Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki dziewczyny za porady i wizualizację.

Chyba powinienem zacząć od tego co chciałaby moja żona (i po części ja).

To takie babskie widzi mi się połączone z pragnieniem czyli mieć kuchnię o jakiej zawsze marzyłam.

Moja żona koniecznie chce mieć szafkę górną narożną z talerzami obrotowymi, po prostu jest na to chora....

Oczywiście piekarnik na wysokości też jest marzeniem tym razem Naszym....

Dodatkowo jakiś czas temu widzieliśmy a sklepie AGD układ zmywarka piekarnik/ mikrofala w słupku i jest to bardzo funkcjonalny układ.

Poza tym jak Sheenaz zauważyła mało miejsca na graty....w układzie zmywarka i piekarnik razem, dostajemy jedną 60-tkę więcej w zabudowie.

Sprawa jest nadal otwarta, zobaczymy jak będzie....jeszcze wybierzemy się do IKEI na konsultacje.

 

Takie pytanie na koniec......przełamały byście kolor Abstrakt Jasny Beż jakimś innym?, ja robiłem cokoły i górę w czerwieni, ale moja żona nie chce czerwonego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To nie wątek o zmywarkach - ale ja także dodam,że ustawiając kuchnię l zdecydowanie lepiej brać pod uwagę zmywarkę 60-stkę ( jesli oczywiście wejdzie). Kupując szkło i garnki do kuchni zazwyczaj zwraca się już uwagę , żeby nadawały się do zmywarki.

Nie ma sensu mycie garnków w zlewie, bo nie wejdą do zmywarki, to się mija z celem, chyba,że ktoś to lubi robić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszolom, zapewne uklad zwmywarka piekranik jest funkcjonalny, ale ikea nie przewiduje takie rozwiazania wiec bedzie Ci trudno cos takeigo zrobic zwlaszcza na krańcowej szafce.

Pewnie gdybys kuch ie robil na wymiar nie byloby wiekszego problemu.

 

Co do naroznej gornej szafki. Jesli musi byc to robcie, ale ciag szafek konczacy sie na naroznej zle wyglada. To juz najlepiej daj wiszace szafki na obu scianach, miejsca zyskasz sporo.

Argument ze sloncem padajacym na lodowke do mnie nie przemawia. Jesli te czesc masz mocno nasloneczniona to i tak w oknie beda rolety albo zaluzje, wiec specjalnie intensynie na lodowke nie bedzie Ci grzalo.

A co z ta sciana przy oknie bo ona daje pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny poratujcie :). Chcę zrobić kuchnię w zabudowie ikei. Chciałabym wysoką zabudowę zrobić sobie w takiej jakby wymurowanej "otulinie". Moje pytanie brzmi, o ile szafki z piekarnikiem i lodówką powinny być odsunięte od ściany z tyłu. Z jednej strony chodzi o wentylację lodówki i umiejscowienie tam gniazdka, a z drugiej jeśli te ścianki za bardzo (po bokach) wysunę to drzwi od lodówki będą mi zahaczać. Program Ikei pokazuje , że 63 cm. Czy ktoś może ma takie rozwiązanie z wysoką zabudową i mógłby pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny poratujcie :). Chcę zrobić kuchnię w zabudowie ikei. Chciałabym wysoką zabudowę zrobić sobie w takiej jakby wymurowanej "otulinie". Moje pytanie brzmi, o ile szafki z piekarnikiem i lodówką powinny być odsunięte od ściany z tyłu. Z jednej strony chodzi o wentylację lodówki i umiejscowienie tam gniazdka, a z drugiej jeśli te ścianki za bardzo (po bokach) wysunę to drzwi od lodówki będą mi zahaczać. Program Ikei pokazuje , że 63 cm. Czy ktoś może ma takie rozwiązanie z wysoką zabudową i mógłby pomóc?

 

Lodówki mają głębokość 545mm i swobodnie mieszczą się do standardowych szafek. U mnie na ten przykład jest wnęka o gł. 590mm i wszystko ma się pięknie mieścić (wystawać będą tylko fronty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwalia,

Ja mam taką zabudowę.

Nie musisz robić specjalnych odstępów z tylu szafek kuchennych ikei. Te szafki do zabudowy wysokiej mają "wbudowaną" szczelinę wentylacyjną, wiec szafki mogą stać przy samej ścianie.

Jesli chodzi o gniazdka też nie ma problemu. Ja wycięłam dziurę w tylnej ściance i dostęp do gniazdek jest przez nią, ale jeśli gniazda wypadną ci za piekarnikiem czy lodówką to ścianki tam nie ma i nic nei musisz wycinać.

 

Tutaj widać tę szczelinę w szafce:

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-szaf-wys-n-piek-drz__26769_PE112301_S4.jpg

 

A to moja ściana:

http://sal.pl/dom/kuchnia2.jpg

 

Odstęp szafek od ściany po bokach wynosi ok 5-6cm. Nie widać tego, ale jest to komfortowe.

