Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mieliście rację. Byłam dziś specjalnie w IKEI zapytać o szczegóły promocji. Za każde 1000 zl dostaje sie w bonach 100 zl które można wydać potem na co sie tylko komu podoba.

 

Ktos decyduje się na zakup w promocji? :p

 

Będziecie również kupować u nich sprzęty? Jak tak to ciekawa jestem na co jesteście zdecydowani. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

.

Ktos decyduje się na zakup w promocji? :p

Będziecie również kupować u nich sprzęty? Jak tak to ciekawa jestem na co jesteście zdecydowani. :yes:

 

Ja jestem zdecydowany na całą kuchnie ze sprzętem (lodówka, piekarnik, płyta indukcyjna, okap, zlew i bateria) nie bierzemy tylko zmywarki i mikrofali (póki co w ogóle). Kupujemy na sam koniec promocji, gdyż jeszcze nie możemy instalować kuchni (posadzki schną) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście rację. Byłam dziś specjalnie w IKEI zapytać o szczegóły promocji. Za każde 1000 zl dostaje sie w bonach 100 zl które można wydać potem na co sie tylko komu podoba.

 

Ktos decyduje się na zakup w promocji? :p

 

Będziecie również kupować u nich sprzęty? Jak tak to ciekawa jestem na co jesteście zdecydowani. :yes:

 

ja kupowałam całą kuchnie w promocji, kupiłam też lodówkę, piekarnik, mikrofalę, płytę indykcyjną i zlewozmywak

okap odzielnie bo drogie mieli

 

ze sprzętów jestem bardzo zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowany na całą kuchnie ze sprzętem (lodówka, piekarnik, płyta indukcyjna, okap, zlew i bateria) nie bierzemy tylko zmywarki i mikrofali (póki co w ogóle). Kupujemy na sam koniec promocji, gdyż jeszcze nie możemy instalować kuchni (posadzki schną) :)

 

Cześć wszystkim :)

 

Na jaki kolor zdecydowaliście się ostatecznie? Wymyśliłam kolorystykę podobną do Twojej kuchni: dół szary Abstrakt, góra biały (ew. całość szara, chociaż biję się, że będzie za ciemno), drewnopodobny blat, jasnoszary gres, pomiędzy szafkami płytki (nie mam pojęcia jaki kolor :( ) Od strony kuchni, za barkiem płytkie szafki, a od strony pokoju ścianka o wys. ok. 1m. Chociaż Twoje rozwiązanie też mi się spodobało (i czekam na obiecaną wizkę zmiany).

W planerze wyszło tak (zasługa Ewuni)

 

rocia kuchnia od Ewy.jpg

Edytowane przez Rocia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi doradzić przy projekcie kuchni?

 

Kuchnia jest otwarta na jadalnię i salon, ale chciałam ją przysłonić szafkami, żeby nie była cała na widoku. Po lewej za ścianką jest lodówka sbs - nie jestem przekonana, czy dawać nad nią jeszcze wiszącą szafkę, czy nie. Okap chciałabym szerszy - 80cm, ale ikeowski Planner nie pozwala wtedy dosunąć do niego półek (co do półek: chciałabym, żeby dolne były na wysokości samego okapu, a górne szersze i dochodziły na styk do rury - wiecie, o co mi chodzi?). Blat będę musiała zamówić z innej firmy, bo chcę dębowy olejowany szerszy pod oknem na tyle, żeby służył też za parapet. Okna będą na wys 90cm, okno przy zlewie będzie nieotwieralne.

 

Zastanawiam się, czy praktyczniejsze będą szuflady 80cm, czy 2x40cm... Teraz mam wstawione 80cm, ale gdyby dać 2x40cm, to mogłabym poprzesuwać szafki tak, żeby zlew był bardziej symetrycznie względem okna. Nie wiem w ogóle, czy raczej dążyć do tego, żeby główna część blatu była między płytą a zlewem, czy między zlewem a słupkiem...

Co będzie praktyczniejsze w użytkowaniu?

