Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oszolom,

Front wystaje trochę poniżej cokołu (albo nie), a przynajmniej tak to wygląda od góry (jednak rzadko ma się wzrok na poziomie cokołu). Cokół możesz przesuwać góra-dół na nózkach i problem ze szczeliną nie występuje, a jesli nawet to jest to zupełnie niezuważalne.

Co do przykręcania do ścian - uważam, że to konieczne. Ja mam często w kuchni sytuację, że 6 szuflad 80-tek jednoczesnie jest wysuniętych w 2 sąsiadujących szafkach - szuflady są z talerzami, szklankami itd - cholernie cięzkie. Gdyby nie przykręcenie do ściany, prędzej czy później coś by się przechyliło, rozruszało itd.

 

Oj,oj,oj.

Stałem się właśnie mądrzejszym Polakiem po szkodzie.

Nie wiem jak u Was, ale moje plastikowe nóżki od szafek mają taką fabryczną blokadę wysokości na gwincie.

Wystarczy tak je założyć, bo ta wysokość zablokowana to dokładnie wysokość cokołu.

Na pierwszej szafce zerwałem te blokady i to właśnie ta "szkoda Polaka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oszolom, wszyscy sie ciągle uczymy :)

Hmm, nie wiem dlaczego musiałeś robić dziury w szafkach. Jeśli zmywarkę masz koło szafki ze zlewem, a szafka na zlew jest szafką dedykowana pod zlew, to zupełnie nie ma takiej konieczności.

Korpus szafki (boczne ścianki) kończą się równo z dnem szafki które jest krótsze niż w standardowych szafkach, więc masz przynajmniej te kilkanaście cm na przeciagniecie wszelkich rurek i kabli

U mnie szafki są przy samej ścianie.

spójrz w instrukcję na ostatniej stronie widać z tyłu, że tam jest szczelina:

 

http://www.ikea.com/pl/pl/assembly_instructions/faktum-szafka-pod-zlew__AA-400974-5_pub.pdf

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze też nie są odsunięte, ale w kolejnym domu :p zamiast odpływu w ścianie do zlewu zrobimy w podłodze, syfon zajmuje o wiele mniej miejsca i nie jest tak pozakręcany... teraz w tej specjalnej szafce z szufladami do sortowania odpadów pod zlew nie mogę postawić z tyłu szuflady nic bardzo wysokiego bo uderza o syfon... :sick: a jest elastyczny z ikei a mimo to nie dało się go wygiąć tak by nie zawadzał ani trochę.

 

Także jak widać nie zawsze wszystkie rurki się wszędzie mieszczą ;)

Drobne błędy i brak rozwagi instalatorów, do tego niewiedza inwestora na etapie kładzenia rurek = kłopoty przy montażu kuchni :p

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Princesa, ja mam ujscie kanalizacji w ścianie za zlewewm, zlew głeboki bo jedna komora ma 20cm głebokości, do tego podwieszany czyli właściwe 23cm głębokości i mimo to pod zlewem mam 3 wysokie sortowniki ikei, nic nie zawadza.

Więc to może kwestia odpowiedniego dobranai i ustawienia syfonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 sortowniki ale szuflada teoretycznie pomieści nawet 5 lub 6 i mnie właśnie w jednym miejscu na środku tyłu szuflady nie postawisz kosza wysokiego.

Które masz sortowniki?

Ja mam te:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90154804/

rationell-kosz-do-sortowania-smieci__0098722_PE251296_S4.JPG

wysokość 37 cm.

 

W tym newralgicznym miejscu mam szufelkę i zmiotkę. To nie jest tak, że zrezygnowałam z sortownika przez ten syfon, tylko gdybym je chciała inaczej poustawiać w szufladzie to byłoby ciężko.

 

Jeśli masz te sortowniki

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00157411/

rationell-kosz-do-sortowania-smieci__0098721_PE252628_S4.JPG

wysokośc 29 to nie ma o czym gadać bo one by mi weszły ale ja chciałam te wyższe na 37 cm i mam :p tylko gdybym uparła się na 5 to byłby kłopot.

 

To też zależy na jakiej wysokości masz odpływ w ścianie.

Syfon jak mówiłam z Ikei. Uwierz, ustawialiśmy na 100 sposobów i to jest najlepsze co udało się uzyskać.

Zlew też mam głęboki 1 komora.

Odpływ mam dość nisko może stąd syfon lekko odstaje. Dodam, że jeszcze mam do niego podłączoną zmywarkę więc to dodatkowa rurka...

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 czarne wys. 37 cm

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/rationell-kosz-do-sortowania-smieci__0098723_PE239942_S4.JPG

 

i Jeden szary 37cm

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/rationell-kosz-do-sortowania-smieci__0098722_PE251296_S4.JPG

 

To 80-tka więc więcej w wysuwanej szufladzie i tak się nie zmieści.

