Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a ktoś ma może zdjęcia frontów LIXTORP - są w planerze kuchennym, ale tam wyglądają jak adel średniobrązowy a mają być ponoć ciemnobrązowe dębowe, przynajmniej tak wynika z opisu. W sklepie ich jeszcze nie ma, dziwne bo cenę już mają podaną

 

Zdjęć nie mam, ale szary Abstrakt w planerze wygląda jak błyszczące srebro także nie kierowałbym się kolorami w tym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

widze tez że przymierzacie się do sprzętów AGD z ikei, porównywałyście moze ze sprzetami innych firm? Bo z tego co kiedys gdzies czytałam to za ta cenę raczej gdzie indziej kupimy lepszy sprzęt a jesli chodzi o 5 lat gwarancji to np nie sadze aby lodówka się tak szybko zepsuła, czy płyta, czy piekarnik. w normalnym sklepie dopłacając tez mozna wykupić 5 letnią gwarancję. Zastanawiam się więc czy w ogóle patrzeć na te sprzęty w Ikei czy nie? Porównywałyście parametry i ceny. Acha i czy w Ikei jest choc jeden piekarnik który by miał półki wysuwane na szynkach czy rolkach tzn ze łatwo się wysuwają nei trzeba ciągnąć?

 

Głównie porónywałem ceny. Wychodzi bardzo podobnie - dopłacając do przedłuzonej gwarancji sprzętu nieikeowskiego wychodzi Ci już taka sama cena jak cena lepszej jakości sprzętu z Ikei (przykładowo płyta indukcyjna za 1499 PLN, ale mają również w ofercie 999 PLN na rynku tańszych nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie porónywałem ceny. Wychodzi bardzo podobnie - dopłacając do przedłuzonej gwarancji sprzętu nieikeowskiego wychodzi Ci już taka sama cena jak cena lepszej jakości sprzętu z Ikei (przykładowo płyta indukcyjna za 1499 PLN, ale mają również w ofercie 999 PLN na rynku tańszych nie ma).

 

a jeśli tak to faktycznie warto się zastanowić szczególnie nad lodówką, która jest w zabudowie, muszę to przeanalizowac, zaskoczyła mnie ta promocja w tym roku , bo zawsze była na przełomie listopada i grudnia a w tym roku wcześniej zrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze tez że przymierzacie się do sprzętów AGD z ikei, porównywałyście moze ze sprzetami innych firm? Bo z tego co kiedys gdzies czytałam to za ta cenę raczej gdzie indziej kupimy lepszy sprzęt a jesli chodzi o 5 lat gwarancji to np nie sadze aby lodówka się tak szybko zepsuła, czy płyta, czy piekarnik. w normalnym sklepie dopłacając tez mozna wykupić 5 letnią gwarancję. Zastanawiam się więc czy w ogóle patrzeć na te sprzęty w Ikei czy nie? Porównywałyście parametry i ceny. Acha i czy w Ikei jest choc jeden piekarnik który by miał półki wysuwane na szynkach czy rolkach tzn ze łatwo się wysuwają nei trzeba ciągnąć?

 

IKEA nie ma żadnego piekarnika z wysuwanymi prowadnicami. Z tego powodu kupiłem poza IKEA. Można znaleźć takie do 1 000 zł bez problemu.

Natomiast mam ich płytę indukcyjną (999) i lodówkę (1199). Płyta jest bez zarzutu. Polecam. Za to w lodówce jest jakoś tak mało miejsca, ale może to normalne w lodówka zabudowanych? Wcześniej zawsze miałem wolnostojące. Dziś gdybym kupował lodówkę, na pewno porównałbym kilka modeli pod kątem pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia w paczkach leżała pół roku w zimnej piwnicy ( też raczej suchej ). Mąż podłożył na podłogę jakieś deski i na to meble w paczkach, w dwóch stosach. Trzeba tylko pamiętać,żeby półki szklane, jesli są położyć gdzieś wyżej. Frontów tez bym może nie kładła na sam spód.Jedynie blaty przewieźliśmy na budowę i położylismy na podłodze, bo za długie do piwnicy.

Przy montażu okazało się,że front do obudowy lodówki był lekko wypaczony, ale w sumie nie wiemy czy był wadliwy od początku, czy to wina transportu czy też składowania.

Wymieniono nam go bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani:)

 

użytkuję od 2 m-cy zlewozmywak DOMSJO wtopiony . Zauważyłam,że zrobiły się na dnie jakby pęknięcia -pajęczynka w różnych kierunkach.

