Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

I ja przymierzam się do zakupu kuchni z ikei. Podoba mi się i cena i ich wygląd. Na wynajmowanym mieszkaniu mieliśmy kuchnię z ikei i byliśmy z niej zadowoleni ( nie licząc szafki narożnej, bo była "zwykła" i ciężko mi się z nią pracowało :mad: )

 

Mam tylko małe pytanko czy wiecie kiedy można spodziewać się jakieś promocji ...np. typu za zakup za 1000 zł dostaje się 100 zł w bonie?? Przeglądałam forum wstecz i widziałam, że w rożnych terminach robią promocję, a czasem na forum napisał ktoś o promocji z wyprzedzeniem.

 

Jak ustalimy już ostateczny wygląd kuchni to się pochwalę, ale planujemy białe applad i zielony abstrakt. Albo sam biały? Szkoda tylko, że szuflady są takie drogie w stosunku do zwykłych szafek. Widzialam tez szafki z koszami drucianymi, czy może mi ktoś o nich coś więcej powiedzieć? Wytrzymałe są? są dobrą alternatywą do szuflad?

 

Mąż trochę marudzi na mały wybór szafek wiszących ..ale widziałam, że ktoś kupił np. szafkę okapową jako taką zwykłą ... także mam nadzieję, że jakoś wymyślimy z tymi wiszącymi szafkami.

 

Niedługo pojedziemy do IKei i zobaczymy co tam nam zaproponują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kamcia87

 

Niedługo pojedziemy do IKei i zobaczymy co tam nam zaproponują

 

Sugeruję raczej pracę własną na stronie IKEA i oglądanie ekspozycji. Bo jeśli oczekujecie sugestii od pracowników IKEA, to możecie się rozczarować :D Niestety nie zawsze osoby doradzające na stanowiskach do proejktowania są wystarczająco kompetentne. Oczywiście możecie mieć szczęście (ja za tzecim razem miałam z kim porozmawiać), ale bądźcie ostrzeżeni :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, z mężem intensywnie działamy na stronie i oto efekty naszej pracy ... kuchnię mamy dość sporą i chciałabym ją jakoś fajnie umeblować... żeby nie było tak kolorowo dodam, że nad zlewem na ścianie po prawo jest licznik gazu ...w starej kuchni był on zabudowany szafką narożną , ale średnio mi się to podobało ... myslimy, żeby zabudować go jakoś płytą i dać np światełka do oświetlenia zlewu ...

 

w naszych wypocinach o ile doł i bok bardzo mi się podobają to górne szafki jakoś niezbyt ...może macie pomysł co zmienić??

 

przy jednej ze ścian chcę mieć taką wyspę z szafki i wydłużonego blatu - tak aby zastępowało to stół - i tak mało czasu spędzam w kuchni przy jedzeniu

 

czekam na propozycje

 

kuchnia ikea 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, z mężem intensywnie działamy na stronie i oto efekty naszej pracy ... kuchnię mamy dość sporą i chciałabym ją jakoś fajnie umeblować... żeby nie było tak kolorowo dodam, że nad zlewem na ścianie po prawo jest licznik gazu ...w starej kuchni był on zabudowany szafką narożną , ale średnio mi się to podobało ... myslimy, żeby zabudować go jakoś płytą i dać np światełka do oświetlenia zlewu ...

 

w naszych wypocinach o ile doł i bok bardzo mi się podobają to górne szafki jakoś niezbyt ...może macie pomysł co zmienić??

 

przy jednej ze ścian chcę mieć taką wyspę z szafki i wydłużonego blatu - tak aby zastępowało to stół - i tak mało czasu spędzam w kuchni przy jedzeniu

 

czekam na propozycje

 

[ATTACH=CONFIG]125737[/ATTACH]

 

fajnie mieć wysoką zabudowe na całej ściance. Jeżeli chodzi o układ to ja osobiście wolałabym zamienić lodówkę ze słupkiem z piekarnikami żeby mieć pod ręką -produkty przy gotowaniu- a zlew przesunęłabym żeby uzyskać kawałek blatu z prawej strony np. postawienie torby z zakupami i rozparcelowanie do lodówki do cargo itd. a nie bieganie po calej kuchni. nie wiem jaki jest układ kuchni czy otwarta i gdzie wejście(może było wcześniej ale nie czytałam) bo ta szafka na środku to fajnie pasuje na wyspę z przedłużonym blatem do posiłków na szybko. Pomysł fajny mnie tez się podoba z zielenią,tak radośnie ale i nowocześnie. Ja kombinuję np. dół szary góra biała. Póki co też faza projektu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia jest zamknięta ...okno jest po lewej stronie, a drzwi koło lodówki ... wyspa własnie ma być do jedzenia ( zamiast stołu ) i ma też być dodatkowym blatem do kuchennych wyczynów

 

właśnie też rozmyślamy o położeniu piekarnik/lodówka .... na plus za lodówką jest też to, że na dole na ścianie jest jakiś zawór, do którego potrzebny jest dostęp i lodówkę mozna by odsunąć - a w szufladach trzeba by zrobić otwór w boku ...