 

Wszędzie, gdzie się dało dałam szuflady, ponieważ tak mam w obecnym mieszkaniu i bardzo sobie to chwalę. Szafla narożna będzie z obrotowymi koszykami, na Plannerze jest wstawiona ze zwykłymi półkami, bo się program coś kaszani przy tych koszykach :)

 

Tu jest link do projektu:

http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=1c09940eb79b46fc92dd3cd466f3ac4e&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

 

 

Na wątpliwą "urodę" barku oddzielającego kuchnią od jadalni nie zwracajcie uwagi - zmontowałam go na szybko z dostępnych w programie szafek, ale raczej będzie wyglądał trochę inaczej. Wymiary będą zachowane: szer ok 160cm, wys ok 110-120cm, gł ok 40cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie konkretnie sprzety wzieliście?

ja planuje od nich lodówkę, płytę indukcyjna, piekarnik. Zmywarkę, okap planuje inna.

 

Chętnie dołączę się do zapytania. Planuję te same sprzęty.

 

Na jaki kolor zdecydowaliście się ostatecznie? [ATTACH=CONFIG]139639[/ATTACH]

 

Trochę zmieniliśmy wyspę i kolory. Raczej pozostaniemy przy pełnym Abstrakcie Szarym i rozjaśnimy to blatem.

 

Poniżej zmieniony projekt. Również proszę o opinie, porady i sugestie. Nie jestem pewien koloru na ścianach, oraz płytek - wołałbym ciemniejsze, aby nie było widać każdej kropki. Na ścianę planowaliśmy płyty które proponuje Ikea zamiast płytek (ktoś ich używa - jak się sprawują?).

Blat na barku będzie wystawał w stronę salonu (nie da się tego zrobić w programie).

 

e4db4929373ce22c.jpg

2128c49d280de640.jpg

Edytowane przez vheider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie podoba. fajny uklad. ew. zamiast szafki szuflady - ale nie wiem czy sa dostepne w opcji 37 cm glebokosci. im wiecej szuflad tym lepiej! Szuflady sa o wiele wygodniejsze:yes:

Dzięki!

Są w opcji 37...ale w tej samej cenie. Prawie 700 zł za szafkę 37 z szufladami uznałem za przesadę. Szuflady mam pod płytą, pod piekarnikiem i pod zlewem. Ewentualnie cargo szer 30cm obok płyty jeszcze rozważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisze moje plany zw. ze sprzetem agd;

 

piekarnik

 

FRAMTID OV9 Piekarnik z wym. obiegiem powietrza, stal nierdz- 1 199 PLN

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30156212/

 

lodowka

 

FROSTIG BCF201/ 65 - 1 199 PLN

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60182484/

 

plyta indukcyjna

 

FOLKLIG - Płyta indukcyjna z boosterem, czarny 999 PLN

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40222829/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisze moje plany zw. ze sprzetem agd;

 

piekarnik

 

FRAMTID OV9 Piekarnik z wym. obiegiem powietrza, stal nierdz- 1 199 PLN

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30156212/

 

lodowka

 

FROSTIG BCF201/ 65 - 1 199 PLN

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60182484/

 

plyta indukcyjna

 

FOLKLIG - Płyta indukcyjna z boosterem, czarny 999 PLN

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40222829/

 

Płyta i lodówka identyczne - myślę tylko nad piekarnikiem za 990 PLN z Ikei (FRAMTID OV9). Myślisz, że warto dołożyć do tego droższego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis znowu odwiedzilam IKEE - to juz chyba jakies zboczenie :D

 

wizyta miala na celu weryfikacje moich wyborow sprzetu AGD. :yes:

 

I tak :

piekarnik

 

FRAMTID OV9 Piekarnik z wym. obiegiem powietrza, stal nierdz- 1 199 PLN - decyzja bez zmian, od tego za 990 rożni się zużyciem pradu, ma jeszcze jakis tam bajer w postaci sondy badajacej temperature np. mieska ( mi na tym tak naprawde nie zalezy) plus jest lepsza widocznosc przez szybke do wnetrza. Jest to produkt elektrouxa

