Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Basia ja wprowadziłam zamiast parapetu własnie blat kuchenny, ale o tym trzeb a juz myśleć na etapie zakładania (wymiany) okien, albo wywalić parapet teraz i kupić szersze blaty

 

własnie, a szersze blaty na wymiar w ikei są mega drogie

i albo mi zostaje jakiś miejscowy stolarz, albo kupienie dodatkowego blatu i sklejenie go tak z blatem "podstawowym", żeby zrobił się z niego parapet.

tylko boję się czy tego łączenia nie będzie za bardzo widać

niby drewniany numerar i tak jest klejony, ale ...

Edytowane przez baśa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Ja kupiłam biały Abstrakt, na zdjęciu brakuje trzech uchwytów.

http://images64.fotosik.pl/32/cdcdea90ff79fa67m.jpg

 

http://images65.fotosik.pl/32/be02afbd7403c997m.jpg

 

MonkaD co to za kafle na podłodze?? Praktyczne są czy trudne do utrzymania w czystości??

Ładna kuchnia, wygląda jak blokowa - przestrzeń całkowicie wykorzystana.

Tylko czy korzystanie ze zlewu jest wygodne przy samym słupku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz co z lodowka wysoka w zabudowie ;) trzeba laczyc 3 fronty, w 2 sie nie zmieszcza, w szafke o wysokosci 211cm nie wejdzie - musi byc 233cm i niestety lodowka zajmie calosc. Mialam nadzieje chociaz na polke nad lodowke - moze byc, ale otwierana bedzie wraz z dzrzwiami lodowki (bo przez otwarcie 3 polaczonych frontow). Ikea nie ma innych rozwiazan na to. IMO to najbardziej niedopracowany przez nich element kuchni, z niczym innym nie mialam problemu i nie musialam isc na ustepstwa, u tu niestety tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia176, ja mam odległość blatu od szafek górnych ok. 60 cm. Słupek z mikrofalą i piekarnikiem kupiłam o wysokości 233 cm i montażyści obcięli go od góry tak, żeby tworzył jedną linię z szafkami górnymi. Bardzo ładnie im to wyszło.

joanika, kafle to Paradyż Tandori półpoler, boskie do utrzymania w czystości. Co do zlewu, zbyt szeroki wybrałam i dlatego znajduje się tak blisko słupka, ale korzystanie jest wygodne, ponieważ mam zmywarkę i lewej komory używam czasem jedynie jako ociekacza, kiedy umyję coś ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz co z lodowka wysoka w zabudowie ;) trzeba laczyc 3 fronty, w 2 sie nie zmieszcza, w szafke o wysokosci 211cm nie wejdzie - musi byc 233cm i niestety lodowka zajmie calosc. Mialam nadzieje chociaz na polke nad lodowke - moze byc, ale otwierana bedzie wraz z dzrzwiami lodowki (bo przez otwarcie 3 polaczonych frontow). Ikea nie ma innych rozwiazan na to. IMO to najbardziej niedopracowany przez nich element kuchni, z niczym innym nie mialam problemu i nie musialam isc na ustepstwa, u tu niestety tak.

 

 

oo, to niedobrze, na bank nie wchodzi w 211? w sumie dlaczego skoro lodówka ma 178 cm wysokości? ta 233 mi średnio pasuje, bym musiała brać górne szafki 90 a nie 70 raczej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo, to niedobrze, na bank nie wchodzi w 211? w sumie dlaczego skoro lodówka ma 178 cm wysokości? ta 233 mi średnio pasuje, bym musiała brać górne szafki 90 a nie 70 raczej :(

 

Mi sprzedawca w Jankach powiedział że nie - że 211 cm to szafka z nóżkami, wnętrze jest mniejsze. Ale ja nie ciągnęłam tematu bo chcę 233cm, więc może jeszcze dopytaj jak Ci zależy na takie wysokości bo też mi sie wydawało że to dziwne żeby nie wchodziła... Na pewno nie ma opcji z jednymi drzwiami, trzeba je łączyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sprzedawca w Jankach powiedział że nie - że 211 cm to szafka z nóżkami, wnętrze jest mniejsze. Ale ja nie ciągnęłam tematu bo chcę 233cm, więc może jeszcze dopytaj jak Ci zależy na takie wysokości bo też mi sie wydawało że to dziwne żeby nie wchodziła... Na pewno nie ma opcji z jednymi drzwiami, trzeba je łączyć :(

 

211 cm z nóżkami, bez 195 cm, powinno wejść

jutro jadę do ikei to jeszcze pomierzę.

a może Ci w tę szafkę wejdzie? z dwoma frontami http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S79898575/

a jakie fronty bierzesz? ja stata chcę i obawiam się że to łączenie nie będzie dobrze wyglądało

no ale cóż

a górne będziesz miała 92 cm? trochę już jak dla mnie ciężkie....muszę to przemysleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

211 cm z nóżkami, bez 195 cm, powinno wejść

jutro jadę do ikei to jeszcze pomierzę.