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrakt połysk biały - czy ktoś to ćwiczy i może podzielić się doświadczeniami?

ja "cwiczę" abstrakt , z tym że szary, od 2 mcy. I powiem krótko - jestem bardzo zadowolona. Najbardziej z tego, ze do utrzymania czystości wystarcza mi woda z najzwyklejszym mydłem i dwie mikrofibry - po przetarciu wodą z mydłęm wycieram do sucha i efekt czystości bije po oczach. Raz w tygodniu takie"umycie 12 szafek w tym wysokiej zabudowy zajmuje mi 20 minut. myslę,m że w przypadku białego będzie podobnie. generalnie uwielbiam swoją kuchnię i drugi raz też wybrałabym i ikeę i abstrakt :)

 

poniżej fotka, przepraszam za bałagan, zdjęcia robione "na cito" i dla zupełnie innego odbiorcy ;)

20130602_141037.jpg 20130602_141023.jpg 20130602_140955.jpg

Edytowane przez fafulja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Będę zamawiać kuchnię z Ikei w Katowicach z montażem. Czy polecacie jakąś konkretną ekipę montującą nadzwyczaj sprawnie, albo odradzacie kogoś ? I mam jeszcze jedno pytanie techniczne, nie wiem jak to rozwiązać. Mam wąską kuchnię w bloku. Meble będą po lewej stronie, pierwszy od ściany będzie stał słupek z piekarnikiem, dalej już niska zabudowa ze zlewem i całą resztą. W rogu ściany, tam gdzie powinien stać słupek, z podłogi wystaje rura z wodą, więc nie docisnę słupka do rogu, bo musiałabym urąbać nogę szafce. I wymyśliłam sobie, że zrobię tam albo zaślepkę, albo wąską wysoką szafkę na 15 cm szerokości. Tyle że w Ikei takich szafek nie ma, czy można ją wykonać z mebli Abstrakt na zamówienie ? Jak myślicie, czy to dobry pomysł ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informację! Obejrzałem sobie próbkę frontu wiszącego w Ikei Targówek i wydaje się mocno porysowana - ciekaw jestem, czy takie porysowanie może nastąpić podczas normalnej eksploatacji....?

 

przy normalnym użytkowaniu chyba nie, o ile ściereczki którymi będziesz przecierać będą tylko do tego, tzn nie będziesz na nich mieć żadnych okruszków ;) co do rys na frontach w Ikei, widziałam jak jacyś potencjalni nabywcy sprawdzali paznokciami i nnymi przedmiotami ich trwałość, specjalnie je rysując. myślę ze tacy 'Klienci" wszędzie się mogą znaleźć i " testować" stad być może takie rysy na ekspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem na forum od niedawna. Przez dłuższy czas przyglądałam się a teraz zaczynam działać :) Za niecałe dwa miesiące będzia stał nasz nowy domek. Sprawy budowlane zostawiam mężowi - nawet nie chcę wiedzieć jak i co. Mnie interesuje wnętrze. I tu robi się problem bo jak każdy będę miała ograniczone środki (większość wyda mąż :)) Ale kuchnie chce mnieć zrobiona jak należy. I dlatego tutaj jestem. Wacham się czy kupić kuchnię gotową z ikei czy wynająć jakiegoś stolarza (mam kilka sprawdzonych). W obecnym mieszkaniu kuchnia była robiona na zamówienie przez stolarza. I muszę powiedzieć,że po sześci latach użytkowania wygląda na 5+. Więc się sprawdziła. Ale jak to u nas kobiet bywa - chcę cos innego :) I z tego powodu mam podstawowe pytanie: jaka jest cena takiej kuchni? Za moja obecną zapłaciłam ze sprzętem około 8-9tys. A jeśli chodzi z ikei to .. No właśnie! Podpowiecie mi ile mogę zapłacić za taka kuchnię?

 

http://blog.domywstylu.pl/2011/07/20/arnika-barwne-polaczenie/

 

Podaje link, który pokazuję dom i kuchnię wg projektu. Pokazane sa zdjecia kuchni z gotowymi szafkami.

 

Dodam jeszcze zdjęcie:

 

arnika_wnetrze_6.jpg

Edytowane przez Amelioza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam coś takiego, ale na wstępie napisane jest, że ceny odbiegaja od rzeczywistych. Chcę wiedziec orientacyjnie ile to będzie wynosić. Czy mniej lub więcej jak moja poprzednia kuchnia. wiem,że to zależy od tego co wybiorę. Napewno chcę kuchnię jasną - biel lub ecru. Ciemne blaty. Sprzęt musze kupić, ale nie wiem czy chce z Ikei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam coś takiego, ale na wstępie napisane jest, że ceny odbiegaja od rzeczywistych. Chcę wiedziec orientacyjnie ile to będzie wynosić. Czy mniej lub więcej jak moja poprzednia kuchnia. wiem,że to zależy od tego co wybiorę. Napewno chcę kuchnię jasną - biel lub ecru. Ciemne blaty. Sprzęt musze kupić, ale nie wiem czy chce z Ikei.

 

Piszą o tym odbieganiu, żeby się chronić - w razie czego.

Ogólnie ceny są takie jak w plannerze. Kupowałam u nich kuchnię 2 tygodnie temu i wyszło dokładnie tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...