Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja kupując kuchnię Arsta, byłam pewna że to połysk :) Po zdjęciu folii zmartwiłam się, że to mat... ale teraz o wiele bardziej mi się podoba. Nie widać żadnych odcisków, przynajmniej na razie. Moim zdaniem lakier prędzej czy później wyjdzie z mody. Gdzie nie spojrzeć kuchnie w połysku.

Nareszcie ktoś to napisał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kamcia wrzuć proszę fotki swojego abstrakta już po zmontowainu, a powiedz proszę jaki kolorek wybrałaś? bo ciągle jestem na etpaie decyzji - biały Abstrakt czy biała Arsta ....pozdrawiam

 

kuchnia już zmontowana , ale jeszcze folie są ...ja mam białe fronty i zielone z ciemnym blatem ;]

 

krukin ja nie przez modę wybrałam szafki w połysku , poprostu baaardzo mi się podoba to zestawienie bieli i zieleni, nawet się o applada swego czasu pytałam, czy by pasował połączony z połyskiem, ale ostatecznie wybraliśmy sam połysk ...

 

a co do odcisków to mamy uchwyty i zazwyczaj ich używamy, więc nie powinny powstawać zbyt często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamcia87 nie mówię, że połyskujące są niefajne. Pisałam, że nawet liczyłam na taką. Co prawda nastawiona byłam wyłącznie na Arstę i połysk czy mat był mi zupełnie obojętny. Nie wiem czemu tkwiłam w przekonaniu że jest w połysku. Kuchnię znałam wyłacznie z internetu. Mieszkam daleko od Ikei. Gdy dojechaliśmy na miejsce od razu poszliśmy zamawiać. Wiadomo jak jest w Ikei (jest na czym oko zawiesić) :)

Zanim zdecydowałam się na Arstę, biłam się z myślami. W pewnym studio kuchennym "wypalcowałam" fronty w lakierze i niestety odcisków było pełno.

Zdecydowanie chciałam szafki bez uchwytów i wyobraziłam sobie jak to będzie wyglądało...

Nie zaprzeczysz jednak, że 90% powstających kuchni jest w lakierze? Trochę mi się to wszystko opatrzyło.

One trochę spowrzedniały a myślę że niedługo zbrzydną. Sorki, jeśli Cię uraziłam.

Moja pierwsza kuchnia na wymiar wyglądała podobnie:

800x800_frez3.jpg

Na tamten czas była mega wypasiona i nowoczesna :D dzisiaj mogłaby być w dziale "szczyty kiczu i kuriozum".

Tym razem postanowiłam stworzyć kuchnię neutralną, cobym za 5 lat mogła ją znosić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamcia87 nie mówię, że połyskujące są niefajne. Pisałam, że nawet liczyłam na taką. Co prawda nastawiona byłam wyłącznie na Arstę i połysk czy mat był mi zupełnie obojętny. Nie wiem czemu tkwiłam w przekonaniu że jest w połysku. Kuchnię znałam wyłacznie z internetu. Mieszkam daleko od Ikei. Gdy dojechaliśmy na miejsce od razu poszliśmy zamawiać. Wiadomo jak jest w Ikei (jest na czym oko zawiesić) :)

Zanim zdecydowałam się na Arstę, biłam się z myślami. W pewnym studio kuchennym "wypalcowałam" fronty w lakierze i niestety odcisków było pełno.

Zdecydowanie chciałam szafki bez uchwytów i wyobraziłam sobie jak to będzie wyglądało...

Nie zaprzeczysz jednak, że 90% powstających kuchni jest w lakierze? Trochę mi się to wszystko opatrzyło.

One trochę spowrzedniały a myślę że niedługo zbrzydną. Sorki, jeśli Cię uraziłam.

Moja pierwsza kuchnia na wymiar wyglądała podobnie:

[ATTACH=CONFIG]168167[/ATTACH]

Na tamten czas była mega wypasiona i nowoczesna :D dzisiaj mogłaby być w dziale "szczyty kiczu i kuriozum".

Tym razem postanowiłam stworzyć kuchnię neutralną, cobym za 5 lat mogła ją znosić.

