Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

 

Poprawiłam trochę projekt z mężem i teraz wygląda tak:

kuchnia ikea 2.jpg

 

dół to biały applad, góra abstrakt zielony ... byliśmy w Ikei , pracownicy rzeczywiście średnio pomogli, a my zaczeliśmy się zastanawiać czy wybrane przez nas fronty do siebie pasują ... dodatkowo te narożne wiszące szafki są biała, czy pasować to będzie obok zielonych?? I jeszcze chcemy dodać listwę pod szafki wiszące ( na oświetlenie) i tutaj pytanie, czy listwy zielone czy białe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamcia, applad jest raczej matowy (taki satynowy) a abstrakt błyszczący, więc rzeczywiście może to słabo wyglądać moim zdaniem. Dodatkowo, ten zielony abstrakt ma taki nowoczesny wygląd więc te otwarte półeczki przy okapie kompletnie do niego nie pasują... Jeśli chcesz mieć górę inną niż dół wybierz może któreś drewnopodobne fronty do tego białego applada, albo do tego zielonego abstrakta weż biały dół w abstrakcie.

Natomiast teraz ustawienie bardzo mi się podoba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, 3 słupki blizej okna wygladaja lepiej, stol faktycznie wyniosłam z kuchni i wyglada to troche lepiej, czarna scianka jest ruchoma - ma troche oddzialac kuchnie od reszty. "wyspa" mialaby pelnic taka sama funkacje - tzn oddzielac i zaslaniac czesciowo kuchnie a dodatkowe miejsce jest jak najbardziej atutem. mysle o tym zeby ewentualnie blat na tej wyzszej czesci troche poszerzyc i dostawic 2 hokery. co do okapu/wyciagu to chcialabym kuchnie bez tego - obecnie mam i wcale nie uzywam, a jesli gotuje kapuche to nawet okap/wyciag nie pomoze ;) ale to jeszcze do rozwazenia.

zdecydowalam sie juz na fronty ADEL kremowe i teraz mam kolejny problem - beda szare sciany i szukam opcji podlogi: na pewno płytka ze wzgledu na podlogówke tylko jaka? braz/beż/szary?

musze troche powizualizowac :)

 

nenn a może białą podłogę, albo w kolorze blatu? jaki blat wybrałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę swoją kuchnię. Niestety nie mam dużego pola manewru jeśli chodzi o układ. Kuchnia abstrakt waniliowa (może ktoś ma i pokaże swoją?). Zastanawiam się nad górnymi szafkami - niezbyt to symetrycznie względem okapu wygląda niestety :( lepsza wersja z poziomymi czy zwykłymi? Może ktoś zasugeruje coś innego? Dół w obu wersjach taki sam. Po prawej stronie chciałabym jakieś zwykłe półki.

 

k1.jpgk2.JPGk3.JPGk4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offelia

jeśli nie planujesz zabudowywać okapu, to lepiej moim zdaniem wyglądać bedą szafki poziome.

Wizualka jest orientacyjna. W praktyce możesz trochę "zgubić asymetryczność" wieszając tę większą lekko odsuniętą od ściany (ewentualnie przymierz blendę). Zależy też, jaki będzie finalnie okap. Inny kształt może dwać inne wrażenie optyczne.

Co do zwykłych półek na dole, to przemyśl na co Ci są potrzebne. Moim zdaniem zwykłe półki warto mieć na ciężki sprzęt (mikser, robot kuchenny, patelnie żeliwne), wielkie słoiki z konfiturami. Wszlekie pozostałe rzeczy można spokojnie trzymać w szufladach głębokich (garnki czy bieżące zapasy).

Szuflady są dużo wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka - oczywiście dolne szafki mają jedynie szuflady i cargo - jedynie pierwsze dwie to szafka na kosz i zmywarka. Zastanawiam się czy nie wrócić jednak do opcji z wyciągiem podszafkowym, szczerze mówiąc nie wiem jaka jest różnica i czy wyciąg w ogóle coś daje.

 

Okap podszafkowy i okap wolnowiszący w swojej fukcjni się nie różnią, różni je kształt, forma zabudowy i tyle. Nie mozna ocenić który jest lepszy który gorszy. Teraz oferta jest na tyle duża, że można sobie dostosować do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Kiedyś słyszałam tezę że podszafkowe są głośniejsze, ale myślę, ze bardziej zależy od parametrów konkretnego okapu, jaką będzie miał głośność. Głośny niezabudowany będize głośniejszy niż cichy niezabudowany.

Wyciąg (pochłaniacz) moim zdaniem się jest potrzebny, ponieważ ogranicza rozpylanie pary, cząsteczek tłuszczu i zapachów. Dla niektórych jest to też ładny element wizualny kuchni. Ale szczerze mówiąc szkoły są różne. W domu, w którym się mało gotuje i smaży albo jest inny rodzaj wentylacji (duże okno, baaardzo wydajna niedaleko zlokalizowana wentylacja mechaniczna) to może i okap nie jest niezbędny. Natomiast w każdym innym przypadku mnie się wydaje dobrym rozwiązaniem.

 

Jeśli zrobisz okap podszafkowy, to możesz sobie zrobić ciąg szafek górnych na całości zabudowy dolnej - zwiększysz ilość miejsca do przechowywania. Wtedy można ewentualnie dobudować ściankę z gk zasłaniającą te szafki od salonu (taką na głębokość 60cm).

