Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam blat na 90 cm- meble + nóżki 16 + blat 3,8, z tego co kojarzę to są jeszcze nóżki 20cm. A nie będziesz mieć za wysoko? mi 90 wydawało się nisko ale teraz gdy mam blat położony dobrze że nie uparłam się na wyżej :) widziałam gdzieś zdjęcie (nie mogę go znaleźć żeby wkleić) gdzie prapet był z tego samego materiału co blat i na nim był położony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie klapa. Meble z Ikea przywiezione, zabrałam się za montaż i 7 (!) paczek z frontami jest uszkodzonych! Wygląda jakby im spadło, bo wszędzie co rozwalone rogi. Przy wniesieniu nie było widać, dopiero po rozpakowaniu. Dzwoniłam i kazali złożyć reklamację. Próbowali kazać mi przywieźć, ale nie pojadę ponad 200km z reklamacją. W ciągu 2 tygodni mają przyjechać z nowymi i zabrać stare. Mam nadzieję, że faktycznie tak będzie.

 

Blaty też rozpakowane- dębowe- są piękne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia z angielskiej Ikei

 

[ATTACH=CONFIG]104623[/ATTACH]

 

Jeśli dobrze rozumiem, powyższy załącznik do zdjęcia wrzuconego przez rere79 przedstawia ekspozycję w jakimś angielskim sklepie IKEA. Chciałam zapytać o ten blat. Co to za materiał? Bo wygląda na jakiś konglomerat, w którym można wyprofilować ociekacz, a wydawało mi się, że ikea takich nie oferuje. Czy ktoś się orientuje w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Wiem, że była o tym mowa wielokrotnie ale chciałbym krótkiego podsumowania jeżeli chodzi o AGD pasujące do kuchni IKEA. Rozumiem że jeżeli wyszukam sobie sprzęt zgodny z wymiarami podawanymi przy sprzęcie AGD Ikea to nie będzie problemów z montażem? I tak po kolei:

Płyta kuchenna:

Szerokość: 58 cm

Głębokość: 51 cm

Wysokość: 5.6 cm

Piekarnik:

Szerokość: 59.5 cm

Głębokość: 56.4 cm

Wysokość: 59.5 cm

Zmywarka:

Szerokość: 59.6 cm

Głębokość: 57.0 cm

Wysokość: 81.8 cm

Czy też są jeszcze jakieś dodatkowe niespodzianki? Jakie macie ogólne wrażenia z użytkowania sprzętu IKEA, kusząca jest gwarancja 5 lat, ale w tej cenie można kupić coś lepszego w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VTS śliczna kuchnia :) gratuluję

 

mylas ja ze względu na cenę sprzętu w Ikei zdecydowałam się na oddzielne zakupy w sklepach internetowych :) na razie mam płytę około 73cm szerokości (pozostałych wymiarów nie pamiętam) umieszczoną na 2 szafkach 40, nie było problemu z jej montażem- wszystko mieści się w blacie :) tam gdzie jest szafka otwierana na bok mam schowaną butlę. Co do innego sprzętu na razie się nie wypowiem- czekam aż przyślą i mężuś zainstaluje (wtedy okaże się czy pasuje)

a na koniec pochwalę się moją jeszcze nie skończoną kuchnią :) (więcej zdjęć w dzienniku)

 

DSC_0480.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dawno mnie tu nie było

ponieważ zrobiłam troszke fotek ostatnio to załącze zdjęcia kuchni

hokery będą konieczie wymienione na drewniane bo uwielbiam spędzać czas przy tym blacie..

a na pustej ścianie koło okna cche kupic biała półkę z haczykami na ściereczki

nie mam jeszcze rolet rzymskich-nie moge sie zdecydować jakie-czy gładkie czy w paski

 

ps. samodzielnie calutka wymyślona przeze mnie i męża oraz złożona i zamontowana przez mojego mężusia:-)))

DSC03084.jpg

DSC03085.jpg

DSC03086.jpg

DSC03087.jpg

DSC03088.jpg

Edytowane przez MMartka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A kto bogatemu zabroni...jak Orlen modernizował swoje stacje paliw to wycinali i płacili i nikt nie marudził....:)....ale nie pękaj te drewno na te płyty idzie do nich, na Polskę materiał jest nasz rodzimy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wycofali je ze sprzedaży, wcześniej dziewczyny pisały.

Ja mam go od paru miesięcy. Z pewnością w uzytkowaniu jest trudniejszy niż płyta wiórowa, marmur czy konglomerat (zresztą te też mają swoje wady). Ciasta na nim np.nie możesz wałkować. Ale ma swój styl,co bierze się pod uwagę w aranżacji kuchni. Trzeba nauczyc sie z nim obchodzić i co jakiś czas zakonserwować (raz na pół roku zalecają).

Myślę ze najlepszy jest granitowy ale cena powala.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś przycinał fronty ABSTRAKT ? projektuje kuchnię i mam ogromny problem z szafka narożną brakuje mi 3 cm żeby wstawić szafkę 120x60. Swoją drogą szkoda, ze ikea ma w swojej ofercie tylko 2 rodzaje szafek narożnych. Jak wybrnąć z tej sytuacji?

2 pytanie jak wyglądają fronty po powiedzmy 2 latach użytkowania? żołkną czy nie? Pierwotnie byliśmy zdecydowani na fronty ARSTA, ale jak zapytaliśmy wczoraj w sklepie to gość z kuchni stwierdził, że Abstrakt będzie trwalszy. Arsta to podobno płyta wiórowa zafoliowana i 1 pomalowana. Abstrakt to mdf 1 raz zafoliowany i 4-krotnie polakierowany. Proszę użytkownicy Abstarkta wypowiedzcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...