Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Doriko, ja już do dwóch kuchni kupowałam blat dębowy w DLH. Nic złego z nim się nie dzieje, olejuję olejem Biofa i wygląda super. Przejedź się do DLH, widzę na ich stronie że mają sklep w Straszynie. A kuchnia Lidingo ci się nie podoba ? Ja kiedyś wybierałam pomiędzy Stat i Lidingo i tej drugiej odcień bardziej mi się spodobał.

Patrzę na twój projekt kuchni, czy jesteś pewna że w przyszłości zmieści się lodówka side by side ? Moja koleżanka teraz wybierała taką lodówkę do swojej kuchni i musiała pamiętać o tym, że drzwi otwierają się na oścież, więc czy otworzysz lewe drzwi w kącie ? Musiałyby się wypowiedzieć na ten temat osoby, które taką lodówkę mają. Jeżeli się nie da takiej wstawić, to gahan ma rację, zamiast słupka z piekarnikiem wstawiłabym lodówkę normalną. Ja mam piekarnik w słupku, fajne to, ale używam go raz w tygodniu.

A dziury na drzwi do salonu nie można zrobić bardziej na prawo, bliżej drzwi na korytarz ? Mogłabyś wtedy poszaleć z większym stołem w kącie + blat pod oknem z dwoma krzesełkami, jeżeli chcesz zerkać za okno. A ten blat pod oknem zrobiłabym troszkę inaczej: zsunęłabym te dwie szafki ze sobą, blat pozostałby długi i przy ścianie po dwóch stronach blatu postawiłabym po jednym krzesełku.

Co do białych płytek na ścianie, do Lidingo miałam Majolikę białą, słodka.

 

showme, ja kupiłam blat o głębokości 63 cm, taki mi się trafił niewymiarowy na szybko kupowany i bardzo z tego się cieszę, bo w poprzedniej kuchni robiąc coś przy blacie opierałam się przodem o uchwyty, co mnie wkurzało, a teraz opieram się o blat, bo uchwyty się pod nim chowają. Zresztą jeżeli chciałabyś, żeby blat kończył się równo z szafką albo tylko troszkę wystawał, wystarczy odsunąć meble od ściany (tak chcieli mi zrobić fachowcy z Ikei przy montażu).

Edytowane przez MonkaD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktos z Was ma wyzsze szafki stojace niz standardowe z ikea? Standardowo nozki maja 16 cm, ale mozna tez kupic 22cm, ale wtedy nie widze na stronie cokolow.... no i wizulanie boimy sie ze moze to slabo wygladac. Jestesmy wysocy (186 i 196) zastanawiamy sie czy ikea tu da rade czy zostaje nam szukanie stolarza... Bede wdzieczna za zdjecia takich kuchni z wyzszymi nozkami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko, ja już do dwóch kuchni kupowałam blat dębowy w DLH. Nic złego z nim się nie dzieje, olejuję olejem Biofa i wygląda super. Przejedź się do DLH, widzę na ich stronie że mają sklep w Straszynie. A kuchnia Lidingo ci się nie podoba ? Ja kiedyś wybierałam pomiędzy Stat i Lidingo i tej drugiej odcień bardziej mi się spodobał.

Patrzę na twój projekt kuchni, czy jesteś pewna że w przyszłości zmieści się lodówka side by side ? Moja koleżanka teraz wybierała taką lodówkę do swojej kuchni i musiała pamiętać o tym, że drzwi otwierają się na oścież, więc czy otworzysz lewe drzwi w kącie ? Musiałyby się wypowiedzieć na ten temat osoby, które taką lodówkę mają. Jeżeli się nie da takiej wstawić, to gahan ma rację, zamiast słupka z piekarnikiem wstawiłabym lodówkę normalną. Ja mam piekarnik w słupku, fajne to, ale używam go raz w tygodniu.

A dziury na drzwi do salonu nie można zrobić bardziej na prawo, bliżej drzwi na korytarz ? Mogłabyś wtedy poszaleć z większym stołem w kącie + blat pod oknem z dwoma krzesełkami, jeżeli chcesz zerkać za okno. A ten blat pod oknem zrobiłabym troszkę inaczej: zsunęłabym te dwie szafki ze sobą, blat pozostałby długi i przy ścianie po dwóch stronach blatu postawiłabym po jednym krzesełku.

Co do białych płytek na ścianie, do Lidingo miałam Majolikę białą, słodka.

 

showme, ja kupiłam blat o głębokości 63 cm, taki mi się trafił niewymiarowy na szybko kupowany i bardzo z tego się cieszę, bo w poprzedniej kuchni robiąc coś przy blacie opierałam się przodem o uchwyty, co mnie wkurzało, a teraz opieram się o blat, bo uchwyty się pod nim chowają. Zresztą jeżeli chciałabyś, żeby blat kończył się równo z szafką albo tylko troszkę wystawał, wystarczy odsunąć meble od ściany (tak chcieli mi zrobić fachowcy z Ikei przy montażu).

