Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

vheider o tym nie pomyślałam...przegadam to z mężem

 

 

Kamacia87, a dlaczego okap na twoim projekcie kuchni nie wisi centralnie nad płytą? Ja pozostawiłabym po 10 cm z obu stron okapu? Zieniłabym też uchwyty w górnych szafkach z pionowych na poziome. Poza tym po lewej stronie dolnych szafek powinna być blenda i blat powinien dojść do samej ściany. Czy te szafki na środku to wyspa? Jaka ma być jej funkcja?

Jeśli będziesz zamiawiać meble w Ikea, to na dziale z kuchniami paracownicy Ikea obejrzą twój projekt i na pewno naniosą drobne poprawki, np "dorysują" blendy.

 

a okap wisi bo tak się akurat wstawił .. jak będzie luka to na bank będzie centralnie. Tak samo uchwyty będą wszędzie w poziomie.

 

co do blendy? ( pierwsze słyszę, ale chyba wiem o co chodzi) to tam są rurki od kaloryfera i myśleliśmy co prawda o blacie do samej ściany, ale bez frontu ( bo przez rurki za dużo kombinowania by było ..

 

wyspa ma byc szafko-stołem, blat chcemy przedłużyc w prawo o ok 40 cm i dostawic 2 krzesła z prawej strony . Potrzebuję też dodatkowego blatu do "kucharzenia". I stąd pomysł na wyspę a nie stół ...

Edytowane przez Kamcia87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kto montował piekarnik o wymiarach innych niż IKEA ? czyli:

Szerokość: 59.5 cm

Głębokość: 56.4 cm

Wysokość: 59.5 cm

Mam w planach piekarnik Amiki o tych samych wymiarach za wyjątkiem głębokości bo jest 1,1 cm głębszy tj. 57,5 cm. Szafka jest teoretycznie głębokości 60 cm i powinno być ok ale chciałbym potwierdzenia u kogoś kto coś podobnego popełnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodotrysków nie ma, ale to nie ma być fontanna ;) Bardzo szybko się nagrzewa, ma sporo kombinacji pieczenia, wszystkich nawet nie wykorzystałam. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolona, i z designu i z funkcjonalności i z łatwości obsługi. Blachy czyszczą się łatwo, ścianki nie wiem, bo jeszcze mi nic nie wybuchło w środku, czasem może brakuje drugiej prowadnicy teleskopowej. Nie pamiętam jak miało być z zimnym frontem, ostatnio obmacywałam front, bo nagrzał mi się sporo szklany panel z wyświetlaczem i pokrętłami oraz metalowy element pod tym panelem, na którym jest uchwyt. Rączka była chłodna i szyba też, a te elementy sporo cieplejsze. Może nie tak, żeby się oparzyć, ale nieprzyjemne w dotyku.

Drzwiczki można lekko uchylić, zatrzymują się bez problemu w kilku pozycjach. Na to zwróciła mi ostatnio uwagę koleżanka, bo akurat jej piekarnik tego nie ma i jest to wkurzające.

Miałam w planie droższy piekarnik, ale nie pasował wyglądem, a teraz jestem zadowolona że wydałam mniej, bo i tak wszystkich dostępnych funkcji nie wykorzystuję, a jakby ich było więcej, to może nawet trzeba by było przeczytać instrukcję! ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodotrysków nie ma,

Miałam w planie droższy piekarnik, ale nie pasował wyglądem, a teraz jestem zadowolona że wydałam mniej, bo i tak wszystkich dostępnych funkcji nie wykorzystuję, a jakby ich było więcej, to może nawet trzeba by było przeczytać instrukcję! ;))