Miałyście coś takiego ? Na pewno niczym nie uderzyłam, a gary zmywam w zmywarce.

Wiem,że mam gwarancję, ale jak sobie pomyślę,że muszę go wymontowywać...:( a chyba nie będzie wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani:)

 

użytkuję od 2 m-cy zlewozmywak DOMSJO wtopiony . Zauważyłam,że zrobiły się na dnie jakby pęknięcia -pajęczynka w różnych kierunkach.

Miałyście coś takiego ? Na pewno niczym nie uderzyłam, a gary zmywam w zmywarce.

Wiem,że mam gwarancję, ale jak sobie pomyślę,że muszę go wymontowywać...:( a chyba nie będzie wyjścia.

 

Jak na moje to nie ma na co czekać tylko lecieć z gwarancją do Ikei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady ...

 

http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=da43ab00ba3b4fbbaebbb443fe0c699f&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

 

Oto plan mojej przyszłej kuchni, i jest jedno małe ale... okap już mamy i ma 60 cm i zostaje 20 cm luzu nie wiem jak będzie lepiej, czy zostawi po 10 cm luzu z każdej strony okapu. Czy może zamiast tej wiszącej 60 dac wiszącą 80 - i wtedy płytę włożyc maksymalnie po lewej stronie dolnej szafki 80 z szufladami ( tylko pytanie czy tak można??czy konstrukcja szafki pozwala na zamontowanie płyty tak przy boku szafki a nie na środku )

 

- ta dolna 60 to zmywarka

- od razu powiem, że układ sprzętu agd to jedyny możliwy ( szczególnie chodzi mi o zlew przy ścianie )

 

jakieś rady co zrobi z tą luką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam trochę inne pytanie. Jakiś czas temu złożyłem w ikea home planer naszą kuchnie (fronty abstrakt biały połysk)

Wczoraj natomiast chodząc po innych sklepach bardzo spodobało nam się rozwiązanie z szafkami otwieranymi do góry z łamanymi frontami plus okucia aventos coś jak tutaj

Niestety w Ikei nie widzę takich szafek, czy jest jakaś możliwość żeby jednak zrobić taki układ szafek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamcia, niestety, otwiera mi się tylko główna strona plannera i nie widzę Twojej kuchni :(

 

Ale wydaje mi się,że przesunięcie płyty na jedną stronę szafki 80 -tki zaburzy symetrię - popatrzysz na okap i szafkę z płytą i nie będzie Ci "coś" grało. Przynajmniej tak to zrozumiałam z opisu. Nie wiem jaki masz okap, ale może lepiej zostawić luki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okap mam taki :

http://www.okapymaan.pl/zdjecia/duze/ze_znakiem_wodnym/KOMINOWE/Vertical_inox_90.jpg&w=798&h=473

 

a plan kuchni wygląda tak:

 

http://images40.fotosik.pl/1832/dada090d84588459.jpg

 

może teraz jakie rady???

 

z tą luką to zastanawiam się wtedy co z płytkami ... tylko pasek czy w tej luce też płytki dac??

Edytowane przez Kamcia87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okap mam taki :

http://www.okapymaan.pl/zdjecia/duze/ze_znakiem_wodnym/KOMINOWE/Vertical_inox_90.jpg&w=798&h=473

 

a plan kuchni wygląda tak:

 

http://images40.fotosik.pl/1832/dada090d84588459.jpg

 

może teraz jakie rady???

 

z tą luką to zastanawiam się wtedy co z płytkami ... tylko pasek czy w tej luce też płytki dac??

 

Ja bym rozwiązał to zupełnie inaczej. Szafki przesunąłbym do okapu a przy ścianie zrobił maskownicę z frontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamacia87, a dlaczego okap na twoim projekcie kuchni nie wisi centralnie nad płytą? Ja pozostawiłabym po 10 cm z obu stron okapu? Zieniłabym też uchwyty w górnych szafkach z pionowych na poziome. Poza tym po lewej stronie dolnych szafek powinna być blenda i blat powinien dojść do samej ściany. Czy te szafki na środku to wyspa? Jaka ma być jej funkcja?

Jeśli będziesz zamiawiać meble w Ikea, to na dziale z kuchniami paracownicy Ikea obejrzą twój projekt i na pewno naniosą drobne poprawki, np "dorysują" blendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...