 

No właśnie tylko jak ja będę miała uchwyty wpuszczane aluminiowe to taki wystający za bardzo blat może utrudniać do nich dostęp?(jak na zdjęciu)uchwyty_aluminiowe_listwy_2konkurs_181013.jpgLepiej wtedy odsunąć szafki niż zostawiać blat wysunięty?Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie-podoba mi sie bardzo ,szczegolnie na tle PODLOGI:lol2: Dlatego prosze o podpowiedz z czego ona jest wykonana:D Marzy mi sie taka w moim domku! Dziekuje i pozdrawiam:bye: Barbarea

 

 

Dziękuje bardzo ;) Podłoga to deska lita dębowa zakupiona w LM . Wykończona półmatowym lakierem przyklejona do podłoża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ma wyzsze szafki stojace niz standardowe z ikea? Standardowo nozki maja 16 cm, ale mozna tez kupic 22cm, ale wtedy nie widze na stronie cokolow.... no i wizulanie boimy sie ze moze to slabo wygladac. Jestesmy wysocy (186 i 196) zastanawiamy sie czy ikea tu da rade czy zostaje nam szukanie stolarza... Bede wdzieczna za zdjecia takich kuchni z wyzszymi nozkami....

 

Z tego co się orientuje to nóżki w ikea są regulowane ja np wyspę mam ciut wyżej a zabudowę niżej . Co do cokołów to one są chyba na max wysokości nóżek , jak robisz niżej to docinasz . Przynajmniej u nas tak było . Ale hmmm na 22cm to nie wiem aż tak nie mamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś blat bambusowy? Jak się sprawuje. Wybrałam się na razie na stronę DLH i tam mają bambus karmel, ładny tylko że tak jak lagan 27mm.

[ATTACH=CONFIG]224206[/ATTACH]

 

 

Nie mam co prawda blatu bambusowego w kuchni ale mam bambusowe parapety i bambusowy blat w łazience (horyzontalny karmel). O ile parapety nie są jakoś szczególnie eksploatowane to po blacie w łazience przesuwamy np. wanienkę z dzieckiem i po roku intensywnego użytkowania jest porysowany i powgniatany. Może to jego kwestia "pochodzenia", lakieru... nie wiem?

Mamy też podłogę bambusową (b. wertykalny bodajże) i to już tragedia po całości. Być może to kwestia b. dużej wilgotności w domu, błednego montażu (nie wiem?) ale dziadostwo strasznie pracuje. Podłoga wstaje i w sypialni po stronie męża jest wielki garb a po mojej już odsłonięty beton po zdemontowaniu garba. A najgorsze jest to, że nadal mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy ktos z Was ma wyzsze szafki stojace niz standardowe z ikea? Standardowo nozki maja 16 cm, ale mozna tez kupic 22cm, ale wtedy nie widze na stronie cokolow.... no i wizulanie boimy sie ze moze to slabo wygladac. Jestesmy wysocy (186 i 196) zastanawiamy sie czy ikea tu da rade czy zostaje nam szukanie stolarza... Bede wdzieczna za zdjecia takich kuchni z wyzszymi nozkami....

 

ja też się dowiadywałam o wysokość przy kupnie, bo zależało mi, żeby szafki były jak najwyższe. Zdecydowałam się ostatecznie na opcję z ikei i mam te nóżki 16 cm, jeśli zdecydujesz się na nóżki innej firmy (są do kupienia np. w casto), to możesz postawić szafki wyżej. Co do cokołów, zostanie ci szpara (albo od podłogi albo od strony szafek), która jest niewidoczna z normalnej perspektywy (widać ją, jak się człowiek na podłogę kładzie) albo kombinowanie z cokołami robionymi gdzieś indziej (wtedy dochodzi problem doboru koloru - pewnie łatwiej znaleźć coś na zasadzie kontrastu, jeśli nie zaburza ci to koncepcji wizualnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko,

ja take proponuje rezygnację z szafek pod oknem. Można np dać sam wąski blat oparty z jednej strony o ścianę/parapet, a z drugiej na standardowych nogach. Lub też z dwóch stron schodzący do podłogi (odwrócona litera U). Będzie wtedy więcej miejsca na krzesełka/stołki. I doda trochę lekkości całej konstrukcji. Generalnie zostawiłabym ten zakup na koniec, by po postawieniu szafek stwierdzić, ile faktycznie jest tam miejsca. Plany nie zawsze oddają faktyczną przestrzeń, a później szok jakie to wszystko duże!! Lub małe!! :p

 

Bardzo podobają mi się szafki do sufitu. :) Przy oknie (aby mieć możliwość zawieszenia zasłon/rolety) dałabym np 10-20 cm blendę (lub półeczki). Na reszcie przestrzeni rozplanowałabym szafki, zamieniając tę ostatnią 60 na coś węższego i dodając druga szafkę. Lub też zamieniając ją na 80, jeśli jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ma wyzsze szafki stojace niz standardowe z ikea? Standardowo nozki maja 16 cm, ale mozna tez kupic 22cm, ale wtedy nie widze na stronie cokolow.... no i wizulanie boimy sie ze moze to slabo wygladac. Jestesmy wysocy (186 i 196) zastanawiamy sie czy ikea tu da rade czy zostaje nam szukanie stolarza... Bede wdzieczna za zdjecia takich kuchni z wyzszymi nozkami....