Dzięki, generalnie ten piekarnik w necie ma dobre opinie i stosunek ceny do jakości/funkcjonalności, a o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos doradzić w kwestii płyt indukcyjnych, podobają mi się te z ikei, tzn mają prawie wszystkie funkcje, w tym moim zdaniem super fukcję: zabezpieczenie przed przelaniem tzn czunik który wyłacza płytę, gdy się wyleje z granka, ale mają też jedną podstawową wadę, mają tylko tylko 220-240V, to ponoć nie dobrze ,lepiej jak płyta ma 400V wtedy jest duzo wydajniejsza, ale takich w ikei niestety nie ma, z kolei innych firm które mają napiecie zasilania 400V, znowu nie mają tej funkcji zabezpieczającej przed przelaniem garnka, a moze sie mylę, moze ktoś zna takie ful wypas płyty, jesli tak to prosze o podanie modelu. cena najlepiej do 2500zł

 

jak na razie to zdecydowałam się tylko na lodówke z IKEI, tutaj zdecydowały parametry w stusnku do cenyi gwarancja 5 letnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos doradzić w kwestii płyt indukcyjnych, podobają mi się te z ikei, tzn mają prawie wszystkie funkcje, w tym moim zdaniem super fukcję: zabezpieczenie przed przelaniem tzn czunik który wyłacza płytę, gdy się wyleje z granka, ale mają też jedną podstawową wadę, mają tylko tylko 220-240V, to ponoć nie dobrze ,lepiej jak płyta ma 400V wtedy jest duzo wydajniejsza, ale takich w ikei niestety nie ma, z kolei innych firm które mają napiecie zasilania 400V, znowu nie mają tej funkcji zabezpieczającej przed przelaniem garnka, a moze sie mylę, moze ktoś zna takie ful wypas płyty, jesli tak to prosze o podanie modelu. cena najlepiej do 2500zł

Ja mam płytę indukcyjną Samsunga model C61IDGNO kupioną prawie 4 lata temu, wtedy kosztowała prawie 3 tys., teraz można by ją kupić dużo taniej, ale nie widzę jej wśród produktów Samsunga (pewnie ją zastąpili nowszym modelem). Ten model ma m.in. tę funkcję, o którą ci chodzi, czyli zabezpieczenie przed przelaniem. Polega to na tym, że jak coś wyleje się z garnka i zamoczy sensory, to płyta automatycznie się wyłącza. Super sprawa. Zobacz na indukcje Samsunga, skoro 4 lata temu już była dostępna ta funkcja, to teraz tym bardziej. I spokojnie zmieścisz się w cenie poniżej 2,5 tys. zł.

Nie wiem jakie ma napięcie moja płyta, ale jest w zupełności wydajna na potrzeby kilkuosobowej rodziny. Nie wiem jaka w praktyce byłaby odczuwalna różnica w użytkowaniu między tą 220-240V a 400V? Moim zdaniem istotniejsze jest by łączna moc pól grzewczych (chodzi o moc przyłączeniową) wynosiła przynajmniej 7,2 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, na stronie Ikea nie wyświetla się informacja o szafce na piekarnik. Chodzi mi o niską szafkę stojącą, do zamontowania pieca pod blatem a na górze płyty indukcyjnej. W jakiej szafce należy umieścić wtedy piec? Jak macie rozwiązany ten problem? Czy wszyscy montują piekarniki w słupku a płytę na wyspie?! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przymierzam się powoli do urządzenia kuchni, też będzie to kuchnia ikea. Przez całą budowę domu wizja kuchni ewoluowała w mojej i męża głowie :), najpierw miała być szara, później biała z tą limonką (ta ładna zielona), ale niespodziewanie zakupiliśmy grafitowy gres (taranto grafit) na podłogę i padło na pomysł z całą białą kuchnią, ale dalej nie jestem zdecydowana :D

Podobają mi się czarne dymione fronty ikea i pomyślałam ostatnio, że może kuchnia - biały dół, czarna dymiona góra a do tego czarny sprzęt adg (czarna lodówka, piekarnik itp) plus mozaika, którą ostatnio jedna z forumowiczek ujawniła w swojej łazience (mozaika z grafitowo-srebrno-czarnych kwadracików), i która bardzo mi się spodobałą.