a może Ci w tę szafkę wejdzie? z dwoma frontami http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S79898575/

a jakie fronty bierzesz? ja stata chcę i obawiam się że to łączenie nie będzie dobrze wyglądało

no ale cóż

a górne będziesz miała 92 cm? trochę już jak dla mnie ciężkie....muszę to przemysleć

 

Ja już kupiłam ;) Mam Lidingo więc osobne drzwi wyglądają ładnie, dobrze się komponują z szafkami wiszącymi i stojącymi obok - z tymi kasetonami na frontach. Górne mam 92 cm na jednej ścianie, na drugiej, tam gdzie lodówka, nie ma szafek wiszących - ja mam wysokości ponad 3 metry i szafki niższe wyglądalyby jak dla mnie nieproporcjonalnie ;) A miejsca więcej mi się przyda zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłam ;) Mam Lidingo więc osobne drzwi wyglądają ładnie, dobrze się komponują z szafkami wiszącymi i stojącymi obok - z tymi kasetonami na frontach. Górne mam 92 cm na jednej ścianie, na drugiej, tam gdzie lodówka, nie ma szafek wiszących - ja mam wysokości ponad 3 metry i szafki niższe wyglądalyby jak dla mnie nieproporcjonalnie ;) A miejsca więcej mi się przyda zawsze.

 

zrobiłam sobie wizualkę w palnerze, 90 nie wyglądają źle i do tego kończą się na jednej wysokości z oknem

może być

jutro się jeszcze zastanowimy, czy nie brać jasnego ramsjo zamiast stata...muszę jeszcze raz popatrzeć na to na żywo :)

 

ps, a jak Twoje wylewki...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Również jestem miłośniczką kuchni z IKEI. Teraz mam biały Abstrakt, ale za miesiąc czeka nas urządzanie aneksu kuchennego w nowym mieszkaniu. Pomóżcie mi proszę coś wykombinować. Na pewno to, co jest na planie nie wystarczy - za dużo mam rzeczy, albo będziemy robić wyspę abo po prostu kuchnię w kształcie lit. U (z jednym bokiem krótszym). Lodówka wstępnie side by side. Podobają mi sie poziome szafki wiszące. Na pewno będziemy potrzebować piekarnika i mikrofali - teraz mamy w słupku i to rozwiązanie mi pasuje. Z góry dziękuję za propozycje! Fronty - albo znów abstrakt albo arsta. Mieszkanie ma wysokość 2,70m

VER1 - C21 - ARCHITEKTURA - 20130409-1-page-0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś zna kogoś kto wykona fronty dolnych szafek w kolorze czarny na wysoki połysk do szafek IKEA FAKTUM?

Ikea w swojej ofercie nie ma, a potrzebowałbym właśnie w takim kolorze.

 

Idziesz do sklepu z materiałami meblowymi i zamawiasz na wymiar :D

Ewentualnie szukasz stolarza. Stolarz ma ten plus, że Ci zamontuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie, a szersze blaty na wymiar w ikei są mega drogie

i albo mi zostaje jakiś miejscowy stolarz, albo kupienie dodatkowego blatu i sklejenie go tak z blatem "podstawowym", żeby zrobił się z niego parapet.

tylko boję się czy tego łączenia nie będzie za bardzo widać

niby drewniany numerar i tak jest klejony, ale ...

 

Ja tak zrobiłam, że kupiłam więcej blatu i stolarz mi docinał i łączył, ale niestety się nie przyłożył. Mnie nie było na miejscu i załamkę przeżyłam jak to zobaczyłam, bo mam po prostu dołożony kawałek blatu na parapet i między nim a blatem kuchennym szpara. Także przypilnuj, żeby ci to tak skleili, że nie widać. Na pewno się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobiłam zdjęcia, zreszta był tylko jeden ten front wystawiony, ale pytałam czy już to można kupic i babka powiedziała, że tak,

Potwierdzam - szare frony mozna juz kupic :)

Sa duzo jasniejsze niz Abstrakt szary, jednak wg mnie takie bez wyrazu. Uwielbiam szarosci, jednak ten kolor nie zauroczyl mnie.

Kupilismy cala kuchnie wlasnie w szarym abstrakcie. Wg opinii pana obslugujacego w dziale kuchni - abstrakt jest znacznie lepszy jakosciowo, trwalszy i latwiejszy w utrzymaniu.

Jesli ktos chce jasniutkiej kuchni nie w bieli i nie w ciemniejszym szarym to moze to dla niego jest ta ofera :)

 

Aaa i w P-niu nie mozna zamienic promocji montazu na promocje bonusow (zadna) :( to widocznie promocja lokalna.

a szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, lodówka się mieści w 211, ale i tak bierzemy 233 + 92 wiszące

ramsjo wpada nieco w róż, jednak zostajemy przy stat

wezmę też numerar z buku, choć sprzadawca odradza i poleca akerby ;)

 

stolarza będę pilnowac, mam nadzieję, że dobrze wyjdzie to łaczenie blatu z parapetem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...