 

Ja również chciałam mieć zabudowę dolną wyżej niż standard ze względu na kręgosłup, marzyło mi się ok. 94 cm. Pan w Ikei powiedział mi, że jeśli chcę mieć zmywarkę zabudowaną to nie da się mieć nóżek 22 cm. Wymyśliłam, że zmywarkę postawię na podeście (tylko z czego??), Pan nie dał się przekonać, twierdził, że tak się nie da, a wg mnie jeśli podest podniesie zmywarkę to da się..

Cokół trzeba będzie gdzie indziej zamówić, a że będzie dziwnie wyglądać, no cóż kręgosłup najważniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałam mieć zabudowę dolną wyżej niż standard ze względu na kręgosłup, marzyło mi się ok. 94 cm. Pan w Ikei powiedział mi, że jeśli chcę mieć zmywarkę zabudowaną to nie da się mieć nóżek 22 cm. Wymyśliłam, że zmywarkę postawię na podeście (tylko z czego??), Pan nie dał się przekonać, twierdził, że tak się nie da, a wg mnie jeśli podest podniesie zmywarkę to da się..

Cokół trzeba będzie gdzie indziej zamówić, a że będzie dziwnie wyglądać, no cóż kręgosłup najważniejszy

 

 

przerabiałam ten temat,

szukaj takich zmywarek ktore maja regulacje nóżek o parę cm,

ja kupiłam Beko- i tam sa wlasnie takie które mogłam wykręcić do dowolnej wysokości,

blat mam na około 90cm, pamiętam że stała i na 91,5 ale było mi za wysoko z tym blatem,

cokół mam z IKEA, nie był nic z szerokości docinany, a drzwi od zmywarki podniosłam tak wysoko abym nie musiała wycinać dziury w cokole pod zmywarka- występowała milimetrowa kolizja, więc najpier montowałam cokół, potem patrzyłam ile cm podnieść front zmywarki do góry aby się otwierał, jest kilka mm wyżej niż szafki obok, a góra frontów wszędzie taka sama, front zmywarki docinałam lekko...

też rozważałam podeścik pod zmywarką zanim znalazłam taką z wykręcanymi nogami,

podeścik mam chwilowo pod lodówką z półki z IKEA, ale średnio to wygląda bo widać że coś tam stoii- docelowo mam zamiar to wystawić , trudno będzie dziura 2cm, między górą lodówki a blatem (lodówka jest podblatowa)

Edytowane przez ANNNJA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Podczytuję Was od kilku lat, podziwiam Wasze projekty inspiruję się a dziś postanowiłam poprosić o pomoc w aranżacji naszej pierwszej kuchni .opomiarowana kuchnia.jpg

Wysokość pomieszczeń to 262 cm, ściana oznaczona kol. niebieskim ma 120 cm długości.

Ściana 130 cm-trowa jest ścianą nośną.

Zależy mi na szufladach do segregowania śmieci (80cm najchętniej) i płycie gazowej 5-palnikowej.

sciana z oknem.jpg

widok na lodowke.jpg

Zastanawiam się nad przedłużeniem ściany oznaczonej na niebiesko i ustawieniem w słupku lodówki a obok słupka z piekarnikiem i mikrofalówką (bardzo bym chciała mieć wysoko ustawiony piekarnik)

zpiekar.jpg

Podpowiedzcie mi proszę,czy pod wisząca szafką narożną można dopasować zamykaną szafkę w której byłby ustawiony robot kuchenny ?

Będę niezwykle wdzięczna za wszelkie podpowiedzi

Edytowane przez aga745
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

 

czytam ten wątek od samego początku (i jeszcze trochę mi zostało :) ,ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie,jaka jest różnica między płytą pilśniową a mdf ? planuję zakup kuchni i zastanawiałam się nad meblami z ikei Lidingo,ale znajoma mi odradziła,twierdząc,że meble z płyty pilśniowej się kompletnie nie nadają,że lepszy jest mdf. czy to prawda? czy może nie ma żadnej różnicy? bardzo proszę o pomoc. mam kilka mebli z ikei i faktycznie sa już lekko poobijane.nie chciałabym,żeby kuchnia wyglądała podobnie :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...