Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potwierdzam, dokręca się front. Ostatnio oglądałam kuchnie ekspozycyjne w Ikei i zerknęłam też na zmywarkę 45-kę - dokręcony był front 50, który po otwarciu wystawał po 2,5cm po bokach drzwiczek zmywarki. Nie pamiętam jednak czy była wstawiana jakaś listwa między zmywarkę a szafkę, żeby nie było szpary. Najlepiej podjechać do Ikei i zobaczyć jak dokładnie jest to rozwiązane.

 

dziękuje za przydatna porade, najważniejsze ze 50tka pasuje:-)te 5 cm najwyzej się obciachnie, a do ikei bede musiała podjechać jak znajde chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na pewno masz na myśli lodówkę wolnostojącą? Bo taką to nie bardzo można zabudowywać, obojętnie jakimi frontami...

Lodówki do zabudowy są specjalnie przystosowane do przykręcania frontów, które tak na marginesie też nie jest łatwo dopasować z Ikei, jak wynika z lektury tego wątku chociażby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy w starym mieszkaniu zwykłą lodówkę zabudowaną. Wszystko się da jak się chce :) Wiem, że tak się nie robi, bo te do zabudowy mają chyba jakieś inne chłodzenie itp. nie wiem, nie znam się ale jak się chce to można.

 

My mieliśmy szafę, w szafie lodówkę, na drzwiach zwykły front przymocowany na takie specjalne uchwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super ta kuchnia zawsze chcialam miec biała ale w bloku na malej powierzcjchni mam kunie 2x3 mi zeżółknie mi niestety.chcialam jednak zapytac jak sie nazywaja te szafki wiszace z kratka i zwykla szyba, bo na stronie ikei ich nie ma a chcialam sobie zrobic takie same tylko w odcieniu sofilund. z gory dzieki z a odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super ta kuchnia zawsze chcialam miec biała ale w bloku na malej powierzcjchni mam kunie 2x3 mi zeżółknie mi niestety.chcialam jednak zapytac jak sie nazywaja te szafki wiszace z kratka i zwykla szyba, bo na stronie ikei ich nie ma a chcialam sobie zrobic takie same tylko w odcieniu sofilund. z gory dzieki z a odp.

Pierwszy raz coś takiego czytam, że białe fronty zżółkną, bo kuchnia mała.... :D Skąd masz info, że białe fronty Ikei żółkną? A w Ikei są fronty nie tylko białe, ale i kremowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w sprawie tych blatów. Czy rzeczywiście robiony na zamówienie z ikea będzie niewiele tańszy od granitowego? U nas blat częściowo musi mieć 80cm więc trzeba będzie zamówić. Z najtańszego granitu (zwykły szary) wychodzi to 3500 (500 za mb.) z montażem i nie chce mi się wierzyć, żeby laminowany nawet robiony na zamówienie mógł się to takiej ceny zbliżyć.

 

u mnie 164x108 (wyspa) i 307x62 i 90x62 (kawałek w szafce żaluzjowej) z wycięciem otworów i montażem to równe 3tys po utargowaniu a ten z ikea na wymiar to chyba 2600-2800 + montaż i transport jak dla mnie gra nie warta świeczki do tego te na zamówienie w ikea mają inne wzory niż gotowe i niestety żaden nam nie pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy w starym mieszkaniu zwykłą lodówkę zabudowaną. Wszystko się da jak się chce :) Wiem, że tak się nie robi, bo te do zabudowy mają chyba jakieś inne chłodzenie itp. nie wiem, nie znam się ale jak się chce to można.

 

My mieliśmy szafę, w szafie lodówkę, na drzwiach zwykły front przymocowany na takie specjalne uchwyty.