 

Jeśli szafki będą standardowe, pionowe (wyższe lubi niższe) możesz rozważyć opuszczenie sufitu nad szafkami i na głębokość szafek górnych. Ale to tylko propozycja, a tu w ramach inspiracji obrazek:

http://images03.olx.pl/ui/11/20/15/1307185528_212671515_3-Meble-Kuchenne-szafki-narozne-szafki-gorne-zabudowy-na-wymiar-Komandor-Warszawa-Warszawa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka - dziękuję Ci za pomoc. Mój mąż bardzo chce na górę te czarne ikeowskie szafki. Na wizualizacji jakoś chyba lepiej to wygląda w porównaniu z tymi jasnymi?

 

k1.jpg

 

(ta szafka na wino wejdzie między tą narożną a płytę, ale niestety wizualizacja mi teraz na to nie pozwoliła)

 

Nie mogę znaleźć lepszych zdjęć w internecie tych szafek, zrobię zdjęcie w tym tygodniu ustawienia z naszej wrocławskiej IKEI.

 

Jasne fronty wyglądają tak:

 

kuchnia.jpg

 

Kafle będą bardzo podobne do tych z powyższego zdjęcia.

 

Aantenka proszę Cię jeszcze o radę w związku z kolorem kuchni. Na ścianie jednak będą kafle (niestety nasz budżet szybko się kurczy...), prawdopodobnie Artable bianco Paradyża:

 

artable.jpg

 

Moje pytanie brzmi - czym pomalować kuchnię? Chciałam mieć całe mieszkanie w jednym kolorze, ale niestety ostatnio wszystko zostało wywrócone do góry nogami, więc nie wiem czy mi się to uda. Zastanawiałam się nad egipską bawełną Duluxa, ale zastanawiam się czy przy tej kuchni nie będzie za szary...

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

P.S. - Dodam jeszcze, że na przeciwko kuchni mam duże okno tarasowe.

Edytowane przez OFFelia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie o narożną szafkę 120-tke. Czy ona front ma 60cm, czy węższy.

Czy między tą szafką a kolejna prostopadła jest jakaś zaślepka z tego samego materiału co fro t czy nic nie ma i szaki do siebie przylegają.

Pytam, bo w Ikei kup[uje korpusy i wyposażenei a fronty robię na wymiar u stolarza z frezowanym uchwytem (jak Arsta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny podpinam się pod wątek ikeowski, bo nie chcę zakładać nowego tematu.

Mam dylemat w jaki sposób oświetlić moją kuchnię.

Mam małą kuchnię, Lidingo , ustawioną w kształcie "U"; fronty -wiadomo białe, blat ciemny orzechowy.Pod szafkami oświetlenie punktowe do oświetlenia blatów.

A z sufitu sterczy goła żarówka; nie mamy obniżanego sufitu ani świateł punktowych - halogenowych; tylko właśnie to jedno sufitowe wyjście.

Kupiłam w prawdzie białą listwę z 3 reflektorkami, ale nie zauważyłam,że żarówki mają moc tylko 35 Wat i w rezultacie dają strasznie marne światło.

Wiszące pojedyncze lampy z energooszczędną żarówką działają na mnie ...dołująco, dają "trupie" światło i wnętrze jest nijakie.

 

Jakie macie lampy u siebie? Szczególnie w kuchniach Lidingo lub Ramsjo?

 

Zaznaczam,że w aneksie jadalnym nad stołem przewiduję lapmę z dużym,kremowym abażurem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A ta listwa jest zawsze (wiesz może ile to cm?). Bo jeśli są zlicowane z frontem uchwyty to właściwie nie ma powodu by jedną szafkę od drugiej odsuwać.

Listwa jest opcją montowaną na dwa wkrety meblowe. Ma szerokośc ok 10 cm i jeżeli nie masz wystajacych uchwytów lub z obu stron masz drzwi uchylne to jej nie montujesz i wówczas szafki przylegają do siebie. Jeżeli nie, listwę mozesz dowolnie skrócić, na nią dopiero montuje sie bledę z płyty bocznej lub najlepiej z frontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny podpinam się pod wątek ikeowski, bo nie chcę zakładać nowego tematu.

Mam dylemat w jaki sposób oświetlić moją kuchnię.

Mam małą kuchnię, Lidingo , ustawioną w kształcie "U"; fronty -wiadomo białe, blat ciemny orzechowy.Pod szafkami oświetlenie punktowe do oświetlenia blatów.

A z sufitu sterczy goła żarówka; nie mamy obniżanego sufitu ani świateł punktowych - halogenowych; tylko właśnie to jedno sufitowe wyjście.

Kupiłam w prawdzie białą listwę z 3 reflektorkami, ale nie zauważyłam,że żarówki mają moc tylko 35 Wat i w rezultacie dają strasznie marne światło.

Wiszące pojedyncze lampy z energooszczędną żarówką działają na mnie ...dołująco, dają "trupie" światło i wnętrze jest nijakie.

 

Jakie macie lampy u siebie? Szczególnie w kuchniach Lidingo lub Ramsjo?

 

Zaznaczam,że w aneksie jadalnym nad stołem przewiduję lapmę z dużym,kremowym abażurem.

 

Niestety generalnie bardzo często oświetlenie energooszczędne daje taki trupi efekt. Jak kupiłam żarówki w IKEA to nad stołem wymieniliśmy potem na zwykłą, bo dawała takie trupie światło, że aż się jeść odechciewało.

 

W przypadku takiej kuchni jak Twoja dałabym plafon sufitowy, najlepiej na kilka żarówek. I albo dała żarówki zwykłe, albo poszukała żarówek energooszczędnych o dużej mocy ale i z ciepłym światłem, żółtym światłem. Listwy z reflektorkami są moim zdaniem kiepską opcją na oświetlenie centralne ze względu na ukierunkowanie światła.

 

Może coś w tym stylu

http://www.outletrtvagd.pl/data/gfx/pictures/medium/3/2/823_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...