Co do tego pomysłu mam pytanie czy ktoś z Was ma może te dymione fronty i podzieli się informacją jak się sprawują, czy mocno prześwitują białe korpusy tych szafek. Pytam, bo w salonie ikea jest zawsze "ciemno" i tam nie widać jak taka szafka wygląda w normalnym dziennym świetle a mam w kuchni spore okno.

Będę wdzięczna za informacje i oczywiście porady co do wyboru kolorystyki. Dodam, ze dom chce utrzymać w nowoczesnym stylu, bez "ćpania" kolorami- raczej grafity, biele, szarości, szare beże itp ;).

 

Mam jeszcze pytanie o blaty, czy blaty inne niż z ikea pasują do tych mebli z ikea, bo w innych firmach blaty mają 60cm szerokości, a w ikea chyba 62? Raczej jesteśmy zdecydowani na blat z poza ikea, bo jeden z kawałków musimy kupić dużo szerszy aby był jednocześnie parapetem (bez łączenia jakie proponuje ikea lub oczekiwania na blat na zamówienie z ikea -do 6 tyg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, po przeczytaniu opini o meblach kuchennych z różnych sklepów chyba zdecyduję się na IKEA:) Problem w tym, ze najbliższe sklepy mam w Poznaniu i Gdańsku, a mieszkam 60 km od Szczecina. Dlatego też pozostaje mi poogladanie szafek na stronach. Mam pytanko, czy da radę dobrać szafkę, w której będzie stała pralka? Przez powiekszenie kotłowni, zmniejszyła mi się łazienka. Umiejscowienie pralki w kotłowni odradzono mi i jedyne miejsce gdzie mogę ją usadowić to kuchnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi świta że w plannerze 3d na stronie ikea widziałam szafkę na pralkę.

a moja bratowa w ich niskobudżetowej kuchni po prostu postawiła pralkę pod blatem i dobrała same drzwiczki. Jedyny minus to to, że pralka "wystaje dołem", widać jej kawałek pod dołem drzwiczek, ale myślę że jakiś cokół można by mimo wszystko zainstalować, żeby to zamaskować. Trzeba tylko dobrać "płaski" model pralki żeby się za tymi drzwiczkami zmieściła.

 

ps a ja w naszym małym domku będę mieć pralkę w kotłowni i tak już będzie musiało być.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi świta że w plannerze 3d na stronie ikea widziałam szafkę na pralkę.

a moja bratowa w ich niskobudżetowej kuchni po prostu postawiła pralkę pod blatem i dobrała same drzwiczki. Jedyny minus to to, że pralka "wystaje dołem", widać jej kawałek pod dołem drzwiczek, ale myślę że jakiś cokół można by mimo wszystko zainstalować, żeby to zamaskować. Trzeba tylko dobrać "płaski" model pralki żeby się za tymi drzwiczkami zmieściła.

 

ps a ja w naszym małym domku będę mieć pralkę w kotłowni i tak już będzie musiało być.;)

 

emi601, a jaki bedziesz miała piec? Jeśli gazowy, to nie problem, ja bede miała taki NA WSZYSTKO-no oczywiście prócz plastików, wiec pewnie bedzie się tam brudzić. To opinia znajomego, mi trudno się wypowiedzieć w tej sprawie, bo całe życie mieszkałam w mieście i pralka zawsze była w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm My byliśmy cały czas nastawieni na szary Abstrakt ale..... no własnie.... :) Pojawiła się koncepcja czarnego AGD i tu się sprawa skomplikowała. Kuchnia nie jest duża, jak to kuchnie w blokach. I teraz pytanie

 

opcja 1 - szare fronty, czarny zlew i czarne AGD - obawiamy się że będzie za ciemno

opcja 2 - białe fronty, czarny zlew i czarne AGD + czarny blat - wydaje się być OK

 

Podpowiecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...