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30156212/

 

lodowka

 

FROSTIG BCF201/ 65 - 1 199 PLN - decyzja rowniez bez mian. Tak naprawde w IKEI jesli chodzi o lodowki to wybor jest niewielki. Lodowke ta produkuje whirpool

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60182484/

plyta indukcyjna

 

FOLKLIG - Płyta indukcyjna z boosterem, czarny 999 PLN - zmiana na plyte TYDLIG za 1499 zl - ze wzgledu na grubosc plyty! jest o wiele lepsza (ma w gorym prawym roku takie oznaczenie literkami - ktore decyzduje o jej jakosci - niestety zapomnialam wiecej szcegolow na ten temat) , ja tez robi elektrolux

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60222828/

 

zmywarka

 

ja tez wybiore w IKEI. Nie ma co szukac - 5 letnia gwarancja plus kolejny bon ma znaczenie. jest to tez elektrolux.

 

moj wybor - SKINANDE za 1699 zl

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50222433/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis znowu odwiedzilam IKEE - to juz chyba jakies zboczenie :D

 

plyta indukcyjna

 

FOLKLIG - Płyta indukcyjna z boosterem, czarny 999 PLN - zmiana na plyte TYDLIG za 1499 zl - ze wzgledu na grubosc plyty! jest o wiele lepsza (ma w gorym prawym roku takie oznaczenie literkami - ktore decyzduje o jej jakosci - niestety zapomnialam wiecej szcegolow na ten temat) , ja tez robi elektrolux

 

piekarnik

 

FRAMTID OV9 Piekarnik z wym. obiegiem powietrza, stal nierdz- 1 199 PLN - decyzja bez zmian, od tego za 990 rożni się zużyciem pradu, ma jeszcze jakis tam bajer w postaci sondy badajacej temperature np. mieska ( mi na tym tak naprawde nie zalezy) plus jest lepsza widocznosc przez szybke do wnetrza. Jest to produkt elektrouxa

 

Według specyfikacji różnica w wysokości płyty idukcyjnej to 0,5mm z czego pewnie większość chowa się w blacie. Mówiąc o grubość miałaś na myśli część wystającą z blatu?

 

Natomiast jeśli chodzi o zużycie prądu piekarnika to faktycznie jest mniejsze, ale różnica to 0,79 kWh do 0,78 kWh (Zużycie energii przy standardowym obciążeniu i wymuszonym obiegu powietrza).

Edytowane przez vheider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według specyfikacji różnica w wysokości płyty idukcyjnej to 0,5mm z czego pewnie większość chowa się w blacie. Mówiąc o grubość miałaś na myśli część wystającą z blatu?

 

Natomiast jeśli chodzi o zużycie prądu piekarnika to faktycznie jest mniejsze, ale różnica to 0,79 kWh do 0,78 kWh (Zużycie energii przy standardowym obciążeniu i wymuszonym obiegu powietrza).

 

 

Tak chodzlilo mi o czesc wystajaca ponad blat.

 

A roznica w zuzyciu dotyczyla funkcji gora dol. Przy tym za 990 wynosi 1.1. kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze tez że przymierzacie się do sprzętów AGD z ikei, porównywałyście moze ze sprzetami innych firm? Bo z tego co kiedys gdzies czytałam to za ta cenę raczej gdzie indziej kupimy lepszy sprzęt a jesli chodzi o 5 lat gwarancji to np nie sadze aby lodówka się tak szybko zepsuła, czy płyta, czy piekarnik. w normalnym sklepie dopłacając tez mozna wykupić 5 letnią gwarancję. Zastanawiam się więc czy w ogóle patrzeć na te sprzęty w Ikei czy nie? Porównywałyście parametry i ceny. Acha i czy w Ikei jest choc jeden piekarnik który by miał półki wysuwane na szynkach czy rolkach tzn ze łatwo się wysuwają nei trzeba ciągnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...