Ustawienie mam: czarny-szary-czarny, ale na początku miałam czarny-czarny-szary i też się mieściło.

Odpływ też u mnei dość nisko, zmywarka również do syfonu podpięta :)

Sporo ucięłam tej giętkiej rury, która jest na końcu zestawuw syfonowego, ale udalo mi się wszystko ustawić bezkolizyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaprałam sprawę. Piekarnik mam w słupku, nad nim mikrofala, a pod nim wysuwana szafka cargo. Kuchnię montowali mi montażyści z Ikei. W trakcie montażu chcieli zrobić mi strasznie dużą szparę pomiędzy dolną krawędzią piekarnika a krawędzią szafki. Zbuntowałam się i pozostawiono mi odstęp ok. 1 cm. Swobodnie otwierały się drzwiczki piekarnika. Minęło pół roku i piekarnik widocznie opadł trochę, skoro żeby otworzyć drzwiczki i nie naruszyć frontu, muszę wysunąć szafkę znajdującą się pod piekarnikiem. Nie wiedziałam że tak się stanie, mieliście taki problem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszolom no jeśli masz instalacje odstające od ściany. to ok. tylko, że szafki pod zlew dedykowane zazwyczaj dnem nie dochodzą aż do ściany tylko są mniej więcej o tyle, ile masz wycięte krótsze... co to za szafki?

I czemu na odpływ od zmywarki powycinałeś w tej szafce otwory?

U mnie zmywarka też jest odsunięta o 1 szafkę od zlewu i rura z odpływem idzie po podłodze i dopiero w szafce zlewowej wchodzi do szafki i też bez wycinania w bokach tylko dzięki temu, że szafka jest płytsza nic nie było wycinane.

 

MonkaD a regulacja frontu góra-dół w tej szafce nie wchodzi w grę? Ja jeszcze nie mam słupka z piekarnikiem, a montować będziemy sami. Daj znać czy to się udało naprawić i jak :)

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee:D wszystko mam dobrze, może inaczej - tak musi być.

Od prawej patrząc.

Szafka narożna 120 tka.

Szafka 50-tka z szufladami, gdzie będzie tylko jedna szuflada na samym dole pod wyżej pokazane kubełki. Na tej szafce będzie zlew.

Zmywarka (widać jej kawałek na zdjęciu), a na niej piekarnik kombi.

Teraz mam problem bo wąż dopływowy do zmywarki mi nie sięga kraniku, muszę kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszolom łopatologicznie:

tak wygląda szafka dedykowana pod zlew z drzwiczkami

faktum-szafka-stj-zlew--domsjo__0101186_PE245027_S4.JPG

 

a tak z szufladą na sortowanie

faktum-szafka-stj-na-zlew-sortow-odpadow__0101825_PE245752_S4.JPG

 

Jak widać Twoja szafka wygląda zupełnie inaczej.

Podejrzewam, że może musiałeś mieć 50cm szafkę i stąd taki wybór?

Zlew tak na dobrą sprawę można zamontować na każdej szafce tylko, że te niededykowane wyglądają tak jak Twoja - dno do samych pleców i dykta do samego dna. To są zwykłe szafki i dlatego musiałeś ciąć...

 

edit: Oszolom węża od zmywarki można przedłużyć, u mnie też tak było i da się to bez problemu zrobić :) tylko nie pamiętam czy przedłużaliśmy dopływ czy odpływ... :p ale skoro 1 się da to i drugie też :)

faktum-szafka-stj-zlew--domsjo__0101186_PE245027_S4.JPG

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: Oszolom węża od zmywarki można przedłużyć, u mnie też tak było i da się to bez problemu zrobić :) tylko nie pamiętam czy przedłużaliśmy dopływ czy odpływ... :p ale skoro 1 się da to i drugie też :)

 

To ja bym bardzo prosił o jakieś porady w tym temacie....

Nie udało mi się podłączyć dzisiaj zmywarki. Kupiłem kilka kolanek 3/4' ale wszystko jest zbyt blisko ściany aby można było to połączyć.

Jutro zacznę szukać jakiegoś wężyka elastycznego 3/4 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszolom łopatologicznie:

tak wygląda szafka dedykowana pod zlew z drzwiczkami

[ATTACH=CONFIG]235730[/ATTACH]

 

a tak z szufladą na sortowanie

[ATTACH=CONFIG]235731[/ATTACH]

 

Jak widać Twoja szafka wygląda zupełnie inaczej.

Podejrzewam, że może musiałeś mieć 50cm szafkę i stąd taki wybór?

 

Tak dokładnie wchodziła tylko 50-tka.

Zaraz pokażę dlaczego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...