Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przypuszczalnie po tej " wolnej" stronie półwyspu nikt nie będzie pracował, bo zlew, płyta i lodówka jest z drugiej strony. Więc jest to blat zbędny, zwłaszcza że w przejściu na druga stronę przeszkadza stół. Stół musi być tak umieszczony? Pokaż jeszcze rzuty całości, bo teraz ciężko się zorientowac, gdzie wejście, salon itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest taki "open space" - kuchnia, jadalnia, pokój dzienny w jednym - do kupy to ma trochę ponad 40m2. Widoczne drzwi po lewej prowadzą do naszej sypialni, po prawej jest korytarz (bez drzwi - przestrzeń otwarta o szerokości jakichś 3,5 metra. Na wprost stołu jest wyjście na taras. Stół może stać różnie, można go odsunąć, można przestawić o 90 stopni, ale na razie koncepcja jest taka by stał, jak na rysunku. Dodam jeszcze, że jest nas czworo - na ogół w kuchni walczymy pojedynczo lub oboje, ale dzieci rosną, może też polubią gotowanie...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodówka Ikei to najpewniej lodówka Whirlpoola, ew. Elektroluxa - bodaj tylko te dwie firmy sprzedają swoje produkty pod marką IKEA. Osobiście ćwiczę taką lodówkę (Whirlpool ze znaczkiem IKEA) od jakichś 12 lat. Nie jest to jakiś szczyt innowacji czy technologii, ale zadanie spełnia prawidłowo, bodaj raz jedyny wzywałem do niej serwis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możecie Państwo Powiedzieć czy pod płytę gazową trzeba wstawić jakąś specjalną szafkę?

Płta gazowa bedzie miała 60 cm szerokości czy mogę sobie wstawić szafkę z szufladami również 60 ( bo nie wiem jak wygląda taka płyta od spodu, ile miejsca mi zabierze w szafce) czy zabierze miejsce np w górnej szufladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z "innej beczki".

 

Ma ktoś może instrukcję obsługi do piekarnika DATID OV8 i może przesłać na maila??

IKEA już nie sprzedaje tych piekarników, a ja nie wiem co zrobiłam ze swoją, a potrzebowałabym tą stronę gdzie jest fajnie napisane co na jakim poziomie i jakim "programie" najlepiej piec.

 

Pomóżcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia nie jest jeszcze skończona, ale pokażę.

Brakuje szafek wiszących i wysokiej zabudowy. Nie ma również listew przypodłogowych i całej masy rzeczy, ale co tam.

Mało jest Arsty w necie, to wstawiam.

 

[ATTACH=CONFIG]175791[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]175792[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]175793[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]175794[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]175795[/ATTACH]

 

Bardzo fajna kuchnia, ja też chcę kuchnię z ikei i też najbardziej podoba mi się arsta:) co prawda budowa jeszcze nie rozpoczę, ale projekt wybrany i tak kombinuję z układem pomieszczeń i już je planuję, żeby potem nie trzeba było za dużo kłuć ;)

Wiszących szafek nie planuję.

Mam pytanie-jaką szerokość ma ta kuchnia i jakie wymiary ma wyspa?

Edytowane przez Ana_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że już teraz myślisz o umeblowaniu :) Ja również kształt kuchni długo obmyślałam, coby ją standardowymi wymiarami uposażyć. O kosztach kuchni dowiedziałam się szybko, studia kuchenne wyceniały od 14 do 20 tys. Jestem realistką i wiedziałam, że nie będzie nas stać na taki wydatek, także stanęło na Arście.

Moja kuchnia ma 260cmx 510cm. Poszerzyłam ją kosztem salonu o wnękę na wysoką zabudowę(nie widać na zdjęciach, ale będzie na lewo na I zdjęciu), także w tym miejscu mam szerokość około 330cm. Półwysep ma 90x170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że już teraz myślisz o umeblowaniu :) Ja również kształt kuchni długo obmyślałam, coby ją standardowymi wymiarami uposażyć. O kosztach kuchni dowiedziałam się szybko, studia kuchenne wyceniały od 14 do 20 tys. Jestem realistką i wiedziałam, że nie będzie nas stać na taki wydatek, także stanęło na Arście.

Moja kuchnia ma 260cmx 510cm. Poszerzyłam ją kosztem salonu o wnękę na wysoką zabudowę(nie widać na zdjęciach, ale będzie na lewo na I zdjęciu), także w tym miejscu mam szerokość około 330cm. Półwysep ma 90x170.

 

My do tej pory urządzaliśmy dwie kuchnie, obie na wymiar zamawiane w "dobrych" sklepach, robili nam też do jednego mieszkania szafy, a w drugim kupiliśmy w ikei i jak dla mnie zamawianie kuchni w takich studiach jest bez sensu - wywaliśmy sporo kasy, a materiały z jakich zostały zrobione kuchnie marne, szafa też się rozklekotała, a dwie z ikei w obecnym mieszkaniu działają bz zarzutów i jest bardzo zadowolona, może akurat szafy nie wyszły dużo taniej, ale jak dla mnie są dużo lepsze niż te na zamówienie. Dlatego postanowiłam, że kuchnię do domu zamówimy teraz w ikei, byłam ogladałam, patrzyłam ich systemy i myślę, że nie są wcale gorsze, a nawet uważam je za lepsze. Tylko właśnie chcę już zaplanować kuchnię, bo tam są standardowe wymiary i każdy cm się liczy. Zaaranżowałam sobie już w tym programie na stronie ikei kuchnię i wszystko mieści się idealnie ;) też kombinuję coś z wyspą, ale chyba zrezygnuję, będą niskie szafki i na jednej ścianie wysoka zabudowa. Czekam na dalsze fotki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z "innej beczki".

 

Ma ktoś może instrukcję obsługi do piekarnika DATID OV8 i może przesłać na maila??

IKEA już nie sprzedaje tych piekarników, a ja nie wiem co zrobiłam ze swoją, a potrzebowałabym tą stronę gdzie jest fajnie napisane co na jakim poziomie i jakim "programie" najlepiej piec.

 

Pomóżcie ;)

 

Atika, podaj proszę maila na priv, zeskanuję jutro w pracy i Ci wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...