Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam od 3 lat sosnowego Fagerlanda. Żadnych uwag co do jakości. Rodzicom w lutym zaprojektowałam dębowego Tidaholma - mama bardzo zadowolona. W nowym domu będzie Stat albo Adel, no chyba, że wygram w totolotka. :wink:

Aha, obie nasze kuchnie składali montażyści z IKEA - akurat za każdym razem była promocja na montaż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

W mieszkaniu od dwóch lat mam meble firmy Ikea w wybudowanym domu znowu skorzystam z Ikei, dlaczego?

 

- bo jest długa gwarancja na te meble. Uważam, że Ikea jak mało która firma rozpatruje gwarancje, zawsze na moją korzyść (całe mieszkanie mam z Ikea i trafiały się złe elementy ale to normalne)

 

- ponieważ w każdej chwili mogę wymienić/dokupić dodatkowe elementy i będę miał pewność, że będą pasowały. W mieszkaniu najpierw kupiliśmy dolne szafki + blat a później zaczęliśmy kompletować górne.

 

- ponieważ stosunek jakość/cena jest naprawdę zadowalający.

 

Po dwóch latach intensywnego używania tych mebli nie mam zastrzeżeń.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% . Mam szafki kuchenne z IKEI od 2 lat, kupiliśmy najtańsze fronty i ostanio na froncie zamontowany na zmywarce zaczał odpryskiwać fornir. Zgłosiłam reklamację w ciagu kilku dni pojawił się pan, który po oględzinach zaproponował wymianę wszystkich frontów ale to tylko dlatego ze nie produkują juz "naszych" frontów. Gwarancja jest na 20 lat , nie wiem czy inne firmy na rynku maja taki termin a nie sądze żeby nawet z najlepszymi szafkami w ciągu 20 lat nic się nie stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 3 lat Tidaholm (okleina dębowa) - jestem bardzo zadowolona! Duże szuflady z tależami chodzą bez problemu, kosz obrotowy w rogowej szafce - nadal sprawny. Jedyny minus to zawiasy w szafkach wiszących, otwieranych do góry (szafki podłużne, niskie). Zawiasy Ferrari :lol: , kulkowe średnio co rok wymieniam na nowe. Szczęśliwie jest na nie 20! letnia gwarancja i jedyne co potrzeba, to udać się po nie do IKEA.

 

Moja znajoma też ma takie i też się psują. Pojechała więc do sklepu, ale niestety akurat nie mieli. Pan zaproponował jej zwrot kosztów dojazdu (za ok. 30 km) i wziął adres, po czym przesłał pocztą potrzebne zawiasy. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam od tygodnia - kuchnie mam zakupiona w ikea fronty czerowono-malinowe na wysoki połysk ABSTRACT. Kuchania jest nie spotykana, świetne systemy blum . Troszke było kłopoty bo kilka szafewk było nie kompletnych, ale bez problemu wymienili badz dołożyli brakujacy element .

 

Niedługo wkleje fotki to sami ocenice ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ja po wielu rozmowach w różnych firmach produkujących meble kuchenne na zamówienie, po wysłuchaniu wielu narzekań znajomych zamawiających meble w takowych doszłam do następujących wniosków:

1. Ikea ma meble o połowę tańsze niż tzw. stolarz, czy studio mebli kuchennych

2. Nie ma problemu z reklamacją, gdy coś jest nie tak, czego nie można powiedzieć o firmach meblowych

3. Tzw. "bajery" np. mechanizmy samodomykające szuflady mam w cenie szafek, które wybrałam, nie muszę płacić za nie extra

4. Moją wymarzoną kuchnię odbieram w dniu zakupu, a gdyby akurat nie było w magazynie, czekam na nią max. tydzień, a nie 8 tygodni lub więcej, bo rzadko zdarza się terminowa firma meblowa.

 

No i będzie Fagerland :).

 

P.S.

Zanim się zdecydowałam, rozmawiałam z kuzynka, która 3 lata ma Faktum i jest bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

U nas właśnie jest skręcana kuchnia z IKEA - Nexus czarnobrązowy + Abstrakt czerwony. Kuchnie skręca kolega mojego męża, który pracuje jako montażysta w salonie meblowym konkurencyjnej firmy ;) Nie zdecydowaliśmy się na montaż z IKEA gdyż chcieli za niego 1000 zł :-? Dobrze jednak, że mamy tego kolegę, bo obserwując jego pracę i biorąc pod uwagę fakt, że praktycznie każda część mebla, z zawiasami i śrubkami włącznie, jest w osobnej paczuszce i nie bardzo wiadomo co jest co, jestem przekonana, że sami nie poradzilibyśmy sobie ze zmontowaniem tych mebli. Potrzebne są też odpowiednie narzędzia, chociażby do wycięcia otworów w blacie.

Co do samych mebli jestem póki co bardzo zadowolona z wyboru. Prezentują się pięknie, szuflady cudnie się domykają, szafki narożne mają druciane kosze na gary, mam też fajną wysoką szafkę z żaluzją, no i co równie ważne cena była do przyjęcia :wink: .

Jak zamontujemy sprzęt to postaram się wkleić jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój oszczędny mąż nie da nikomu zarobić i sam skręca nasze zakupione kilka dni temu mebelki. I wcale nie jest to takie trudne, bo na zestawieniu, jakie wydrukował nam pan w sklepie, dokładnie napisane jest, która część do jakiej szafki, więc z tym nie ma problemu, patrzymy po numerkach i jest ok. Do każdej szafki dołączona jest instrukcja montażu.

Instrukcje w postaci rysuneczków są bardzo czytelne, myślę, że każdy jest w stanie na ich podstawie prawidłowo skręcić szafki i szuflady.

Cztery szafki już skręcone, wypoziomowane, zamykają się pięknie, amortyzatory to genialny wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sama skrecam te szafki

czasem pomaga mi maz :wink:

Ja też miałam skręcać sama, ale jak się mąż dorwał, to nie ma szans :)

 

 

jeśli robiliście to sami to jak wycinaliście dziury w blacie

Jeszcze nie wycinaliśmy, ale mąż się tak podpalił, że chce sobie kupić wyrzynarkę. Przy zlewozmywaku jest instrukcja, jak wycinać blat i stwierdził, że na pewno da radę. Pierwsza opcja była, że damy do wycięcia w Castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tez IKEA. Meble skrecalismy sami i nie bylo to bardzo trudne, ale przy naszej liczbie szafek trwalo dosc dlugo. Co do wycinania otworow, zawiezlismy blat do znajomego stolarza, cokoly cielam sama pilka. Plyte indukcyjna podlaczyl nam elektryk, ktory robil instalacje, bo rzeczywiscie musi podbic karte ktos z uprawnieniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam.

 

Jedno zdjęcie naszej kuchni:

 

 

I jak czytam czasem o kosztach urządzenia kuchni to się łapię za głowę.

 

Mamy wszystkie szafki ze spowalniaczami, samodomykające się szuflady, panele maskujące pasujące do frontów (swoją drogą to trochę za dużo sobie Ikea krzyczy za te panele) wyposażenie szuflad, maty, relingi i kilka akcesoriów z Ikea.

 

I fakt nasza 6m2 kuchnia kosztowała 15 tys zł ale jest to łączny koszt szafek, pełnego AGD (lodówka zabudowa Liebherr, zmywarka, piekarnik, płyta gazowa, okap Boscha), zlew+bateria, stół, cztery krzesła, montaż i wszystkie dodatki o których pisałem w poprzednim zdaniu. Do tego wszystko było na swoim miejscu nie później niż 4 dni od zamówienia w sklepie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...