 os., gotuję codziennie ( obiady jednodaniowe ;) ) i zmywarkę 60-tkę włączam codziennie, zaznaczam,że wkładam do niej każdy kubek, łyżkę, garnek, a ręcznie zmywam tylko te nieodpowiednie do zmywarki. A i tak trafi się garnek, który się nie zmieści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas: 4 dorosłe osoby, 2 dzieci

zmywarka 60tka włączana min 2 razy dziennie... czasem i 3 :o

 

wrzucam tam również jak gahan każdą łyżeczkę, każdy kubek - wszystko co się nadaje i co się mieści

dodam tylko że w domu zawsze ktoś jest - no i każda herbata, każda kanapka, sałatka to robi swoją ilość garów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy korpusy do szafek z ikei są dostępne tylko w kolorze białym lub czarnym?

Jestem zainteresowana frontami Bodbyn w kolorze szarym i trochę słabo będzie wyglądało, że korpusy są w innym kolorze.

Patrząc na to zdjęcie to korpusy są również szare, ale na stronie ikei nie widzę takiej opcji do wyboru?

http://www.ikea.com/ms/media/cho_room/20143/kitchen/20143_conk17a/20143_conk17a_01_PE412914.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy korpusy do szafek z ikei są dostępne tylko w kolorze białym lub czarnym?

Jestem zainteresowana frontami Bodbyn w kolorze szarym i trochę słabo będzie wyglądało, że korpusy są w innym kolorze.

Patrząc na to zdjęcie to korpusy są również szare, ale na stronie ikei nie widzę takiej opcji do wyboru?

Są tylko w kolorze białym lub czarnym. To na zdjęciu tez jest w kolorze białym. Ikea ma system paneli maskujących w kolorach frontów i dopasowanych do nich.

patrz tutaj http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/23614/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko w kolorze białym lub czarnym. To na zdjęciu tez jest w kolorze białym. Ikea ma system paneli maskujących w kolorach frontów i dopasowanych do nich.

patrz tutaj http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/23614/

 

 

Huraaaa! Dzięki Slawko123 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce też swoą IKEOWSKA kuchnie w maleńkim aneksiku. Był tu nacisk głównie na jaknajlepsze wykorzystanie miejsca do przechowywania, ze względu na rozmiar aneksu. Jest trochę do poprawy, marzy mi się jakiś miętowy lacobel ale przeszkodą jak zwykle jest $$$ :)

Małymi kroczkami do celu :)

 

 

IMG_20150202_143228.jpgIMG_20150202_143257.jpgIMG_20150202_143309.jpg

 

Jaro65 - w IKEI sa chyba tylko wiszące 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie szafki wiszącej nad zmywarką szerokość 45 centymetrów czy taka jest w Ikea? Bo wiem że do zabudowy zmywarki jest 45 cm.

I drugie pytanie, czy szafki stojące montuje się do samej ściany czy jest jakaś szczelina pomiędzy sianą a plecami szafki.

dzięki

 

są 45 ale tylko o wysokości 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...