Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

czy ktoś ma w meblach ikea zrobione tak, ze zrezygnował z szafki narożnej i ma tam "pusty kąt" tylko przykryty blatem, w sensie, że nie ma tam szafki tylko od rogu idą kolejne normalne szafki? Mam dwa narożniki z takimi szafkami w projekcie i przez tą szafkę 120/60 wychodzi mi że płytę indukcyjną musiałabym albo mieć blisko rogu (czego nie chce) albo montować na łączeniu tej narożnej szafki z kolejną 40-tką, a tak dałabym pusty kąt i od tego miejsca jakiś lepszy układ szafek zwykłych i ładnie mi się płyta wkomponuje :)

Jest sens tak wydziwiać :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniunia81

a wrzuć rzut kuchni z Twoim projektem. Może można coś poprzestawiać i tak pożonglować, żeby jednak nie tracić tego rogu. Chyba że masz naprawdę dużą kuchnię i takie narożne 60cm szafki możesz sobie odpuścić.

A taką konstrukcję z pustym rogiem można sobie chyba nawet w plannerze IKEA wstawić. Ale nie znam nikogo, kto z takiego rozwiązania by korzystał :D Zawsze wszystim szkoda miejsca do przechowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam zdjęcia, choć nie wiem czy wiele na nich widać.

Poprzestawiać sprzętów się nie da, bo są zrobione już instalacje, tynki itd

Ściana gdzie ma być okap i indukcja ma od rogu 170cm, na tych fotkach jest ta szafka 120/60 ale chciałabym mieć indukcje trochę bardziej w prawo a nie w lewo w ten róg i żeby nie montować na łączeniu pomyślałam o wyrzuceniu szafki narożnej i np dać od "pustego rogu" 80-tke i na niej umieścić indukcję.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez aniunia81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ustawione są już wszystkie przyłącza, to nie ma za bardzo jak kombinować, bo z szafką narożną sąsiaduje ci zmywarka i zlew, kuchnia zamknięta, więć szafki 90cm kosztem przesunięcia lub zmniejszenia innych szafek raczej nie upchniesz. Tylko jeśli płytę chcesz mieć na ścianie 170cm to faktycznie szafka 60cm plus 80 a na środku płyta plus 40 jest najlepszą opcją. Trzeba pamiętać o zachowaniu odległości od krawędzi ciągu roboczego. W tym układzie minimum 40 cm zostaje. Ewentualnie ta 120 cm,ale płyta w rogu tak jak nie chcesz, za to 50 cm do końca ciągu roboczego.

 

Myślałam, że coś wykombinujemy, ale chyba sie nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilcia ja mam ten zlew tylko dwukomorowy. Użytkuję go 1,5 roku i nie mam żadnych zastrzeżeń. Uwielbiam go :)

 

Mam pytanie odnośnie zmywarek.

Chcę zakupić zmywarkę 45cm do zabudowy. Na stronie ikea nie ma frontu do zmywarek 45cm tylko do 60cm :( pan z informacji powiedział, że do zmywarek 45cm montuje się front 50cm... czy ktoś z was tak ma? czy taki większy fron dobrze się trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób mających kupować kuchnię w Krakowie chciałem polecić ekipę montażową z IKEI. Panowie są na prawdę super. Blaty docięli idealnie, zaproponowali masę rozwiązań a na dodatek działają oszczędnie przez co część elementów można później zwrócić. Na dodatek są to bardzo sympatyczne osoby. Polecam gorąco! Edytowane przez Pientka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martaibartek - dziekuję :)

 

ja mam teraz nowy dylemat - zastanawiam sie nad wersją zlewu wpuszczanego, gdzie bateria wychodzi nie z niego, a z blatu - byłaby szansa na zmywarke 60-tę, ale... dostałam sugestie, ze takie mocowanie baterii jest niedobre dla blatu... w sensie, ze będzie sie lało i niszczyło... Ale widuje mase aranżacji z bateriami montowanymi w ten sposób to co - wszystkim sie leje i niszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilcia jak ja widzę swój blat drewniany i jak się chlapie wokół kranu, to jednak miałabym obiekcje co do umieszczania kranu bezpośrednio na drewnianym blacie. Wokół kranu osadza się kamień, coś zawsze skapnie i nie wyobrażam sobie tego na drewnie, chyba że faktycznie NAPRAWDĘ chce Ci się dbać o taką konstrukcję. Granit, kamień, konglomerat i w tym bezpośrednio kran - jakoś sobie wyobrażam.

 

Natomiast wszystko zalezy od konkretnej sytuacji. Jeśli dzięki kranowi w blacei mozesz miec wieksza zmywarke a takiej potrzebujesz, to szybsze niszczenie blatu może być do zniesienia. Tylko że może rozważ laminat, żeby był tańszy w wymianie? A może u Ciebie kran w drewnie nie będzie problemem? Pewne rozwiązania można ocenić niestety dopiero jak się je już uzytkuje. Przemyśl, na ile ważna jest dla Ciebie większa zmywarka.

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilcia - ja mam w mieszkaniu tak zamontowaną baterię i owszem, ciekło i blat (laminat) mam w tym miejscu rozmiękły. Ale - i jest to chyba rzecz najistotniejsza - były winne baterie. Kiepskkie były. Na początku nie było kasy na lepszą, a później wolałam wymienić na podobną, bo już mi było szkoda pakować kasę w stare śmieci ;) A trzeba było wysupłać od razu na dobry sprzęt, bo akurat tyle bym wydała na porządną baterię i mąż miałby mniej dłubania i blat niezniszczony...

 

Reasumując - moim zdaniem - jak zamontujesz dobrą baterię i będziesz wycierać po zmywaniu dookoła - nie powinno się nic dziać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo Wam dziękuję za porady !

 

ponieważ tak czy tak większa zmywarka nie wejdzie - a ceramiczny głęboki zlew to moje marzenie i nie zrezygnuję to wybieram opcje z baterią montowaną w zlewie właśnie.

O olejowaniu blatu drewnianego wiem, pamiętam i o ile podłóg olejowanych boję się ze względu na pielęgnację właśnie o tyle w blacie nie przeszkadza mi to ;)

 

A czy ten olej do blatów zalecany z Ikei jest ok czy lepiej jakiś firmowy inny szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...