 

Jasne, jak ktoś się uprze to wszystko można, tylko przy okazji można też stracić gwarancję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa@Adam fajowa ta wasza kuchnia, pomarańcz przełamuje nudę szarości! gdybym robiła nowoczesną kuchnię to w podobnej kolorystyce

 

Bardzo dziękuję za pochwały . Muszę przyznać , że kuchnia podoba się wielu moim znajomym także . Nie widzicie jej całej , bo ona ma jeszcze szafki z drugiej strony i kominek widoczny także w kuchni plus duże okno balkonowe więc całość wygląda fajnie , jeśli kotoś lubi taki styl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zmywarka tez mam problem bo planuje BOSCH do zabudowy ze schowanym panelemsterującym o szerokosci 44,8cm a IKEA NIE MA TAKICH SZAFEK BO MA TYLKO 50CM i 60CM ma moze ktos z was taka zmywarke ,wystarczy tylko panel maskujący przykleic na drzwi zmywarki, czy kupic ta szafke 50zm???nie mam pojecia.

 

wystarczy kupić sam front 50 cm . Mam taką samą zmywarkę Boscha i dokładnie tak mam zrobione . Niczego nie obcinałam , bo zupełnie nie jest to potrzebne , a oryginalne zakończenie jest o wiele lepsze od kombinowanego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super ta kuchnia zawsze chcialam miec biała ale w bloku na malej powierzcjchni mam kunie 2x3 mi zeżółknie mi niestety.chcialam jednak zapytac jak sie nazywaja te szafki wiszace z kratka i zwykla szyba, bo na stronie ikei ich nie ma a chcialam sobie zrobic takie same tylko w odcieniu sofilund. z gory dzieki z a odp.

Pierwszy raz coś takiego czytam, że białe fronty zżółkną, bo kuchnia mała....

 

Skąd masz info, że białe fronty Ikei żółkną? A w Ikei są fronty nie tylko białe, ale i kremowe.

 

 

Kolezaka ma biala kuchnie a teraz juz pozólkla niestety i zaczelu jEj zołknac szafki po bokach od pary jak gotowala poimo ze byl okap.i teraz po bokach ma takie mocno żółte, a wszystkie szafki zminily kolor miejscami(PLAMY) na taki lekko pozółkły.WYGLADA TO FATALNIE :-(

 

Natomiast ja mam w kuchni biala błazreie plastikową i tez z doswiadczenia wiem że żółknie,pomimo regularnego mycia , DOBREGO WYCIAGU,OTWARTEGO OKNA NIEZALEZNIE OD PORY ROKU zminila kolor miejscami NA żółty.:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zmywarka tez mam problem bo planuje BOSCH do zabudowy ze schowanym panelemsterującym o szerokosci 44,8cm a IKEA NIE MA TAKICH SZAFEK BO MA TYLKO 50CM i 60CM ma moze ktos z was taka zmywarke ,wystarczy tylko panel maskujący przykleic na drzwi zmywarki, czy kupic ta szafke 50zm???nie mam pojecia.

wystarczy kupić sam front 50 cm .

 

Mam taką samą zmywarkę Boscha i dokładnie tak mam zrobione . Niczego nie obcinałam , bo zupełnie nie jest to potrzebne , a oryginalne zakończenie jest o wiele lepsze od kombinowanego .

 

bARDZO DZIEKUJE ZA POMOC,FRONT DO ZMYWARKI JUZ WPISANY NA LISTE ZAKUPÓW :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ma ktoś moze z was okap teleskopowy wpuszczony w szafke ikea??? Polecacie takie rozwiazanie.ja planuje kupic okap ciarko podobno bardzo dobra firma polska duza moc i dwa silniki no i kolor mi akurat pasuje.okap ma 60cm.czy mieliście jakies problemy z montazem okapu do szafki z ikei???czy w tej szafce można jeszcze cos schować,jest tam jakas półka czy tam wchodzi tylko ten okap.????na stronie ikei nie ma tych szafek :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) ja również planuję kuchnię z ikei lidingo kremowe z dębowym blatem. Wiecie może kiedy będzie jakaś nowa promocja na kuchnie? :)

Hej, mam już wstępny projekt kuchni lidingo i również z dębowym blatem. W najbliższych dniach pojadę do IKEI aby dogadać szczegóły i monterów, będę finalizować całość to się dowiem czy może na wiosnę :) planują promocję i dam znać.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...