 

a co do blatu przy lodówce ( w chwili zmiany ustawienia z piekarnikiem) to muszę to z mężem uzgodnić, bo tam jest ciąg płyta-zmywarka-zlew . Bo fajny pomysł, ale nie wiem czy do wykonania pod względem technicznym.

 

 

Bardzo dziękuję za rady i czekam na więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamcia87 popieram wskazówki Beaty. Wokół zlewu jest zdecydowanie za ciasno (nie będziesz obijać się łokciami o ścianę? I czy wygodnie będize jeśli ktoś stanie przy kuchni a druga osoba będzie chciałą włożyć coś do zmywarki?_ Poza tym zdecydowanie zachęcam do zlewu jednokomorowego z ociekaczem tudzież zostawienia sobie miejsca na jakieś osuszanie. Nawet przy zmywarce zdarza się, że trzeba umyć jakiś większy garnek albo delikatniejzszą zastawę, albo zmywarka nie jest pełna a ty czegoś potrzebujesz.... Czy miejsce na osuszenie owoców czy warzyw... Chyba że jesteście do takiego układu przyzwyczajeni i masz jakieś swoje sposoby, np. kładziesz na ściereczki albo od razu wszystkie umyte rzeczy wycierasz.

Inna sprawa jest taka, że jeśli instalacje by na to pozwoliły przesunęłabym zlew trochę z widoku z drzwi. Jeśli by się dało od strony instalacji (głównie gazowej) proponowałabym układ zmywarka, szafka ze zlewem, szafka 60cm, płyta. Wiem, że w kuchniach blokowych takie żonglerki sa utrudnione, ale podsuwam do rozważenia.

 

Inna moja uwaga jest taka, że wyspa z blatem do jedzenia jest zaraz za płytą, czyli miejscem, gdzie w kuchni najwięcej się stoi niejako blokując przejście.

Tak więc planuąc tutaj zwróc uwage, żeby było wygodne przejście dla osoby gotującej poruszającej się od zlewu do kuchenki oraz ewentualnie jeśli np. ktoś będzie chciał sięgnąć coś z szafek przy oknie, żeby nie musiał się przepychać. (niekoniecznie fajne, jak stoisz pyrz kuchni)

 

Co do szafek górnych - wiadomo, że wizualizacje mimo wszystko są umowne - w rzeczywistości możesz dobrać inny okap i od razu efekt wizualny jest inny. U Ciebie te poziome szafki wydają się być po prostu zbyt lekkie w porównaniu do pozostałej, dość zwartej zabudowy. Spróbuj wstawić 2 rzędy szafek poziomych albo szafki 60x70cm. Górną zabudowę możesz spróbować urozmaicić dodając np. pólki otwarte (wstawiałam ostatnio obrazki z inspiracjami na wątku o wizualizacjach kuchni).

 

Natomaist zajrzyj sobie - jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś - na wątek z Projekty kuchni - wizualizacje. Jest to dość duzy wątek, ale jest szansa, że znajdziesz kuchnię, która wymiarami i zagospodarowaniem będzie podobna do Twojej. Przjerzyj ostatnie 100 stron (albo i więcej), swego czasu forumowiczka Julianna16 wstawiałą sporo wizualizacji właśnie w programie IKEA., ale są też wizualizacje w innych programach, czasem nawet fotorealistyczne. I można się zainspirować.

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie dotyczące zamontowania zmywarki - wiem, że dolne szafki dochodzą do samej ściany, a jak jest ze zmywarką? Dostępne zmywarki mają głębokość ok. 55 - 57 cm więc chyba z przykręconym frontem i zlicowane z pozostałymi szafkami nie są jednak dosunięte do samej ściany? Przecież potrzebne jest jakieś miejsce na podłączenie wody i odpływu... Pytam, bo mam rurę od gazu, która teraz biegnie po ścianie za obecnymi szafkami, zamierzam ją opuścić tuż nad podłogę, by zmieściła się za nóżkami szafek, zastanowiła mnie jednak zmywarka... Podzielcie się doświadczeniem, proszę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilcia dużo zależy jaki będziesz mieć blat. Jeśli drewniany to musisz po prostu o niego sporo dbać. Bo drewno i woda to słaba kombinacja.

 

hmm, a blaty z płyty wiórowej będą lepsze?:no:

 

woda wszystko zniszczy, zwłaszcza coś co jest drewnopochodne, bo drewno przynajmniej odda wodę i nie spuchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martaibartek - dziekuję :)

 

ja mam teraz nowy dylemat - zastanawiam sie nad wersją zlewu wpuszczanego, gdzie bateria wychodzi nie z niego, a z blatu - byłaby szansa na zmywarke 60-tę, ale... dostałam sugestie, ze takie mocowanie baterii jest niedobre dla blatu... w sensie, ze będzie sie lało i niszczyło... Ale widuje mase aranżacji z bateriami montowanymi w ten sposób to co - wszystkim sie leje i niszczy?