Pozdrawiam.

 

jak chciałaś fronty bez uchwytów to rzeczywiście połysk wygladałby fatalnie ... ja mam uchwyty i mam nadzieję, że aż takie brudne nie będą ... a co do kuchni to jestem z mniejszej miejscowości, i tutaj te proporcje są inne. Ale na bank młodzi raczej wolą połysk.

 

Mojej kuchni nie można nazwać neutralnej, szczególnie przez tą zieleń, ale póki co mi się mega podoba, a w razie jak by mi się znudziła to zawsze mogę wymienić fronty . No i mi się lakier wciąż podoba, nigdy nie podążam ślepo za trendami tylko wybieram coś co mi naprawdę pasuje ( i tyczy sie to wszystkiego mody, książki, filmu no i wyposażenia domowego też )

 

Ja jak wybierałam kuchnię wykluczyłam fronty z wytłoczeniami i fronty drewnopodobne. No i mało zostało, arsta też wchodziła w grę, ale zdaje się, że ona jest droższa. No i chciałam zieleń, a zieleń w połysku nie pasuje do matu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z blatem 88cm. Jestem niewysoka, ale taka wysokość jest dla mnie bardzo wygodna. W starej kuchni miałam 84cm - też było dobrze, ale już źle mi się korzystało ze zlewozmywaka. Wyższe osoby jednak bardzo u mnie narzekały,że za nisko.

Myśmy się zorientowali przy ustalaniu wstępnym kuchni ( przy planowaniu wody i kanalizy),że chyba mamy za nisko okno. Udało nam się go podnieść.

 

Ale zaraz, zaraz - czy masz tam zamontowany parapet? Bo jeśli wejdziesz do okna blatem 4cm co daje 87cm - to chyba nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie, czy do blatów z ikea da radę zamontować podwieszany zlew ? np. taki blanco supra u-340 ....

Z tego co się orientuję, to zlewy podwieszane nadają się do tylko do blatów granitowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to zlewy podwieszane nadają się do tylko do blatów granitowych.

 

Dokładnie. Do zlewu podwieszanego rant blatu musi być bardzo dobrze zabezpieczony przed wnikaniem wody, a taką szczelność gwarantują tylko blaty jednolite w masie, czyli albo kamienne albo z koglomeratów. W IKEI też można takie zamowić podywidualny wymiar ale sprawa jest dość droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupio tak pokazywac lazienke w watku o kuchniach ale u nas w lazience jest wlasnie kuchnia z IKEI.

http://img843.imageshack.us/img843/8229/2umy.jpg

http://img29.imageshack.us/img29/33/3umyx.jpg

http://img109.imageshack.us/img109/1759/5blat.jpg

 

 

śliczna łazienka... aż sama zaczęłam myśeć o takim sposobie ... powiedz, masz normalną głębokość szafek tj. 60? bo u mnie byłoby 5 cm za dużo i trzebaby ciąć...ale kurcze jak przeglądam oferty mebli łazienkowych to ikea caałkowicieby wymiata konkurencję ( ze względu na cenę, głębokość )

 

a ja chciałabym mieć szafkę z umywalką potem pralkę pod blatem i na koniec wysoka szafka ...

 

Ikea plauje promocje na kuchnie na wielkanoc? jak myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedźcie proszę czy w przypadku szafek zawiasy są z cichym domykaniem coś na zasadzie bluemoton blum'a ?? czy przy lodówce w przypadku frontów abstrakt da radę zastosować "click" by nie było uchwytów tak samo przy zmywarce ??? pewnie nie da rady odskoczyć bo zmywarka będzie przytrzymywać... może macie jakieś rozwiązanie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się, czy nie będzie za mało przestrzeni do pracy (półwysep ma mieć 240 lub 260cm x 100cm, ale w nim jest zlew i kuchnia)

Między zlewozmywakiem a płytą jest przestrzeń, ja mam u siebie jedno obok drugiego i jest ok, wtedy też powiększyła by się powierzchnia blatu roboczego w jednym ciągu. Ale to zależy kto jak lubi i ile blatu potrzebuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...