Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z brakiem szafek 30-stek w nowym systemie to sobie imho w stopę strzelili. Gdybym miała kupować meble do mojej kuchni tylko z modułów: 20, 40, 60 i 80cm to bym zrezygnowała w ogóle z Ikei, bo za dużo niewykorzystanej przestrzeni by mi zostało.

..

 

Zgadzam się w 100 % !!!

Może na zachodzie europy to nie problem ale w PL kuchnie, zazwyczaj małe i każdy chce wykorzystać przestrzeń na maksa.

Coraz bardziej się skłaniam do robienia kuchni na wymiar u stolarza :(

 

Pytanko: bawił się ktoś w przerabianie szafki z IKEI np 40 cm na 30 cm? :) warto kombinować ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ludzie po co tyle emocji. Nowy system jest NIE KOMPATYBILNY ze starym i odwrotnie. Koniec kropka. Kupujesz stary teraz albo czekasz do kwietnia na nowy.

Amen

 

Przecież od dawna było wiadomo i była o tym mowa w tym wątku, że bedzie wprowadzany nowy system szafek kuchennych w IKEA, więc Ci co kupili szafki w ostatnim czasie podjęli jakąś decyzję, albo kupujemy stary system albo nowy, więc po co te emocje?

Ja czekam juz 3 miesiące na nowy system, bo nie bedę pakowała kasy w stary, który zniknie za 2 lata, a kuchnie robię na minimum 10 lat, więc...czekam i kroję chleb na starym stole i korzystam z szafek z 2 połowy ub. wieku ;)

Ponadto w ostatnim czasie jakość szafek z IKEA pogorszyła się :sick:

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakridos nikt tu nie jest idiotą. Nie rozumiem czemu wcinasz się w dyskusję, próbując ją uciąć. Wiemy, że nie jest kompatybilny system, ale rozumiesz, że można mieć dolne szafki faktum a górne można kupić Metod? Podobnie jak wysokie? Ogarnij, że nie każdy może czekać z zakupem jakichkolwiek szafek, szczególnie, ze ja akurat kupowałam swoje kilka mies. temu gdy nie wiadomo było nic o nowym systemie!

 

To takie trudne do zrozumienia, że wkurza nas brak informacji kluczowych dla podjęcia dalszych decyzji? Przecież nikt nie bije piany o to, że zmieniają system.

 

migotka w Krk są plakaty z informacją, że nowe ekspozycje i sprzedaż Metod rozpoczyna się 1 kwietnia. Tylko dobrze by było jednak wcześniej wiedzieć coś np. o kolorystyce frontów... dla mnie kluczowa sprawa.

 

edit: Mary przerabianie szafek = utrata gwarancji na nie. Może panel maskujący wypełni pozostałą szczelinę? Albo jakaś otwarta półka na wino zrobiona samodzielnie? Mi zostało w ciągu niemal 5m szafek kilkanaście cm do ściany, myślę intensywnie nad półka na wino... tylko zrobić póki co, nie ma komu ;)

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakridos

OT:

Jeśli jest tak jak piszesz, to dla czego co drugi post pada pytanie: czy będzie pasować czy nie będzie?

Tak na marginesie. Forum jest po to by można było wnieść coś do tematu. Ja wcześniej trzymałem się tej zasady, w odróżnieniu do Ciebie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekompatybilność nie wyklucza opcji łączenia systemów w niektórych sytuacjach - wiszące/stojące/dolne itp. itd.

 

Jak słusznie napisałeś (nie wiem czemu więc postępujesz inaczej) forum jest po to by wnosić coś do tematu. Uważasz, że Ty to zrobiłeś w przeciwieństwie do mnie? Byłam dziś w Ikei podzieliłam się tym, czego się (nie) dowiedziałam i czego się dowiedziałam. A Ty, co zrobiłeś? Nie wnosisz nic do tej dyskusji, więc po co w niej bierzesz udział?

Nie dotyczy Cię temat, piszesz z pozycji guru oznajmiającego nam, czym możemy się emocjonować... słabo. Pozwól osobom znajdującym się w mało komfortowej sytuacji poutyskiwać sobie i powymieniać się uwagami w spokoju, skoro Ty szczęśliwie nie masz podobnych zmartwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakridos

Wybacz mi odmienność zdania. Jak wielu borykałem się z problemem co wybrać. Stary system czy nowy. Podobnie jak u innych wywołało to we mnie wiele emocji. Podszedłem do problemu racjonalnie. Nie moge czekać kupuje stary. Moge to czekam na nowy. Jest trzecie wyjscie. Mozna kupić w studiu kuchennym. Wyluzuj szpagat i nie wyładowuj swojej frustracji na mnie.

Ów temat uważam za zamkniety. Bynajmniej z mojej strony. Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: Mary przerabianie szafek = utrata gwarancji na nie. Może panel maskujący wypełni pozostałą szczelinę? Albo jakaś otwarta półka na wino zrobiona samodzielnie? Mi zostało w ciągu niemal 5m szafek kilkanaście cm do ściany, myślę intensywnie nad półka na wino... tylko zrobić póki co, nie ma komu ;)

 

Powiem tak.

G.... prawda że, przerabianie szafek = utrata gwarancji.

Zanim kupiłem w Grudniu Faktruma (świadomie wiedząc że będzie METHOD), byłem w Ikei - Poznań, Wrocław, Łódź i Katowice.

We Wrocławiu mówili mi tak jak tutaj, że wszelka fizyczna ingerencja (czyt. przeróbka) w szafki kuchenne = utrata gwarancji.

Ale Wrocław to nawet nie roczna IKEA i po prostu mało co wiedzą a doświadczenia mają mało.