 

To może ja podpowiem:

Mam od 2-3 lat w ten sposób zamontowaną baterię na blacie laminowanym z Ikei (czarny w drobne kropeczki - nie pamiętam nazwy), bateria też jakaś tania z tego samego źródła. Nic się z blatem nie dzieje, mąż przed zamontowaniem baterii otwór wysmarował silikonem i to chyba zabezpieczyło blat przed dostępem wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu - dziękuję :) Decyzja już jest na ten zlew nakładany, z miejscem pod baterię, ale moze komuś Twoja podpowiedź się jeszcze przyda :)

 

Zastanawiam się nad baterią z Ikei czarną, wysoką - jaka jakość jest tych baterii - nie ukrywam, ze cena gra tu rolę - a zalezy mi na czarnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to moj pierwszy post wiec z gory przepraszam jesli cos zle wkleje ;)

ja z prośbą - może ktoś pomoże ;)

mam problem z projektem kuchni IKEA

generalnie do wykorzystania mam zastaną sytuację - wąskie i długie pomieszczenie [3,5x10m] w którym muszą się zmieścić: kuchnia i pokój dzienny. kuchnia w części górnej, z niej wyjście na taras - mam nadzieje ze na zdjęciach widać. mam taką propozycję jak poniżej - proszę o rady dot. narazie tylko rozmieszczenia [na fronty, blaty itp przyjdzie jeszcze czas]. kuchnia bedzie z ikei oczywiscie. i tak, czy piekarnik moze stac przy zmywarce [nigdy nie uzytkowalam zmywarki wiec nie wiem]. i czy ta wysoka zabudowa ma sens po tej stronie kuchni - i czy nie bedzie glupio wygladac bo to tylko 2 słupki są. i ogólnie co sądzicie - liczę na krytykę :)

3.1.jpg3.2.jpg3.3.jpg3.4.jpg

Edytowane przez nenn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nenn chyba tą wysoką zabudowę przesunęłabym bliżej okna jeśli to możliwe i dostawiłabym jeszcze jedną szafkę taką wysoką - jakoś 3 wyglądałyby moim zdaniem symetryczniej. wydzieliłabym część jadalną nawet przesuniętą w stronę pokoju jeśli ta ścianka nie jest konieczna. Rozumiem, że ta "wyspa" jest konieczna ze względu na blat i dodatkowe miejsce w szafkach? Zastanowiłabym się też czy nie warto "założyć" blatu jeszcze na te boki szafek (zamiast białych paneli), ale to już kwestia wizualna. planujesz jakiś okap/wyciąg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, 3 słupki blizej okna wygladaja lepiej, stol faktycznie wyniosłam z kuchni i wyglada to troche lepiej, czarna scianka jest ruchoma - ma troche oddzialac kuchnie od reszty. "wyspa" mialaby pelnic taka sama funkacje - tzn oddzielac i zaslaniac czesciowo kuchnie a dodatkowe miejsce jest jak najbardziej atutem. mysle o tym zeby ewentualnie blat na tej wyzszej czesci troche poszerzyc i dostawic 2 hokery. co do okapu/wyciagu to chcialabym kuchnie bez tego - obecnie mam i wcale nie uzywam, a jesli gotuje kapuche to nawet okap/wyciag nie pomoze ;) ale to jeszcze do rozwazenia.

zdecydowalam sie juz na fronty ADEL kremowe i teraz mam kolejny problem - beda szare sciany i szukam opcji podlogi: na pewno płytka ze wzgledu na podlogówke tylko jaka? braz/beż/szary?

musze troche powizualizowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]126503[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]126504[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]126505[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]126506[/ATTACH]kik, wlasnie przygotowalam szosty juz chyba projekt kuchni, po dowiedzeniu sie ze nie moge zrobic zabudowy w U bo okno jest za nisko :(((

bardzo prosze o opinie i wskazowki czy to ma sens...

 

a nie można podnieść okna - czy już na to za późno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emiczek, ja też mam okno za nisko, ale postanowiłam nie przejmować się i jednak zrobić zabudowę. Pomogła mi lektura forum, nie znajdę teraz linków, ale ktoś wklejał zdjęcia swojej kuchni z oknem niżej blatu, postawił tam trzy fajne doniczki z kwiatkami i wygląda super!

Tyle że do mycia okna musi być dostęp z zewnątrz.

Ja nie mam wąskiej kuchni, ale chcę mieć sporo blatu, a okno mocno by mi w tym przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wklejał zdjęcia swojej kuchni z oknem niżej blatu, postawił tam trzy fajne doniczki z kwiatkami i wygląda super!

.

 

Myślę, że to chodzi o kuchnię moniki13

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=126580&stc=1

 

A tu reszta dziennika:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172202-Monika-urządza-mieszkanie&p=4677742&viewfull=1#post4677742

UG5TwmbUVQcaynObvB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...