Najbardziej wiarygodnie uzyskałem w Katowicach i Poznaniu, chyba właśnie dlatego że to najstarsze IKEE z w.w.

W szczególności w Katowicach miałem szczęście i mój wówczas projekt był rozkładany na czynniki pierwsze, bo kuchnia jest niestandardowo pokombinowana. Szczęście moje polegało na tym że sprawę rozgryzała kierowniczka działu kuchni (lub przynajmniej najbardziej doświadczona osoba w tej materii) oraz Pan który zajmuje się składaniem kuchni u klientów dla iKEI. Dostałem sporo podpowiedzi i ciekawych niestandardowych pomysłów.

I wszystko w ramach gwarancji na kuchnię.

 

No wiadomo, jak ktoś przepołowi 80-tkę i zrobi dwie 40-tki no to po ptokach.

 

Zresztą jak w końcu moja aktualnie niebieska kuchnia zmieni barwy na właściwe to pokaże co i jak, w szczególności z dedykacją dla Aleksandryty, aby jej dodać trochę odwagi, bo nie wszystko musi być tak jak każą w instrukcji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszolom tę informację uzyskałam również w dziale obsługi w Krk, z tego co pamiętam z lektury tego tematu sporo osób otrzymało taką sama informację.

Wszystko rozstrzyga broszura gwarancyjna i to, co się reklamuje. jeśli dotniesz szafkę, potem np. spuchnie mogą uznać, że to wina złego zabezpieczenia krawędzi po docinaniu ;)

 

Pokaż efekt końcowy, jak będzie już wszystko. Sama też chętnie zobaczę :)

 

Ale z tego co piszesz wynika jedno. Ikea w PL działa fatalnie,. Brak jednomyślnej polityki i infomowania rzetelnego. Zasłanianie się hasłami "nie moge powiedzieć"... no litości.

Edytowane przez Princesa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZwoniłam dziś do kilku sklepów Ikea i w każdym inne informacje o dostępnści Faktum po wprowadzeniu Metod. W jednym sklepie info, że planer będzie dostępny tylko 3 miesiace a samo faktum pół roku od 1 kwietnia, w innym sklepie, że jeszcze 2 lata, ale ceny będą w euro i na specjalne zamówienie pojedyncze szafki. Podobno sklepy już nie zamawiają faktum i meble powoli znikają ze stanów magazynowych. Sprawdziłam w dostępności i faktycznie niektórych potrzebnych mi stat już nie ma. Sama nie wiem co robić, czy będzie jakaś promocja jeszcze na faktum jak przed Bożym Narodzeniem? Nikt nie wie, a nawet wręcz nabierają wody w usta.

Metod mi całkowicie nie pasuje, szafki są za wielkie( narożne proste) carga za małe( brak 30). górne za niskie. Eh, a BRW cena o 50 % wyższa i bez wyposażenia, szafki płytsze.

Niezły orzech do zgryzienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałam się pobawić, ale z narożnikową - skrócić o kilka cm i dać front 50 zamiast 60 (jeszcze jak myślałam o FAKTUM), no ale skąd ja teraz wezmę front"50":confused:

 

Jeśli masz narożnikową o dł.120 to nie ma problemu (jeśli nie masz wyjeżdżanych koszów), przecież są fronty 50, można kupić do takiej szafki front 50 zamiast 60. Jesli masz kosze to musisz zmierzyć je dokładnie, aby później weszły do szafki. Szafkę wtedy należy skrócić z obu stron np o 4cm. Minusem jest to, że trzeba będzie przerabiać front.

 

Podczas skracania szafek nie traci się gwarancji (nawet firmy montujące dla ikeii mają w usługach spłycanie/skracanie szafek)

 

Do kolegi oszołom:

Nowa Ikea we Wroclawiu jest od roku, ale tuz obok stała stara od dawna - ludzie tam pracujący dalej pracują w nowej - także nie wiem skąd takie wnioski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZwoniłam dziś do kilku sklepów Ikea i w każdym inne informacje o dostępnści Faktum po wprowadzeniu Metod. W jednym sklepie info, że planer będzie dostępny tylko 3 miesiace a samo faktum pół roku od 1 kwietnia, w innym sklepie, że jeszcze 2 lata, ale ceny będą w euro i na specjalne zamówienie pojedyncze szafki. Podobno sklepy już nie zamawiają faktum i meble powoli znikają ze stanów magazynowych. Sprawdziłam w dostępności i faktycznie niektórych potrzebnych mi stat już nie ma. Sama nie wiem co robić, czy będzie jakaś promocja jeszcze na faktum jak przed Bożym Narodzeniem? Nikt nie wie, a nawet wręcz nabierają wody w usta.

Metod mi całkowicie nie pasuje, szafki są za wielkie( narożne proste) carga za małe( brak 30). górne za niskie. Eh, a BRW cena o 50 % wyższa i bez wyposażenia, szafki płytsze.

Niezły orzech do zgryzienia.

 

Jak ci Metod zupełnie nie pasuje, to zrób szafki na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fubu szczerze mówiąc nie myślałam o tej gwarancji w kontekście przerabiania szafek, zobaczymy. Ja jeszcze kuchni nie mam, czekam na METOD, tam narożnikowa jest dłuższa o jakieś 8 cm i do tego jeśli mają być tylko parzyste fronty to "50" nie dostanę:/ A oryginalnego frontu raczej nie chcę skracać... Ja właściwie potrzebuję aż 3 narożnikowe szafki, bo meble będę mieć prawie na każdej ścianie, no ale skoro szykuje się 2000 kombinacji to coś się dopasuje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...